Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
30. sep 2009

leni - veru zlaty je 😵 😵 😵 tak dobru nocku 🙂

ja tu uz lofim v mojom ruzovom pyzamku s kvetinou cez lave prso 😀 😀 😀

pushupka je asi len pre nas Bečkarky 😀

shaarka
autor
30. sep 2009

hej leni, super, idem toho mojho sprdnut! 😠

anaxamon
30. sep 2009

nell no musim sa priznat ze mam dve cierne podprdy, jednu starsiu a uz mensiu a minule som nevedela najist rano po tme narychlo tu druhu tak som si dala tu staru a veru necitila som sa v nej dajako moc dobre a to prave koli tym speckom co mi vytiskala 😕 🙄

nellie_
30. sep 2009

shaar ano daj mu kremik do ruky a nech pekne vyraba kruzive pohyby v smere hodinovych ruciciek na tvojom brusenku 😎 😎

ja si hadam pojdem čitať dačo... ale neviem ci mi nebude vadit ta hnusna zvukova futbalova kulisa 😒

anaxamon
30. sep 2009

shaar jasne ze tu dvadsattisicovku porazime dnes vecer, sak ja cakam na brata na icq a ten dojde az o pol dvanastej takze dneska ponocujem....len dufam ze sa budem vediet od pc odtrhut aby som sa osprsila🙂)

nellie_
30. sep 2009

anax tebe by som to prepacila.. 😉 😀

nathali
30. sep 2009

holky ja si len na minutku odbehnem a vy tu toklo toho popisete 🙂
leni neni blazon ten moj caka kedy mu oznamim ze som tehu a zacina malemu pustat zvuk natoceneho motora ( priatel je automechanik a zavyslak na autach 🙂 ) ze nech si zvyka 😀 tak toto je blaznovstvo!!!

anaxamon
30. sep 2009

nell ooo dakujem za velkorysost 😀

nellie_
30. sep 2009

nathali no nervy moje....male mu potom po pôrode hned vynada ci je normalny 😀

inak aj moj niekedy sa rozprava s mojim bruchom 😅 ale on dohovara spermosom ze ked nevedia trafit do ciela tak im bude robit GPS... 😀 😀 😀 to sa vzdy tak narehocem ako hovori hej vy vpredu teraz zabocte dolava a vy tam vzadu pohyb mate pred sebou este dve zakruty 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

preboha nat to je vazne uz blaznovstvo... 😨

to by som sa mala toho mojho spytat co bude nasemu pustat...mozno mu bude citat kucharke knihy 😀

lauritka
30. sep 2009

nellie ja ma tiez ruzove 😀 dnes som dostala od krstnej, uz mi do neho chyba len brusko 😝

nellie_
30. sep 2009

anax no a ved to je aspon poucne... bude si Nutrilon same varit a budes mat pokoj 😀 😀

nellie_
30. sep 2009

Lauri vitaj v klube "ružovo-pyžamoviek" 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

kocky vy mate jakych blazonkov manzelov 😀 😀 ze gps spermijkam 😀

nellie_
30. sep 2009

anax my sme sa dvaja blaznivi nasli 😀 😀 😀

ved ked nevedia chlapčiska strafit taku dobu... 😀
on mi vzdy vynada ked idem cikat po "laske" ako to on vola ze ako im to mozem urobit ze on ma teraz citovu ujmu - take plytvanie spermosmi 😀 😀

anaxamon
30. sep 2009

nell dufam teda ze ziaden nutrilon nebudeme musiet pripravovat ale ked bude mat talent na varenie budeme len radi🙂)

nathali
30. sep 2009

no my sme tu taka particka a vsetko sa topci okolo aut a ich zavadov no kamarat sa zas tesi ze to male bude ucit jazdit a pretekat neviem ci sa mam potom niekam skovat a to male niekde inde vychovat 🙂

anaxamon
30. sep 2009

nell no hej a je manzel isty ze maju spermie dostatocnu rychlost? lebo vies ako bez paliva a rychlosti ich tak moze akurat tlacit 😀 😀 😀

lauritka
30. sep 2009

😀 😀 😀 tak u nas bude letiet jazz ... dieta tusim vnima zvuky od 5.mesiaca v brusku. 😉

nellie ja som fanusok ruzovej 😀

anaxamon
30. sep 2009

nat tomu sa asik nevyhnes a budes sa musiet s tym zmierit 😀

vavenka
30. sep 2009

Ja som mala sivomodre pyzamo, ale kedze teraz sa o domacnost stara moj drahy, tak mi ho opral s cervenym trickom, takze aj ja uz mam ruzoveeee 😀 😀 , aj on ma chudak ruzove trenky, aj uterak a dres na fotbal, aj par ponoziek 😉 esteze si tam nestrcil aj kosele 😅

anaxamon
30. sep 2009

tak ja idem na chvilku odbehnut a dat si tu sprchu

nellie_
30. sep 2009

anax - jasne ze maju spravnu rychlost.. my sme uz chlapcov davali pod mikroskop 😎 😎

vavi - to musi byt super ruzovy dres na fotbal 😀 😀 😀 trenky to je pohoda to mu nikto nevidi 😀 😀

lauri aj ja mam rada ruzovu.. 😉 - ruzovu, tyrkysovu a fialovu.. to su moje topky 😀

lauritka
30. sep 2009

vavenk, ja radsej draheho nenechavam prat, a ked nahodou tak mu udelujem presne pokyny. mne satci ked pobeha s vysavacom, do pracky si to radsej hodim sama, ved potom to moze aspon povesat, aby sa citl uzitocny 😅

vavenka
30. sep 2009

Inak chcem sa opytayt - toto absolutne netusim - neviete - dostat niekde cerstve brusnice?
Chcem si kupit na tie moje mocove cesty - ale ani netusim ktora je brusnicova sezona, a ci vobec niekde sa predavaju

nellie_
30. sep 2009

ja som velmi zvedava ako bude u nas fungovat chod domacnosti po prestahovani 😅
teraz len postele rano postiela a umyva riady ale tam ho inak zapriahnem.. ved by som sa na tej haciende načisto zodrala 😅

tinika
30. sep 2009

vavenka dostat, ale uz je po sezone, takze si to asi presvihla, mozno niekde este zavarane, alebo susene, ja mam susene, ale su fest sladke, bo su sladene a to niekedy v lidli bola akcia na americke veci a tam boli aj brusnice

nellie_
30. sep 2009

vavi tak toto veru netusim... 😅 ani neviem kde sa to zbiera... asi v lese, ci nie??
no neviem veru.. ale viem ze na mechur su super... 🙂 moja mama mala nejaky sirup brusnicovy tusim a chvalila si ho

nellie_
30. sep 2009

ale mne sa to nejak s amrikou spaja... 😀

anaxamon
30. sep 2009

vavenka cerstve brusnice kupis v hypermarketoch ked dostanu cerstvy tovar ale to su take slachtene obrovske brusnice...da sa kupit ale brusnicovy caj ak na mocove cesty a keby ze si nie na vychode tak ti podarujem flasku domacich zavarenych s hruskou 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre