Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
14. okt 2009

kcem sa spytat na vas nazor..skodi podla vas wifi ?mi ho mame doma,takze nase notaciky si nosime kde kceme,neuvedomila som si,ze aj wifi je ziarenie 😖
aj ked zas co sa tyka mobilov,sme v tom az po usi,vsade sa to hemzi mobilovym ziarenim a to je asi skodlivejsia zalezitost 😖

vavenka
14. okt 2009

Pipi to neni o vstrebani, ale o niecom uplne inom, ale to ja ne dlhsie 😉
K kazdom pripade ty sa nemusis bat.

pipimiska
14. okt 2009

vavi,co myslis ze sa nemusim bat,som nepochopila coho 😅
ja sa bojim,ze mi tromboza prepukne 😒 aj hematomu a troska obavam,ze co to,jak to bude dalej..

lenocka84
14. okt 2009

pipi myslim ze nase tela su uz odolne na takeho veci,kedze sme denne medzi nimi.
takze nestresovat

pipimiska
14. okt 2009

flyanjel,tak sa nam maj pekne 😉

pipimiska
14. okt 2009

leni,keby si ma videla jak stresujem koli tomu,fakt 😀 😀 ti to popisem 😅 takze rano spim co najdlhsie aby mi aspon polka dna takto presla,potom si zapnem notebook v posteli,ale mam ho polkilometra od seba,pre istotu 😅 ani neviem ako dokazem tak pisat,ale krk ma riadne pri tejto polohe bolii 😀
potom ho pre istotu vypnem,aby ma neozaroval cely cas..ale vecer neodolam a zapnuty ho mam aj do jednej rano a potom zaspavam s vycitkami 😅
ale co mam robit ked mam vkuse len lezat 😉

lenocka84
14. okt 2009

pipi tak dojdi do ba a nebudes sa doma nudit
ci nemas ani vychadzky?

pipimiska
14. okt 2009

lenocka,to je trosku daleko 😅.. na to ze mam povolenu jednu kratku prechadzku denne,aa to co najmenej ist autom aby ma to zbytocne nenadhadzovalo a zbytok ,,klud na lozku,, 😉

pipimiska
14. okt 2009

inac od kedy som tehotna,nemozem pred spanim pozerat nijaky film alebo nieco prosto co ma dej..spim potom plytko a snivaju sa mi zmiesane bludy z filmu ako to riesim dookola,ale nema to ziaden zmysel..citim sa ako keby som bola hore,pritom vemi unavena a sem tam ako keby som zadriemala a niekedy ma aj nadhodi..take miknutie..aaz ked sa uplne vycerpam z toho riesenia,okolo stvrtej tvrdo zaspim

vavenka
14. okt 2009

Pipi myslela som to tak ze v tvojom pripade by sa ti nemala prejavit tromboza - resp. ze to riziko je len o malinko vyssie ako u cloveka, co geneticku mutaciu nema. tato geneticka mutacia nieje tak skodliva a ty mas "zlu" len polovicu genu, druha polovica je ok, takze tie reduktazy, ktorych tvorbu ma na starosti tento gen, sa ti tvoria, len v nizsom pocte 😉 ak chces tak ti to vysvetlim, ale to je uz cista biochemia 😅

lenocka84
14. okt 2009

vav ty si nejaka chemicka alebo nieco take?
o akych zlych genoch to hovorite?

nathali
14. okt 2009

ahoj holky dlho som tu nebola ,jeeeee vy ste tu vsetky tehulky 🙂 🙂 🙂

vavenka
14. okt 2009

Cau nathali
Lenoc jj, som.... bohuzial 😀 no a s Pipi sme rozoberali nase trombofilne stavy, ktore su podmienene zlymi genmi 😉

nathali
14. okt 2009

ahojky co je nove???

vavenka
14. okt 2009

Nath no u mna nic take, ty sa pochval 🙂
Co mas nove ty? Preco si tu dlho nebola, hmm????? 😉

lenocka84
14. okt 2009

ahoj nathali 🙂

nejako si mylime miestnosti a stale sme medzi snazilkami 😀 😀 😀

nathali
14. okt 2009

no ja ani nema take nic nove stale som snazilka mala som dost prace a ani som cas nemala a ked tak som skocila len nakuknut do inej temy ale uz som bola zvedava ze co je nove tu 🙂
lenocka to nevadi aspon tu je veselo 🙂

pipimiska
14. okt 2009

vavenka,jeeej ty si chemikalka???Vauuuu,tak ti dakujem pekne,si ma troskla ukludnila 😉 😉
a ked uz si chemicak,co ty hovoris na wifi? 😅 😀

nathal ahooj 🙂

pipimiska
14. okt 2009

chemicak 😀 chemicka 😀

puma.sue
14. okt 2009

ahojte, finally net at home!
konecne budem moct byt online aj cez vikendy a po veceroch...
uz spite?

tinika
14. okt 2009

pum ja kukam futbal a konujem

krish
14. okt 2009

ahojte babulky.

nechodim do vasej temy ale chodia sem zname tvare z BT. potrebujem sa vyrozpravat, mozem? 😢 prave som sa pohadala so svokrou a potom aj s MM. riesila ze ako je mozne ze som zase neotehotnela, ze sa snazime uz dlho a ze chyba je urcite vo mne. pytala sa ma naco som si brala jej syna ked mu nedokazem dat dieta, ze iba chlap nevie otehotniet a takto do mna hucala asi hodinu 😢 . a skoncila s tym ze ak jej do decembra nedonesiem tehu knizku tak ze zariadi aby bol rozvod. ked som to povedala MM tak len sucho povedal ze si ju nemam vsimat ze mam vypite, ale mna to trapi a babyyyyyyy my sa snazime len 2 mesiace a ano aj to mi vyhodila na oci ze som vo februari potratila ze to bola moja chyba a ako som to mohla dovolit ze citujem "vo mne umrelo dieta"
jeeesin ja ju tak nenavidim!!! normalne uz nemam chut snazilkovat po tomto. babyyyyyyyyy 😢

tinika
14. okt 2009

krish nech sa pači, sme tu na to

tinika
14. okt 2009

ta tvoja svokra je divna, dnes len o divnych ludoch pocuvam, sak kamosku mama vyhodila na ulicu a ma 3 ročneho syna a rakovinu hroza
a tehu knizku by si aj tak hned nedostala nech sa da vypchat. a necudujem sa ti ze nemas chut, mne stačil tlak, ze ja chcem a sa nedari a ne ze by mi svokra take este hovorila

krish
14. okt 2009

tinika dakujem.

tinika
14. okt 2009

kris nie je zač, ale fakt, ti nezavidim, take dačo nasere a ked muz tvoj len tolko na to povedal a po 2 mesiacoch snazenia ... fakt nemam slov. inac a boli ste na nejake vysetrenia ze je si taka ista ze to ty si na vine????

krish
14. okt 2009

...my sa snazime iba 2.cyklus... 😢 neviem naco jej to MM vesal na nos. 😠

tinika
14. okt 2009

kris mozno ona to z neho vytiahla ked je taka divna a nie ze by ta podrzala, ze si si musela prezit potrat ale este do teba rype tava jedna a byvate s nimi?

monika0001
14. okt 2009

krish - tak ako toto je sila... na toto ti viem povedať len jedno.. srať na ňu... to nie je človek!

krish
14. okt 2009

tinika nie neboli, akurat po kyrete a bolo vsetko OK. ona je sprosta ako papuca a o to viac ked ma vypite, vtedy zozrala vsetku mudrost sveta.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre