Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
26. okt 2009

nieeee, ja o vas nechcem prist len preto, ze nemam brucho... haloooo

nellie_
26. okt 2009

ja uz som doma.... 😎 😀 😀 😀
a kedze nemame chleba - MM nekupil 🙄 🙄 .. tak si vyvaram cestovinu... 😀 😀 😀
a tak som sa tesila na tu slaninu ale co uz... 😀

flamenga
26. okt 2009

bubli tak takú tému by som posledné dni potrebovala ja 😀

baby ja som zjedla obrovský strapec hrozne a je mi z neho dooosť blbie 🙄 také tie kozie cecky, keď poznáte 😀 ale fialové

pipimiska
26. okt 2009

lenocka,presne aj ja som kukala ze uz 9tt 🙂

puma,sorii 🤐 ten chlieb nebol az taky chutny skor tie uhorecky 😀

bublinka,cari mari a uz si medzi nami 😀 😀

bublinka11
26. okt 2009

Jej Pipi, ty si zlata...dakujem 😀 😀 😀 ani sex k tomu nepotrebujem 😀
A prisla ma zachranit Nellienka!!!

nellie_
26. okt 2009

pumi neboj nic ja som tu stale s tebou.... 😀 😀 😀
mna sa nezbaviiiiiis s tym sa luuuuuuuuuuč 😀 😀 😀

flam - kozie cecky??? to je nazov.. .ja mam dost... 😀 😀 😀 😀

pipi nie si ty nahodou tehotna?? ze uhorečky... 😀 😀 😀

moj drahy sa akurat krmi ale o chvilu ma isto nemilosrdne od vas odtrhne a pojde pokracovat v hrani hry.. 🙄

pipimiska
26. okt 2009

nellie,sak popraz slaninku a daj na cestoviny 😝

flamenga,no to je dost blbee,ja som si este pred tehotenstvom vsugerovala,ze nechcem nevolnosti 😀

bublinka11
26. okt 2009

Pipi a ja si vsugerovavam, ze chcem 🙂 ja som asi fakt nejaka vadna, ale minule som si tak predstavovala, ako sa na to tesim, ze mi bude zle a budem lezkat a ochkat 😀

flamenga
26. okt 2009

nellie mi nehovor, že nepoznáš 😀 to je to také veľké hrozno, čo vyzerá jak kozie cecky 😀 😀

pipi mne dnes vsugerovala tabletka Ginger, že nevoľnosti sa nekonajú 😀 a je mi "krásne"... teda určite lepšie ako včera napr.... 😅

pipimiska
26. okt 2009

bublinka,zamalo 😀

nellie,uhorecky,no,sedem ich bolo,mnam 😀 aj stavu som si nechala pre istotu,mnam az mam take kysle sliny 😅
nellie,a nekcete este jeden komp?

bublinka11
26. okt 2009

Ginger Flami, to mas ten zazvor, ktory ste tu nedavno preberali...tie cukriky ti nepomohli?

flamenga
26. okt 2009

pipi tak toto bude zaručene chalan... vraj pri chlapcoch je chuť na kyslé... ja nemôžem kyslé ani cítiť 😅

flamenga
26. okt 2009

bubli hej, to sú tie tabletky... dnes mi ich predpísala doktorka na centrálnom príjme a poslala ma domov 😀 narozdiel od tej mojej, ktorá ma chcela hneď zatvoriť do špitálu 🙄 a tie lízatka som nezohnala 😅

nellie_
26. okt 2009

flam to prirovnanie hrozna ku kozim ceckom pocujem prvy krat 😀 😀 😀

ja mam cestovinku iba s maslom a krystalovym cukrom.... to je moja uchylka... nic ine na to nepotrebujem... 😎 to mam take tie hrube rezance.. mnam...

pipi ano ja snivam o svojom notebooku.. asi napisem jeziskovi 😎 😎
ale drahy sa prejedol tak teraz lezi a trávi.. a cita noviny.. 😀 😀

pipimiska
26. okt 2009

bubli,tak ked kces tak to budes mat 😀 ja som nikdy nevedela vracat,ja som si vtedy vzdy myslela,ze zomieram 😀
flamenga,no este ze su take tabetky co sa mozu v tehotenstve 😉

nellie_
26. okt 2009

flam vidis to - a tak davno som ti radila ten ginger... uz si mohla mat nevolnosti davno za sebou 😎 😎

flamenga
26. okt 2009

pipi hej hej, vravela, že sú extra pre tehotné 😀 a ešte mi dala Torecan čípky, ale tie si nedám, iba v prípade, že už budem "umierať" nad WC misou 😀

flamenga
26. okt 2009

nellie mohla mohla, lenže mne ho bez odporúčania lekára nechceli v lekárni predať 🙄 😠

bublinka11
26. okt 2009

PIpi ja tiez neviem vracat...ja ked mi je zle, tak popcham do seba radsej vsetky mozne a nemozne bylinky, sody bicarbony, ale nevraciam...ale v tehu budem 😀

pipimiska
26. okt 2009

flamenga,fakt?aj pri mne mamka jedla iba uhorky,kcela chlapca,ale narodila sa pindula ,tj.ja 😀

nellie_
26. okt 2009

fuu cipky by som si ani ja nevedela pchat... do ide do ritneho otvoru??? 😅
a inak ked sme pri tom vracani to je aj moja smrt.... nikdy nezabudnem ako som grcala rezen a ako mi tie kusky narazali o zuby ako to slo spet... 😅 som riadne nechutna co??? 😀 😀
hlavne ze tu akurat jem... 😀 😀

flamenga
26. okt 2009

pipi hej 😀 a ešte vraj keď žena veľa vracia, tak bude baba... moja spolužiačka bola na PN tri mesiace, lebo šabľovala kade chodila a čaká chalana 😀 babské somarinky 😉 ale kým nevieme pohlavie, tak prečo im neveriť? 😀

nellie_
26. okt 2009

bubli tehu grcanie budeme praktizovat s usmevom ze??? 😀 😀 😀 😀
sado maso jak vysite.... 😀 😀 😀

flamenga
26. okt 2009

nellie tak toto som zažila včera... presne s rezňom 😀 🤐 🤐 🤐 to bola moja konečná.... a čípky? Hej, presne tam 😀 ale ja už mám s nimi skúsenosť, boli sme jedna ruka, keď ma prepadol vestibulák 😀

bublinka11
26. okt 2009

Presne tak Nellie...uz sa tesim, ako budem pisat...baby ja konecne vraciaaaaaaaaaaaam 😀 😀 a aj nosooooom 😀
No Nellie, uz som nechutna aj ja!!! 😉

lenocka84
26. okt 2009

koki ma prave tak strasne vytocili ze dovi a dopo
normalne mi ostalo zle od zaludka, a nervy mam zeby som asi vrazdila
niektori ludia su vadni

nellie_
26. okt 2009

bubli ze nosom.. ja som si skoro oprskla pocitac.. a to by som sa inak naumyvala.. lebo som si do cestoviny aj granko uz pridala a to by bol bordeeeeeeel.. mas stastie ze som nevyprskla s plnou hubou 😀 😀 😀

ja som videla bratranca raz ked to prehnal s kolotocmi, tak grcal nosom spagety.. 😀 😀 😀
vypadalo to zaujimavo... 😀 😀 😀

bublinka11
26. okt 2009

Flam co je to vestibulak??? 😲

nellie_
26. okt 2009

leni kto ta nasral????? napocitaj do desat, klud... ty sa nemozes rozculovat.... 😉

flam co je to vestibulak????

flamenga
26. okt 2009

bubli jedna moja diagnóza, ktorá je už dáávno pod kontrolou 😀 "opica" bez alkoholu 😀 Proooste poškodenie nervu rovnováhu v uchu - vestibulárny syndróm.... čiže chodíš od bučka do bučka 😀 a nepotrebuješ na to ani pol deci 😀 no a pri tom sa dooosť nepríjemne vracia... takže Torecan? Moja "láska" 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre