Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
26. okt 2009

ja ju neriesim
majitela som upozornila ze ako sa vyhraza,takze zacinam byt kludna
a ked da adresu na sek jej to poslem a nech mi da svaty pokoj
najviac to ale trapi kamosku ktora ju posunula, a ked som jej toto povedala skoro odpadla

puma.sue
26. okt 2009

poznam tie pocity...
netreba sa za nikoho zarucovat v tomto pripade...
no nic, ponaucenie pre vsetkych...

shaarka
autor
26. okt 2009

presne tak, stava sa.

lenocka84
26. okt 2009

pumi presne tak
snad to bola na dlhsiu dobu posledna takato skusenost

puma.sue
26. okt 2009

treba byt obozretny, to je vsetko...

takze, koho dnes tipujete na vypadnutie?

lenocka84
26. okt 2009

puma vypadnutie? ake vypadnutie

puma.sue
26. okt 2009

superstar...

lenocka84
26. okt 2009

jaaaaaj, tak to nesledujem takze ani neviem

puma.sue
26. okt 2009

tak akoze superstar si serie do huby...
v telke hovoria, ze vypadnu dvaja podla poctu hlasov...
a na stranke aj v novinach mali napisane, ze pojde jeden slovak a jeden cech...

tak kto pojde kua???
nech ma neseru! 😠

lenocka84
26. okt 2009

puma sak podla hlasov jeden slovak a jeden cech
asi to tak mysleli nie?

shaarka
autor
26. okt 2009

isiel thomas, suhlasim a tesim sa.
tipovat nebudem, lebo neviem, ale zelam to istvancovej alebo smajdovi 😠

nellie_
27. okt 2009

ahojte... 😎

mna troska thomas mrzi..mne bol sympatičnyyyyy... 😀 😀 😀 ale uznavam spieval slabsie ako ostatni.. ale aj tak mal ist strapaty miro... 🙄 🙄
a ta ištvanca - chapete to???? jej foter si hadam aj uver zobral len aby ju tam udrzal.. sak to nie je normalne.. kazdy koho poznam na nu nadava tak do kelu kde berie tie hlasy???

a teraz na exprese boli nikoleta a thomas a pytali sa ich ze co by spievali keby nevypadli a Thomas ze Robo Grigorov - ona je madona.. 😀 😀 😀 skoda, ta jeho slovencina mohla byt zaujimava 😀 😀

puma.sue
27. okt 2009

ahojte, som nasrata na istvancovu ako hovado.
cela ich rodina je bez chrbtovej kosti.
nikoleta si to nezasluzila. a henta puca sa tam stale vyskiera... nie je to fer, ani zdaleka nie je taka hviezda, za aku ju maju...

mame o5 raz tichu domacnost. uz to trva dlho, ale ja sa "nevzdam"... nejak mi to neprekaza, len ten moj to uz prestava zvladat a dost priskrtenym hlasom so mnou rozprava. je mu do revu, ale ja som silna a budem sa za svoju pravdu bit - tak som sa rozhodla. nech si chlapec uvedomi, o co mi ide. len o to, aby skusil pochopit moj pohlad na vec. lebo sa o to ani nepokusa...
chlapi su desni...

shaarka
autor
27. okt 2009

puma, asi to je vo vzduchu. ale straaasne silno ti gratulujem, ze tvoj chlap aspon reaguje na tichu domacnost.
my taku budeme mat od dnes, som sa rozhodla. v sobotu sme mali rozpravu, co a ako s nasimi zivotnmi, ze to nie je ako bolo, ze to uz take nebude, ale ze si skusime aj z tychto tazkych chvil urobit pekne chvile... a ze potrebuiem od neho pomoc, podporu, rozpravat sa, aby ma neprehliadal a zil nielen pre robotu a spanok, ale aj pre ostatne veci. v skratke. jasneeeeee!

vcera som pratala, zariadovala, pracovala, povedala som si, ze nevadi, ved oddychovat budeme spolu, ked dojde z roboty. no urcite. drahy ma odviezol k zubarovi a spat a potom sa odpratal, ze si ide citat. protestovala som, ze ved sme sa cely den nevideli, sice som upratala aj zanho, ale prave preto, aby sme sa jeden druhemu mohli venovat. no ale MM ohluchol a cital si a cital... tak som pred spanim vypenila.
a este by som vam par perliciek napisala, co povedal, ale sa zanho hanbim strasne.

takze od dnes zahajujem tichu domacnost, varim len sebe, periem len sebe. upratovat budem, lebo nevydrzim, to nie. ked ma cas sa venovat svojim konickom, nech sa paci, ale bude to fifty - fifty. ja mam tiez konicky, ze ano. 😀

katkaajurko
27. okt 2009

cawte babule

ja suhlasim s tichou domacnostou - aby chlap fakt pochopil-ze niektore veci myslime vazne..

shari-speci o tebe-som spomenula mojmu muzovi - len tak dve tri vety- co ti ten tvoj povedal (co si cez vikend pisala ) a ze si v tretom mesiaci tehu... a moj na to povedal ze no je to blbe-ze to povedal - ale ze v podstate ma pravo mat aj svoje pocity..a ze moze sa stat-ze niektori muz dostane z tej zodpovednosti co ho caka strach...a az vtedy-ked je zena tehotna...ale ze mu treba nechat cas na to - ze sa s tou situaciou v hlave zrovna - a ze je PLUSom to - ze sa s tymito pocitmi zveril tebe - ze sa o tom nerozprava s niekym cudzim - lebo ze to by bolo horsie - ale ked sa o tom podelil s tebou znamena-ze hlada cestu ako sa s tym vyrovnat a povazuje ta za svoju najlepsiu priatelku a sucasne manzelku a to je hlavne...a ze by sme nemali trestat chlapov za to-ze su k nam uprimny - lebo je to nespravodlive - ze si treba vazit aj to - ze nam to povedia... lebo sa moze stat-ze si veci zacne casom nechavat pre seba-lebo sa bude bat reakcie a "trestu" za svoje myslienky....no a komu by sa mal s obavami zverit ak nie vlastnej zene..... tak ja len tak naokraj- s chlapskeho sudka.... trosicku.... samozrejme ty vies co mas doma najlepsie.... ja len tak..ze kusok tolerancie asi treba mat.... (ja sa to tiez ucim - byt tolerantna...lebo som sopka a lahko sa ma vsetko dotkne....)

narodenie dietatka je urcite na psychiku narocnaa zalezitost-hold im to dochadza nie predtym-ale potom -ale ja myslim-ze to chce len a len cas...a mozno mu vysvetlit-ze sa predsa nic nekonci - aj na pivo bude moct chodit 🙂)))

nellie_
27. okt 2009

jej baby to co - zas je daco vo vzduchu?? ... aj my mame tichu domacnost.... 😅 😅 😅
vcera som ju zahajila asi o 21,00 a nemienim sa tak lahko vzdat.. aj ked sa uz vcera vtieral a chcel ukajat svoje chute (kedze sme tyzden abstinovali, lebo nebol doma...) ale ja som si povedala ze serem aj plodne dni a neustupim tak som sa otocila ritou a spala... teda od nervov nespala len som sa tvarila, ze spim....
ja nikdy nevydrzim s tichou domacnostou ale asi mu ani mobil dnes nebudem dvihat... a hotovo.. 🙄 🙄

anaxamon
27. okt 2009

bre ranko prajem...🙂

puma.sue
27. okt 2009

ani neviete, aka som rada, ze nie sme divni len my, ale ze sa take veci deju aj inde...

kati, napisala si kus pravdy, suhlasim, ale snad chapes aj shaar, ze bola nastvana a podla mna pravom...

oni si proste niekedy fakt vedia vybrat cas a sposob, ako sa nam zdoverit a byt uprimny...

ja som teraz mozno preto taka husta, ze cakam maliarov do pivnice... 😀
keby to bolo v inom case, mozno by som sa na kolomaz rozliala...

anaxamon
27. okt 2009

ked sa pripojim k tichej domacnosti, my sme mali asi dva krat zatial, prvy krat na vianoce vlani, ked nechcel moj muz ist so mnou a s mojimi rodicmi po spievani🙂 a druhy krat o mesiac na to na moje narodky ked ma v ten den strasne urazil, lebo na mna nakrical ale uz neviem co, a to som cele narodky prerevala a o dva dni som sa na tyzden zbalila k rodicom na oravu... 😅

inak toto moc nepraktizujem...tiez som skor zastancom komunikacie ako nekomunikacie a zbytocneho domyslania a vymyslania hypotez v duchu 🙄

puma.sue
27. okt 2009

anax, snazila som sa komunikovat. slusne. ale neznesiem, ked niekto nie je ochotny akceptovat moj nazor, ktory sa aj nestotoznuje s jeho. ja ten iny nazor aspon akceptujem. ale tu nevidim ziadnu volu akceptovat ten moj. a uz stokrat povedal, ze sa na tu temu bavit nebudeme a vecne ju nacina... tak nech si to vyzerie... pan mudry...

lenuska85
27. okt 2009

Ahojte baby,

tu su nejake bacily tichej domacnosti alebo co??? Hlasim, ze aj my mame od vcera tichu domacnost, ani veceru som mu nespravila 😠

Tak ma vytocil, ze az. Ani ja dlho nevydrzim byt ticho ale teraz to musim vydrzat, aby pochopil, ze si stojim za svojou pravdou!

lenocka84
27. okt 2009

bre ranko dievcata
ako sa mame?
prave som rozlepila oci a sup ho hned na konika 😀

shaarka
autor
27. okt 2009

jeeeeeeeej to sa mi paci!!!
take puma, nellie, lenuska a ja. to je celkom dost. tak som zvedava, ako to dopadne, kto skor pusti 😀 😀 😀

anax, tentokrat ta to obislo, asi mas dobreho chlapa. ten moj ma vytocil a urazil nespocetne velakrat, cize ked si naratala 2 kusy, klobuk dolu! 😵

anaxamon
27. okt 2009

puma, ono je jasne ze kazda mame ineho manzela a kazda sme ina, preto kazda mame aj inu domacnost 😉 to respektujem...ja som vodnar a moj muz je skorpion, ja som relativne prisposobiva on tvrdohlavy...takze u nas to funguje takto...verim, ze komu inemu by to asik tak nefungovalo, lebo aj moji rodicia mi furt hovoria ze to mam tazke s takym tvrdohlavym chlapom, ale aj on to ma tazke so mnou, kedze mam veeela svojich muuch ako napr. ako to on vola "vrtulku v riti" to znamena ze byvam hyperaktivna ked on chce odpocivat 😀 😀

lenocka84
27. okt 2009

hehe ja! lebo ja nemam tichu domacnost
odkedy som tehu sme sa nepodahali
dobre vyhovorky mam, hormooony 😀

lenuska85
27. okt 2009

Shaarka mozme zalozit klub tichej domacnosti 😀 Moj je od prirody strasny nervak rychlo vybuchne vykrici sa tak, ze sa za neho niekedy hanbim a o hodinu pride s nevinnymi ockami a caka ze sa budem tvarit ze sa nic nestalo. Ale stalo!!!! A ze o nechce tichu domacnost...
To si mal uvedomit, ked po mne hulakal a bil sa do prs za svoju pravdu. Tak, nech si to teraz uzije aj on. 😠

shaarka
autor
27. okt 2009

tak my sme kombinacia panna (ja) a lev, cize si to viete predstavit - ja, puntickar, dosledny, spravodlivy, zasadovy, principovy clovek, a on, bohem, nad vecou, flegmaticko nevsimavy, nedotklivy...
aaaach jaj. som vedela, ze najviac sa ku mne hodi byk, takmer vsetci moji byvali boli byci a ja si na krk uviazem levovu slucku? 😀 😀 😀

anaxamon
27. okt 2009

shaar, ano mozem s cistym svedomim napisat ze mam dobreho chlapa a len sa modlit aby to tak ostalo a nenastali okolnosti ze sa zmeni, aj ked to nebyva vzdy lahke ale moja povaha je mooc flexibilna 😀

takze vam teraz asik trochu kazim statistiku tichej domacnosti poslednych dni, ze? 😵 😀 😎

shaarka
autor
27. okt 2009

lenocka, v 9tt by som to vyhlasovala este aj ja 😀 😀 ale euforia nie je nekonecna... 😀

shaarka
autor
27. okt 2009

anax, ja by som tiez rada kazila taku statistiku 😒 ako ty 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre