Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipussa
9. okt 2009

ok, diky
ozvem sa potom......

evina0
9. okt 2009

pipusa ja som utorok zacala 7tt a u lekara som bola 1.10 a videli sme peknu bublinku ale drobceka este nie vraj tam mohol byt ale taky malilinkaty ze ho nebolo vidiet,to bol nejak zaciatok 6tt a preto tam idem teraz 12.10 to bud prcek o 12 dni starsi a lekar povedal ze to by prcek mal byt vo vaku a ako som citala tak aj srdiecko ked tam pojdem budem takmer 8tt,uz nech je pondelok a vsetko je OK hned sa mi ulavi.
ty kedy zase ides k lekarovi? videli ti uz prcka v bublinke?aj cosi beries ci nie??dik

puma.sue
9. okt 2009

halooo, kde ste vsetci?

tinika
9. okt 2009

ja som tuuu

zdenallicka
9. okt 2009

Holky, ahoj.. SorrY,ze vam sem lezu, ale potrebuju AKUTNE vedet, co to znamena PITVOR...

shaarka
autor
9. okt 2009

😀 zdenallicka 😀 😀 😀 😀 😀
no, ja si nie som ista, ale myslim, ze je to hospodarsky dvor pre zvierata? zeby?

a nadavka: do pitvora!

nellie_
9. okt 2009

aj ja uz som tu 😉

zdenaallicka a nie si nahodou ceska?? 😕

shaar hej pitvor je dvor... 😀

tinika
9. okt 2009

sharka tak tak nadavka do pitvora a myslim ze domček pre zvierata, ako kurnik alebo dvor

puma.sue
9. okt 2009

pitvor je dvor...
jasnacka 😉

nellie_
9. okt 2009

ja sa dnes tak vytesujem baby... 😎
pribudla mi dalsia miska do mojej zbierky Tupperware.. ja milujem ich vyrobky.. 😀 😀

pipussa
9. okt 2009

pumaaaaaaa, dakujem
dorazilo 🙂

pipussa
9. okt 2009

evina
ja som bola tak isto, velmi skoro na sone, a videle sme machulu, ale nic v nej, to som bola 5+2
teraz som bola v stredu 6+4tt a prcek uz mal 9mm, a bilo aj srdiecko.... 🙂

tinika
9. okt 2009

nellie tesim sa s tebou hihi a mne kazdu chvilu dojdu cestoviny mnaaam uz som straasne hladna a kym som dopisala uz ich mam tu huraaa

tinika
9. okt 2009

dnes asi budete vsetky pri superstar tlačit tie gastany do hlavy čo?? 😀 😀 😀

pipussa
9. okt 2009

no, zopar nas tu takych bude 🙂

pipimiska
9. okt 2009

vsetky nie 😀 ja som aj uvazovala,ze by mm zbehol do obchodu po gastany,aby som bola s vami 😀 ,ale aj tak este nemame ruru a varene su blee 😝

puma.sue
9. okt 2009

pipussa, som rada, ze doslo jak malo...
snad mi tu na to nedojdu, ale sa to strati 😀

dnes teda superstar a zajtra budete fucik sledovat, alebo to nechate na muzov??? 😅

tinika
9. okt 2009

a ja nelubim takze pipi my si dame dačo ine hm?

lenuska85
9. okt 2009

AAAAAhojte 🙂

Puma ja pojdem zajtra na World Dog Show a straasne sa tesim 🙂 Ale vecer drzim palce nasim.
Vy mate ake plany na vikend?

pipussa
9. okt 2009

puma, fucik budes mat nazivo , nie ? 🙂

pipussa
9. okt 2009

sice, pockaj, uz viem, neuvidite to, no ale mohli by ste, u susedov... 🙂

puma.sue
9. okt 2009

mame celkom krusny program.
dnes pride kamoska, co mi kuchynu navrhovala, skolaudovat... 😉
a vecer vecer pride moj chlap zo sluzobky, tak predpokladam, ze nas najde uz v deliriu kredenc pri superstar aj s gastanovymi supkami 😉
(mrzi ma, ze tehule si teraz nemozu k tym gastanom uliat fajnoveho cerveneho vinka 😉 )

a zajtra rano klasika trzik, varime, upratujeme, superstar v reprize. okolo 15 ideme odviezt auto na letisko jednemu kamosovi co z dovolenky pride a nechal ho u nas, kedze je z KE. potom pride moj ocino pred futbalom pozriet byt a my na futbal ideme do jednej krcmy... lebo moj padruh potrebuje aj wifi a doma stale nemame net... komentuje totiz niektore sportove prenosy cez net...
no a v nedelu ideme ze na otvaranie jedneho obchodneho centra, kde si mojej potencialnej svagrinej mamina otvara masazny salon a vecer ku kamosom pozerat superstar, lebo mali narodky a posediet a tak.
cize zase neviem kedy budem prat a vobec...

neznasam take vikendy...

pipimiska
9. okt 2009

tinika,suhlasim,ale musime vytvorit rovnako silnu skupinu proti gastankam 😀
aspon 5 by sme mali byt 😀
ale rozposlat si to nestihneme,takze to musi byt nieco dostupne v obchode 😝

pipussa
9. okt 2009

ale no, ved to je super program, aj ked je pravda, trosku natresk...
a napis, ake obchodne centrum sa otvara ??? v BA ?? kdeeeeeeee

pipimiska
9. okt 2009

z obchodu

pipimiska
9. okt 2009

puma,milujem take vykendy 🙂

lenuska85
9. okt 2009

Pipimiska gratulujem k naaadhernej fazulke. Strasne moc vam drzim palceky, nech ste zdravucki. A na tej poslednej fotke ja absolutne ale absolutne super pohodak/cka 🙂 🙂 🙂

tinika
9. okt 2009

pipi no a čo navrhujes? ja mam doma matu a kakaove rezy dva banany a dve broskyne hihi

puma.sue
9. okt 2009

pipimiska, aj ja ich mam rada, ale len z casu na cas. a teraz mam pocit, ze ostatnych X (= dvojciferne cislo urcite) sme nemali taky ten klasicky pyzamovy vikend... ze sa len povalujes a NIC nerobis...
a tak mi to chyba ☹ nechty som si nelakovala asi dva mesiace... ja, co som na to uchyl a som schopna si ich prelakovavat kazdy bozi den..
no co ti poviem?

puma.sue
9. okt 2009

BABY PRIEKAK (pruser po slovensky - pozn. autora)
este sme nevarili!!!!

TAKZE? CO TO BUDE CEZ VIKEND??? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre