Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
30. sep 2009

anax,no mam 🙂
tak ti prajem dobru nocku a mysli len na same pekne veci 😝 😎

tinika
30. sep 2009

ta zatial ze ako odstranit čkanie drobca, popočuvala som zase reklamu na tu podlozku proti syndromu nahleho umrtia, teraz zase o zapale mocovych ciest dievčatiek hihi
pipi a čo by si radsej? kocku či chalana?

tinika
30. sep 2009

anax bru nocku

pipimiska
30. sep 2009

v kutiku duse dievcatko,manzel chalana 🙂 ale naozaj mi je to jedno,je to pre mna neskutocne,ze sa vobec podarilo splodit dietatko 😅
ty si co viac kcela?

pipimiska
30. sep 2009

a myslim,ze to bude chlapcek 😉

venyska
30. sep 2009

Ahoj děvčata,tak se asi zblázním,můžu k Vám?

bakosko
30. sep 2009

venyska co sa ty stalo ked sa ides zblaznit 😝

pipimiska
30. sep 2009

tini uz ste doskladali co trebAlo?

venyska,mozes sa k nam pridat,len zblaznit by si sa tu nemala 🙂
napis nieco o sebe

tinika
30. sep 2009

venyska ahoj, jasne ze mozes hihi a z čoho sa ides zblaznit? Nedari sa ?
pipi ja som to tiez tusila od začiatku a to mi kazdy hovoril ze bude dievka, a pritom ze mam velke brucho, opeknela som ... a ked sme zistili ze to bude chlapec ta boli všetci mudri ze oni to vedeli hahahha

pipimiska
30. sep 2009

tiini,A chcela si chlapceka?

tinika
30. sep 2009

pipi vzdy som chcela prve dievčatko, ale kedze v rodine sami chalani tak akosi v kutiku som mozno aj chcela chlapca a ked mi dokyna zahlasila ze je to chlapec, bola som aj rada a povedala so ze som to vedela

venyska
30. sep 2009

Děkuji.Bude mi 26.Mám 4 letou dcerku.Snažíme se 4 měsíce a pořád nic.Do toho jsem měla potíže s kvasinkami,takový tvarohovitý výtok-nechutně popíšu-až takový kus ze mě vypadl po sexu.Zaplať bůh,tento měsíc už vyhubeno

venyska
30. sep 2009

Pořád si říkám,že manžel je určitě ok,a bylo to tím výtokem.Přeci ty spermie nemohou dle mého názoru takovými kouskami projít 😒

tinika
30. sep 2009

venyska no ked uz mate jedno, určite sa vam podari aj druhe, len to nechaj tak a neupinaj sa na to velmi. A v pase mas ze ma mala 3 ročky, či uz taha na 4? Ja mam 27 a v brusku nase prve a tiez sa nedarilo a zadarilo ked som najmenej čakala a v auguste tu otehotneli take baby ako pipi, vaven, shaarka čo boli fakt skoro beznadejne priapdy a vidis, motyka vystrelila

tinika
30. sep 2009

a ja mam tiez dost problemy, stale nejaky zapal a tak, hoci vytoky som nemala hrudkovite, ale dost svrbelo a stipalo

venyska
30. sep 2009

Dceři bude za 3 týdny 4 roky.mě výtok nepálil ani nesvědil.Dceru nemám s manželem

bakosko
30. sep 2009

venyska a co mam povedat ja ja mam 31 a snazim sa o baba uz 8 rokov a stale este dufam neboj

pipimiska
30. sep 2009

venyska,aj ja som bola smutna poo 4 mesiacoch ,po 4 rokoch som sa uz len smiala a neverila som,ze sa mi to moze niekedy podarit,po piatich rokoch som znova zacala verit aj ked mame diagnozu ze nulova sanca otehotniet prirodzene...manzel ma straasne zly spermiogram ja mam spatny hormonalny profil,secko naspak a ktomu mi zistili,ze vytvaram protilatky proti spermiam,ze cez tie protilatky nemozu prejst zivee spermie..

pipimiska
30. sep 2009

ty mas venyska jedno dieta,mas byt stastna,ine by za to dali cokolvek 😉 to dalsie by bola pre mna premia

venyska
30. sep 2009

ufffffff.Tak koukám že jsem asi na tom ještě dobře.Holky to je mi fakt líto,je to smutný,musíte být dost silné,já bych to nezvládla

pipimiska
30. sep 2009

bakosko,nejak to riesite,zistili ste pricinu?

bakosko
30. sep 2009

manzel ma zly spermiogram idem na 4 IVF a dali sme si papiere na adopciu tak uvydime co dalej

venyska
30. sep 2009

Jsem šťastná,ale neměla jsem ale neměla jsem těhotenství prožité s milujícím nastávajícím tatínkem,nechodila jsem s kočárkem na procházky s partnerem,neprožívala jsem to s drahou polovičkou.Když mám konečně chlapa který touží po miminku,a vím že se radostí jednou zblázní,nedaří se.tenkrát to bylo hned,teď se mi to vyhýbá obloukem

pipimiska
30. sep 2009

bakosko,a aky ma zly?moj mal okolo 95 az 98 percent zdeformovanych spermii a po piatich rokoch presli aj cez protilatky 🙂
absolvovala som aj IUI aj 2 krat IVF aj 2 krat KET a nic..mala som zas podane na dalsie,ked mi zistili,ze vytvaram aj protilatky,to uz som bola beznadejnom stave pocat prirodzene..

ano venyska si na tom velmi dobre,a to druhe pride vtedy ked sa nebudes stresovat 😉

tinika
30. sep 2009

bakosko no moj mm bol proti adopcii takze ak by sa nezadarilo tak neviem čo by bolo ... ja by som si aj adoptovala keby som nemohla mat svoje

venyska
30. sep 2009

Když jsem tenkrát otěhotněla,měla jsem stresu až moc,pořád jsme chodili po večerech po barech,vínka,cigarety.den předtím,než jsem se dozvěděla že jsem těhu,jsme s kamarádkou hodně popíjeli.A měla jsem naprosto bezproblémové těhotenství.Dnes,když jsem máma,nikam nechodím,stal se ze mě rodinný typ,tak zas takhle ☹

pipimiska
30. sep 2009

venyska,chapem ta,ale 4 mesiace su este malo nato aby si sa stresovala 😉 pride to samo,len musite byt obaja v pohode a hlavne si kazdy mesiac netreba nahovarat priznaky... 😉

bakosko
30. sep 2009

moj manzel ma oligoashenoteratoospermie ma 22 percent normalnych

pipimiska
30. sep 2009

bakosko,aj moj ma tuto diagnozu,po lopate spomalene,nizsi pocet,zdeformovane,len 2 az 5 percent dobre..podarilo sa to az vtedy,ked som vedela,ze sa to prirodzene nemoze podarit,aspon tak doktori hovorili..
schvalujem adopciu,moj by sa na to nedal,ja som nad tym uvazovala 😉 myslim,ze je to super,mozno sa vam ulavi a skor podari pocat aj vlastnee 🙂

bakosko
30. sep 2009

pipi uzivala si dajake tabletky alebo manzel

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre