Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
25. okt 2009

Caute 🙂

Fajne ze mame o hodinku viac na nedelu, nie? 🙂

Dievcata ja to iste ako minulu noc, ale uz teda s riadnym mnozstvom krvi, normalne zo mna curkalo....Tak sme sa dohodli ze pockame do rana - neuveritelne - moj chlop sa normalne prebral o druhej rano a ma drzal za ruku a hladkal...No a potom co za sny sa mi snivali - ani vam radsej nepopisujem, ale zaver bol furt ten ze na toaletaku na wcku som si nasla prcka....A drahy ma budil ze placem zo sna, potom som zaspala a dookola to iste...No proste hroza....
Inak sa ma pytal ze ci nemam termin mesiacikov, ze niektore zeny krvacaju aj ked su tehotne... Tak mna to ani nenapadlo 😀 ale ked som si poratala tak to sedi, no kebyze to je tento dovod tak som jak blcha 😅
Teraz uz len spinim, no zahada cista.....Ze takto v noci sa rozkrvacam....Este ma napadlo ci nie z tych injekcii na riedenie krvi, lebo vecer si picham - ale tak uz si ich picham nejaku tu dobu....
No neviem. A mrchovo ma boli brucho 😖

shaarka
autor
25. okt 2009

cau vavus ☹
napisem ti na skype

tatu, ovu nebola, ovu bude 😀 a testik kludne podvecer urob, ale nie su 100% spolahlive 😉

vavenka
25. okt 2009

Shaari aka bola sobota?

puma.sue
25. okt 2009

vavi, verim, ze je to vsetko v pohode. ale ked ta lekarka vcera upokojila, urcite si ok...
ja si tu hodinu navyse ani neuvedomujem. stale nejak malo spavam. a dnes som sa zobudila s brutal bolestou hrdla, striekam bioparox a pijem caje s medom... nemam to rada, ale co uz? nechcem byt chora...
cakam na ocina, pride mi navrtat zrkadla do bytu a uz by sme na dlhsiu dobu mali byt ok...

stary je na sporte zase niekde, mame tichu domacnost. nebavi ma to s nim 😢

shaarka
autor
25. okt 2009

pumi, a preco tichu?

no my vcera tak vselijak, vecer zas drahy cital a zaspal, ja pri telke... o pol druhej sme sa zobudili a isiel dat vycikat jellu.
potom mi prislo vsetko strasne luto, tak som zacala rumazgat a do piatej sme sa rozpravali - aj nahlas a aj milo.
tiez ma uz vselijake veci napadli... typkovi je totiz luto, ze sa skoncil zivot, ze uz nema cas na zaluby a ze vsetko sa ma tocit okolo mna... velmi sa ma jeho slova dotkli ale trochu ho aj chapem, zjavne je chudak pozadu.
no tak sme sa nemali brat a tiez mohol povedat, ze dieta este nechce. 😠
uz je pozde mily drozde, ako sa hovori.

katkaajurko
25. okt 2009

shari asi potrebuje dlhsiu dobu na to si na tu myslienku zvyknut ... a ved nic nekonci - len nieco nove pribudne 🙂

puma.sue
25. okt 2009

ja mam nervy z toho, ze sa vecne vsetko musi prisposobovat jeho programu. ide mi to na nervy. vcera bol na otocku v prahe, odisiel rano o 7 a prisiel o 21 + ja som mala tu navstevu a cele to zostalo na mne. ziadna podpora z jeho strany.
dnes ma doobeda sport a poobede sa chce ist pozerat na futbal, co hra moj brat. lebo ONI sa dohodli. som mu uz tyzden hucala do hlavy, ze chcem ist v nedelu zapalit sviecku na hrub (cca hodina programu) a o tom ani slovo nepadlo... som zvedava, ci si spomenie.
vcera mi vykrcial, ze stale len s niekym travime cas, ze nie sme sami... som na neho navrestala, ze on je vecne niekde bezo mna (sport, dieta, jeho rodicia...) a ja som sama doma a cakam na neho ako tela, ze chcem aj ja niekedy medzi ludi, nech si to uvedomi...
mame kopec veci rozrobenych, ale nie je to na forum... som z toho unavena. vsetko je prednejsie ako nas vztah a to ma serie... (neserie... yebe!)

shaarka
autor
25. okt 2009

pumi, no... chapem. 😔
mas to tazke a cokolvek urobis, urobis zle.
takze asi nerob nic a niekde sa vyventiluj 😀

puma.sue
25. okt 2009

shaar, idem sa vyventilovat -> napisem ti IP 😀

shaarka
autor
25. okt 2009

kludne napis, ja som ale mala na mysli ist za mesto na kopec a straaaaaaaasne kricat.
pomaha to 😀 😀 😀

puma.sue
25. okt 2009

som chora, a sama doma, si mozem aj tu zakricat, kedze ma NIKTO nepocuva a vsetci ma ignoruju, chapes...

katkaajurko
25. okt 2009

a nakoho mozem ist navrestat ja-ked sa idem zblaznit-ze nemozem otehotniet ? 😅

puma.sue
25. okt 2009

kati, nevrieskaj na nikoho... vsetko sa pre nieco deje. az neskor pochopis, preco sa dialo to otehotnenie tak dlho...

shaarka
autor
25. okt 2009

kati, no chce to trosku zvolnit 😀
viem, je to tazke, ale tak by kazdy den v krci, to je teda o drzku 😀

a puma ma pravdu, asi to tak nejak musi byt 😒

vavenka
25. okt 2009

Pumi no s tymi chlapmi je niekedy des...
Oni su podla mna vsetci od prirody tak trochu sebci 😒
Tak ale asponze si mu to vykricala, tak nech sa teraz snazi chlapec 😉

puma.sue
25. okt 2009

vavi, dik za podoru...
ja uz ale ani neviem, ci chcem, aby sa snazil...

v piatok mi oznamil, ze jeho kamoska potrebuje u nas prespat lebo rano musi byt o 8 na letisku.
videla som ju raz v zivote, asi som jej padla do oka, lebo ma vecne nechavala pozdravovat a vychvalila ma do nebies.. akoze, VOBEC na to nemam chut, aby tu bola. dost, ze vcera bol cely den v pc... dnes je zase po jeho, jak on chce. vecer sa sem dovali este aj ona, ani sekundu kludu. a som chora... a otravena zo vsetkeho a vobec... nebudem tu vykrikovat, ze tento byt nie je zatial jeho... vrrrrrrrrr

lenocka84
25. okt 2009

ahojte dievcata
po 2dnoch absencie sa opat hlasim medzi Vami 😉 😉 😉

puma.sue
25. okt 2009

kde si sa flakala leni?

lenocka84
25. okt 2009

pumi ahoj
v piatok bola oslava, do 2hej som robila opatrovatelku aj soferku
zaspala som cca nejakej 5tej, a o 6tej ma zobudili ze ci nemozem ist spat ku detom ze oni este idu von
tak reku ok, o 6.30 som zalahla a maly sa zobudil 6.45
takze som spala mozno fakt 2hod za noc
cez sobotu som vedela zaspat, cez den som bola este na jednej robote pozriet, takze so spania nic
poobede sa to trosku zlepsilo a spala som asi 2hod ale cely den som sa valala v posteli
vecer ma kamoska vytiahla na baby days v kike, ze reku podme pozriet pre maleho nieco
tak ook
a potom so uz rovno sla do postele a zobudila sa dnes rano o 9tej, noveho casu
uzasny vikend

nellie_
25. okt 2009

ahojte... 😉

pumi presne viem ako sa citis.. ja to poznam az moc dôverne... 😅 😅
vlastne ako keby si opisovala mna s MM.... 😀 😀 😀 fakt....
ved uznajte - dosiel v noci po 5 dnoch domov, rano sa najedol a uz mal milion telefonatov od kamosov a letel na ich "nedelny ritual" - na kavu 😠 😠
samozrejme dojde az na obed, rychlo sa naje a potom bude letiet hrat fotbal a pride az vecer.. a takto "krasne" to je nedelu, co nedelu..
ja jak krava doma a on si prebeha cely den... 😒 😒 a vacsinou sa kazda nedela vecer konci hadkou a slubmi z jeho strany ako to o tyzden bude ine.. a samozrejme prd 😒

katkaajurko
25. okt 2009

je viem,ze vsetko je tak ako ma byt... akurat nie som v krci kazdy den..ja som si bola teraz strasne ista-ze to vyslo... ani teplotu som neriesila-lebo sak mam ten duphik"tak mi bola tak nejak ukradnuta" a o to viac ma sklamal ten dnesny test... ale to zase prejde..ako vzdy..pred mrchou je to najhorsie jeden-dva dni... 😒

nellie_
25. okt 2009

ked mne ani to vykricanie nepomaha do kelu.. ale sama si za to mozem - viem ze som moc makka a aj ked vypenim, tak o 5 minut sa uz usmievam na neho.... 😅
som taka trubka... ale raz ma tak vystengruje ze ho vymknem a nech si ide spat ku kamosom alebo ku mamicke... 😠

joj vavi, akurat som docitala co sa deje... verim, ze to nie je nic vazne.. 😉
a ak ta to upokoji, tak aj svagrina vzdy v obdobi ked mala mat menzes mala krvacanie a tmavo hnede vytoky...a mala to tak pocas celeho tehotenstva 😉

nellie_
25. okt 2009

kati si testovala????
som to tu tak letmo len preletela..... viem ako sa citis... ☹ 😔

ja nastastie som sa nejak v poslednej dobe dostala do takej psychickej rovnovahy, ze som to prestala riesit... 😉
podla mna je vsetko tak ako ma byt... 😉 🙂 a deje sa to preto, lebo to tak ma byt... 🙂
a verim, ze vsetko sa raz na dobre obrati... 😉

ale priznavam, ze rano mi prislo troska luto, ked zavolal drahemu kamos, co sa zenil tyzden po nas, ze sa im narodila dcera.. a to uz maju 2-rocneho syna... 😅 😅

frezie79
25. okt 2009

Ahoj holky, tak já ráno zkusila opět testit (druhý pokus), čárka tam je (žádný duch), ale ne o moc silnější oproti pátku. Co myslíte, zlepší se to? Možná je to i docela brzo, měla bych být 29 DC a 12 - 13 DPO. Dneska jsem i slabě zašpinila. Ale jinak je mi fajn, jen možná trošku unavená 😒 . Jinak ohledně těch chlapů s vámi souhlasím, mám to podobné (přijde mi, že ten můj je večně v práci /má směny - ranní, odpo, noční/, pak dospává co se dá, občas musí něco udělat, pomoct u rodičů, já pak soptím, že na mě nemá čas, přitom mi vyčte, že on nemá čas ani na kamarády, je to dokolečka dokola, ach jo, ty vztahy 😠 ).

puma.sue
25. okt 2009

leni, chapem, velmi si si neoddychla...

nellie, dik za podporu... tiez "milujem" take dni... uz stokrat mi slubil, ze si spravime "valaci" vikend na sedacke pred telkou a hovno z toho. uz mu neverim ani to, ze ma nos medzi ocami. sa mu vzdy vysmejem, ked mi take nieco zahlasi... a jeho to serie... ale este ani raz sa nestalo, ze by bolo po mojom...

kati, uvidis, ze to dobre dopadne, len sa skus (viem, je to tazke) odosobnit od toho a vypni trochu na ten smer. neupinaj sa tak velmi, lebo budes nonstop v krci a budes stresovat, ci to vyjde, ci nie...
uvidis, ze to pride vtedy, ked budes najmenej cakat a budes to mat uz "na haku" 😀

lenocka84
25. okt 2009

pumi to mas pravdu
dnes idem trosku porobit, a uz snad len oddych

katkaajurko
25. okt 2009

ano nellie tesstovala...desiatkou via-medom-to by uz bol hadam aspon tienik -ale je snehobiely..som si tak nejak vsugerovala ze tam bude tien no... moja chyba... dost sme sa snazili tutu-mutu okolo ovuly-takze sme sa 100% trafili - no ani duphaston teda zatial nepomohol...

inak mne sa doteraz vzdy potvrdilo-ze vsetko zle-je na nieco dobre - viem to - a vzdy si to opakujem 😅 😅 - aspon si dnes dam pohar vinka 😀

my asi budeme musiet povedat svokrovi ze sa nedari-lebo minule sa uz tak vycitavo trochu k tomu postavil -" ze do kedy akoze chceme este s tymi detmi cakat..." som nevedela ako na to zareagovat

Vavi - dufam,ze to uz bude v poriadku

lenocka84
25. okt 2009

kati ako pisala puma, menej sa nato sustredit a mozno to pomoze

my sme sa ani nesnazili a uz sme v tom 😀

flyangel
25. okt 2009

ahoojte ako sa mi mate?

nellie_
25. okt 2009

Inak hej, vacsinou to tak je ze ked sa zena odosobni tak vtedy to pride... 😉
ja poznam fakt vela bab co to podla tohto vzorca zafungovalo 😀 😀
ale zas nie je to pravidlom 😉

kati - dobre na to ides - vzdy na tom hladaj nieco pozitivne.. 😎
ved vsetko zle je na nieco dobre 😉

ja napr. viem, ze keby sa nam babo aj bolo zadarilo aj tak by sme stale byvali tu u mojej maminy a mna by z nej slak trafil.. 😀 😀 takze ono je aj fakt dobre, ze to je takto.. ono asi caka a pride az ked sa prestahujeme.. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre