Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

kraskanz1
9. okt 2009

jaj to je zle a co da sa s tym nieco robit??? 😢

pipimiska
9. okt 2009

lenca,no nemam take znamosti 😅 ale ti poviem,ze ked som ja cakala na genetiku,tak som bola z toho zosra...
fakt mesiac cakat..kolko mas ty cakat???poistovna ti to schvali za 3,4 tyzdne,to bude mozno este skor nez genetika 😉
a co sa tyka cirkvy,tak ja som si to tiez pred tym citala,ale nestotoznila som sa z ich nazormi...

lenca.b
9. okt 2009

kraskanz tak to by ti tvoj gynekolog gynekologicka mala urobit take veci ako odber hormonov cca 3 krat za cyklu mozno aj viac a take nieco ako folikulometriu a tiez podla mna je doleizte aj take endokrinologicke vysetrenie stitna zlaza sa tam skuma a hormony hypofyzi napr FSH

pipimiska
9. okt 2009

lenca,bud rada ze mas ovulku,otehotniet sa da so zlym spg,ale bez ovulky neotehotnies 😉

lenca.b
9. okt 2009

pipi nas problem je nasledovny mne ziadost neposlu skor ako nebude genetika a na genetike povedali ze najskor su v poradovniku vzorky tehotnych a ze to zavisi od toho kolko ich bude a kedze ich maju uz teraz vela a ze maju malo ludi na to vysetrovanie tych vzoriek tak to bude trvat cca 2- niekolko mesiacov ☹ takze posledne volne miesta na IVF su cca 8 kusov takze uz som sa s nimi rozlucila takze mozno januar ale ako som citala v inych temach babule nedoporucuju jar a prve mesiace telo je oslabene tak neviem co teda bude a co mam robit a ako som videla uz opakovany spg tak nadej nie je ziadna nakolko vysoka patologia a aby nebolo malo tak aj ten pocet nedosahuje ani milion preto podozrenie vadneho genu u mm na CF

kraskanz1
9. okt 2009

no na stitnej som bola asi pred dvoma mesiacmi tam mi povedali ze vsetko ok okrem toho progesteronu ktorymam vlemi nizky. gynekolog mi ziadnu krv neberal zatial len na folikulometriu chodim..a este ake vysterenia sme absolvovali kde sleduju hladiny hormovnou okrem endok.??????

pipimiska
9. okt 2009

lenca,pamataj,ze moj mm ma oplodnil s 95 az 98 percent zlych spermii,shaarkin mm mal len o nieco lepsie a tiez sa mu to podarilo...

lenca.b
9. okt 2009

pipi akurat som to pisala ano da sa aj ked je zly spg ale nie ked tam nie su pomaly ziadne spermie hoci ano vravi sa ze staci jedna jedina !!!! ALE to by za tu dlhu dobu ta jedna jedina prisla aj z tej povestnej kvapocky lasky z ktorej uz nejedna tiiinedzerka otehotnela ako vies ja uz nedokazem byt optimista uz nie bo sa to na nas vali z kazdej strany ale tesim sa ze aspon vy ste mohli spoznat radost zo zazraku

lenca.b
9. okt 2009

pipi ale aky bol pocet !!!

lenca.b
9. okt 2009

kraskanz ved progesteron sa doplna tusim duphastonom a ten udrziava aj zlte teliesko ak sa nepletiem taaak mozno by ti mali dat ten ale zas ked nemas ziadny folik tak neviem no ttoto si nestudujem toto mne netreba tak neporadim

lenca.b
9. okt 2009

sorac baby ze vam tu kazim temu takymto depkovanim ale ja uz to zvladam len velmi tazko hoci cely zivot som bola ja ta nad vecou a brala som to s nadhladom vsetko a dodavala som odvahu a optimizmus ostatnym ale uz pre seba asi nemam ☹

kraskanz1
9. okt 2009

jaj 😅 no folik su ale nedozrievaju su len vo vajecnikoch

lenca.b
9. okt 2009

aaa FSH si mala ok ?

kraskanz1
9. okt 2009

ale nekazis temu ved tato tema je o tychto veciach.....neboj sa ono to vsetko dobre dopadne len netreba staracat nadej a stale sa tesit na novu liecbu aspon ja to tak robim 😀

zdenallicka
9. okt 2009

Prave proto, ze jsem Moravacka, jsem se prisla zeptat sem..🙂

Myslela jsem, ze pitvor je predsin..🙂 Tak nic...😉 Ale moc diky...

lenca.b
9. okt 2009

kraskanz noooo rozhodne sa na novu liecbu netesim pretoze som si hovorila ze nikdy do IVF nepojdem su tam dost velke rizika a ja som si svoje uz odskakala koli problemom s hormonami tak mam pred tym respekt strach a vsetko dokopy ale kedze inu moznost nemam tak do toho idem proste zas raz ma osud pritlacil k muru a nemam kam inam ist

kraskanz1
9. okt 2009

no neviem co FSH som strasny lajik ale tak co uz 😅 ale nic mi nepovedali len tolko ze vsetky hormony v poriadky okrem progesteronu

lenca.b
9. okt 2009

Pitvor je predsieň, ktorá slúžila zo začiatku aj na odkladanie náradia, putní na vodu (drevené nádoby), zemiakov a obilia. Neskôr ho prehradili na bočnej strane priečkou a tak vytvorili komoru (odkladacia miestnosť na úrodu a náradie) alebo čiernu kuchyňu (s otvoreným ohňom), prehradením pozdĺžnou priečkou. Postupne komoru stavali väčšiu po druhej strane pitvora. PRE ZDENALICKU

tinika
9. okt 2009

sharka jo ale este nie je konec a pri tom hlade čo mam posledne dni to bude určite viac a aj tak som sice rada ze to nie je 20 ale ja aj tak chuda nebudem ani po porode, teraz sa smeje ez zadok mam pekny bo brucho velke ta opticky je mensi ale potom zase bude velky a slaninka na brusku dole je stale hihi
no tak bru nocku ja uz idem hajat kym ma zase chyti hlad 😀

lenca.b
9. okt 2009

kraskanz FSH je (folikuly stimulujúci hormón)

zdenallicka
9. okt 2009

Lenca.b - dekuju ti...🙂

lenca.b
9. okt 2009

zdenalicka neni zac 😉 google vsechno viii 😉

pipimiska
9. okt 2009

lenca,pocet si uz nepamatam,ale viem ze diagnoza je ta najdlhsia,patologia 95 az 98 percent,velmi spomalene,a menzsie mnozstvo spermii a ja tie protilatky proti nim a nedostatok progesteronu a estrofemu...

kraskanz1
9. okt 2009

no tak to asi nevedeli zistit podla mna kedze moje folikuli nedozirevaju. ☹

pipimiska
9. okt 2009

lenca,a ked si zoberes ze nejake tie 3 percenta boli dobre co sa tyka morfologie,z toho nejake boli urcite spomalene,takze sa ten zdravy pocet este znizil a plus tu vetsiu cas zabili moje protilatky...
kcem ti co najviac vliat optimizmu,lebo je to tak,ze tou psychykou si vsetko stazujeme 😉

pipimiska
9. okt 2009

tinika,ale fakt sa pekne drzis,tak dobruu tini 😎

lenca.b
9. okt 2009

pipi vies ono je to dost podstatne kolko ich je lebo ak ich je 200 milionov a patologia je 98 percent tak je to furt viacej ako ked ich je iba niekolko stotisic a patologia je 85 percent ☹

kraskanz1
9. okt 2009

veru tak vsetko robi psychyka ...a su tu zive priklady schaar a pipi dve kocky ktore si prave dali pohov od snazilkovania a prestali na to mysliet a prave sa to podarilo..uplne mam z toho zimomriavky 😎

pipimiska
9. okt 2009

lenca,ano to je pravda,ale moj mal ovela ovela menej,nepamatam kolko je norma,ale on bol pod normou a ked si zoberes,ze cez protilatky,ktore su pri krcku,by sa nemala dostat ani jedna??ved tie protilatky ich zabijaju..tak hovorili doktori aj ja som uz mala podane na umele

lenca.b
9. okt 2009

pipi ok ok len vies ty mas mozno do vienka dodane to stasticko vies to moja svagrinka tiez nemala mat podla dok ona totiz nemala vobec hormony ktore tvoria proces ovulacie a rastu vajicka a ma zdarvu dcerku 😉 takze ako viem ze priroda je silna ale na druhej strane ja take stastie asi nemam dane

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre