Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
5. okt 2009

no sak ale jej to vysvetli hihi este ze som PN bo by som tam este sedela dnes a nech zabudne ze tam este pojdem, bola som dnes, mala si to zariadit aby tam bola

nellie_
5. okt 2009

ahoj Leni.. vau ze 8 tt nejak vam to rychlo vsetkym ubieha... 😅

Tini - presne tak kasli na nu Rampepurdu rampepurďácku - mala si to zariadit... 😀

nellie_
5. okt 2009

Leni termin mas na moje meniny... 😉 🙂 🙂
a jeeej moje vysnivane meno je tiez Laura... 😵 😵 - schvalujem ti vyber 😀

pipimiska
5. okt 2009

to co je rampepurdacka ? 😀 tie tvoje vyrazy vyrazove 😀

nellie_
5. okt 2009

pipi to akoze fakt nevies kde bola rampepurda rampepurďácka????? 😀 😀 😀
to mi ani nevrav... - jeden super česky serial Bylo nas pet... 😀 😀
http://www.csfd.cz/film/71596-bylo-nas-pet/ 😀 😀 a on tam tu ich pomocnicu volal ze Rampepurda rampepurďácka.. mne sa to strasne pači ten vyraz 😀 😀 😀

pipimiska
5. okt 2009

cau lenocka 😉

mne sa laura nepaci,ale asi preto,ze moju spoluziacku na zakladnej volali larva.a ja tam vzdy pocujem tu husenicu 😀
mne sa paci na L meno Lejla 🙂 a chlapcenske sa mi zatial nepaci ziadne 😝

pipimiska
5. okt 2009

nellie,ten serial som nikdy nevidela,to mi ani nevrav,ze ty hej 😀

tinika
5. okt 2009

nelie to ako si ju nazvala hihi a inac sranda bo robim aj jej byvalemu zamestnancovi ucto, povodne ze ona mi zaplati a sa s nim vysporiada a teraz ze ja sam am dohodnut s nim ze čo a ako a ze on nema auto ta mi nemoze doniest doklady? A čo ja s´tym? to ja mam soferovat v 8 mesiaci bo on nema auto????? a mal auto a zrazu nema? tak nech ide autobusom abo nech si robi sam, kaslem na neho a ani som sa s nim nedohodla, vsetky veci som necala tam, uz tych par papierov čo som mu robila ozeliem a serem ho

pipimiska
5. okt 2009

a teraz ma ospravedlnte idem cikat 😀

tinika
5. okt 2009

a ja domalovat kuchynu, dnes nam dosla linkaaaa hura, som čaka najskor o 2 tt a mozno aj neskor, lebo mala byt az koncom oktobra huraaa

nellie_
5. okt 2009

no pipi teraz ako keby si citovala mojho manzela.. aj ten ma vzdy odbije ze Larvu nechce a ani ziadnu inu husenicu 😅 😅

no náhodou som ten serial videla..a velmi sa mi pacil... 😀 😀 😀 sak to je z roku 1994 to vtedy nam asi fungovala iba STV1 a stv 2 tak co ine som mala pozerat... 😀 😀

tini no to je fakt zmyslanie..ved ked daco chcu nech ti ich donesu.. aaach to takym ludom jedine fakt "nasrat do ruk a nepustit k vode.." 😀

pipi - dovolim ti ist cikat... 😀

nellie_
5. okt 2009

mnam baby mam sladku vasen 70% - ze vonava malina prichut.. sak to je lepsie ako orgazmus 😀 😀 😀
mnam.... 😀

lenocka84
5. okt 2009

čaute baby

nellie ano?tak spolu oslavujeme 😀

pipimiska ja nastastie nemam zle skusenosti s tym menom, tak zatial ho chceme 😉

nellie_
5. okt 2009

tini super.. tak dnes montujete linku vo velkom.. uz budes pekne varit na novej pracovnej doske 😎

Leni ano ano ty budes tlacit na pôrodnej sale a ja chlebiky a zakusky do hlavy.. 😀 😀 😀

nellie_
5. okt 2009

a mne sa fakt meno Laura strasne paci... 😵 😵 😵

pipimiska
5. okt 2009

,,nasrat do ruk a nepustit k vode,,toto si musim zapamatat 😀
nellie,ja cokolady nepapam,ale za to huspeninu co sa mi trasie v chladnicke,tu si dam,hned jak pridem z kratkej povinnej prechadky

tinika,viem ako sa asi tesis z linky,ako ja pred dvoma rokmi 😝 😀

lenocka84
5. okt 2009

nellie krasna to predstava 😖

nellie_
5. okt 2009

tak to ja zas nemusim... to traslave co mas v chladnicke... 😖 kto to kedy videl jest studenu stuhnutu polievku 😀
tak prijemnu prechadzku pipimiskovci 😉 😎 😎
ja este pol hodka a budem mat 15 minutovu prechadzku na bus... 😀

nellie_
5. okt 2009

ale no leni.. nebodaj mas pôrodnu fobiu??? 😉
neboj, ved epiduralka to isti... 😎 😎 😎 ved dnes uz nemusis prirodzene trpiet.. 😅

pipimiska
5. okt 2009

tak zatial ale ja sa este vratim ,baj baaaj 😀

lenocka84
5. okt 2009

nellie nieee,len ma provokujes s tymi chlebickami a zakuskami

pipimiska
5. okt 2009

nellie jasne studena stuhnuta polievka sama osebe nieje az tak vau ako ten mix stuhnuta studena polievka z maskom cibulkou a octom 😵 .. 😀 😀

nellie_
5. okt 2009

leni aha... 😀 😀 tak prepac.. sak ja ti potom donesiem.. a budes sa krmit medzi kontrakciami 😀

pipi no ani ta vidina cibule a octu pre mna tomu na krase nepridava... 😀

dzou
5. okt 2009

caute uz zase varite? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenocka84
5. okt 2009

nelle ok, tak ta cakam potom v ziline na porodnici, budes tam miesto draheho hej?

dzou nie nevariiime,uz sme dovarili

nellie_
5. okt 2009

dzou dnes vynimocne nevarime... 😀 😀 😀 😀
a ty mas dnes volno ci ako???

leni OK som tam jak na koni... 😀

dzou
5. okt 2009

hej hej ja robim len 3 dni do tyzdna lebo nemame dost roboty kvoli krize a jeden tyzden robim od pond.do stredy a druhy streda piatok... takze dnes mam volno 😀 ale zase nic nezarobim 😠
jaaaaaaj vy uz tlacite do hlavy co?

lenocka84
5. okt 2009

nellie ok,ale ked nie, vies ake to je nasrat levicu???

nellie_
5. okt 2009

ja uz som dotlacila... cokoladu.. polku som zhltala.. sa mi teraz cukor vyzraža na čele... 😀
Dzou to verim, ze je na jed.. isto sa to odzrkadli na plate... 😒 aj s ich krizou debilnou 🙄

leni OK zapisujem si ta do diara nech nahodou nezabudnem... 😀

lenocka84
5. okt 2009

nellie tak super

co sa chystate baby este dnes robit?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre