Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
15. okt 2009

len tak mimochodom, ja nemam s pumou nic spolocne... aj ked to tak asi znie... to bola len z nudze cnost, ze mam taky nick. inde ho nepouzivam... 😀

a link na youtube neposielam preto na priamo, lebo nemam v robote k youtube pristup... 😢

pipimiska
15. okt 2009

dakujem pipussa 😉

lenocka,nove? 😀 lezim a dnes som spala rekordne az do 14.20 ci kolko bolo 😀
a ty ?

puma.sue
15. okt 2009

tak ja sa pomaly lucim, mozno sa vecer prihlasim konecne aj z domu.

zatial paaaa

shaarka
autor
15. okt 2009

cau pipi. ja robim taku, ako pipussa 🙂 cibulka musi byt vsade aj trosku cesnaku oparzim. pridam osupane paradajky, nakrajane na drobno, podusim. na zaver syr, smotana, prihriat, ochutit, pridat cesnak, mozno trosku kecupu. 😉

pipimiska
15. okt 2009

puma,urobim taku ze mix od vsetkych receptov co ste mi tu dali dam nieco a vytvorim novy recept 😀
..inac ja som si to dala vyhladat ale mi to nenaslo 😒

shaarka,dakujem velmo pekne,zevraj taku istu ako pipussa 😀

tinika
15. okt 2009

jooj mam chut na nejaku fajnu pečenu rybku, taku ako som mal v grecku ☹

pipimiska
15. okt 2009

shaarka,aa ty davas aku smotanu,co citam na nete recepty davaju slahackuvu alebo sladku a tu babky kyslu smotanu 😉

tinika,no tak mas tri moznosti,bud ist do grecka,alebo si upecies doma nieco podobne alebo ist do restiky 😉
ja si v blizkej dobe dam peceneho pstruha..mm je rybar mame asi 20 pstruhov v mraznicke 🙂

lenocka84
15. okt 2009

pipimiska ja som si dnes spanku neuzila lebo som bola upratovat u jedneho hudobnika 🙂

tinika
15. okt 2009

no len netusim v ktorej restike take dačo robia a ja nemam ani jednu rybku a neviem to tak dobre pripravit uvidime, mozno mm ukecam na večer dakde, hoci, treba este ine veci robit

puma.sue
15. okt 2009

pipi, tak uz som doma, tu som:

https://www.youtube.com/watch?v=jd8M9DVld6A

a sprav si taku, podla chuti 😉

ja cisto syrovu robim len tak ako som ti pisala, nedusim nic. len to prevarim, ten mix...
ale aj ta shaarkina vyzera dobre. niekedy skusim.
to vyzera ako tazke retro (aj ked, vymakanejsie) ako na intraku spagety s kecupom a crievkovym syrom... 😀

pipimiska
15. okt 2009

tini,kasli na vsetko a chodte na veceru 😉

leni,k bubenikivi,ze? 😀

puma,tak ta vitam aj po pracovnom case 😀
aaa to ty si tam ako original,alebo si mi len kcela ukazat,ze co si tancovala??

pipimiska
15. okt 2009

mna strasne lakaju tance ako salsa a podobne,take temperamentne 😵 keby ze mam partnera tak nevaham a dam sa na to 😉

puma.sue
15. okt 2009

nooo, tam som original... to boli casy veru... daaaavno 😀

ale nejde o to...

strasne sa mi nic nechce...
dajte radu ako sa zbavit lenivosti 😖

lenocka84
15. okt 2009

pipimiska ano bubenik
a jeho zena mi venovala kurz brusneho tanca pre tehotne 😉 ona ma tanecne studio

shaarka
autor
15. okt 2009

hehe, tu som, som bola vencit 🙂 fajna zima je, idu vianoce, sa tesim. 😀
davam kyslu smotanu. inu nekupujem. ja som kuchar amater. 😀 smotany velmi nerozoznavam, resp. vzdy ked som nejaku pouzila, myslela som si, ze musi byt kysla. 😀 😀

no a u Dr som bola lebo sme mali taku mensiu krizu s MM, sme sa pohadali v pondelok a odhadali az vcera, a dost to na mna zaposobilo a dnes sa mi este aj cosi zle snivalo a este som si aj nahovorila, ze uz nemam ani len tehu priznaky. tak som zavolala, prisla, kukla ma, videla som bogarika a odlahlo mi. 😵

lenocka84
15. okt 2009

shaar nemozes si to brat tak osobne
my sa s drahym teraz vadime za kazdu blbost, planujeme KONECNE svadbu a pre uplne prkotiny sa tu natahujeme ako male deti
hlavne klud, vies ze fazulke sa viac paci pohodacka ako vystresovana mama 😉

puma.sue
15. okt 2009

takeho padruha do hmhm poslat...
shaar, preco sa nechas vytocit?
urcite to bola chujacina, za co ste sa chytili...

puma.sue
15. okt 2009

jeeejjj, ja budem mat o chvilu prvu tisicku prispevkovu. viem ze trapne oproti vam staliciam, ale pomaly dalej zajdes, nie? 😀

shaarka
autor
15. okt 2009

pumi, neostava mi nic ine, len zagratulovat (o chvilku) 😀
hej, volovina, nacapala som ho ako smrdi od cigy a mne tvrdil ze nefajci. najviac mi vadilo to, ze neodolal kolegynke v praci a ze mi klamal 😒 no a potom to uz islo, ja som taky samoser prudko riesivy 😀 😀 😀

leni, to teaz svadbu? ked si nemozes na vlastnej svadbe ani poriadne vypit a ani zatancovat?! 😀

lenocka84
15. okt 2009

shaar tak ja som nikdy vela nepila,ja som vacsinou bola sofer, takze to mi vooobec nevadi
a tanec v tehotenstve neskodi
sak idem chodit na brusne tance tak pohoda 😀

puma.sue
15. okt 2009

jooojjj, tak uz chapem shaar...
tak v tomto sme asi velmi velmi podobne...
ja by som tiez strasny cirkus narobila. keby aspon nezatlkal...

no nic, uz to preslo hadam a uz je dobre.
len sa pekne drz a trosku mu skrat vybeh, muzovi jednemu 😀

puma.sue
15. okt 2009

leni, fakt si na to trufas? chodis cvicit?

lenocka84
15. okt 2009

puma to su brusne tance pre tehotne
a podla lekara to je dobry napad
a dostala som to ako darcek tak preco nie
a tancovala som tak pohoda

puma.sue
15. okt 2009

o to nejde, ci si tancovala, ale ci bolo tvoje telo pred tehotenstvom zvyknute na pravidelny pohyb...
len som sa pytala...

shaarka
autor
15. okt 2009

no, v prvom trimestri sa nema tancovat a ani sportovat, skakat, nadskakovat, cestovat, behat na MHD a tak. takze ja ani brusne tance. ale cvicenie pre tehotne ma zaujima, to ano, ved pride cas 🙂 ä

no ved. zatlkal a to sa mi straaasne hnusi. ale tak potrestali sme sa obaja, on predpokladam tak skoro nic take neurobi a ja sa tiez v najblizsej dobe tak nenaseriem 😀

puma.sue
15. okt 2009

leni, ty sa chces teraz vydavat?

shaar, toto mate na dlllhu dobu aspon za sebou, uz sa to isto nestane... 😉

dzou
15. okt 2009

ahojte koceny.... no ako sa mi dnes mavate? no ja tak vselijako ... taka otazocka moze sa stat ze ked je ovu tak teplota vystupi nie na dalsi den ale az o 2 dni? tu mam grafik http://www.fertilityfriend.com/home/dzou podla vsetkych priznakov by som povedala ze ovu bola vcera... ale tak teplota stale dole... vcera som mala aj vlhoko a dnes uz skor take kremove tak ja uz nechapem 😒 som zvedava co bude zajtra...

pipimiska
15. okt 2009

shaarka,som myslela,ze si v pohode,kedze si tu skoro ani nebola 😉 jaa som tiez z cirkusu,lebo ho viem poriadne urobit 😀 mne mm nesmie nic zatajit 😀

lenocka,zavidim ti,nieto ze si to dostala ale ze to mozes 😅

ja som si naplanovala,ze ked otehotniem budem chodit na brusne tance,budem si tehotenstvo uzivat,tehotensku modu tiez samozrejme nakolko ja modu milujem...a vzdy sa mi pacili pekne tehulky..no a zatial mam len lezat 😒

pipimiska
15. okt 2009

caf dzou 🙂

puma,povedz presne ktora si,napriklad ta mozno spoznam podla farby siat,ktoruu farbu mas ty oblecenu 😀 😀

shaarka
autor
15. okt 2009

dzou, vitaj, hej. moze. 🙂 zajtra uz bude hoooore. 😀
ale kludne si mohla mat ovu dnes rano, alebo v noci, chapes. 😀

no hej, pipi, som nemala velmi chut pisat 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre