Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
25. okt 2009

Kati presne presne, ale ja ked mam doma dam aj kokoricu, alebo paradajku nakrajam, proste co chladnicka da 🙂
a medzi cestoviny zvyknem vytlacit taveny syr - mas vela moznosti 🙂

Kokso ale jak falosne dnes secia spievaju 🙂

vavenka
25. okt 2009

kokoricu 😀 😀 dufam ze si pochopila 🙂

katkaajurko
25. okt 2009

jasne jasne- kokoricka 🙂

tak uvidim -vyhra bud tento recept alebo klasicka fasirka 🙂

fakt spievaju ooovela horsie..cim je to?

katkaajurko
25. okt 2009

no ale musim uznat ze istvancova ma veeeelmi prekvapila...ten jacko bol super,nie?

vavenka
25. okt 2009

kati hej, dala to, kedze ziadne zlozite tony tam neboli...
aj thomas sa mi pacil 😉

katkaajurko
25. okt 2009

mne este ben 🙂 ja sa uz pomalicky lucim..som straasne unavena

nellie_
26. okt 2009

ahojte... 😉 😎 😎

no akoze istvancovka prekvapila vcera aj mna.. ja uz som sa nachystala ze jak ju idem poohovarat a okrem toho ze otrasne vypada som nemala co... 😀 😀 😀
fakt to dala dobre....
a samozrejme mne sa pacil aj thomas... 😎 😎 ale moja srdcovka je Denis...ja milujem Jamesa Morrisona a on ho dal genialne... 😵 😵 😵

no a ten Chodur 😀 😀 😀 😀 ja som myslela ze sa pocikam od smiechu.. tie jeho tanecne kreacie to jak predsmrtne krce 😀 😀 😀

katkaajurko
26. okt 2009

dobre ranko

ja som to nedopozerala-isla spat -lebo som bola straasne unavena - ale celkovo im to vcera moc neslo veru 😅

puma.sue
26. okt 2009

ahojte, takze ja som nevidela poslednych 4, zaspala som. chora som jak pes a sklatilo ma.
aj tak neznasam istvancovu. aj ked mozno dobre zaspievala, som na nu vysadena, kedze nema kozu na papuli a stale sa tam pretrca aj ked je odhalena s podvodom jej tatka.
aj dnes je na titulke noveho casu, ten stary dobre vie, ako sa to robi.
chuj... fuj, jak som sa rozculila...

a chora som a nic sa mi nechce, ale mame uzavierku...

anaxamon
26. okt 2009

ahojte, tak ja som mala vcera este velmi "vesely" vecer, ked mi o desiatej vecer z manyelovej roboty volali, ze bola pri nom sanitka a ze mal anafilakticky sok a je napichany injekciami a nesmie spferovat...tak som nasadla na najblizsi vlak o jedenastej z pk do ba, a padlila som si pre neho..takze uzastne vzruso na neskory vecer☹

shaarka
autor
26. okt 2009

ahojte 😉 tak ja som pre istotu zaspala asi po prvych troch alebo styroch. ale ben bol super, konecne to malo aj zmysel, ze preco sa ocitol v superstar. monika hej, straaasne falosne zaspievala, no co uz.
a ostatnych si idem kuknut teraz. a smajda by mohol uz vypadnut, mi lezie na nervy viac ako istvancova 😀

shaarka
autor
26. okt 2009

anax, no a to co?????????
a inak nechapem, ked nesmie soferovat, tak preco nesiel vlakom? teda preco si isla ponho vlakom ty? 😅

anaxamon
26. okt 2009

shaarka sam by nebol schopny nikam ist, nie to este na vlak...a hlavne moj manzel je tvrdohlavy a on by auto v ba na noc nenechal...

takze ja som superstar nedopozerala, videla som chodura a trielila som na vlak.. 😔

puma.sue
26. okt 2009

anax, dufam, ze je uz ok.
to sa mu co stalo pre boha?

paradny vecer, len co je pravda...

shaarka
autor
26. okt 2009

vavi, pod na skype, ako dopadla noc?

anax, jaaaaaaj, ze ty si to odsoferovala naspat, chapem.

cau puma, no ako, uz lepsie?

katkaajurko
26. okt 2009

fiha anax a z coho dostala anaf.sok? 😨

anaxamon
26. okt 2009

no ako sa to vezme ze je ok, dnes bude cely den doma odpocivat, aj ked mal byv v robote...a zajtra sa pokusi dostat k alergologovi, co bude zazrak ak ho vezme...on ma taky "maly" problem, a to oneskorenu alergicku reakciu, toto mal vraj z orieskovej cokolady, ktoru zjedol vo stvrtok 🙄

puma.sue
26. okt 2009

shaar, ani nie. ale bojujem....
mame uzavierku, musim sa tvarit, ale planujem stvrtok piatok zostat doma a vylezat to...

bublinka11
26. okt 2009

Dobre ranko 🙂 teda uz asi den, ale pre mna ranko 🙂
Ja som superstar nedopozerala takisto, mna ten casovy posun skolil uz o 21,30!!!

nellie_
26. okt 2009

ahoj bubli 😉 😎 😎

mne praveze ten posun nejak robi opacne.. 😀 😀 ja som este o 23,30 bola cula jak ryba a o 4,40 som bola uz hore - ako za stareho času 😀 😀

bublinka11
26. okt 2009

Nellie ale my alkoholici to mame predsa inak 😀 😀 😀

shaarka
autor
26. okt 2009

😀 😀 😀 hehe

nellie_
26. okt 2009

bubli no sak to je mi uz jasne.... 😀 😀 😀
to je dnes aj na titulku Noveho casu - "sokujuce odhalenie alkoholicky " 😀 😀
a ze ti na to prisiel prave program.. tak to uz je akoze sila... 😀 😀 hold FF neogabňáš 😀 😀

bublinka11
26. okt 2009

Nellie...ale my alkoholici sme na to prisli a ogabňali aj FF 😀 😀 😀 Uz to tam veru nemam, ale ako to doriesim s tym Novym casom, to neviem 😀
Kto je inak alkoholicka? S kym sa budem kamosit???

shaarka
autor
26. okt 2009

ja som abstinujuca teraz 😀

katkaajurko
26. okt 2009

a ja si dnes asi s MM dam vecer pohar vinka - chcela som si vcera ale rozbolela ma hlava a musela som si dat pirulu -tak sa to prelozilo asi na dnes..bude domaaaca pohodka 😀

bublinka11
26. okt 2009

Shaari a preco??? 😀 😀 😀

puma.sue
26. okt 2009

sak preco asi??? lebo 😀
jej od tolkeho piva brucho narastlo 😉

babyyyy, mne sa tak nechce ☹
co ste varili cez vikend?
dnes sme este nevarili...

😉

nellie_
26. okt 2009

ani mne sa nechce.. najnutnejsie mam porobene tak to uz len tak v klude prezijem dnes... 😎 😀 😀

prave mam vyzivny obed - zvolensky jemny krem vanilkovy + bebe dobre rano 😀 😀

v sobotu sme mali fazulovu polievku a jablkovy kolac.. (kedze nebol drahy doma tak mne s maminou stacilo v pohode.. 😎 )
a vcera pecene kurca s ryzou a slepaci vyvar - klasika 😀 😀

a dnes idem drahemu varit udene koleno 😀 😀 mnam uz sa tesim ako mu budem kradnut z mäska 😀

shaarka
autor
26. okt 2009

ja mam za sebou vcerajsiu kolozvarsku a komplet oblecenie aj ponozky som dala do prania, tak to bolo citit. a jasne, ze aj vlasy napachli a celu noc som spala v kapuste 😀 😀 😀 a uz sme jednu misu zjedli 😀

a dnes by som si dala nieco sladke...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre