Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
18. okt 2009

nieeee ja len ked vidim ze ste tu same tehulky naco budem otravovat ved vy uz mate ine starosti ovela prijemnejsie nez ja äle som tu s vami rada

shaarka
autor
18. okt 2009

je?

pipimiska
18. okt 2009

dobry vecer tety bety 🙂
dnes som mala velmi nabity den ,najprv som vela spala,potom som pozerala angeliku a potom nevesta na uteku a potom som bola kuk v optime sa som si kupila svetrik co sa viaze nad brusko a take ako keby satky z upletu ci co to je ,zmesti sa do nich aj velke brusko,ale daju sa nosit aj teraz 😵 a este prechodny kabatik,ktory vyuzijem este chviilu,lebo to nieje na poriadnu kosu,ale tak kraasny je 😵 a este gate 😀

idem si vas citat ..

vavenka
18. okt 2009

korculu = korculuje 🙂

shaarka
autor
18. okt 2009

aaaaaaale nat.
inak netyka sa to len teba, ale som strasne smutna, ze otehotnenim viacerych kociek sa ostatne zdekovali, ako keby to nevedeli predychat, ako keby sa nedalo kecat o inom, nielen o brusku... viem, ze problemy spajaju (hlavne tie s otehotnenim), ale ked sme sa tak "netovo" skamaratili, tak je hlupe sa odmlcat len kvoli tomu, ze niekto tehu uz je a niekto este len bude... ☹

nathali
18. okt 2009

shaary ja to predychat viem a vobec mi to nevadi ja vam to moooooooooooooooooooooooooooooooooooooc prajem ale niekedy ma pocit ze neviem ako sa pridat do temy
ale snazime sa stale tak uz by sa to mohlo podarit 🙂
inak baby ako ste zistili ze ste tehu myslim mali ste nejake pocity?alebo vas nieco bolelo???lebo kamoska mi vravela ze ked bola tehu tak mala pocit ze ma zapal nieco ju bolelo

shaarka
autor
18. okt 2009

jeziiis, leona dala, super!!!

nathali
18. okt 2009

a ja som ju akurat nepocula

vavenka
18. okt 2009

Leona to fakt rozbalila 🙂
Nath ja osobne nic zvlastne 😉

shaarka
autor
18. okt 2009

nat, kedze som otehotnela na prvu ovulku po milion rokoch, tak nemam s cim porovnavat 😎 ale mna po ovule strasne bolelo brucho, ako v prvy den kramov, bolo to velmi neprijemne. a aj prsia. ale neviem, ci by som sa citila rovnako v LF, ked by som tehu nebola, to fakt neviem 🙂 mozno ano 😅

nathali
18. okt 2009

tak to ma asi kazda zenska uplne inak no ja duafam ze uz ms nepride priatel mi vravel dnes aby som kupila testik ma nabada a to chcem este vydrzat

shaarka
autor
18. okt 2009

a jak si na tom? ktory DPO?

pipimiska
18. okt 2009

nathali,ja som necitila nic,dokonca v case menstruacie som si aplikatorom zavadzala liek macmiror a ako som ho vytiahla tak na nom bola krv,tak ja ze uz dosla,na druhy den spinenie a potom zas biely vytok,ale myslela som,ze len meska,ako niekedy meskala...
aa so shaarkou sme sa bavili o teplotach,merala si rano bt,aa ku veceru zas saskovala z teplomerom tak som zacala aj ja,tak som zistila ze mam zvysenu teplotu aaa tak ma napadlo,ze vecer jak sa budem vracat pripita z baru,skocim na pohotovost po test..manzel sa so mnou pohadal,ze zase si robim nadeje a ja ze,,cosi pipik?,,ja len tak zo srandy..aa za 2 sekundy tam boli dve palicky 😵

shaarka,pulz ma byt v netehotnom stave od 60 do 80 aale v tehu neviem,ja som mala u doktorky 88 za min. 😉

shaarka
autor
18. okt 2009

potom asi ok, 88 je aj moje cislo 😀

vavenka
18. okt 2009

Juj dievcata boli dnes akt dobre 🙂

No nic, idem drichmat, zajtra idem do prace, uz poslednykrat asi, takze si budem musiet privstat 😅

Bru noc 😵 😵

nathali
18. okt 2009

no som len 24 DC no tak uvidim casom no nie??ale ani ja si uz nerobim nadeje radsej

shaarka
autor
18. okt 2009

vavi, dobru 😵 tak prijemny pracovny den, posledny na dlhy cas 😀
nat, nadej je tu vzdy 🙂

nathali
18. okt 2009

no to je tiez pravda 🙂 ale radsej na to nemyslim baby uz vsetky spite???mne sa este stale nechce

shaarka
autor
18. okt 2009

nat, pipimiska by mala prist 😀 ja sa uz tiez poberiem. dnes som si sice poobede schrupla, ale zas sa citim mizerne. a povedala som MM, ze od zajtra zacinam serioznu PN. ze uz nic take, ze budem nieco robit, lebo som doma. nie. peniaze dostavam za to, ze mam robit nic. tak od zajtra robim nic 😀 😀 😀

nathali
18. okt 2009

tak papa aj ja pojdem rano musim do prace a rano sa mi nikdy nechce stavat :( a to este musim stihnut sprchu a umyt si hlavu 🙂tak zajtra vecer papa

pipimiska
18. okt 2009

tak som tu 😀 skoda ze som vas zasa raz nestihla 😀 ci?

lumimi
18. okt 2009

mna by tiez zaujimalo ci to bolenie brucha - už pár dní v kuse s kratšími prestávkami ma bolí by ma zaujímalo či to je PMS alebo tehu. občas mi ta bolest vystreluje ako ihličky do krížov - neviem čo si myslieť. test si budem robit asi najskor až v sobotu.
ale už som sa nejak ukludnila- čiže už neblaznim ako včera 😅

dobrú nocku 🙂

spiruanka
18. okt 2009

ahojte,ja testujem az v piatok alebo v sobotu ak dovtedy nedostanem ms ako vzdy 😒 boli ma v podbrusku skor pichne sem tam a mam citlive prsia ale to mavam pred ms stale tak asi nie som tehu ale dufam ze mozno... 😔

pipimiska
18. okt 2009

mna par rokov boleli pred ms prsia aaa boleli aj teraz,ked som si myslela ze ms dorazi,ale po par rokoch nedorazila..co znamena,ze tehotna mozes byt,ale aj nemusis..
niekto bolesti v podbrusku pocituje,ja som mala len take bolesti ako kazdy mesiac na ms...takze ziadne ine priznaky,co znamena,ze ak by mi ms nemeskala,nemala by som pocit ze som tehotnaa 😉

pipimiska
18. okt 2009

inac ahojte som sa zabudla pozdravit 😉

spiruanka
18. okt 2009

ahoj pipimiska,veru tie prsia bolievalu pravidelne pred ms,ale v podbrusku ma boli len v den ked uz dostanem ms a este aj krize a teraz ma zatial nebolia no neviem teda 😕

pipimiska
18. okt 2009

spiruanka,aa kedy mas dostat?

spiruanka
18. okt 2009

asi v stredu alebo najneskor v piatok 25-28 nikdy neviem to je nahorsie,ze neprichadza presne tak neviem ani kedy byva ovu 😒 graf mi vyznacilze 15 dc ale neverim tomu velmi myslim,ze bola skor.

nellie_
19. okt 2009

ahojte.. bre ranko 😎 🙂 🙂

no co hovorite na superstar??? 😉 baby boli fakt genialne.. ja som dnes zvedava kto pôjde... 😅
mne by nevadila istvancova a obavam sa ze pojde konvickova...
a z chalanov mam tip - lacko a machala...
no som fakt zvedava... 😅

vavenka
19. okt 2009

Caute, ja po dlhsej dobe z prace 🙂
inak vooobec nelutujem ze som PN, tie ranne vstavania su otras 😅
Shaari hod mi pls do IP ten urologicky caj, co pouzivas, skusim este tuto kuru pred ATB - dnes je to zas brutal 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre