Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
8. okt 2009

puma, neboj ja ta snad nencham v stichu a budem tu s tebou netehulka🙂))

tak a mam konecne tu 13tisocovku 😀

lenca.b
8. okt 2009

noooo takze nas tu je viac takych co nie sme tt pozitiv 🙂

lenocka84
8. okt 2009

pipussa ahoj
ano je to mozne
ale teraz je uz vsetko ok

ahoj anax

anaxamon
8. okt 2009

lenca jasne nas je, ja sa len cudujem ze furt ficime na tejto teme🙂)) ale zas asik je tu nasim tehulkam stale dobre🙂)))

vavenka
8. okt 2009

No ja som aj kukala temy v tehulach a spolocnyh terminoch, ale mi to tam prislo take cudzie 🙂
Mne je tuna fajn, nebavi ma zas stale riesit tehu problemy, tu je to take odviazane a nesilene 😅 😵
A super su kucharske temy 😀

lenca.b
8. okt 2009

no ja sa priznam bez mucenia uz sem moc neprispievam do tejto temy nakolko uz pre mna neplati 🙂 ale chodim si vas sem tam precitat

vavenka
8. okt 2009

Lenci preco neplati?
Chces sa zblaznit? 😀 😀 Ci nechces otehotniet? 😉

lenca.b
8. okt 2009

chcem otehotniet a uz som sa z toho zblaznila

lenocka84
8. okt 2009

plne suhlasim s vavenkou

a lenca ako ze neplati?

nellie_
8. okt 2009

dakujem za podporu baby.. 😉
anax - ved preto mam to motto v pase.. nim sa motivujem... 😎 😎 😎

vav a ja uz som ze to zas nejaky vychodnarsky vyraz to doobu ale pochopila som to v pohode.. 😀 😀

aj mne sa tato tema velmi paci a som rada ze som sem medzi vas prisla.. 😉
je tu fakt fajn a dnes som tu tusim prvy krat rozoberala moje DPO.. lebo prave pre to sem chodim rada, ze sa tu bavime o vsetkom ostatnom a nepocitam tu pri vas ze kolky DC vlastne som.. 😉 😵 😵

a inak dnes sme este nevarili 😀 😀

mne sa dnes konecne vrati MM domov po tyzdni.. nenormalne mi chybal.. takto dlho nebol prec este tento rok... ☹ ☹ tak mu chcem daco dobre uvarit ale este neviem co... 😅

lenca.b
8. okt 2009

nellie nieco maskove?

vavenka
8. okt 2009

Joj ja doma nemam nic navarene...A som hladna, ale neviem ani co by som si dala
Po ceste od lekarky mam gyros, tak mozno bude na obed 😀

puma.sue
8. okt 2009

dakujem za podporu non tehu spolutrpitelky 😉

varime???
sak ja som dnes uz aspon pisomne navarila/napiekla gastany pre monky 😀
a dnes nevarim. lebo mam navarene este z utorka, dojedam co je v chladnicke.
ale zajtra budem robit luskovu polievku kyslu pre chlapa, ked sa vrati zo sluzobky.
a budem piect tie gastany k superstar 😉

lenocka84
8. okt 2009

vav veeeeelmi zdrave 🙂

ja som mala zatial neskore ranajky,a svagrinka robi obed, peceny bocik, cervena kapusta a knedlik
mnamky

nellie_
8. okt 2009

no vcera moja maminka robila sojove kocky na zelenine s ryzou ja s nou to zboznujeme, drahy by mi to otrieskal o hlavu ze ci je sliepka 😀
kedze ryzu mame asi mu nejak udusim masko.. on ma rad maso na stave a ked v tej stave moze ryzu utopit.. to vzdy ja na neho zhnusene pozeram, ze jak to pomiovito vypada... 😀 😀 😀

anaxamon
8. okt 2009

ak varite tak ja pridam, teraz mam manzela domka bo ma este par dni volna, tak vcera som sa vecer vyvalovala na gauci s bolavym chrbatom a on vyvaral🙂 az dva chody nam spravil, takze mame kopec navareneho aj na dva dni🙂)))

mali sme bravcovy steak s varenymi zemiakmi a dalsie na dnesny obed co aj mam v robote je hovadzie platky na miesanej zelenine a k tomu varene zemiaciky 😵 😝 mnaaaaaaam

puma.sue
8. okt 2009

mnaaammm, anax... to je ake dobre?
nellie, som zvedava co spravi ten moj so sojovym maskom. raz spravim a nepoviem co to je 😉

na sobotu mame v plane (az mi slina vybehla) upiect jaternice na kyslej kapuste a k tomu varene zemiaky...
mnaaammmmmm

uz som to spominala, ale kysla kapusta je u nas favorit cislo 1!

anaxamon
8. okt 2009

puma s tou hurkou si my ale narobila chute, ale mne tie z obchodu nechutia tak si budemm usiet pockat ci nas na zimu niekto neobdaruje domacimi 😀 😀

lenocka84
8. okt 2009

mnaaaaam ake dobrotky sa tu spominaju
poslite na ochutnavku 😝

nellie_
8. okt 2009

aj my sme prudko kapustovi 😎 😎 😎
a aj hurky mozem... hlavne co robi moj svokor mnaaam 😎 😎 😎
a taka pečena klobasa a ku nej uhorecka a horcicka a chrumakavy chlebik.. joooj 😀 😀 😀
a viete co jedava moja svokra ku pecenej klobase? marhulovy kompot.. 😀 😀 😀

alebo sa podrzte ona ked bol moj manzel a surodenci mali tak im varila prazenicu s detstkou vyzivou akoze tu vyzivu tam vmiešala este ked boli surove vajcia tak spolu to urobila... 😅 😅

pipussa
8. okt 2009

kocky, mne tecu slinky normalne....
akoze sa cudujem, tehulky, ze to aj zjete a nic vam nieje.....
vavenka-gyros....
lenocka-pecene masko.

mne sa po vsetko grgaaaaaaaaa....... a necitim sa dobre... takze oci by jedli, ale bojim sa...

nellie_
8. okt 2009

* malýýý som myslela - nie ze ked boli mali.. 😅

anaxamon
8. okt 2009

nell ale dobre to mas, surodenci mali, lebo to je mnozne cislo, ale moja hrubka my namiesto mi je srandovna 🙄

anaxamon
8. okt 2009

inak dneska idem na dentalnu hygienu, ze hodinu to trva tak som zvedava jak dopadnem, lebo ja som v cisteni medzizubnych priestorov straasny lenivec, bo mam tie skarky take male a furt si to rozkrvavim a nebavi ma mat krvavu hubu kazdy den..boli ste niektora na podobnom dacom?

puma.sue
8. okt 2009

ja mam overeny stanok na trhu, kde maju tieto zabijackove specialitky, tak v sobotu kupime. a jasne, ze aj klobasku pridame k jaternickam.

prave som sa dozvedela, ze zatjra k nam pride inspektorat prace, dostali anonymnu staznost...
musia to presetrit.
a samozrejme, ze zrovna v mojej agende je podla nich problem. sef si ma zavolal, aby som bola v nizkom starte...
zacinam sa bat uz teraz.
POMOC!
😒

lenocka84
8. okt 2009

puma ty tam stale nieco mas
ak oide zatial audit?

puma.sue
8. okt 2009

sedia tu zase, uz ma parkrat volali, ale chceli len nejake podklady vidiet, primarne s nimi sef sedi, ale niekedy potrebuju aj mna. viac ma sokol ten ispektorat... ☹
zajtra bude skuska ohnom..

nellie_
8. okt 2009

anax ja som bola nejak v marcina dentalnej.... a najskôr ma pochvalila ze aku mam peknu prirodzene bielu sklovinu a iba 4 plomby a ze davno nevidela usta bez zubneho kamena... a potom to vypuklo zacala cistit okolie dasien a mne teda pri umyvani nekrvacaju ale to tam vtedy bolo krviiiiii to jak z prasata.....
a potom sa mi pacilo ked mi ich takym prasom cistila mal prijemnu chut ale hrozne to striekalo a mala som az vlasy zabodkovane - o tvari ani nehovorim 😀 😀
a strasne ma tam napinalo ked mi nakoniec dala taky gumeny nastavec a v nom nejaky gel co ma zabranit kazivosti zubov a to som mala mat v ustach ale 5 minut ci kolko a napinalo ma to zo zaciatku a ked som odchadzala mala som hubu jak kubanska upratovacka opuchnutu 😀 😀

pumi no nervy moje.. to čo zasa na teba usili... 😕

puma.sue
8. okt 2009

nellie, to poznam aj ja. ten prasok je super, mna to ale trochu stekli, ked s tou kefkou chodi s tym praskom po zuboch... idem na dentalnu hygienu v decembri, celkom sa tesim. mna len trochu napina z toho fluoridoveho gumeneho hryzadla, celkom sa to da vydrzat...

neviem co na mna nasili, ale uz sa neviem dockat, zase nebudem spat... fasa...
urob niekomu dobre, osere ti plot sa tomu hovori... 😢

nellie_
8. okt 2009

pumi to poznam.. za dobre nikdy necakaj dobre... ☹
ale verim, ze to bude OK vsetko 😉

joj baby.. mne vcera kamoska dala cely balicisko krowiek a ja som ich behom 2 dni sprašila.. ked ja tak milujem krowkyyyyy 😎 😎 teraz mam troska vyčitky... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre