Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
9. okt 2009

jaj tak to mi je luto lenci...ale dufam, ze aspon nalada sa ti trosku zlepsi medzi nami 😉

lenocka84
9. okt 2009

leeeeeeeeeeeeeni nieeeeeeeee, drziiiiim palceky, aby ta sanca uz bola pri tebe

baby mne je to tak moc luto ked citam niektore prispevky, ako sa nasim kamoskam tu nedari, ked mne je to tak luuuuto 😢

lenca.b
9. okt 2009

hmm no tak ta sa mi snad zlepsi ked mi konecne pridu vysledky z genetiky a ked tam vsetko bude negativne azda potom snad svitne take malinke svetielko nadeje bo ma tak dostrasili ze som pomaly sediva a zas som si len overila ze netreba verit doktorom respektive si to co tvrdia overit na viacerych miestach no ale zjavne som sa nepoucila tak mi treba

lenca.b
9. okt 2009

lenocka tebe to nema byt preco luto ty za to nemozes to je len proste ani neviem ako to definovat nespravodlivost... blba nahoda ... alebo len zly osud fakt neviem no ale tak svet ide dalej mam muza ktoreho neskutocne milujem a nedam si ho za nic

lenocka84
9. okt 2009

lenci ak ste si takou oporou navzajom tak to je super, a velmi vam drzim palceky

dzou
9. okt 2009

aj ja vam moc drzim palceky 😉

lenocka84
9. okt 2009

idem ja kuki film s drahym a hladam ohrievac, bo asi umriem od zimy aka mi je a to mam ist do sprchy a ked vyjdem tak umriem od zimy bleeeee
tak zelam pekny vecer damy, pekne piste,a zajtra ked sa Vam bude dat tak sa tu uvidime

dzou
9. okt 2009

pa pa leni 🙂

pipimiska
9. okt 2009

zachvilku je tu superstar 😝 gastany su hotove??😀
tini,ty si daj ten keksik a ja si dam rybku pecenu a neskor kukuricku 😵

shaarka
autor
9. okt 2009

som bola s MM v obchode
a zerem chlebik so sunkou a paradajkou a uhorkou 😀

dzou
9. okt 2009

jej pipi si mi pripomenula ze ajtu uz asi zacvhuli pojde xfactor 😉
shaarka mnam mnam teraz robis ty chutky mne 😀

shaarka
autor
9. okt 2009

ja sa podelim, dzou 😉

dzou
9. okt 2009

joooj skoda ze sa to neda posielat cez net 😉

shaarka
autor
9. okt 2009

dockaj casu 😀

shaarka
autor
9. okt 2009
dzou
9. okt 2009

mnaaaaaaaaam to si mi ani ukzat nemala hmmmmm jak fajne to vyzera...asi si hned idem daco spravit 😀

shaarka
autor
9. okt 2009

len si nic neurob! 😀 teda nic take, aby ta to bolelo 😀 😀

dzou
9. okt 2009

joj neboj sa shaari 😀 a ako sa inac mas uz si zdrava?

shaarka
autor
9. okt 2009

nooooo tak v ramci moznosti ano.
som si myslela, ze som zdrava, ale rano sa ma pyta zubar, ci som nachladena. tak este asi huhnem, po nasom povedane. 😀 zahojeny herpes pri tych vyrazkach zanika, takze plet mam rovnomerne otrasnu, je to celkom fajn 😀 😀
dzou, a kde mas stareho? kde sa flaka? som prehliadla?

dzou
9. okt 2009

jooj no on este pracuje 😝
ze plet rovnomerne otrasna 😀 😀 😀 😀 tak drzim palce nech sa unormalizuje 🙂
huhne sa aj u nas doma 😉 😀

shaarka
autor
9. okt 2009

som taká huhňavá 😀

shaarka
autor
9. okt 2009

nevolaju ta niekto aj ze fina?
ja by som ta volala fina. to je jake pekne! 😀

dzou
9. okt 2009

mne je teraz tak cudne teplot tak len dufam, ze nic na mna nelezie 😝 fuuj tolko bab na konovi je chorych az si to aj ja nahovaram a to som 2000km od SVK 😀

shaarka
autor
9. okt 2009

oj oj oooooooooj leo jaky falosny!!!!!!!!!!
kriste!!! 😖

shaarka
autor
9. okt 2009

lezie nieco?
no, mozno uz mas muza doma, len si si nevsimla 😀

dzou
9. okt 2009

shaari 😀 😀 😀 mozno 😀 😀 😀 ty kukas superstar? ja nieeeee ale xfacotr ale uz som to videla len opakuju 😖

dzou
9. okt 2009

jupiiiiiiiii akurat prisiel mm a ze ci chem kebak 😀 😀 😀 tak jasne a siel kpit manmky mnamky

dzou
9. okt 2009

ale samoska ze kuraci 😀

pipimiska
9. okt 2009

rybku mam za sebou,ale nejak mi nechuti,len nasilu som si dala,lebo je zdrava 😒 prave sa mi vari kuraci vyvar a zajtra bude fazulova s udenym kolienkom 🙂
leo bol fakt falosny,sa mi si to posieraju s vyberom pesnicky 😖
a to je skoro vsetko co ma teraz trapi 😀

pipimiska
9. okt 2009

ze,sa mi,, 😀 myslela som ze samy 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre