Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
14. máj 2009

ja som tuu 😀 este diskutujem euroviziu a nahadzovala som si jeden receptik teda postup na mimibazar 😵

pipimiska
15. máj 2009

ahojte 😀 ..varim huspeninu,koconinu 😝 😀

monik,teraz ta troska zanedbavam,mam vela povinnosti.. 😉 a co sa tyka choroby,nastastie je to iba nadcha 😉
nely,som nem pochopila,ze co si vcera pisala...ze boli tu tini,mony,pipi a nic...nieco take si pisala...co sa stalo?
mimo,aj mna si pekne ponatahovala teraz na vecer 😀
shaarka,nezavidim ti tie pohlady na angline 😀 😀 ..este sa z tebou bavia pjupulaci? 😀 😀 😀
ja chodim poctivo 😵..prave preberame 2 stage,ci jak sa to pise 😀
...aaa k tomu spermiogramu,rychlo treba vysetrit,ci nema v tele zapal,moze to byt zapal v ktorej kolvek casti tela..
aaa ked sa nezisti problem,je to vlastne troska horsie,lebo ked sa zisti,viete co mate riesit...moj ma patologiu cca 96 percent,a pohyblivost taku jak vy priblizne,a este trosku mensie mnozstvo ako by malo byt,aaa problem?neprislo sa na to,takze sa neda urcit co pomoze...
ked sa to nezlepsi ani po liecbe,urcite by som premyslala nad ivf... 😉

nelynka
15. máj 2009

ahojte

pipi pisala som o tom, co monik vcera vecer hodila link na tie dvojicky, ja som ho hadzala den predtym, napisala som kto tu bol a ze nikto ani nezakopol a monik to este ksopirovala o den neskor, tak ma to trosku nahnevalo, ale nevadi..

zobudila ma teta z financneho uradu a po poriadnom prestudovani nasho vypisu z uctu sme zistili, ze tie peniazky co cakame uz sme mali davno na ucte a uz sme ich aj minuli, a ani nevieme o tom, dobre nie?
A to peugeot mi stoji stale neopraveny pred domom,ta fasa teraz...
Takze tak
som vytocena zase od rana bo zo seba robim cvoka 😠 😠

este nech mi ten androlog povie nejaku blbost tak ho znesiem zo sveta

shaarka
autor
15. máj 2009

no nely, cakam spravy 😉

kuspitka
15. máj 2009

ahojte ako sa mate??
shaarka co mas nove??
nelynka ahoj uz od rana aj ja som bola vcera ako pijavica... 😅

madeline
15. máj 2009

ahojte,

nely - ja sa snazim vzdy docitat, co ste tu vecer a v noci popisali a vcera si ma obvinila nepravom, lebo ten link na clanok si poslala, ked som sa uz venovala mm a nebola som tu, takze som nemohla reagovat, ale ja ta mam rada a nehnevam sa 😀 vela stastia dnes pri vysledkoch

shaar - co na vysledky povedal mm?

mimo - gratulujem, so snurkami nie je sranda 😝

pipimiska
15. máj 2009

dobry den 😝 ...idu nam nieco robit na byt,musela som skoro vstat 😠 😉
nely,dnes idete?dufam ze sa stane zazrak 😉

madeline
15. máj 2009

pipi - co vam idu robit?

pipimiska
15. máj 2009

hejj nely,aa k tomu linku co si dala,mi sme si ho s mm kukli hned jak si ho dala,ale hned na to som odisla od notebooka...

shaarka
autor
15. máj 2009

ten link som kukla aj jeden aj druhy, ale tieto spravy ma nevzrusuju, take by som vymyslela aj 3 denne 😀

made, MM o vysledkoch nevie. lebo vcera mal tolko praaaaace, ze sa mi cely den neozval, rano bol okrem toho neprijemny a tak som sa s nim nebavila. a okrem toho sa nespytal.
aj tak neviem, ako by som zacala: pocuj, drahy, vies, ze mas dost zle spermio?
aaaale. ked sa spytat (teraz je akoze urazeny, lebo ja sa hnevam), tak mu poviem. neponahla to.

madeline
15. máj 2009

shaar - no jasne, nie je to jednoduche, ale v dnesnej dobe nanestastie bezne

inak aj ja mam novinky - ms mi prisla na 37 den bez vyvolavacky, takze sa tesim, mozno uz buduci mesiac nabehne, tak ako ma, lebo ja som pred HAK mavala 28-dnovy cyklus a este idem zmenit aj gyndosa 😉

pipimiska
15. máj 2009

madelin,zakryt balkon 😉

shaarka,aaa to ho nezaujimaju vysledky?

pipimiska
15. máj 2009

kuspitka,inac co nove,secko ma jak ma byt?

nelynka
15. máj 2009

ahojte

shar neboj, ked poobede dojdeme tak podam vysledky, sama trpnem co bude a mm uz druhykrat zaspal hehe, jeho to ani kus netankuje 😀

mad, napisala som tam mena, ktore pisali pred a po tom mojom linku..na tej strane..a nikde nikto..

ale mam vas vsetky rada a nehnevam sa, ja tiez necitam spetne nic, uz ma to tak nebavi, obcas len v rychlosti kuknem...aby som sa vedela zapojit do debaty...

shaarka
autor
15. máj 2009

pipi, ja sa tiez cudujem. ved vies, aky je ten moj. 😒

kuspit, mame blbe spermio, som 8.DC, ocakavam zasielku s pregnylom od dobrej duse 😀 a bud. tyzden idem na UZV. len neviem, ktory den mam ist... ci 12.DC alebo 13.DC.
isla by som 12.DC, ale v ten den mame same porady, tak to je take blbe. a co ked 13.DC by uz bolo neskoro? neskoro aby nieco bolo vidiet alebo neskoro, aby mi pichli pregnyl?

nelynka
15. máj 2009

kuspit ako sa mate?

pipi tajne dufam ze sa zazrak stane ale ak dostane lieky tak to chvilku potrva kym mu zaberu alebo mu nezaberu vobec a budeme zase tam kde sme boli pred mesiacom ked mu brali krv - riesit co dalej 😠

shaarka
autor
15. máj 2009

nely, a preco nie ste u andro?

janemari
15. máj 2009

Ahojte babenky prisla som k vam kym vypijem rannu kavu a nabehnem do denneho kolotoca.

Nely drzim palceky. 😉

nelynka
15. máj 2009

shari lebo tam sme objednany az na 11.45h, teraz akurat sa idem chystat a idem budit mm a tak okolo 10.15h vyrazame...

pipimiska
15. máj 2009

caf jane,vidis a ja si nemozem dat kavu,bo mi je z nej zle 🙄

pipimiska
15. máj 2009

shaarka,jasne ze viem aky je tvoj 😝 ..uplne ho poznam 😀

nelynka
15. máj 2009

jane dakujem..

shaarka
autor
15. máj 2009

aaaale tolko toho som o nom popisala, ze az 😀

nely, chod zobudit pipa 😉 😀 😀 😀

nelynka
15. máj 2009

shari este som tu 😅
este nech kusok pospi...stale mi hovori ze ho mam budit az ked ja budem pripravena na cest ze on je zachvilku obleceny,tak ho budim az uz ked som ja namaskovana a oblecena 😀 😀

janemari
15. máj 2009

No pipi aj mne je uz s tej kavy zle a preto ju konbinujem s energetickymi napojmi.Este vecer ked som prisla s roboty som zapekala filety aby si mal co zobrat mm dnes do roboty.Isla som spat az dnes nadranom.Tetaz musim nieco uvarit,lebo to vypada,ze pojdem do roboty aj zajtra rano.A to idem dnes do pobednej a pridem domov pred23.00 a vstavat budem o 4.15 😝 😝 😝

nelynka
15. máj 2009

tak babky ja sa lucim, drzte peste a ohlasim sa potom..papa

pipimiska
15. máj 2009

fiiiiha jane,no tak to nezavidim...ale sak ty si si uz aj zvykla 🙂

shaarka,sak ja som to myslela naozaj 😝 😀

pipimiska
15. máj 2009

nely,drzim 😀

janemari
15. máj 2009

pipi zvykla ako zvykla ale ta liecba injekciami dava zabrat aj ked uz mam poslednu za sebou.

pipimiska
15. máj 2009

jane,super...takze kedy zacinas ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre