Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
5. okt 2009

ale sak ja to chapem..... ked je clovek cely den doma este viac sa mu nic nechce ako ked daco robi 😝

vavenka
5. okt 2009

Jaaj Dzou mi nieco hovor, nemam rezim, nestiham nic hihi 🙂
Ty sa ako mas?

dzou
5. okt 2009

ja dobre, nic zaujimave ... 5dc...chnapes 😉 sak aj ja ked som doma tak nic nestiham a potom mm furt nadava ze co robim 😀 a ja konikujem 😀 niekedy je to take tazke odtrhnut sa odtialto 😅

pipimiska
5. okt 2009

vavi 😀 😀 kapustnica je moje najoblubenejsie jedlo a tinika moje skoro najoblubenejsie jedlo je huspenina s cibulkou a s octom 😀 uz cely tyzden ju tu spominam,slubujem uz nebudem 😝

ja si neviem predstavit,ze by som si teraz lakovala nechty,alebo davala masky 😀 som rada,ze som si vcera vlasy umyla rychlo pod sprchou a zuby,a to je vsetko 😅
vavi ja sa nekcem robit mudra,ale na hematom v ziadnom pripade neodporucaju teply kupel,napustanu vanu,dokonca ani sprchovanie z velmi teplou vodou a na mocove cesty,ked mas zapal tiez nieje dobre teplee 😉

tinika
5. okt 2009

dzou sak pockaj ked budes tehula hihi

dzou
5. okt 2009

sak ja vieeeeeeeem tini 😀

flyangel
5. okt 2009

ahooj moje 😉

tinika
5. okt 2009

dzou vno tak potom sa vam my budeme smiat hihi

dzou
5. okt 2009

hej ale vy zase budete pred nami, lebo s mimi budete mat mozno este menej casu na hygienu 😀 😀

pipimiska
5. okt 2009

fly,ahoj nasa 😀

pipimiska
5. okt 2009

😀 😀 dzou

vavenka
5. okt 2009

Caaau flyy 🙂
Pipi no nemudruj uz tolko 😉 sak som si jasnacka nenapustala vriacu vodu... Akurat som to rozoberala so shaarkou - je plavanie pre tehotne, ale kupat sa nesmiem.... To je potom v tom aka logika? Skor tam ide o horucu vodupodla mna, ale jasne ze som si dala len taku akurat..
No to co by sa v tehu malo a nemalo uz nemienim riesit, lebo by mi z toho asi prdlo v bedni... Jasne ze sa nebudem opijat, fajcit a fetovat. Ostatne veci podla uvazenia - da sa vsetko, ked je miera.....Howk 😀 😀

A preco si nevies predstavit dat si masku? Akoze nevladzes?

Dzou no pekne, 5DC, ty mavas pravidelne ovulu? Tak drzim palec 😉

pipimiska
5. okt 2009

fly,vyuzijem tvoje znalosti ak mozem 😅 ty si tu nasa odbornicka takze,ako mas strasne niekedy chut na nezdravu vec,ale musim si ju dat,no potom mam vycitky.. 😀 vysvetlim na priklade.. 😉
pred vcerom som navarila huspeninu,vcera som zjedla dva taniere,dnes jeden a zostalo mi samozrejme aj na zajtra..jem ju straaasne z chuti ale si to v zapati vycitam,ze je to strasne nezdrave mastne jedlo..citala som,zeby sa v tehu nemali jest zivocisne tuky a huspenina tie tuky obsahuje vo velkom mnozstve 😖
inac mastne nic nejedavam okrem masla..mozem tym uzkodit babu podla teba?mozte sa aj ine vyjadrit,dik 😀

dzou
5. okt 2009

hej vyzera ze mam pravidelnu...teraz budem meriat 2.cyklus tak sa uvidi....ale podla ovu testu co som predtym robila vyzera ze je pravidelna.....a diki za drzanie palcu 😉
ja som akurat minule riesila z mm ze keby som robila vsetko co je napisane na nete... tak nejem, nepijem a nedycham 😀

vavenka
5. okt 2009

Pipi ja som sa uz vyjadrila, co sa "moze a nemoze" v tehu ja uz neriesim, ked mas chut na tucne tak si daj, ked na sladke tak si daj.... Hlavne aby bolo v jedalnom listku aj trochu zeleniny a ovocia 😉

Dzou tak super, ako dlho sa vlastne snazite?

pipimiska
5. okt 2009

vavi,hej plavanie vo vlaznej vode ,nie v teplej a ver tomu ze keby si sa lekarky spytala ci mozes plavat urcite ti to zakaze koli hematomu..hematom nieje sranda preto,lebo hocikedy sa moze vytvorit novy a nebezpecne je ze sa ta cievka nemusi zastavit,prosto tu nejde o bezne zdrave tehule ja sa bavim len o nasom riziku...ja len v dobrom,shaarka to urcite nemyslela v zlom,ale dr mi prsne vysvetlil veci o hematome...

jasne ze vladzem ale nekce sa mi 😀 mam strasne vela male cervene suche vyrasky po celej tvari,bleee a pri tom sa umyvam 😀

dzou
5. okt 2009

aj podla mna je to tak nielen pocas tehu ale v podstete vzdy... ak mas na nieco strasne chut tak telu chybaju nejake latky co to jedlo obsahuje...aj ked zjes nieco ine tak sa nakoniec vratis ku tomu prvemu a zbytocne okolo toho zjes aj dalsich 30 veci 😉
vav diki no my len kraaatko 5.cyklus je to teraz....

pipimiska
5. okt 2009

vavenka,dik hned mi je lepsie 😀 ide o to,ze zivocisny tuk zuzuje cievy a ja pijem koli trombofilii magnesium aby to cievy rozsirovalo 😉

pipimiska
5. okt 2009

dzou,takze moje telo si pyta proste vela vela tuku 😀 😀 😀

vavenka
5. okt 2009

Pipi ja beriem, sak do roboty nechodim, nenamaham sa, vacsinu dna prelezim...
A jednoducho sa mi nechce verit, ze z jedneho kupania v teplej (nie horucej) vode by sa nieco mohlo stat...
A ten pocit, ten relax, mi na psychiku urobilo taak dobre, ze si myslim ze z tej vane mam viac plusov ako minusov...A nekupem sa kazdy den, prvykrat som sa dnes kupala odkedy viem ze som tehula....

flyangel
5. okt 2009

Pipi,nuz ako tehotna zena by si mala dbat na prisun dolezitych vitaminov a mineralov a tiez aj zivin...sice mastne a tazke jedla nie su pre tehulku najvhodnejsie,ale v primeranom mnozstve tebe a ani tvojmu bábu nemozu uskodit..takze dopriat si tu huspeninu ci nejaku mňamku na ktoru mas chut nie je hriech..neboj ak sa to tvojmu malemu nebude pozdavat da ti to patricne najavo tym ze zaludok ti bude plavat...ale pri tych mnamkach dbaj na prisun bielkovin-su dolezite pri tvorbe tkaniva...cize papaj vela jogurtov,mlieka,vajicka,syry,ryby a hydiny...a vela ovocia a zeleniny...a nezabudaj vela pit aby si sa vyhla zapalom moc.ustrojenstva....takze zo vsetkeho vela skodi,ale pri primeranom mnozstve osoží 😀

vavenka
5. okt 2009

Pipi magnezium? Ja si picham injekcie kazdy den kvoli tromboske.... Dzou ma pravdu 😉

flyangel
5. okt 2009

a co si pichas vavenka?fraxiparin,clexane?alebo nieco ine?

vavenka
5. okt 2009

Fly clexane... Zatial len 0,2 raz denne, ale naposledy uz som mala dost nizky trombinovy cas, tak lekarka uz zvazovala ze da silnejsi, ale ze pockame na dalsiu konrtolu.....

tinika
5. okt 2009

čo mi blbne kon?
vaven tak ty sa mas
maxi nezavidim ti

dzou
5. okt 2009

vavi diki 😀

tinika
5. okt 2009

neblbne to ja blbnem, vavenka pises aj tu a ma to zmiatlo hh

pipimiska
5. okt 2009

fly,dakujem aj tebe 😉 co je blbe ze vobec nemam chut na ryby a na maso..ale tak sem tam sa prinutim 😅
moja a pocuraj,ty si sa preco rozhodla odlozit snazenie?koli studiu?

vavi,ja mam zatial izolovanu trombofiliu,konecne viem aj co to znamena..prosto podla mutacii mam to mtfhr,ale zatial sa neprejavila,mozu sa mi vytvorit tromby,ale berie mi krv kazde dva tyzdne a zatial to bolo v poriadku.klop klop klop 😉
preventivne pijem magnesium na rozsirovanie ciev v placente,plus tie b12 injekcie a femibion..tieto vitaminy dokopy pomahaju potlacat tuto diagnozu aby sa neprejavila 😉

vavenka
5. okt 2009

Tini prepac 😀 😀

pipimiska
5. okt 2009

vavenka,vy ste sa zo sharkou poznali este pred tym alebo ste sa dali tu dokopy? 😀
ty si sama pichas tie injekce?
dzou,s tym papanim mas pravdu,je to tak aj v beznom zivote 😉 mozno si fakt telo pyta tuky..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre