Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

kraskanz1
25. okt 2009

no lebo robila osm si ovu test pred troma dnami a nic nebolo bola iba ta jedna kontrolna a dnes som raobila zasa a teraz uz vysla aj ta druha ale teraz citam na nete ze to je aj tak negatyvny test ze musi ta ciarka taka silna ako kontrolnaaa... ☹ co uz

vavenka
25. okt 2009

Ako sa mame dnes dievcata?
Vraj bolo vonku krasne, ze tu na vychode 19 stupnov 😕
Ja mam zatiahnute zaluzie, takze netusim ako je vonku 😀 a som si trochu pospala, mi je lepsie, hlavne na dusi...Nejak si nepripustam ze by sa daco zle mohlo stat 😅

katkaajurko
25. okt 2009

vavi len pekne odpocivaj 🙂 mas na to narok, no a hlavne ze to prestalo -mozno male robi kotrmelce a mu je tesno trosku 🙂

vavenka
25. okt 2009

Katka mozno 🙂
Ty aky mas den?

katkaajurko
25. okt 2009

aale rano smutnucky trochu-lebo bol testik biely - ale uz to preslo, odpocinkovy-a mm sa dnes o mna krasne stara - aj obedik navaril

a podvecer pride krsna mama a budem ju licit-lebo ide vecer na akcosku-tak chce byt za kocku 🙂 ( nie som profik-ale je to moj konicek od 15tich 🙂 )

vavenka
25. okt 2009

Kati fiiha, takze rada licis? Ja sa do toho moc nerozumiem, chcela by som mozno ist na typologiu, co sa mi hodi, lebo to neviem velmi posudit... Teda chystam sa uz asi 10 rokov 😀
Manzelik vie ze si testovala?
Ja som to mojmu nikdy nevravela....
Aj moj vcera navaril bravcovu polievku, dnes bola priam skvela
😵 😵

katkaajurko
25. okt 2009

hej rada 🙂- ja som ako decko lamala doma mamu-nech sa mi necha namalovat,babrala som sa jej v sminkach a tajne skusala,ked nebola doma 😀
Manzel vie-on vedel,ze sa chystam-tak sa pytal aj sam (lebo tento mesiac sme to prvy raz nenechali na nahodu ale bolo viac tutu mutu predovulkou ako inokedy..,poistene duphikom...) no sak nevadi, ide sa dalej 🙂

shaarka
autor
25. okt 2009

ahojte 🙂
aj ja rada licim 🙂 sme boli v kike, milion ludi, no otrasne, ani sme nemali kde zaparkovat, sme tam kruzili jak muchy nad hovnom. a nic sme nekupili, ale aspon sme sa najedli 😀 😀
fotenie celkom vyslo, hadam v priebehu zajtrajska dam fotky na net 😉

kraska, tak veru, testovacia musi byt aspon taka silna ako kontrolna 🙂 a nezabudni predtym aspon dve hodinky obmedzovat pitie, aby si nemala riedeny moc. a test je najlepsie robit v priebehu dna, nie rano.

vavi, drzim palce, aby dnesna noc bola uz bez hororovych scen 😔

lenocka84
25. okt 2009

ahojte dievcata
povinnosti skoncili takze konecne volno a relax
co porabate?

shaarka
autor
25. okt 2009

no ja idem robit kolozvarsku kapustu, ale asi bez zapekania, mne sa do cistenia rury fakt nechce. a nemam smotanu. 😠

vavenka
25. okt 2009

Shaari dik, no uz to nieje na mne.....
Lenoc ja som prave dopozerala Mesto anjelov, sak preco by som si to nepozrela aj sedemnastykrat, vsak? 🙂
Shaari v Kike nebolo co kupit? Aj ja by som niekam na chvilu vypadla 😖 mozem tak akurat z gauca na wcko a spat 😒

lenocka84
25. okt 2009

vav krasny vecer, a mesto anjelov by som si aj ja kuk 🙂
uz dufam ze bude len klud dnes,

vavenka
25. okt 2009

Lenoc no snad hej....
Ideme kuknut film s drahym, konecne sa dotrepal domov po celom dni 🙂

lenocka84
25. okt 2009

vav a aky film? daj tip

vavenka
25. okt 2009

Aaale, drahy vybral 300, ale tak nic moc.......
Ale - vcera sme pozerali Marley a ja - super film, som sa nasmiala (na konci aj poplakala) 😀 😀

shaarka
autor
25. okt 2009

tak nakoniec zapekanie bude, zacala som cistit ruru, MM dokoncil (na povel, samozrejme) 😀 ale som zmordovana neskutocne 😒
vavi, my sme isli do kiky, ze nejake zlavy budu na baby days, ale 10% je pre mna malo 😀 no a chodime pozerat sedacky, ci nahodou nemaju taku, ako chceme, ale stale nic 😒 skoda tej ikey, ze.

lenocka84
25. okt 2009

vav 300? o spartanoch?

katkaajurko
25. okt 2009

Marley a ja je super film 🙂 taka mila oddychovka 🙂)

ja mam doma kupene tiez mlete masko - ale nemam rozhodnute co s nim - kolozvarsku mi mm zatrhol--ze to nelubi-nemate ine tipy?

shaarka
autor
25. okt 2009

gulky v paradajkovej omacke alebo plnena paprika 😉

lenocka84
25. okt 2009

alebo mlete len tak na cibulke, trochu kecupu, a ja davam fazulku v paradajkovej omacke a k tomu cestoviny

vavenka
25. okt 2009

Lenoc hej, spartania, no nic moc.....

Ja som minule pomlete masko zapekala s cestovinami a nejakou zeleninou a syrom - co chladnicka dala - celkom chutne to bolo 😉

katkaajurko
25. okt 2009

gulky s cervenou omackou ja nelubim 😒 a neviem preco

hmhmhm mozno z toho bude klasicke fasirecky a basta 🙂 nooooo alebo to zapekane s cestovinami neznie zle - len ako dlho zapakat takto urobene masko? to asi predtym urobit na panvici?

anaxamon
25. okt 2009

awojte..ako po skorovikende?

anaxamon
25. okt 2009

zas varite? 😀 😀 ja som dnes dorazila vcerajsie rizoto a co to zbuchla z ceckov na zajtra do roboty..

katka mlete mas hovadzie ci bravcove ci mix? ja po tom co som mala dneska skoro cele poobedie zapnute spektrum kde mali stale programi o vareni, tak klasicky burger...so zeleninou, dresingom a zemlou..mnaaaaaaam a hranolky 😀 😀 😝

anaxamon
25. okt 2009

no dobre takze teraz bud vsetky varite alebo vsetky pozerate superstar🙂)) tak ja si zas trosku pomonologujem 😀

vavenka
25. okt 2009

Kati tak tak, pripravit masko zvlast a potom zapiect spolu s kadecim 🙂

vavenka
25. okt 2009

No nech sa z tej Moniky nepototo, sak jak falosne zaspievala.....
Je to uz ine ako tie semifinalove kola, ja som veeeelmi zvedava na nasu oblubenkynu Istvancovu 🙂

anaxamon
25. okt 2009

aaa takze sa pozera superstar🙂))

ja som zvedava jedine na chodura, to je jasny vitaz...to je ako cmorik za onych cias🙂 aspon pre mna 😀

katkaajurko
25. okt 2009

ano kukame superstar - no veru - monika nezvladala....

katkaajurko
25. okt 2009

mam mlete - pol bravcove pol hovadzie

toto som nasla :

http://www.dobre-recepty.sk/detail/3014-zapekan...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre