Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
16. okt 2009

no, zmena. 😒 hadam si zvyknes, ved co ine ti ostava, ze?
my byvame priamo v centre, cize to velmi dobre poznam. neraz som isla vyniest smetie a vratila som sa v noci, pricom v bare som nechala sekerku 😀 a super je (teda bolo), ked sme sa o polnoci rozhodli, ze sa nam nechce spat a isli sme kuknut spite hlavy 😀

a ty si sa odstahovala z mesta? to mam ako chapat? kam? na dedinu??? asi nie 😕

puma.sue
16. okt 2009

nieee, ziadna dedina. byvala som relativne v centre... relativne...
a teraz som ze sirsie centrum. mam to teraz blizsie k mame a hlavne som z casti vo svojom...
tam som bola v podnajme...

presne viem o com pises, tie vyjazdy aj o 23 vecer. do tej mojej kaviarne som zliezla na 2 deci aj ked sa mi doma nechcelo sediet a sla som aj v teplakoch a sama a vedela som, ze tam bude niekto, s kym budem moct skecnut...

ale nevyhoda bola, ked sa spite hlavy vracali domov okolo mojho domu a vyzvanali mi v noci ked som spala "pumaaaa, pod voooonnn!" a pod. a najlepsie v tyzdni ked to realizovali... fasa vec 😀

pipimiska
16. okt 2009

dobry vecer dievky 🙂 idem si vas prebehnut,dufam ze sa dozviem nieco zaumyvavee 😉

puma.sue
16. okt 2009

ahoj pipi, to si teraz vstala? 😀

shaarka
autor
16. okt 2009

hej hej 😀 to vyzvananie poznam, najma v noci, ze kataaaa, usiel mi nocak, nemam na taxik, mozem prespat? (pridaj alkoholicky prizvuk) ...alebo ze: mozem skocit na wc? 😀 abo ze krcmu uz zavreli a ze maju chlast a ze idu ku mne 😀 😀

ahj pipi, preberas stafetu?
ja premyslam, ze si oddychnem od PC. ale este exportujem fotky, takze chvilku tu s vami budem 🙂

pipimiska
16. okt 2009

😀 😀 puma nieeeee..vstala som o druhej 😝 😝 ano preto chodim spat neskoro,vcera napr.o pol tretej rano 😀
shaarka,v ziadnom pripade nepreberam,vies ja chapem ze vetsinou preberam po niekom stafetu,ale posledny cas len po tebe,co znamena ze si s tebou nikdy nemozem pokecat..ty sa mi vyhybas,ze? 😀

shaarka
autor
16. okt 2009

pipiiiiiiiiii no jasne, konecne ti doslo 😀

pipimiska
16. okt 2009

shaarka,kludne si mozme zahrat hru vadi nevadi..zacni co ti na mne vadii 😀 😀

puma.sue
16. okt 2009

no fajn, tak sa hrajte, mne o chvilu dorazi stravnik 😀
idem asi pomaly off, prestrete na veceru je...
vsetko pripravene.
tak uvidim, co bude...

pekny vecer 😉

shaarka
autor
16. okt 2009

pa puma 😵

pipi, ja tu ockami klipkam, uz ani neviem co pisat. a uz vobec neviem, co by mi malo na tebe vadit. asi akurat to, ze sem dojdes na vecer a buntosis 😀 anie je kedy pokecat.
napis mi, ako sa mas - priznaky a tak. 14tt uz nie je sranda.
a preco nemas bruch v alume? sup sup. 😀

shaarka
autor
16. okt 2009

(pumi, a potom daj vediet, ako ste dopadli, som veeeelmi zvedava 😵 )

pipimiska
16. okt 2009

😀 😀shaarka, to bol vtip,myslis ze kcem pocut pravdu? 😀
no ale mas pravdu bud zacnem chodit skor spat aa skor vstavat,alebo sa naucis ty chodit spat jak ja 😀
..ale to asi nehrozzi...
dakujem za zdorilostne otazky,mam sa fajn 😀 bola som pozriet ako sa nam dari v praci,objednat klucky na nase nove dvere a na veceru v gazdovskej restike a potom u svokry..dnes som to prehnala,nakolko mam lezat 😅
a priznaky?co ja viem,o 2mm vecsie kozy 😀 😀brusko mi troooska vidno iba ked vela chodim,aa ja skoro vobec nechodim..zda sa mi to podraz,ze sa vyfotim ked ho tam vidim a na druhy den ho skoro nevidim 😀ale zevraj to je normalne,ja som este nic nepribrala.. 😉
nemam ziadne chute ani nechute 😝
joooj jak fajne som sa vykecala...mozes sa aj ty ked kces 😀nie naozaj ma zaujima co a ako ty 😉

puma,kraaasny vecer prajem vaam 😵 😵

shaarka
autor
16. okt 2009

pipi, neverim, ze nemas brusko. o sa ti len zda, ze nemas.
tak aspon si ho fot, lebo ani nebudes vediet ako a narastie a potom ti bude luto, ze nebudes mat foto, ako rastlo 😉 pozeram, ze perny den. tak ja som dnes lezala za teba 😀 aj som si dnes poobede pospala.
cez vikend nas caka asi navsteva u starych rodicov, dlho sme neboli. naposledy ma babi videla, ked som mala herpes a vyzerala som faaaakt hrozne. aj mi to povedala (ako keby som o tom nevedela 😀 😀 )
takze sa nacancam a zajtra asi pojdeme.

a ja sa mam ok, tiez neviem, co pisat. brusko obcas boli, bradavky tiez. a inak nic speci 🙂

shaarka
autor
16. okt 2009

no dobre.
som sa potrapila a popozerala nejake porody na youtube 😀 mam dost.
uf

pipimiska
16. okt 2009

😀 ja horory pozerat nemozem 😀 😀 😀 zato moj mm ma uz secky porody prestudovane aj do vody 😀
mas pravdu zajtra si dam nejake sexi pradlo a cvaknem sa 😝 😀
a ty uz mas brusko?mas ho vyfotene?priznaj sa 😉

lenocka84
16. okt 2009

ahojte kocky
ste este tu?
ja som teraz dosla home

porody ste kuki? aj na na tehotenstvo.eu

pipimiska
16. okt 2009

lenocka ahoj,jasne ze som tu 🙂
ja porody nekukam,ako ten do vody som videla davnejsie, ale inac este je skoro na stresy 😀

lenocka84
16. okt 2009

pipimiska a ty sa stresujes?
inak ten do vody vyzera total do pohody,a celkovo aj menej bolestne

pipimiska
16. okt 2009

lenocka,praveze este nestresujem,lebo nad tym nerozmyslam a nepredstavujem si to ani nepozeram 😀
ale ten do vody bol fakt super,len tam su tiez nejake rizika 😉

lenocka84
16. okt 2009

pri kazdom su nejake rizika si myslim
takze vobec sa neznepokojujem

shaarka
autor
16. okt 2009

mne sa ten do vody nepaci z dovodu vselijakych tekutin a krvi, v ktorej mam potom lezat... ci nie? 😅

shaarka
autor
16. okt 2009

a vo vode tym padom nemoze byt epidural a nastrihavanie asi tiez nie.

pipimiska
16. okt 2009

co ja viem tie tekutiny by som si v tej chvily asi nevsimala,len zevraj to moze byt riziko,ze sa dieta moze nadychnut vody,tak som citala..
co sa tyka tej epiduralky,asi sa tam nedava,ale zevraj je ten porod ovela menej bolestivy a predchadza sa tym vo vetsine pripadov nastrihovaniu

lenocka84
16. okt 2009

ano ale bolesti su mensie a vtedy na take veci nemyslis
a je to viac prirodzene

vavenka
16. okt 2009

Dozehlene 🙂
Samozrejme nie vsetko, ale sak nepretrhnem sa, nie?
Caute pipi leni 😉
Puma a daj potom vediet ako si dopadlaa !! 😵

Mne osobne spolocnost az tak velmi nechyba - resp. par navstev do tyzdna uplne staci, ale ked polovicka ide na pivo tak ma serie ze nejdem s nim.....
Nieze by som nemohla, ale tak do krcmy sa mi teraz nejak neziada, hlavne ked tam je nahulene a palenkovy smrad 😒

vavenka
16. okt 2009

Ja chcem cisarsky!
Ak nie cisarsky, tak minimalne epidural trojity!!
Mne je jedno co je prirodzene, len nech to boli co najmenej 😀

pipimiska
16. okt 2009

cau vavi,ja nekcem cisarak, bojim bojim 😅
potom by som mohla mat len maximalne dve alebo tri deti a ja kcem viac mozno,zatial 😀
nad epiduralkou som zatial neuvazovala..

lenocka84
16. okt 2009

ahoj vavi

cisarak?dobrovolne?? to snad nie 😲
to uz radsej normal poloha,ale ja by som chcela vodu, no tam v porodnici kam sa chystam nerodia do vody ☹

vavenka
16. okt 2009

Lenoc no jo,
mam pocit ze cisarak je menej bolestivy 🙂 a aj menej stresujuci pre babo, ale to je len moj skromny nazor, ktory neviem potvrdit realnou skusenostou, a to asi ziadna z nas 😉
Pipi wow, kolko deti by si chcela?

pipimiska
16. okt 2009

vavi,noo tolko kolko sa podari? 😀
ty si planujes nejaky pocet?
lenca a ty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre