Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
18. okt 2009

puma ahoj, hej kratky ale uz zacinam zase dlhy a v stredu idem navyse, no nahvno

puma.sue
18. okt 2009

este pred mesiacom si bola rada, ze mas job a uz je to na hovno? ☹

nelynka
18. okt 2009

puma a ne?? keby si ty dostala robotu a verima ze uz to bude len dobre tak ti muza vyhodia z roboty? co by si si povedala ty? jeeej supeeeeer dostal vypoveeeeed?? alebo co?

vavenka
18. okt 2009

Pumi no to ma pordz, moj chlap mi nezje ZIADNU cibulu 🙂 vela ludi sa mi cuduje ako mozem bez cibule
varit, ale naucila som sa a musim sa priznat, aj sa mi to celkom rata, odkedy nepouzivam cibulu - ani ako zaklad pod maso, ani do omacok - proste nikde, tak sa mi uz daaavno nestalo aby mi nejake jedlo sadlo na zaludok, a aj menej oleja/masti/masla pouzivam....
Ale je to sranda 🙂

Nely, myslim ze puma reogvala len na to ze si na svoju pracu povedala ze je na hovno, a pritom ju mas len mesiac, ze je to skoda, asi neriesila celu situaciu 😉

zuzanockamt
18. okt 2009

ja tiez varim bez cibule, len obcas niekde prihodim 😀 ... MM ma cibulu rad, ale ja velmi nie 😝

nelynka
18. okt 2009

vavi lenze to nebolo na pracu ale nevadi...
nerieste a zite

lenocka84
18. okt 2009

ahojte baby

ako sa mate?ja som po dlhej dobe dobre vyspatá 😀

lenocka84
18. okt 2009

babule a kde ste? dnes nikto nic?

tinika
18. okt 2009

ahoj leni prave sme dosli domov, som dnes pretiahla vychadzku, svagrina sestrička ta ze ked dačo vybavi papier hihi tak sme sa vytesovali s ich malym 1,5 mesačnym synčekom, som bola kočkovat a potom sme sa hrajkali

lenocka84
18. okt 2009

tinika krasny dnik, naozaj
ja som lezala cely den v posteli bo som chora

tinika
18. okt 2009

hmm leni nezavidim, my sme mali fakt krasny aj ked nebol slnečny, ale celkom teplo bolo

shaarka
autor
18. okt 2009

tak aj my sme uz doma, napapani, robila som ryzu s kuracim masom (sme vcera kupili hotove) a brokolicou.
a boli sme u mojich starych rodicov, a podrzte sa, prva vec, co mi babka povedala, ked som si dala dole vetrovku, ze: a co tak vypucujes to brucho?!
som len kukla, ze coooo???
no, babku mam divnu, to je pravda. ale az tak? 😠

lenocka84
18. okt 2009

shaarka a babka nevie ci ako?
ja uz tiez mam brucho ako v 5 mesiaci 🙂 🙂 a to som len 6tt 😀
to je take nejake podvedomie

tinika na chorobe nikdy nie je co zavidiet

tinika
18. okt 2009

leni ved vravim ze ti nezavidim hihi
aho shaarka ta a babka nevie ze si tehu? hihi

shaarka
autor
18. okt 2009

aaaale vedia!!!
len babka asi netusila, ze som uz v 12tt... je pravda, ze brucho mam vacsie ako by malo byt na 12tt, lebo mam na nom vela tuku, ale zas je len o trosku vacsie ako som mala 😀 😀 😀 😀 😀

lenocka84
18. okt 2009

shaarka babky su uz raz take
brat s rezervou
moja babka mi vecne povie ze som pribrala aj ked schudnem pohoda

shaarka
autor
18. okt 2009

no hej. 😀
a este sa ma tak vitazoslavne opytala, ze: "o kolko si uz pribrala?" 😀 😀 a i ked som povedala, ze som schudla 2 kg, tak nevedela skryt prekvapenie 😀 ale hned na to povedala, ze "ved si mala aj z coho" 😀 😀 😀

tinika
18. okt 2009

hihi podarena babka

vavenka
18. okt 2009

Shaari ja dnes to iste 😀 😀 😀
Sme boli u nasich na veceru, mamka ma po dlhsej dobe videla - akoze zahliadla ma ked som uz sedela - vybehla z kuchyne sa akoze privitat a miesto pozdravu jeeezisi to kolko si pribrala? A ja ze 3 kila. A ona ze len??? Som tak asi prikrcene sedela, aj pas z tehu gati bol taky pokrceny pod bundou a mamka na mna ze nejaka si hlavne v pase, bruchu a v bokoch velka....Drahy sa len pousmial 😖
No tak co uz 🙂 uprimnost nado vsetko 😀 😀 😀

shaarka
autor
18. okt 2009

no, vavi 😀 😀 😀 ty si aspon prikrcene sedela 😀 nevadi, ty si dobre povedala - teraz sme tehu, kila sa budu riesit potom.
MM inak na tu babkinu poznamku potom povedal, ze som sa mala babky opytat, ze "a ty?" 😀 😀

shaarka
autor
18. okt 2009

babz, neviete mi povedat, ze aky ma byt tep u zeny, pripadne u tehu zeny? z nejakeho overeneho zdroja 😅

vavenka
18. okt 2009

Shaari 🙂
No s tym tepom netusim, preco ta to trapi? 😉

vavenka
18. okt 2009

Ten Mares je jaky trapny !!! Vrrr..... som normane teraz musela prepnut 😠 😠 😠

shaarka
autor
18. okt 2009

no dobre ze sa mu z karolinky aj nepostavil priamo na podiu 😠

shaarka
autor
18. okt 2009

len tak sa pytam na tep, lebo na to, ze mam nizky tlak, mam vysoky tep (88 v pokoji je celkom dost) a ze kolko by som mala mat a ako ho znizit. ved aj citim, ze mi srdiecko bije (asi som nervna, vkuse v strese). a este som okrem toho citala, ze v strese sa tuk presuva z roznych casti tela na brucho. 😀

...Sledovali totiž obézne ženy vo veku od 18 do 40 rokov. Zistili, že tie, ktoré mali tuk uložený v prevahe na bruchu, vylučovali v stresových situáciách nápadne viac hormónu kortizolu. Tento stresový hormón môže spoločne s adrenalínom presúvať tuk na brucho. Zaujímavé je, že stres núti naše telo prerozdeliť tuk, presunúť ho z oblasti stehien do oblasti brucha.
Autor: Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc.

nathali
18. okt 2009

ahoj tehulky ) ako sa mate??? co nove????
shaarka myslim ze ako normal clovek 60 uderov za minutu ale spytaj sa gyndosa

vavenka
18. okt 2009

Tak tak, hrozne som sklamana z vyberu moderatora....

vavenka
18. okt 2009

Shaari no je zvyseny tep, lebo sa aj objem krvi zvysuje takze srdiecko musi castejsie pumpovat, to je na beton, ale hodnotu neviem...Ja som si teraz pomerala a mam 84.... A tlak mam tiez nizsi 😉

shaarka
autor
18. okt 2009

cau tan, pozeram, ze nejaky luc ta osvietil 😀 😀

joj, tak pyco by bol fajn, ale bolo treba nejakeho mladeho cecha, ze ano. a koho?
no mna nik nenapada, asi preto, ze ziadneho nepoznam 😒

vavenka
18. okt 2009

Na stv3 akurat korculu pluscenko 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre