Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
16. okt 2009

bubli hej uz je dobre.. ja vybuchnem vyziapem ale o 5 minut ma to prejde... 😅
uz je to OK 😉 aj ked do stredy budem este na vazkach ci tie prachy fakt uvidim... 😅

puma.sue
16. okt 2009

som rada, ze nie som sama 😉
nellie, tak uz je dobre? trosku ta zahrialo pri srdci, alebo?

aj ked, ja by som mu to este nechala vyzrat a oplieskavala mu klamstvo o hlavu...
nejde o to, co sa stalo, ale ze KLAMAL... 😢

nellie_
16. okt 2009

pumi hej.. uz je lepsie ovela ovela 😉
napisal mi ze on sa bal mi to povedat, lebo vie ako monitorujem uverove peniaze.. ze on mi to chcel povedat az v stredu ked tie peniaze dostane spät... 😒
no serie ma to.. to si este vybavime zajtra ked dojde.. ze mi take veci musi hovorit, ved mu predsa hadam hlavu neodtrhnem... 😅

nellie_
16. okt 2009

do kelu to ma najviac fakt stve ze ja mu hovorim vsetko aj kolko krat si prdnem.. a on takto... 😒

puma.sue
16. okt 2009

nellie, kaslat na prachy teraz (teoreticky hovorim), oplieskavaj mu o hlavu to klamstvo.
keby si sa ho na to nepytala, OK, ale ty si sa pytala (ak si dobre pamatam) pred par dnami a on ti klamal...
ako mu mozes verit teraz v inych veciach?
takto to postav, prehovor mu do duse, aj ked si uz obmakcena...

my mame tiezk kopec svojich sraciek a aj ked ma pravda niekedy boli, je to lepsie, ako keby mi mal klamat...
aj sa rozculim velakrat, aj si porevem (ale nie pred nim - som predsa silna a uvedomela puma 😀 co vsetko zmakne), ale lepsie pravdu pocut, ako klamstvo.

my v tomto mame jasno, som mu povedala, ze mi zaklame len raz a PUDE! 😀

nellie_
16. okt 2009

pumi ja som asi taka dost makka povaha... 😅
a on v podstate ma nechcel nasrat.. trulko.. a to ma nasralo este viac pritom - to ze mi klamal... 😠
ale v podstate som uz odhnevana.. ja sa neviem dlho hnevat... 😅
no zajtra este dostane kapky to veru ano... teraz nech pekne v klude dosoferuje z nemecka ale zajtra este bude pokec z oci do oci... a v neledu za trest pojdeme na nakupy do obch. centra a riadne ho tam poprehanam nech si to uzije.. (lebo on z duse nenavidi nakupovanie... 😀 😀 😀 ) pomsta bude sladka... 😀

vavenka
16. okt 2009

No, su klamstva a klamstva, "nevinne klamstva" prehliadam....
Puma Ty si riadne striktny clovek 🙂

Mne sa dokonca uz aj stalo ze som bola nasrana na to ze mi moj povedal pravdu a vrieskala som ze radsej mi mal klamat 😀

shaarka
autor
16. okt 2009

no, baby, mne ten moj uz zaklamal, i ked dostal vyhrazne upozornenie na zaciatku nasho spolocneho byvania, ze RAZ a koniec. ze nepoznam zlutovanie.
zial, ked zaklamal, tiez sa bal mojej reakcie, a dokazat mu klamstvo ma stalo velmi vela sil.
slubil, ze uz nikdy viac. ale neverim. ten, kto takto riesi veci, milosrdnymi lzami a tak, neprestane. neuvedomuje si, ako velmi ublizuje tomu druhemu.
to chapem (dik, vavi) 😀
ale viem, ze akcepovat to nebudem nikdy a vzdy ma to rozhodi tak, ze sa chcem rozvadzat. akekolvek klamstvo, co i len najmensie, i ked len kravina, je pre mna dovodom poslat aj cloveka, ktoreho milujem, do riti. 😒 bohuzial.

shaarka
autor
16. okt 2009

vavi, vaaaaazne? 😕 😀 a o co islo, ked to nie je tajomstvo?

puma, nie si ty panna? 😀

puma.sue
16. okt 2009

tak u nas je to opacne, ten moj by sa promenadoval (narcisko jeden) a ja kupujem fakt najnutnejsie a idem na istotu.. pre konkretne veci...

moj bol teraz dva dni v nemecku na sluzobke, zajtra ma sport a ja vecer divadlo (nebudeme spolu)...
a v nedelu ma tiez na cely den program a ja budem zase sama.
niekedy sa pytam, naco mi je taky vztah, ale nebudem ho ohmedzovat, zvlast nie, ked je na mna taky dobry a urcite mi nieco z nemecka donesie 😀 vzdy nieco donesie 😀

puma.sue
16. okt 2009

panna akoze znamenie? nie som, som horsia 😀
som striktna, odsrala som si v zivote uz dost. a tento vedel, do coho ide, tak poslucha 😀
cely zivot posluchal zeny vo svojom okoli, tak zotrvacnikom pokracuje aj pri mne 😀

sme take povahy, ze sme si sadli. a vyhovuje nam to tak...

vavenka
16. okt 2009

Shaar - to uz bolo daaavno -
no boli oslavovat chalani volaco - tusim narodenie niekoho syna, samozrejme do rana, nestacilo im, tak sli este do bordelu na pivo - bol to jediny otvoreny podnik okrem stanicneho bufetu... A debil mi to povedal...A vie ze na to som alergicka - co ma co zadany chlap robit v bordeli, hoc len chlastat tam boli (poznaju tam chlapci jedneho vyhadzovaca - sused 🙂 ) tak som na neho vrieskala ze ako mi to mohol urobit a ze mi to radsej ani nemal hovorit 🙂
Skoro som ho vtedy zabila a on chudak dostal za to ze mi povedal pravdu 😀 😀 lebo kebyze nepovedal, ja by som sa to v zivote nedozvedela - sak chlapci drzia spolu, a bol by klud....

shaarka
autor
16. okt 2009

hehe, uvidime o par rokov 😀 ja som si tiez prvy rok myslela, ze sme idealny par 😀 potom prisli rozdiely. a teraz sa mi rozdiely (niektore) aj pacia.

nellie_
16. okt 2009

aka dobra debata.. ale ja uz musim ist po segru...
tak ahojte.. 😉 pekny zvysok vecer prajem.. 😉

vavenka
16. okt 2009

A samozrejme ked dojdem od kadernika a naaahodou sa mu nepaci co mam na hlave a podobne situacie - no nemusi mi to hned vesat na co, vsak? A hlavne ked som ja spokojna, tak potom ziapem ze naco mi to hovori, nech sa vyjadruje len ked sa mu to paci 😀 😀

shaarka
autor
16. okt 2009

vavi 😀 😀 😀 tak to hej, to bola sila!!! fuj.
som zvedava, ci by sa priznal ten, co to vymyslel!
lebo jasne, ze jeden vymysli a potom uz nik neodmietne, este by vyzeral ako podpapucnik 😀 😀 😀

nellie_
16. okt 2009

shaar moja rec... 😉 tiez sme boli zo zaciatku idealny par.. a teraz ked ma nasere tak sa casto vyhrazam rozvodom... ale viem ze zatial som to nemyslela este vazne... 😀 😀
ale tiez sme na tento nas styl fungovania zvyknuti a vyhovuje nam to.. 9 rokov je 9 rokov... 😀 😀
hold nikto nie je dokonali a vsetci mame nejake chyby 😉

ale uz naozaj ahojte... 🙂 🙂

puma.sue
16. okt 2009

shaar, ja netvrdim, ze sme idealni...
vyhovuje nam to, teraz, ale nemusi...
ja neverim uz nicomu... niekedy ani sama sebe. zijem to, co je teraz. a teraz mi je dobre 😀

shaarka
autor
16. okt 2009

pa, nellie, uzite si to 🙂 pripdne nech aj segra napise nejake poznatky 😀 😝

vavenka
16. okt 2009

Shaari no ja viem presne kto to vymyslel 😠 😠 no ale co, jemu nevynadam, sak vsetcia tam sli dobrovolne a mali uz 18 😀

puma.sue
16. okt 2009

nellie cau, dobre dojdite 😀

vavenka
16. okt 2009

Zeny som sa rozhodla - pevne:
IDEM ZEHLIT 😀 😀 😀
Pekny vecer 🙂

puma.sue
16. okt 2009

no vyborne...
tak si mi vyrobila vycitku bezvedomia...
JA NEJDEM 😉
ale pojdem este oprazit zrnko do polievky...

shaarka
autor
16. okt 2009

to je teda program na piatok vecer! 😀 😀 😀

puma.sue
16. okt 2009

tiez si myslim. shaar, a ty mas padruha doma?
mne sa tu akurat adam vyvaluje... som ho skrabala na bruchu a sa mi zdalo, ze ma pri cikuli nejaky nador a on tela je nadrzany a to mu akoze toto, kuki cikula!
som ho vyhresila, ze mam plodne dni a ze nic nebude 😀

shaarka
autor
16. okt 2009

hej, maju take hrce tam, psikovia, hlavne ked spia/ked sa zobudia 😀 😀 😀
jella je napapana, dnes granule, psia salama + surove vajicko, oslintala pol kuchyne 😀 teraz sa spokojne vyvaluje vedla MM. a inak je straaasne ziarliva, nesmieme sa objimat bud steka, alebo skace na nas, alebo sa pcha medzi nas 😒 to ju asi neoducim.

MM je doma, kukame dvd - serial BBC Red dwarf, straaaasne haluze 😀 😀
a papame cokoladku, hrozno, vineu a tak.

puma.sue
16. okt 2009

paradne vam je tiez. nemas deficit ludi? myslim tym, ze si tak dlho doma uz...
nechyba ti partia a vypadnut niekam von na caj, alebot tak?

shaarka
autor
16. okt 2009

pumi, trafila si.
jasne, ze chyba. vcera som bola von, s kamoskou pokecat, povodne to mala byt rozlucka so slobodou, ale buduca nevesta (17tt) prisla aj o 23,30 a to po mna prisiel uz MM aj so psom, dal si jedno pivo a isli sme domov.
trosku som si nostalgicky zaspominala, fakt sme kazdy piatok vysedavali v nasom podniku, do skorych rannych hodin, bavili sa velmi fajne 😀 takze teraz si pripadam v krcme trosku ako mimozemstan, ale tak co uz - je to udel kazdej tehotnej... snazime sa aspon stale nikoho pozyvat k nam, alebo vybehnut ked nie piatok na zurku, tak pracovny den na pizzu alebo aspon len tak, popozerat do mesta, co nove. ale jasne, nie je to to, co byvalo.

shaarka
autor
16. okt 2009

a ked tak po sebe citam, tak to je skor prianie, pretoze mam fakt deficit ludskej spolocnosti.
uz vcera som MM hovorila, ked prisiel z prace, ze sa musi so mnou rozpravat, lebo sa zblaznim.
chcela som mu povedat kazdu kravinu, o ktorej som rozmyslala, ked som bola doma.
konik je fajn, skype je fajn, ale ozajstny rozhovor to nenahradi.

puma.sue
16. okt 2009

presne viem o com pises. ja som strasne spolocensky typ cloveka.
a teraz, ked ten moj nebol doma, tak som len na adama hovorila, nastastie mam este tu robotu.
mne staci, ked som na peenke tyzden, dva, s anginou, ide ma porazit od zlosti.
ja som tiez taky barovo krcmovy typ, ale v ostatnom case sa mocem viac doma a ku nam chodia ludia, aj to je fajn. a kedze som sa odstahovala z mesta, kde som rovno pod barakom mala moju "externu obyvacku" = kaviaren, tak som viac doma. chybaju mi ti ludia, co su tam... aj tu je kafe, v novom dome, ale je to tu cele take "na vysoko"... tu by som ani smeti nesla v teplakoch vysypat 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre