Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
1. okt 2009

pipi jasne ze mu nenabalim slimaky zo zahrady s cesnakom 😀 😀

tieto mnam.. http://www.maggi.sk/Recepty/Recept/r6218-Cesnak...

dzou to ja mu vzdy ked ide na dlhsie robievam jedlo domace.. nuz tak som komunistka 😀 😀 😀
on ma rad moje rezniky... 😎 😎 a ved jasne ze jedava aj v restikach ale treba aby mal daco pohotovostne po ruke... 😉

nellie_
1. okt 2009

dzou presne.. lebo by nam inak nosy vykrucalo... co by sme az sem citili ich podpazušne vinka 😀 😀 😀 😀

nellie_
1. okt 2009

a dzou myslis ze vidia na monitor cez tie karpiny?? co maju oci polepene???? 😀 😀 😀 😀

dzou
1. okt 2009

no dakedy pochybujem nellie ze ci vida 😀
ja lem zo srandy s tymi reznami len mi to strasne pripomina jeden vylet co sme raz boli v londyne si nemozem pomoct...to bola taka slov. rodinka s 3 detmi, sadli si vedla westminister palaca(ci house ci co to je) v parku na lavicku ku zalubencom a vytiahli rezne , ukorky chleba a tak to tam konzumovali...tak sme sa nasmiali vsetci na nich kukali jak puci 😀 😀 😀

pipimiska
1. okt 2009

😀 😀 😀
zistila som ze niesom este na tom tak zle,ale je pravda,ze mam troska zapchaty nos a shaarka tiez urcite 😀 😀
takze ja nic necitim 😀
a oci tolko pretrem rukavom od pyzama,takze vidim na pismenka 😀

pipimiska
1. okt 2009

zuby by sa mali aspon raz umyvat za tyzden,ze? 😅 .. 😀 😀

pipimiska
1. okt 2009

dzou,mne tiez chutia na vylete chleby z reznom,pekne spomienky 🙂

dzou
1. okt 2009

hej ono je to super lebo sa clovek naje, ale mali ste vidiet ten zalubeny parik...oni si sadli ku nim pri tom tam boli aj prazdne lavicky... a oni boli uplne hotovy ze co to ma byt 😀
a pipi no nechcela by som vidiet ten rukav od pyzama 😀

nellie_
1. okt 2009

jeziiiiiiiiiiiiis babyyyyyyyyyyyy 😀 😀
ja mam taku tupu kolegynu.. blondina.... tak vola mi ze stoji niekde na parkovisku a uz keca keca - odrazu trubenie az mi skoro ucho urvalo a ona ze "a co to tu stale trubia jak debili na mna, sak stojim normalne ani v zakaze nie som..." a trubilo to stale a zrazu ona ze "jaaaaaj sak ja som sa oprela o volant" 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀

nellie_
1. okt 2009

pipi ze do rukavu od pyzama... no nervy moje.. 😀 😀
to potom len odskrabes a na druhy den vytieras zasa??? 😀 😀

pipi zuby staci aj raz za 2 tyzdne - zas to neprehanaj 😀

dzou
1. okt 2009

nellie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 boze zase som sa dobre zasmiala...jak moze niekto povedat ze konik skodi... tak by som dnes mozno bola v depkach a teraz sa tu rehocem jak kon 😀

nellie_
1. okt 2009

dzou a to keby si pocula jej afektovany hlas ako to hovori.. ako taka pipina... jeeežiš, čo to tu truuuuubia... 😀 😀 😀 😀 😀 no ja mam krče este teraz.... 😀 😀 😀 😀

dzou
1. okt 2009

si viem predstavit nellie 😀 😀 to je teda truba 😀

nellie_
1. okt 2009

shaarka sa nejak dlho poludstuje.. isto umyva usadeniny od pondelka... 😀 😀 😀 😀

dzou
1. okt 2009

myslis od minuleho pondelka? 😉

pipimiska
1. okt 2009

fakt blondina 😀 😀

nechajme to uz tak,som sa koli vam isla umyt 😀 😀

pipimiska
1. okt 2009

😀 shaarka,de si?pod sa branit 😀

dzou
1. okt 2009

pipi 😀 neboj sa sak mi to tu s vami nejak vydrzime 😀

shaarka
autor
1. okt 2009

citam! 😀 😀 😀 😀 😀 musim vas sklamat, este som len robila piskotovu jahodovu tortu 😀 teraz idem s jellou von a az potom sa idem umyt 😀 😀 😀 ale nesmrdim. teda necitim, ze by som smrdela 😀 😀 😀

(a ja premyslam, ze co sa zrazu nejako menej zubnej pasty mina...) 😀

dzou
1. okt 2009

no shaari to ty nie... to sa musime opytat tvojho chlapa ce ta uz necitit 😀

pipimiska
1. okt 2009

shaaarka,torta je teraz dolezitejsia ako hygiena 😀
tvoj prispevok nemozme ohodnotit ako doverihodny,objektivny,pretoze mas zapchaty nos 😀 😀

dzou
1. okt 2009

tak tak pipi ma pravdu 😀 hovorim ze sa musime opytat tvojho chlapa 😉

shaarka
autor
1. okt 2009

moj chlap hlboko opovrhuje debatami na koniku, zial. 😠
a ked som mu vcera dala za priklad lenickinho priatela, ako jej natiera brusko (prepac pipi, tvojho som davala za priklad, ze upratuje), tak sa len smial, ze ho pekne ohovaram. no dobre. tak vecer som si lahla, nacapala na brusko krem a masirovala. si. a on nic. 😀 😀 😀 uz spal 😀 tak som mu povedala, ze zajtra on.
a on zahundral, ze ano (asi, lebo nebolo dobre rozumiet). tak to beriem ako suhlas a dnes ocakavam masaz celeho tela 😀 😀 😀

dzou
1. okt 2009

shaari aj moj opovrhuje ze ci sa tu cely den rozpravame len o blbostia...ale sak taky su chlapi 😉

shaarka
autor
1. okt 2009

baby, co mam varit? dajte tip 😉
dnes sa mi pomalicky uz vracia chut a cuch a moj chudacik manzelik je od vikendu na bagetach a chlebe 😒 tak uz mu chcem uvarit teple jedlo. alebo len uvarim a nech si dosoli a dokoreni sam? 😀

shaarka
autor
1. okt 2009

nellie, tie cesnakove slimaky sa mi velmi pacia! asi zajtra vycistim konecne ruru... 😀 (vytiekol mi plesnivy syr a nechce sa mi to ocistit, lebo to zaschlo ako lak)

nellie_
1. okt 2009

na som tu zas... mame nakupene a cesto mi uz kysne 😎 😎 (vyhoda byvania s maminkou a mobilnych telefonov.. dala som jej pokyny nech zamiesi pocas cesty domov 😀 😀)
prsia mam naporcirovane a nasolene.. uz len obalovat a smazit.. a jak sa mi nechceeee 😅

shaari ja uz sa tak tesim na tie slimaky.. je to jednoduche a strasne super... 😵 😵 😵
na kazdej oslave sa idu za tym pozabijat... 😀

mnam jahodova torta.... 😎 dala by som sa ukecat...

tinika
1. okt 2009

čafte,
nellie som ta nespoznala, mas nove foto 😉

nellie_
1. okt 2009

ahoj tini.. 🙂
hej, troska som sa zakutalizovala... 😀

nellie_
1. okt 2009

*zaktualizovala... 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre