Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
15. okt 2009

Caute kocky...mozem sem tam prist za vami, ze? Niektore nepoznam, ale cast kociek z grafov...
Ja som dnes robila zapekany balklazan...mnam, to ja rada 🙂
A vedla maju male 2 mesacne babatko...dost casto placka, ale teraz uz pol hodinu v kuse, jaj ja by som ho tak isla pocicikat 🙂

tinika
15. okt 2009

bubli ahoj, tak im zazvon a pocicikaj 😉

nellie_
15. okt 2009

ahoj bubli 😉 😎 😵
aj pod nami maju maleho 9 mesacneho a ten tiez ked niekedy spusti tak to je krik na celu bytovku 😀
inak niekedy to musi byt fakt des ked take mrna place a nikto nevie co ho trapi.. 😅

lenocka mnam mcdonalda to mozem... 😵 😵 😵 😵

lenocka84
15. okt 2009

nellie aj ja ho mozem, tak preto sme ho dnes zadelili

bubli ahoooj

nellie_
15. okt 2009

ja uz za chvilu prasim z roboty...dnes sa mi bude dobre kracat, kedze som vytiahla zimnu vetrovku... 😀 😀

a vecer sa tu asi budem vyskytovat - drahy ide do nemecka.. ake to bolo fajn ked bol tyzden doma.. 😎 😎
ale nastastie v sobotu poobede bude doma tak to nie je az take strasne...

nellie_
15. okt 2009

leni len by mohli zvascit tie mini burgriky.. 😀 😀 😀
my sa tam vzdy s drahym aj na 2x otocime.. 😀

puma.sue
15. okt 2009

vitajte nove prirastky 😉

mekac len z casu na cas, ale ich hranolky su najsamsam, v ostatnom case mam radsej KFC...

vavenka
15. okt 2009

Shaari masove gulky v paradickovej polievke, to milujem uplne ze mnaaaamm mnaaaaam mnaaaaam mi taka slina vybehla velka ze boxer sa moze schovat ach jaaaajjjj 🙂

Neviem co ja budem jest, ryzu som uz kupila, ale zabudla som vybrat maso z chladnicky.....

nellie_
15. okt 2009

pumi no tak KFC - jasne to je ine kafe.... 😀 😀 😀 "iny šialok kavy" ako by povedala Dara Rolins 😀 😀
lenze tu u nas sa zial nevyskytuje... 😅 a my sme boli vyteseni aj z Mckača čo otvorili v trencine, lebo tu naokoli doteraz ziadny nebol.. takze my sa vytesujeme aj z neho 😀 😀

vavenka
15. okt 2009

Nellie 😀 😀 Dara je riadna brzda, ja sa z nej furt tak nasmejem, ste si vsimli ze skoro kazdu vetu zacina "musim povedat" ? 😉

shaarka
autor
15. okt 2009

ze šialok, som sa skoro popucila z tej dary 😠

vidis vavi, mala si prist umyt vlasy, ponukla by som ti aj gulky 😀

luimimi, bubli, caute 🙂

spim az kym sa ta nenapijem... 😀 😀 😀

bublinka11
15. okt 2009

Dakujem za srdecne privitanie 🙂
Ja Mckaca moc nemusim, akurat tie jeho kokteiliky mozem...
A co sa tyka plnenej papriky, resp. guliek, ako to my volame v rajcinovej omacke s kasou...tak za tym sa idem zabit a vtedy mi je jedno, ci este zapnem rifle alebo nie 😀

nellie_
15. okt 2009

tak ja idem.. ale este pridem.. 😀 😀 😀
chystam sa vecer stiahnut si poslendny diel zufaliek.. teda nie posledny ale ostatny... 😀 😀 ako by povedala adela so sajfom... aj ked ja ten vyraz nemam rada.. mne sa paci pouzivat posledny.. nie ostatny.. 😀 😀 😀

shaarka
autor
15. okt 2009

a zlata mamka mi hovori vcera: vies, ja som teraz nezahustovala mukou, lebo viem, ze to nemas rada. ja som prisla na taky sposob, ze som rozvarila zemiaky v tej omacke a tak to zahustila. 😀 😀 😀
mamka je skvela kucharka, ale - clovek sa uci cely zivot, ze ano. 😀

lenocka84
15. okt 2009

puma tak kfc jasne, tam zboznujem hot wings a kasu, mnaaaaaaaam

puma.sue
15. okt 2009

ja som plnenej papriky prejedena z leta. teras je tu uz segedin time a zabijackaaaa 😉
aspon pre mna...

a mne moja mamka hlasila pred chvilou, ze nakupila vsetko potrebne do huspeniny, ze si berie zajtra dovcu a uvari mi ju...

aaaaaa, tak sa tesim... cely vikend ju budem zrat 😀

bublinka11
15. okt 2009

No...ja segedinsky tiez mozem, ale musim mat istotu, ze je volny zachod 😀 😀 😀 mne ta kombinacia kysla kapusta a smotana dlho v zaludku nevydrzi... 😀

lenocka84
15. okt 2009

mnaaaaaam segediiiin, ako tety maaaargit
heh nie radsej od mamicky ten je naj

puma.sue
15. okt 2009

vidis bubli, a ja si niekedy robim taky salat, ze surova kysla kapusta, nastruhana mrkva, cibula nadrobno a zmiesane so smotanou kyslou... je to mnaaaammmm
😀

aj ja by som chcela nieco take, co by ma precistilo, zial, mam skor opacny problem...

monky1
15. okt 2009

vav, puma, nove foto!!!!!!

puma.sue
15. okt 2009

musela som trochu... potrebujem byt viac inkognito...
sa bojim, ze ma tu niekto odhali, niekto, kto nechcem 😉

pipimiska
15. okt 2009

zdravim dievky 🙂

puma,kraasna fotka len mi to vobec nepasuje k tvojmu nicku 😀 predstavujem si ta nejak,ale v satach nie 😀

dievky moje,potrebujem overeny recept ze smotanovo syrovu omacku na spagety,hmm?nikdy som ju nerobila,lebo vzdy som si kupila uz hotovu co na minutku zohrejes a je to 😉

pipimiska
15. okt 2009

shaarka,tak samozrejme ze som zvedava,ze z akych dovodov si nabehla k dr.ked si nam tu nic nespominala..ale no tak hlavne ze je secko v poriadku a ze babo rastie 😵 😵

lenocka84
15. okt 2009

puma heeeeeeeeej aka foto, parada

pipimiska ahooooj

puma.sue
15. okt 2009

pipi, ja som tancovala 12 rokov, haloooo, ako to, ze nie v satach? aj dnes som v sukni v robote kua kua 😉

zartujem...

k tej omacke, u nas ma uspech primitivna omacka, najlepsie ked do mixera das kyslu smotanu, nivu (co ty teraz asi nemozes) akykolvek makky syr, trosicku cesnaku, pokorenis, povegetis/posolis a zmixujes a tu zmixovanu vec len prehrejes na sporaku a mnaaammmm a potom na tie cestoviny este postruhany tvrdy syr.
rychle a lepsie ako z obchodu polotovar, lebo vies co si tam dala 😎

pipimiska
15. okt 2009

leni cau 🙂
puma,ja len preto ze puma a saty mi nejdu do kopy 😀 😉
dakujem za recept ale presne tu nivu nerisknem 😉 hmm dajte este niekto typ a potom si vyberiem 😅

pipimiska
15. okt 2009

puma a tancovala si spolocenske??

lenocka84
15. okt 2009

pipimiska ako mas?co nové?

pipussa
15. okt 2009

oprazis cibulku, prdnes do toho makky syr / bambino /.... a pridas kyslu smotanu......, kratucko povaris
mozes pridat posekanu sunku... sol, korenie, petrzlen...

hotovo

puma.sue
15. okt 2009

pipi, ved nemusis dat nivu, daj len makky syr... so smotanou vymiesat, mozes aj pazitku dat, alebo nejake oregano alebo take nieco.
je to dobre. to je na tebe, ake syry si tam vrazis...

hej, spolocenske som tancovala... vygugli si na youtube heslo "interklub bratislava formation broadway" tak tam som 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre