Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
20. okt 2009

tu asi nikde nikoho 😉
drahy mi sem na chvilku pustil... tak reku kuknem co ste popisali... 😎

puma sa uz isto finti 😎 😎

ja som akurat dorobila vyprazany karfiol a zemiaky a cakam kym drahy pride, je pred domom s kamosom a pojdeme sa nakrmit 🙂

katkaajurko
20. okt 2009

ja som este v praci,ale balim to-uz sa neviem sustredit.... idem domov a na jooogu

tinika
20. okt 2009

nellie ja sa tiez chystam robit tento tyzden vyprazany karfiol

monky1
20. okt 2009

ahoj ahoj....ludia, ja som sa neskutocne ojedla...co ojedla, to je slabe slovo ...obzrala 😀 ,,,,,ale je mi taaaak faaaajne 😵

tinika
20. okt 2009

monky a čo fajne???

monky1
20. okt 2009

cestoviny rurky so syrovou omackou, brokolicou a kuracimi čučami 😀 ...aj cesnacik bol v tom
a nase dieta - truhlik - len hole bose rúrky 😅

monky1
20. okt 2009

a inak aj ja som dnes na trhu kupila prekrasny karfiol, obrovsky za 1€ a obrovsku brokolicu po 0,85€, takze aj nam hrozi karfík

tinika
20. okt 2009

hihi hole bose, ja rurky nelubim ani kolienka, ale vrtule milujem
jojo ja sa tiez chystam na trh kupit uz v pondelok som chcela ale som mala tazky nakup

nellie_
20. okt 2009

tini ty mas strasne zvlastny druh fobie 😀 😀 😀
ze rurky ani kolienka nezjes a vrtule milujes.. sak to je to iste iba to ma iny tvar 😀 😀
mas normalne autisticke vrtochy ako Dustin Hoffman vo filme Rain man 😀

vavenka
20. okt 2009

Cautee,

jooj v meste bolo super, kupila som si cizmenky, jasnacka ze akcio, to ja milujem 😀 a boli sme s kamoskou na super obede, pocuvajte kombinacia neskutocna:
kuracie prsia s chilli, pomarancom a smotanou 😀 kombinaca krkolomna, ale bolo to uzasne, k tomu salat z cerstvej zeleniny a opekane zemiaky, no obzrala som sa neskutocne 😅

Co porabate? Panelak ci Ordinacia? 😉

tinika
20. okt 2009

nellie ja viem a sama tomu nechapem, ale aspon v niečom som divna hihi
vave Panelak jednoznačne hihi
hmmm a take menu by som si hned dala 😉

lenocka84
20. okt 2009

ahojte kocky
je tu este niekto kto nespi??

vavenka
20. okt 2009

Lenoc caau, ja nespim 🙂
Ako sa mas? Aky bol den? 😉

tinika
20. okt 2009

ja este nespim tiez ale asi onedlho pojdem

pipimiska
20. okt 2009

aj ja este nespim 😀 😀 no ale tak to nic novee 😉

vavenka
20. okt 2009

Pipi 🙂

Zhrn dnesny den 🙂 ako si sa mala?

pipimiska
20. okt 2009

jeeeeeeeeeej vavenka ahoj,tak zhrniem no 😀

spala som do pol druhej,poobede som sa vybrala s mm na kovacsku,lebo som na nete nasla,ze aj tam je tehu moda,ale tak smola,,zrusenee,ach 😠
potom som bola kuknut pracu na pol hodky,ci ide secko jak ma a potom do optimy na hrachovu polievocku a kuracie na kary s kasou z fast foodu,neviem jak sa to pise 😀 😀
potom som si fotila brusko 😀
soom inac prechladena,vkuse kycham,pre babo nieco nove,ale tak nech si zvyka,ze ja som vkuse choraa 😝

teraz si na rade ty 😝 😀

pipimiska
20. okt 2009

inac vavenka,v bille predavaju plody brusnice,balicek stoji cca 2,70 co keby si si z toho urobila caj????
ja som si jeden balicek kupila,mm caj urobil,ja som len trosku pila,ale manzel si dal,celkom fajne len kyssle,treba trosku cukru 😉 😉

vavenka
20. okt 2009

Pipi vazne? To je super, urcite pojdem kupit 🙂
Mam doma brusnicovy dzus, dzem, ale caj este ee 🙂

No ja som doobedu trocha uradovala, kolegynka nova to este nezvlada, ale ani sa necudujem, je toho hrozne vela, potom som bola s kamoskou v meste, na obed, kupila som si cizmy, potom do hypertesca a od siedmej som doma 🙂

Ide na mna hlad, pojdem sa pozriet ako sa ma tetaz chladnicka 🙂

pipimiska
20. okt 2009

😀 ja som prave dojedla polievku,aa zachvilu si dam rozok s niecim,ale cakam kym vycikam polievku,uz som bola 2 krat 😀

inac to nieje caj,ale normalne zive brusnice,len som ochutnala surovu a to som nevedela zjest,dovoz USA a z toho mm uvaril caj 😅

pipimiska
20. okt 2009

aj ja kcem cizmy,mam viacej ale secko take imidzovky,bud velmi nizka podrazka alebo elegantne vysokee..
musim tiez nabehnut do obchodov a kupit nieco praktikus,tiez kcem na plnej podrazke ale vyssie a zateplenee troska aspon 😉
ty si si ake kupila?
ja som si pred vcerom kupila nove tricko,sveter a kabatik..dnes som to secko na seba hodila,tak som sa dobre citila 😵 od kedy lezim nic som si nemohla kupit,ale uz som nevydrzala,to sa neda tolko lezat 😅

pipimiska
20. okt 2009

joooj ale ta nadcha ma zlosti,nemas nejaky dobry tip na rychle uzdravenie??
lieky do seba nekcem pchat,dost mam tie co berem uz..

pipimiska
20. okt 2009

co tlacis do seba,ha??

vavenka
20. okt 2009

Pipi kupila som cierne, trochu zateplene, take nad kotnik, plny opatok - teda na platforme, su vyssie a napriek tomu pohodlne, co bolo mojim cielom... Ale do treskucej zimy niesu 🙂 Presla som par ochdodov, ani tie co som kupila nie su take ze som sa do nich zalubila, ale tak nic lepsie som nenasla - Bata to nakoniec vyhral 🙂

vavenka
20. okt 2009

Idem spat, na mna az moc vela hodin.... Tak pekne sny 🙂

Na nadchu si craj dobre vyvary z cibule a vela vitaminu C.....

pipimiska
20. okt 2009

dobruu noc 😎 nenapadlo ma s tou cibulou,idem si vygooglit 😝 dik 😉

nellie_
21. okt 2009

dobre ranko 😉 🙂 😎

puma.sue
21. okt 2009

ranecko nellie, som videla, ze si ma "ohovarala" 😀

nellie_
21. okt 2009

pumi no vidis ako ja na teba myslim??? 😀 😀 😀 som to prezivala s tebou 😀 😀

no ako bolo??

flamenga
21. okt 2009

dievčatá neviete kde by som sa mohla dostať k lízanke pre tehotné? 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre