Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
5. okt 2009

nepacia sa mi asi len dve, lancosova a ta, co ju otec strazi a mares ju tam dvihal na ruky.
v podstate selektujem len tym, ze kto zaujal, kto vynikol. ta z lucenca ma teda prekvapila, ma tak vyspievany hlas, ze az. uplne uzasny. ale nemyslim, ze ma svoj styl, ani ze je nejako zvlast inteligentna a vtipna.
a vobec, zda sa mi, ze je tam dost nizky vekovy priemer. 😒

puma.sue
5. okt 2009

ani mne sa to nepaci, to "ova"...
a kedze zijem s "druhou sancou" nechcem ja byt "ova" ako ta prva 😉

ale to sme tu uz preberali, ze??? 😉

a shaar, aj my sme rozmyslali nad Renee pre babu, ALE kedze bude bez OVA, tak by si ju mohli v poho zamienat s chlapom... chapes...

shaarka
autor
5. okt 2009

nam asi budu kurit! tecie voda do radiatora! hurrrraaaaaaaaa

tinika
5. okt 2009

ahojte kočky pekny dnik vam prajem, ja idem ku klientke 😒 😒 vobec sa mi nechce, uz nech to mam za sebou bleee

shaarka
autor
5. okt 2009

pumi, ze ty si vezmes (raz potom) jeho priezvisko, ale bez ova? to bude pekne! 😎

nellie_
5. okt 2009

aha baby... o tom Martinovi zo superstar... a to je troska nefer ale...

" za rozpačitým úsmevom sa napokon neskrýval len suverrény hlas Toma Jonesa, ale aj rokmi vydretá profikariéra. Dokonca vydal aj album, o ktorý súťažili superstaristi v minulých ročníkoch......stránky ostravskej skupiny Robson, s ktorou účinkuje, je síce dočasně mimo prevádzky sú dočasně mimo prevádzky, ale ľuďom znalým veci neušlo, že vlani krstil album Who is Martin!......naživo spieval v kultovnej relácii Českej televízie Noc s andělom..."

tinika
5. okt 2009

puma aku druhu sancu?

puma.sue
5. okt 2009

shaar, ano, RAZ snad. ale len kvoli detom... a sprostym predsudkom tu u nas na slovaci ☹

co sa tyka Martina Chodura, nellie, dalo sa to cakam. ono... bulvar na nich povytahuje vselijake veci, aby to spravil zaujimavejsie cele. novy cas je reklamnym partnerom. maju vzdy "zarucene" a "exkluzivne" info...

shaarka
autor
5. okt 2009

nellie, tak to je teda fakt podraz.
tak potom naco on isiel do superstar???
fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj

tinika
5. okt 2009

o čom je reč? som trocha mimo hihi

puma.sue
5. okt 2009

shaar, pisala som, ze sa budu hnusobstva vytahovat este velakrat...
ak sa preukaze, ze je to pravda, tak ho neminie nejaky postih, neboj sa, produkcia to ma velmi dobre osetrene...

shaarka
autor
5. okt 2009

preco by mal byt za to postihnuty, potrestany?
v superstar nesmie byt clovek, co vydal CD?
ja som myslela, ze je to od neho nefer, ze sa trepe niekam, kam ho netreba a meno uz ma.

puma.sue
5. okt 2009

nemali by tam ist ludia, co maju album, aspon pokial si dobre pamatam, tak v prvej serii nasej, este ked tam bola lenka sladka z BMG v porote, tak to bolo jedno z pravidiel...

nellie_
5. okt 2009

shaar ja som si tiez myslela som ze to tam maju byt len zaciatocnici a vyhra je prave nahranie CD...
je to jednoznacne nefer... ked uz ma karieru rozbehnutu.... 😒

nellie_
5. okt 2009

puma presne toto napadlo aj mna hned, pametam si to tiez z cias Slanej... 😒

puma.sue
5. okt 2009

co ste zase zakapali?
inak... strasne som hladna. strasne. v jednom kuse zeriem nieco.
v sobotu nad ranom dorazili maliari a zobudila som sa ako cachticka pani ☹
no nic to... bojujem, Lion na desiatu, o chvilu asi buchnem polievku, vcera som ostrokyslu robila a kotol som musela kolegyni doniest do prace. ludia sa idu z tej polievky zblaznit, neviem preco...

nellie, moja sparingpartnerka na stravu, co si si dobre dnes doniesla??? 😉

nellie_
5. okt 2009

puma aj na mna idu uz totalne zracie stavy... 😅 😅
uz mam PMS.. od vcera to uz bolo hrozne.. ja som dnes do seba buchla uz 2 rozky rano salamove, potom nutelovu šišku a pred chvilou som si slahla mliecny dezert vanilkovy..
a mam tu super mlety reznik so syrom a zemiaky... 😎 😎

puma este ze nie som sama s tymito "žracimi stavmi" 😀 😀

puma.sue
5. okt 2009

joj, som rada, ze ma niekto chape 😉
ja to mam ale len pocas malovky... inak som celkom disciplinovana, aj ked, nemozem povedat, ze sa zrovna zdravo stravujem... ☹
ja mam dnes placky zemiakove s pecienkou - od soboty, ale do obeda je este tolko casuuuu... pomooocccc, chcem jest 😀

nellie_
5. okt 2009

pumi ja vseobecne vela jem.. ale ked mam PMS tak to je nieco nenormalne, co ja dokazem pokombinovat.. 😀
a stravujem sa tiez nezdravo, ale nevadi mi to.. lebo ked sa to tak vezme tak na to co ja zjem by som mala mat najmenej 90 kil.. v tomto je fakt vyhoda meriat 180 cm 😀 😀 lebo sa to rovnomerne rozlozi....

ja som teraz na chvilu uspokojena.. ale asi ozaj iba na chvilu 😀 😀

a uz sa mi dokoncuje uzavierka... takze makacka sa blizi uz si pripravujem podklady.... 😒 😒 😒

puma.sue
5. okt 2009

nellie, aj ja zeriem, som sice nizsia ako ty, ale k tej 90tke vahovej nemam daleko ☹
ale vzdy som taka bola...

ale naucila som sa tak zit a citim sa dobre a som zdrava, co viac mi treba ku stastiu?
akurat som si nesku zaliala, uvidim co to so mnou spravi, zistujem, ze mam asi alergiu na kafe...
tak sa testujem roznymi odrodami teraz...

nellie_
5. okt 2009

no takze nakoniec som musela robit krizove opatrenia 😀 😀
moj obed sa mi rozsypal po dlazke - vypadla mi miska - lajbavá som.. 😀 😀 tak som si objednavala z restiky denne menu - slepaciu polievku a grilovane kuracie prsia so syrovou omackou a hranolky...
a hned je svet krajsi 😀 😀

ako sa ti prejavuje alergia na kavu?? ja kavu nepijem - iba nescafe 3v1 ta mi chuti a obsahuje len 15% kavy tusim.. lebo keby si dam normalnu kavu tak som jak naspídovaná veverička 😀 😀

tinika
5. okt 2009

hura uz som doma, mam divny pocit, ale uz to prechadza, ma skoro porazilo z tej klientky

pipimiska
5. okt 2009

ahojte 🙂 prave som doranajkovala a popritom docitavala..

shaarka,ty si potvora,jakze si este nespala,ha?ma sokujes,ze tak dlho vydrzis 😀

nevieme co je pravda ohladom martina ale aj cmorik mal uz za sebou nejaku tu karieru ale vsimli sme si ho az v superstar..
teraz sa vsak nesutazi len o cd ale aj o vela vela penazi..

nellie_
5. okt 2009

ahoj pipi ze ranajky o pol druhej.. ach vy tehule mate to zivot.. do noci za pocitacom vysedavat a potom pol dna prespat.. 😝 😀 😀 😀

tini ako si myslela ten divny pocit??? 😕 😕

baby poviem vam ze po minulo tyzdnovom flakani je to dneska normalne ze tolka drzost takto makat.. 😀
neviem ci som si sama sebe nejaky druh šoku nespôsobila tym.. 😀 😀

tinika
5. okt 2009

nellie ta niečo medzi bolenim zaludka a neviem čim, ale uz to preslo to som bola nervozna vnutorne ma vytočila klientka tak som sa ukludnovala

pipimiska
5. okt 2009

nellie,len pracuj ,zasluzis si 😀 😀
musim ta vsak poopravit ja za pocitacom nikdy nesedim,ale pololezim,lebo ho mam v posteli 😝 😀

pipimiska
5. okt 2009

tinika,kasli na klientky nechaj si rozculovanie na manzela 😀 nene,ako sa vam dari,uz maka tak ako ty chces? 😀
este co vam treba dorobit?

tinika
5. okt 2009

pipi rada by som, ale bohuzial nemozem nechat vsetku robotu tak, musela som aspon realtivne dokončit niečo aby sama mohla pokračovat a kedze je strasna bordelarka tak ma ide porazit z toho a hlavne ze na mne chyby hlada dnes som prisla na to ze tu čo mi davala za vinu je v podstate jej vina ale to uz si zrazu nepamata tava jedna.

nellie_
5. okt 2009

tini veru kasli na klientku.. vas s paťkom teraz nemoze nikto rozculovat... 😉

pipi jáj ty si noutbukova... 😀 😀 😀

mna uz pracovne nasadenie preslo... za hodinu odhchadzam, uz si len nejake podklady postpustam v nasom programe firemnom ale nic komplikovane.. sak aj zajtra je den, nie? 😀

lenocka84
5. okt 2009

pozdravujem dievcence
ako sa dari?

pribudli nam tehulky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre