Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenca.b
23. okt 2009

pipi teda to nie je na smiech :(

shaarka
autor
23. okt 2009

helou 🙂 hlasim sa z uprsanych kosic. od vcera vecere chčije a chčije 😠

bublinka11
23. okt 2009

Helou 🙂 aj na zapade je zamracene, ale uz dochčilo 🙂 takze zachvilou dochčije aj v KE 🙂

lenuska85
23. okt 2009

V Bratislave, cast Ruzinov svieti slniecko 😀 😀 😀

lenuska85
23. okt 2009

Inak ahojky shaarka, bublinka, lenca 😀

lenca.b
23. okt 2009

trnava tiez hlasi slniecko

shaarka
autor
23. okt 2009

no veru, mohlo by sa vycasit, aby som mohla ist prebehnut jellu, je ako z divych vajec 😀
som bola u zubara, zbrusil mi zub, vlavo hore 5.
sa citim, ako keby som mala 6 rokov, vtedy naposledy som mala zub medzera zub 😀 😀 😀

a co dnes? piatkujeme?
aky mame program?

bublinka11
23. okt 2009

Jeeej konecne vas tu je viac, uz som sa zlakla, ze si vsetky predlzili vikend 🙂
Mne sa dnes nechce pracovat, tak tu budem strasit!!!
Aky program??? Dajme nejaku temu...hm???

shaarka
autor
23. okt 2009

program na piatok som myslela.
ale mozme aj program na pokec. no, ked tu nie je puma ani nellie, nema to poriadne kto tahat. aj dzou sa uz vytratila... asi si zalozili vlastnu temu 😀

my ideme dnes s kamosmi na pizzu, MM sa strasne tesi 😵 je schopny zjest 1,5 pizze a aj 3 piva 😖 😖 😖

bublinka11
23. okt 2009

Aha..no tak ja mam na piatok o program postarane, som v praci a po nej nejake klasicke nakupy a vecer oslava, na ktoru sa mi ale nechce ist...tak sa moc netesim!
No Nellie si vala sunky doma, puma neviem, kde je.
Shaari vam by sa oplatilo chodit na akcie 2+1, u nas to byva, dve pizze objednas, tretiu mas gratis a nemusi sa drahy uskromnovat s 1,5 😀 Moj mm sice zje len 1 pizzu, ale piv aj 6 😒

shaarka
autor
23. okt 2009

bubli, tie akcie mame aj my, ale ja zjem max. pol pizze a on uz 2,5 nezvladne, takze je to zbytocne, iba ak by sme to potom nosili domov... 😀 ale teraz ideme s kamosmi, cerstvymi mladomanzelmi, tak sa hadam nejako dohodneme, ze kto kolko 😀

shaarka
autor
23. okt 2009

6 piv? 😀 na mojom vidno uz 4 a ja som potom nervozna, lebo po piatom sa mu uz nechce ist domov a po siestom neodmietne uz ani palenku 😀 😀 😀
🙄

bublinka11
23. okt 2009

No tak to je presne to iste...na mojom je podla mna vidno uz 3, ale tvrdi mi, ze to vidim len ja 😀 Ja neznasam, ked sa potom rozpije a nema dna...moj toho fakt prekvapivo vela zvladne a co je najhorsie, na druhy den mu nie je zle 😀
Ja tiez toho zvladnem, ked chcem a ked som dobre najedena, ale mne teda zle byva... 😢

lenuska85
23. okt 2009

My pojdeme s drahym asi na gastany. Teda na prechadzku do gastanoveho hajika a popri tom vyvencime havinu a nazbierame gastany. 3v1 😀

vavenka
23. okt 2009

Saute 🙂

Ja mam ten isty problem ako bubli, moj si radsej necha miesto na pivo ako na pizzu 🙄 tak ale palenku velmi nelubi, co sa celkom tesim......Aj ked - toho piva je do tyzdna viackrat ako len piatky 😒

Shaari - vcera vecer ani dnes rano ma NIC NESTIPALO !!!! akurat si davam rannu davku 🙂

bublinka11
23. okt 2009

Vav...u nas tiez palenka, len ked uz o tom skoro nevie 😀
Ale pivko a vinko..., to hocikedy moze...
A co ta malo stipat??? Asi nerozumiem...

vavenka
23. okt 2009

Bubli no ten moj mocak nestastny, ma pali ked cikam.. Ale Shaarka mi dala daky speci caj, od pondelka ho pijem, a vyzera ze zabral 😉

shaarka
autor
23. okt 2009

lenus, pekna romantika.
vavi, tak toto je gooooooooool!!! ani nevies, ako sa tesim!!! nechcelo sa mi verit, ze nezabera, ale nakoniec asi fakt zabera, ale mozno si to uz mala v pokrocilejsom stadiu... no len pekne sa cajikuj, urcite lepsie ako ATB 😵
dufam, ze to nie je len nejaky placebo efekt 😒 ale dolezite je povymyvat cely mechurik 😀 😀 😀

len premyslam, ze dnes donutim MM pit len pivo - nealko, lebo maju nocne zlavy v asku, na koberce a kancelarske stolicky 50% (no, ved uvidime) - a toto prave potrebujeme. tak neviem, ci sa necha prehovorit, ale isla by som kuknut 😎

vavenka
23. okt 2009

Joj a to dnesne pocasie - no grc cisty... A sused zas zacal vrtat, ma drbne.....
Bubli presne moj - pivko vinko moze 🙂

shaarka
autor
23. okt 2009

od pondelkaaaaaaa, booze.
tak neviem, ci to bude tym cajom.
bubli, mne zaberal okamzite, ihned, uz som nepisala krv, prestalo stipat a len sa zlepsovalo. ale vavenke nie a nie zabrat ☹
vavi, a ako chuti teraz?

sonicc
23. okt 2009

baby moze telesna teplota ovplyvnit bazalnu? Mam uz 3.den okolo 37,3-4 teles. a to teda netusim z coho , ja teplotu vobec nemavam... 😕
a bazalnu 37,1

shaarka
autor
23. okt 2009

sonicc, jasne - ak mas zvysenu normalnu teplotu, aj bazalka bude zvysena. ale o kolko, to ti nik nepovie.
ked sa ale citis zle (zvysenu teplotu si hadam kazdy na sebe vsimne), nie je dobre merat bazalku, lebo skresluje graf 😒

lenuska85
23. okt 2009

shaarka no romantika to je, ale dost adrenalinova, ked stretneme na tej prechadzke ineho psa 🙂 No to je potom srandy kopec 🙂

Vavenka tesim sa ze ti to ustupilo, len tak dalej, nech sa to uuuplne vylieci 🙂

shaarka
autor
23. okt 2009

ako pozeram, mavas dost nejednoznacne grafy, takze na FF by som sa velmi nespoliehala.
len mi je divne, ako mozes mat vysoko a otvoreny krckok, ked nemas hlien - a naopak. si si ista vsetkymi priznakmi?

sonicc
23. okt 2009

praveze mi nic nieje, teplotu som si odmerala nahodne ked si maly nechcel prvy tak som si najskor ja musela 🙂
takze je bazalna urcite skreslena lebo mam pred mrchou par dni...

vavenka
23. okt 2009

Shaari no chuti nie tak dobre ako u teba 🙂
Ale to je jedno, keby chutil ako konske hovno, tak ho vypijem, ked ma ucinok 😀

Sonicc to ako ta napadlo zmerat si teplotu? Sa citis byt chora? Moze to byt aj kvoli tomu ze si v poovulacnej faze...Aj ked 37,4 dost vysoka.....

tatulienka
23. okt 2009

ahojteeee...co mate noveho..vidim,ze vela tehuliek tu je 🙂 aj ja ceeeem... 😖

shaarka
autor
23. okt 2009

cau tatu, no my po starom, ale co ty? 😀

sonicc
23. okt 2009

shaarka ved prave, krckom som si 100% ista a aj hlienom, ale teplota si robi zo mna prdel 😠

sonicc
23. okt 2009

inak mne bolo tento mesiac dost divne ze krcok zavrety nie makky a plno plodneho hlienu... 😕 a potom sa otvoril zmakol a skoro uplne sucho...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre