Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
23. okt 2009

Hej minule davali niekde recept v telke, ale tam tusim aj kapustu varili - secko zvlast - ryzu, kapustu aj maso - kokso milion hrncov spinavych - to nieje nic pre mna 😀 ja varim len jedla, kde sa pri sporaku zdrzim maximalne 30 min aj s umytim riadu /mycku nemame 😖 /

lucialen
23. okt 2009

Pripojim sa ku kolozvarskej - aj ja ju zboznujem, nikdy som to nevarila, ale uz sa pol roka chystam, lebo moj drahy to este nejedol

dzou
23. okt 2009

ahoj luci no u nas nikto 😒 neviem kde su babeny nase...
vavi ja mam umyvacku a je to podla mna naj naj pomocnik v domacnosti, vrelo odporucam 😉

lucialen
23. okt 2009

Vavi, to ja by som bez umyvacky asi vobec nevarila 😀 Este ta mi nejako dopomaha, aby som nieco varila 🙂 Umyvam len pribor aj z toho mam nervy 😀

lucialen
23. okt 2009

Dzou, teba najdem v kazdej teme 😀 Ale tu som prvy krat 😉

vavenka
23. okt 2009

No ja uz tuna do bytu neriesim, mame staru linku, ani ju nieje kam dat... Ale do domu si dame, to bez debaty...Aj drvic by som chcela, neznasam ked mi v kosi zosmradne kost z polievky alebo podobne organicke zvysky......Ale to tak este rok a pol ratam 🙄

dzou
23. okt 2009

no mne najvciac vyhovuje to ze nie je vidiet bordel, aj ked mam navstevu vsetko nahadzem do mycky a je poriadok 😀 a nehnije to tam ako si niekto mysli, my sme len dvaja a pustam ju cca kazdy druhy den a ak mam menej tak mam program co je len 8 min. a len to preplachne 😉

lucialen
23. okt 2009

Staviate domcek Vavi? Pozeram, ze aj babo bude 🙂 My zase mame dom, ale babo nikde 🙂 Tak neviem, co je lepsie 😒

lucialen
23. okt 2009

Dzou, to aj my tak, kazdy druhy den naplnim 🙂 Ale zase sa mi to nechce vyberat 😀 To uz je lenivost..

dzou
23. okt 2009

luci 😀 .. no ja tu mam vela kamosiek 🙂 a ked nietko nie je v jednej teme tak je v inej 😀 ale v ladysnazilku som dnes prvy krat idem sa totiz od nich dat nakazit 😀 tam su uz skoro same tehule 😉

dzou
23. okt 2009

ani mne luci 😀 😀

katkaajurko
23. okt 2009

ani my nemame mycku ☹ tu sa nam nezmesti -ale do noveho ked sa prestahujeme raz-tak uurco bude 🙂 snivam po nej najviac asi...aj ked ja u nas neumyvam 🙂

dzou
23. okt 2009

my sme kvoli nej vyhodili jednu skrinku 😀 a oplatilo sa ... uz si to ani pomaly bez nej neviem predstavit...
fuuuuuuuj moj pes vedla mna lezi a tak prdi 😖

vavenka
23. okt 2009

Dzou pozor, tam sme uz secky tehule 😉
Luci hej staviame, ale svojpomocne, takze sa to vlecie.....
No celkom mi to vyhovuje, lebo tento byt kde sme teraz je asi 15min peso od centra a nemocnicu a gynekologicku mam pod nosom.... A ten prvy rok je vela behania po doktoroch a aj mamka sa lahsie dostane k nam aj kamosky, nebudu sa trepat mimo mesta.... Takze aj tak do prckovho roka by sme ostali radsej tu 😉

no, idem si nachystat ovocie a pozriet panelak, lucim sa zatim 😵

lucialen
23. okt 2009

Dobre Dzou, nakaz sa a dones do juloviek, budeme to potrebovat 😀

dzou
23. okt 2009

jaaaaj vavus tak uz mozno aj ja 😀 😵 ... no nic idem aj ja idem este ken kupit to vinko nejake fajne.. 😵 tak zajtra sa ozvem ako dopadol kolozvar 😉

dzou
23. okt 2009

neboj luci ja verim ze uz dlho to trvat nebude 😀 😀 to si ale verim co? 😀
luci a ty inac ako dnes?

lucialen
23. okt 2009

Celkom ok Dzou, prisla som domov az okolo 17h, a teraz som si naliala vinko 🙂 , som sama doma a zacina ma boliet hlava 😒

dzou
23. okt 2009

jaj mm isiel domov ze?... no moj konecne na dnes skoncil akurat sa sprchuje tak ideme spolu kupit to vinko 😀 a asi aj hranolky nejake fajne si dame 😀

lucialen
23. okt 2009

Nie, ide domov az v decembri pred vianocami, teraz je v praci 🙂 Chodte dzou a prijemny vecer 🙂

lenocka84
23. okt 2009

dzou nechapem ako som ostala tehotna
tomu

dzou
23. okt 2009

jaj leni tak uz aj ja chapem co si myslela 😉
luci uz ideme tak este raz...paaaaa a pekny vecer aj vam 😉 rano hodin grafik vinka nevypijem vela aby sa moc neskreslila teplota 😉

lenocka84
23. okt 2009

dzou takze asi tolko k tomu

monky1
23. okt 2009

dievcata, k tej kolozvarskej - ja masko nemeliem, nakrajam na kocky, oprazim, podusim a davam take.... a je to fakt mnamka 😝

lenocka84
23. okt 2009

a ja ku kolozvarskej - nevarim ju
😀 😀 😀

sweetberry
23. okt 2009

ahojte co to kolozvarska ? dnes som ju mala v zavodnej jedalni na obed 🙂

puma.sue
24. okt 2009

bre ranko, dnes som tu asi prva... videla som, ze ste rozoberali mycky... ved viete, ze sa da vrazit aj do minikuchynky ako sme to my spravili. je to fakt prakticke. sme dvaja, ale pustam ju kazdy den - kedze sa stravujeme doma... neviem si ju vynachvalit. strasne som ju chcela a aj ked mam mini priestor na kuchynu, nasla som kompromis, aby som ju tam dostala. 😀 urobim vsetko pre ulahcenie si prace...

kolozvarska je sice pracna zalezitost, ale aka dobraaa??? mnaaammmm 😎

baby, drzte mi palce, dnes pride navsteva, ktorej sa trochu bojim. moja tetka s detmi, ktora je asi najufrflanejsi clovek na svete. istym sposobom bola namocena do kupy tohto bytu, tak som zvedava, ako ma zvozi co som si kde ako zariadila... moj chlap je cely den prec, siel na otocku do prahy... takze na nu budem sama. aj preto som tak skoro hore, ze mam z nej nervozitu zaludocnu...

katkaajurko
24. okt 2009

ej puma-tak sa drz! nemam rada navstevy z ktorych som nervozna..ale stava sa to sem - tam... 😅

ja by som tu umyvacku aj sa snazila napchat-ale ked smee zariadovali tento byt - tak sme dali nasu mini linku na mieru a fakt ju nemam kde dat-lebo mam len dve spodne skrinky- jednu kde je umyvadlo a druhu taku spojenu s vrchnou-a tu keby vyhodim-tak to cele nedrzi - no proste neda sa... akurat MM tu ma velky pracovny stol-jedine ze by som mu z neho odrezala 😀 ale nie-no neda sa..zatial..uz som premysllala aj nad tou trojkombinaciou-co je mycka v sporaku - poznate to? ja hej-moja babka to ma-a je to supeeeer - ale ten sporak je sirsi o 10 cm ako klasicky a nezmesti sa mi 😠

vavenka
24. okt 2009

Pumi no ked si tak skoro, tak to akt musi byt teta beta 🙂

Ja som si tiez dnes privstala, ale zial nebolo to prijemne, som sa zobudila na to ze mam mokro - a bola to krv...
Takze som migala na pohotovost - akurat moja gyndoska koncila sluzbu - aspon nieco 🙂 Kokso ked som videla jak prcek spravil kotrlmelec tak som sa rozrevala jak male decko.... Vraj praskla cievka, ze to sa stava, ma asi drbne.... Este raz praskne a ja uz asi skolabujem !! Samozrejme naspat naordinovany klud na lozku....

A to som dnes konecnce chcela dat do kopy byt, vsade bordel jak v tanku 😀 😀

puma.sue
24. okt 2009

vaviii, fu... dobre to dopadlo, ale asi by som tiez skolabovala kuaaaa....
tfu tfuj tfuj, nech sa ti dari

kati, presne tu zalezitost mame doma aj my - zazrak 3v1
vsetci ma od toho odhovarali, ze to nemoze fungovat a ja si to neviem vynachvalit.
zatial teda, byvame a pouzivame to len chvilku 😀

a mas pravdu s tymi navstevami... keby kua aspon pocasie bolo lepsie, aj by som sa od 6 vygulala spod deky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre