Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
15. okt 2009

monka tak si sprav, my napr. robievame taku rychlu z listkoveho cesta s kopu zeleniny, hlavne v lete ked je vsetko dostupne a lacne...mnaam a kopu syra🙂 asi si idem prihriat obed 😀

nellie_
15. okt 2009

joj varime varime.. dobre som dosla 😀 😀 😀 😀
ja puding nemam rada, tak pre mna by ta zemlovka moc nebola... 😅
ale ten skoricovy kolac vypada supeeer 😎 😎 😎 mnam....

ja mam dnes na plane tvarohove palacinky... 😎 😎 uz sa tesim... 😎 😎

puma.sue
15. okt 2009

pizza je aky fasa napad? to zavelim v nedelu asi... kazdy vikend ma jeden den ten moj berie na veceru, kedze varim cely tyzden takmer... a staram sa o neho.
a v sobotu ideme do divadla, taka babska jazda, takze to asi nic nestihneme zjest, ale na nedelu veru pojdeme na pizzu!!! aaaaaaaaaaaaaa
strasne dlho som nemala a dam si nejaku stiplavu, paradnu...

monky1
15. okt 2009

hej anax, ale ked ta z pizzerky je ovela lepsiaaaaaa....aspon viem, co bude na veceru 😀 - objedname k Pink garden 😀

anaxamon
15. okt 2009

puma aj ty si na stiplave? bo u nas stiplave musi byt, chilli nam rastu na balkone cele leto a o chvilku uz budu v nutri pekne kvitnut a cervenat sa potom 😀

nellie_
15. okt 2009

joj baby ani nehovorte pizzu aj ja milujem.... 😎 😎 😎
anax vidis uz davno som nerobila taku z listkoveho cesta ta je super 😎 😎

ale najsamlepsia je aj tak pizza z pizzerky... 😵 😵

anaxamon
15. okt 2009

moni no sak ak mas dajaku oblubenu pizzerku tak to je fajn🙂 u nas doma moc toto "nedrzime" teda fast food, skor sa s tym radi pipleme sami🙂

puma.sue
15. okt 2009

anax, hej, pizza MUSI byt s feferonkami...
a stiplavymi chilli zalezitostami ma moj ocko zasobuje... ja to milujem aj do vyvaru si nakrajat... mnaaammmm

ahoj nellie... co sa vam vsetkym stalo, ze sladke vyvarate?
my sme sa s mamkou akurat dohodli, ze cez vikend spravi huspeninu, aaaaaaaaa, konecne moje obdobie milovanej zabijackovo nezdravej kuchyne 😀

anaxamon
15. okt 2009

puma tak to vyvaru nie, to by mi uz nechutilo ale moj muz si chilli da aj do prazenice aj na chleba so syrom, ci uz cerstve alebo praskove 😀 😀

my budeme mat na vikend specialitky, a to z jahnaciny..dajaky gulas alebo nieco podobne a zajacika este mozno 😝

vavenka
15. okt 2009

Jeeej varime 🙂
No ja uz asi 2 mesiace - co mam lezat a setrit sa - a teda vari vavuch - mam takmer obden pizzu, mcdonald, spagety a podobne zalezitosti 🙂 uz by aj bodla nejaka domaca strava 😀 😀 😀
Dnes som rozmyslala ze spravim rizoto kuracie....

puma.sue
15. okt 2009

nemozem si pomoct, ale tiez mi to pride tak, ze pizza z pizzerky je ina, ako ked ju doma spravim...
som za to, ze pizzu a cinu si treba bud objednat domov, alebo si ju ist zjest do restiky... doma to nikdy tak nepripravis...

anaxamon
15. okt 2009

inak minule som kupila taku dietnu salamu co je v nej aj syr, a spravila som to oprazene v cesticku so zemiakovym pyre a obaja s muzom sme sa sli za tym zabit, taka dobrotaa...doma nam to mamina ako deckam robila casto tak som oprasila lacne recepty a je to parada🙂))) vsak je kriza, treba setrit 😅

puma.sue
15. okt 2009

anax, to poznam, ja tak bezne zo slovenskej tocenej taky gulas navarim, ze sa ideme udusit 😉

anaxamon
15. okt 2009

puma, no nesuhlasim, ked mas doma byvaleho pizza kuchara(to vtedy ked ju nerobime z listkoveho) 😀 😀 😀 akurat ze chyba pec na drevo...ale v niektorych pizzerkach aj tak pecu v elektrickych peciach, na dreve uz velmi malo

anaxamon
15. okt 2009

so slovenskou tocenou by som u muza nepochodila, a ani ja ju nemam rada...ale verim ze to moze byt inak chutne 😉

pipussa
15. okt 2009

baby, inac vy tolko varite ...
moj drahy ked dojde domov, ani nema chut jest, jedine studenu veceru...
varim cez vikend... a velmi obcas cez tyzden a aj to si skor berieme do roboty-na obed.

to mate takych chlapov, co si to vyzaduju ?
😉

puma.sue
15. okt 2009

ja si na tu pec dost potrpim, ked uz o pizzu ide... a v krbe na dvore sa to neda piect 😉
ale verim, ze to musi byt parada, mat doma takeho manika...

ten moj dokaze akurat halusky a nenarocne parky, klobasky a vajicka uvarit. tym skoncil, ale mne to vyhovuje, lebo ja milujem varenie a motanie sa v kuchyni. to je "my dance place" 😉

anaxamon
15. okt 2009

pipu, nie, ale varim koli tomu ze si bereme obaja do roboty obedy, takze varim casto...vecer jeme teple ale relativne casto...muz sa na to nestazuje a ja som tak naucena este z domu...studenu veceru mavame len vtedy ked cez vikend obedujeme o tretej a pod.

anaxamon
15. okt 2009

puma jasne🙂))

ozaj, tak ma napadlo, aky mas velky dance place resp. dancefoor? 😀 😀

anaxamon
15. okt 2009

tak ja sa lucim, idem spat do pracovneho viru, prajem pekny zvysok dna este 😉

monky1
15. okt 2009

pipussa - mm si to nevyzaduje, on ma obedy v praci, ale ja musim z niecoho zit a aj malu mam este doma, tak varim 🙂

nellie_
15. okt 2009

inak v tomto mam aj ja vyhodu ze je drahy ten tip ze radsej si da salamovy chleba ako teplu stravu... 😀
ale samozrejme ked je navarene naje sa.. ale stritkne to nevyzaduje ako muzi kolegyn.. to ked pocuvam niektore tak len hlavou krutim...

a v tom ze cina a pizza su najlepsie z restiky plne suhlasim.. to fakt aj keby sa na mihalnicu postavim a predpazim aj tak to take doma neurobim... 😀 😀 😀

no take ze slovenska tocena alebo sekana to my tiez nejak nemusime a nekupujem to... 😅

nellie_
15. okt 2009

*typ sorry nie tip 😅 😅

pipussa
15. okt 2009

slovenska tocena ani u nas nejde, jedine, ked ideme opekat... tak miesto spekackov...
ale celkom mame radi, dietnu salamu... najlepsie, morcaciu dietnu salamu... / ked uz piseme take tie slovenske jednoduchosti a lacnosti /
a moj chlap, ten radsej zje na veceru ovocie, nez by si dal poriadnu veceru
a to nevarim zle... 🙂
ine je to cez vikend, to si dame spolu dobry obedik a je pohoda...

puma.sue
15. okt 2009

moj to nevyzaduje, ale ja ano 😉
ale nie, varim preto, ze si berieme do prace. on dochadza do viedne kazdy den, tam su obedy ovela drahsie ako u nas a kedze cestovanim zabije kopec casu, vybehnut na obed mu zaberie tiez dost a kedze nechce ponocovat v robote, tak sa naje v kancli. a myslim, ze zdravsie ako v kantine niekde.
on si zatial pochvaluje a mna to nezatazuje. je pravda, ze niekedy navarim tak, ze mame aj na dva dni. ale ani jednemu ani druhemu nam to nevadi...

shaarka
autor
15. okt 2009

ahojte, tak som spat.
kvoli roznym okolnostiam som dnes nabehla k Dr., nech ma kukne. tak mi urobila UZV, povedala, ze vsetko ok a mame 3,78 cm 🙂 tak som si vydychla a odteraz bude zo mna ten najvacsi flegmatik na zemi. 😀

a ja varim vlastne preto, lebo inak by sme jedli len chlieb. a to ja nerada, nafukuje a upchava ma z neho (vlastne minuly cas 😀) a varim vela zeleniny a polievky. takze varim preto, lebo chcem. a jasne, vela to setri z rodinneho rozpoctu - ked navarim a mame do prace aj ja aj MM 🙂

cez vikendy sa do toho snazim zapojit MM, nech sa ukaze aj on. vari rad, ale potrebuje na to veeeela casu, specialne ingrediencie, celu kuchynu, kompletny riad, co mame, asistenta a potom aj umyvaca.
cize jemu dovolim varit len naozaj take jedla, ktore mam overene, ze robi fantasticky a stoji to za to 😀

flamenga
15. okt 2009

opýtam sa aj vás, lebo v grafoch nikto nie je 😀
takže:

dievčatá, ako je to s potvrdením o tehotenstve od lekára pre zamestnávateľa? Dáva to lekár až keď dostanem tehotenskú knižku alebo ako? Lebo mne sa už začínajú kopiť vyšetrenia, odbery.... v robote ešte nič netušia, no mne už dochádzajú paragrafy... viem, že tehotná má nárok na viac paragrafov do roka ako netehotná.... ako ste to riešili vy v práci?

puma.sue
15. okt 2009

u nas je to tak, ze staci, ked baba pride za svojim nadriadenym a ten nam na HRko posle info mail, ze je tehotna. nechceme ziadne potvrdenie od lekara, ani knizku, to sa predsa "ukaze" casom.
ak bude nosit paragrafy od pickuka, tak je to jasne...
to uz aj teraz vieme odhadnut. ze ta chce byt, alebo ta coskoro povie ze je, lebo sa kopia take priepustky...

shaarka
autor
15. okt 2009

flam,
ja teda neviem, ako to je, lebo som hned isla na PN.
ale najlepsie bude, ak sa spytas na personalnom oddeleni, alebo proste niekoho, kto vie.

flamenga
15. okt 2009

puma a je podľa zákona nárok na viac paragrafov? či mám mylné info....

a tehule.... ked ste to oznámili v práci... povedali ste hneď? Ci ste trochu čakali? Chcel od vás potvrdenie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre