Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
27. okt 2009

shaar ja by som sa s pannou asik prizabila🙂))))))))))))))))))))))) ale napr. moj ocino je panna a mamina byk a fungiruje im to uz 29 rokov 😀

anaxamon
27. okt 2009

tak vam s lenkou budeme kazit statistiky🙂))

nellie_
27. okt 2009

baby to je asi fakt vo vzduchu 😀 😀 😀
ano tiez by ma zaujimal vyvoj situacie u kazdej z vas.. tak piste ako to prebieha a ktora prva polavi a ako prebieha uzmierovanie... 😀 😀

lenuska aj moj je taky ze je strasne vybusny a je nervak a vypeni a potom tiez dojde ze ved ho uz poznam a viem ze to tak nemyslel a kva kva..

a vcera ma dostal, ze on nechcel tak vyletiet ze ved viem ze ma taky prenikavejsi hlas a ze co si to tak beriem.. no reku poser sa... 🙄 🙄 🙄 ja ani obraz ani zvuk 😀

shaarka
autor
27. okt 2009

ved vravim, byk a panna v pohode. lenze moji byci boli taki suknickari, ze to som im nemohla tolerovat. no skoda. takze mam verneho leva, ale vyhrate zdaleka nemam 😀 ako ste sa docitali.
no a napisem aj perlicku, ked uz sme sa tu takto pootvarali. 😀

staremu vcera vykrikujem, ze ked ani po x-tom rozhovore mu nedoslo, ze nie som jeho sluzka, ze navarene, vyprate a upratane nie je vdaka duchovi svatemu, ale vdaka mne, aby on nemusel, ked pride z prace, - tak teraz menim taktiku a kedze sam nepohol ani len prstom, dostane to prikazom.
tak som mu na dnes nakazala umyt kupelku a cosi kupit a este mu necham riad a vymenu sacku do kosa. to je roboty, ze?
no ale viete ako na to zareagoval on?
ze nie je moj sluha, aby to robil! 😀 😀 😀 😀 😀
predpokladam, ze tym myslel sposob, akym som mu to oznamila, prikazala.
ale ked nanho prosby, dohody, vysvetlovania a naznacovania neplatia, musela som takto.
takze nie je moj sluha?
hehe. ved uvidime, kto z koho. 😠

anaxamon
27. okt 2009

shaar na toto je moja povaha flegmosa idealna, ja mam na balkone sacky s odpadom od soboty a cakaju kedy moj muz prestane okolo nich obchadzat a napadne ho ze ich treba vyniest a tym ze je zima a su na balkone je mi jedno ako dlho tam budu, proste ich bude musiet odniest on🙂)) a ja sa dalej nad tym vobec nevzrusujem, to iste plati pri vysavaci, obcas ked je cez vikend doma ma ulohu povysavat a nasledne ide a vypraci filtre..to je proste jeho robota a vie ze ja viac ako drubu spinu z vysavaca neodstranim...a kopec drobnosti, ktore by ale tebe iste vadili 😉

puma.sue
27. okt 2009

takze, ked sa robi statistika, pridavam sa.
ja som lev 😀
a ten moj je narodeny presne v den, kedy sa lamu blizenci s rakom, ale podla postavenia hviezd je rak. a aj to zistil az na svoje 33 narodeniny... cize tento rok.

shaar, dobre si to spravila.
ja mam trochu vycitku sebavedomia (to ja tak hovorim 😉 ) lebo dnes ma dolezite rokovanie mimo Ba a rano sme dobre na seba navrieskali. resp. ja na neho, jemu bolo do placu.
ale on zacal... vcera sme sa zvrieskali a povedal, ze sa o tom uz bavit nechce. a ja ze OK, ale vyriesene to nie je, ale akceptujem. a dnes rano zase zacal s tym istym... naco to bolo dobre? a teda sa s nim nebavim a obavam sa, ze sa zruti na tom stretku alebo to nejak poserie... ale je mi to jedno. tvarit sa, ze je vsetko ok, nebudem... nie som pokrytec...

shaarka
autor
27. okt 2009

pumi, myslim, ze chlapi to vedia dobre odfiltrovat - ten moj je v praci taky INY, ze sa niekedy zabudne a milym hlasom mi vola, ako sa mam a cuduje sa ako to, ze som napaprcena 😀 ze on uz na to zabudol. ha ha.
aj rano prisiel do postele, s milym oslovenim, ale jak som sa strhla, tak znechutene povedal nerva (to je moje meno na dnes) a isiel do prace. no ved nech porozmysla. a telefon si vypnem.

lenuska85
27. okt 2009

Puma aj ja som lev a mam presne ten pocit ako ty. Nech si to vytrpi, neustupim.

Nellie tuto frazu presne poznam. Len moj mi este zvycajne povie, ze ved vies ze som nervak a ze vybuchnem tak co si to tak beriem! Chapes?

Shaarka, podla mna si tiez dobre urobila 🙂

lenocka84
27. okt 2009

my sme doma obidvaja levovia, takze tiez veselo ked ide do tuheho
vieme sa riadne pochytit, typicke talianske manzelstvo
ale fakt odkedy som tehu dava si pozor na jazyk aby sme sa nehadali
minule vyletel a aj to hned dobehol a hladil mi brucho a Jr. sa prihovaral ze prepac, on nechcel kricat a tak
no proste saso

nellie_
27. okt 2009

no baby u nas sme znamenia - ja byk a on vodnar... 😅 😅
ale ja nie som typicky byk.. ja ked niekomu poviem ze som byk neveria mi 😀 😀 ja som strasne kludna povaha a nevybusna..... ale zas ked ma nasere tak potom vybuchnem fest... 😀 😀
takze asi som vybusna ale ozaj len v krajnych pripadoch... jezis citim sa teraz jak u terapeuta 😀 😀

nellie_
27. okt 2009

ale ked to tu tak citam fakt sa mi ulavilo ze nie sme len my dvaja takto "postihnuti" 😀 😀
tiez mame talianske manzelstvo ale zas musim uznat, ze po tom vikendovom pobyte v tatrach sme si nejak nasli cestu ku sebe a vlastne mesiac bol dokonaly klud - vedela som ze to nebude na dlho.. 😀 😀
ale zas vcera to bolo len take jemne.. nehukali sme - ja som sa zdula a bolo....

shaar presne tak reaguje aj ten moj.. ze on sa tvari ako keby nic na druhy den a zacne mi rozpravat, ci som vstala hore riťou alebo sa mi zas daco snivalo ked som protivna... 😅

puma.sue
27. okt 2009

shaar, asi mas pravdu. ja sa do toho nevyznam...
on ma naucil frazu "lebo taka je vec", ktoru on rad pouziva... znamena to, ze ak mi toto povie, tak sa dalej nema vyznam pytat, je to fakt a basta.
dnes som mu tu jeho frazu asi stokrat hovorila. nechapal. v kuse analyzoval a pytal sa a riesil... nepochopil stale, ze chcem len jedno, aby akceptoval (nie zdielal) moj nazor.
je to ubohe, ked ani to nevie...

normalne som myslela, ze mu poviem, nech sa zbali a nech ide... ale to mi asi len na stotinu sekundy napadlo...
😒 asi by som bola bez neho stratena

a ked som mu oznamila, ze nechcem, aby ma viezol do prace. tak sa opytal preco a ja som povedala, ze to nepotrebujem, ze si sama poradim... navrieskal na mna, ze vela veci zvladam sama a ze ho vlastne vobec nepotrebujem... som mu s kludnym hlasom oznamila, ze je to pravda, ze ma taku spoznal, a ze ina nebudem a ak chcel putku, co mu bude zobat z ruky a bude od neho zavisla, mal hladat v inych vodach... tak sa otocil na opatku a odisiel prec...

som velmi zvedava co bude poobede. lebo ani sportovat nejde, skoro som z noh spadla, ked mi to medzi vreskom dnes vykrical, ze ani na ten poye**ny sport dnes nejde! a mne ma prist kamoska. a je mi jedno ako sa bude tvarit, predpokladam, ze scenu pred nou robit nebude...

shaarka
autor
27. okt 2009

baby, jak vam zavidim, ze vas chlap vie prist a povedat prepac, nemyslel som to tak! 😠
ten moj kedysi v zaciatkoch vztahu trapne povedal, ze on prepac nebude hovorit, ze to slovo nikdy nepovie.
no rozumiete tomu??? jasne, ze odvtedy uz povedal, ale po x dnoch, po mojich nervoch a piatich vedrach slz. a aj to len tak, pomedzi zuby, aby bol uz svaty pokoj 😀 😀

no tak mame psa. a jella tolko chlpov pusta, ze az strach. fajne sa na parketach viria, urobia sa take guce s bordelom zvonka, ved to poznate a drzi sa to v rohoch a hybe sa to, ked ides okolo.
MM je schopny to ignorovat niekolko dni. kym kuty nie su vytienovane tymito nadielkami, kym mu nejaky kus oblecenia nespadne a on nemusi tie chuchvalce oprasovat, alebo kym nema prist navsteva. on ich proste nevidi. jasne, ze ked ho poprosim, aby povysaval, tak musi mat k tomu komentar. a ked povysavam ja, mam pokoj a secko je v poriadku. ale tak nemusim to robit zakazdym ja, ze? sa mi zda, ze on slabsie vidi, odkedy spolu byvame. lebo ked byval sam, povysavane mal stale. dokonca ani sporak nemal zababrany...
no, nejaka divna matematika, ze? 😀

nellie_
27. okt 2009

a viete co robieva ten moj??? ked ma niekedy nasere tak vacsinou zacne robit ksichty a napodobnovat ma ako som urazena a ja blba hned vybuchnem a je po hadke.. a to ma na mne normalne stve, ze neviem vydrzat a zachovat nasratu tvar... 😀 😀 😀

ale zas su pripady kedy si to vkuse opakujem v hlave cim na nasral - ked to fakt prezenie a vtedy to nezabera.. ja som len jeden jediny krat pocas nasich 9 rokov vydrzala sa s nim nebavit 3 dni.. a to bolo tento rok v juni... a to mi povedal vtedy fakt skarede veci... 😔 😔 😔 a to ho nasral svagor a ja som si to potom bezdôvodne odniesla a vtedy som si povedala fakt ze DOST....a vydrzala som 3 alebo 4 dni to boli uplne ho ignorovat...

nellie_
27. okt 2009

shaar ja som fakt zvedava ako to u nas bude po prestahovani.. ale nech chlapec necaka ze tu nasu 4-izbovu haciendu budem upratovat iba ja - tak na to nech zabudne... ale ked ja to nechapem, chlapi su asi inak naprogramovani.. ja ked niekedy po nom ziapem ze jaky bordel je v izbe tak on nevinne pozre ze kde ho vidim a ja az peny okolo ust.... 😀 😀 😀
a potom mi povie ze nemam byt taka puntičkarka....

a nastastie ten môj ked urobi chybu tak si to prizna a vie sa ospravedlnit a spusti jeho tradicny monolog o najlepsej zenuske a co by bezo mna robil a jako by umrel bezo mna a tak.... 😀 😀

shaarka
autor
27. okt 2009

nellie, dobra statistika 😀

katkaajurko
27. okt 2009

ked mam tichu domacnost s otcom-lebo som sa pohadala za jeho frajerku,pocita sa to? ☹

nellie_
27. okt 2009

jak sa mi ulavilo normalne... 😀 😀 ked som sa vam tu vypisala.... 😀

puma.sue
27. okt 2009

shaar, o vysavani ani nepis. to je jedine, co po nom chcem, tiez mame psa, sak viete... a dohoda bola, ze dvakrat v tyzdni minimalne sa vysava, zvycajne streda a sobota.
minuly tyzden "nebol" cas a nebol dom a tak. ja som v sobotu povysavala, ked bol prec, aj po stvornozky dlazky poumyvala. a on v nedelu, velky geroj, jak on ide vysavat! a ja ze haloooo? nevadi, ze som vcera sa tu plazila dve hodiny a on takto ide degradovat moju robotu? ze by sa mohol porozhliadnut a potom tresnut chujacinu... moj nelen ze zle vidi, ale aj zle pocuje... to uz mame overene... 😖

lenuska85
27. okt 2009

Nellie v tomto to mame podobne. My ked sa pohadame a hodinu dolezie ku mne, ze sa chce udobrit, tak zacne na mna tak uprene pozerat a robit grimasy, ze sa neda nevybuchnut. A ked ma fakt nehneva tak po tom vybuchu smiehu mu len sucho oznamim, ze takto si to aj tak nevyzehli 🙂

anaxamon
27. okt 2009

jaaj moj muz sa vie ospravedlnit, aj za to co nespravil, nemam sa na co stazovat🙂

kocky lucim sa nateraz, ak budem mat cas este dobehnem poobede..paa

shaarka
autor
27. okt 2009

pa anax, dufam, ze nabuduce budeme rozoberat nieco ine, aby si zapadla aj ty 😀 😀 😀
😠 zavidim.

lenocka84
27. okt 2009

baby normal som rada ze nemam teraz tichudomacnost ako Vas tu tak citam

heh uvidime dokedy to vydrzi

booode od piatku ideme ku svokre, klasicka svokra, kym je po jej je super,ale ked protestujem uz sa to obracia
a tak to je aj co sa svadby tyka, koki sak ona ma nenecha si nic vybratpodla seba
dokonca sa urazila ked som zrusila kvety na svadobnu kyticu, mat take kvety ani sa nevydavam

bublinka11
27. okt 2009

Ahojte, kym vas docitam, tak vam chcem napisat, ze aj my mame tichu domacnost, preto som tu uz vcera vecera ani nebola!!!

lenuska85
27. okt 2009

bublinka vitaj v klube 😀

puma.sue
27. okt 2009

bubli, serus... tak sa vyzaluj aj ty... cakame!
aspon v skratke daj ze wo co go?!?

nellie_
27. okt 2009

ha - akurat mi volal - 2x som ho vypla (co ja nezvyknem) a potom volal treti krat - tak reku dvihnem co ak sa daco stalo.. a ja ze prosim.. a on ze preco hovoris prosim, co som utajeny???? 😀 😀 😀

a spustil monolog ze ide robit na dom.. (haaaa odrazu - uz mesiac sa tam nicoho nechytil 😀 😀 ) a ze pride po mna ze som si chcela kupit tie kvetinace na orchidei (neviem to vysklonovat 😀 ) a ja ze nemusis ja si prebehnem aj sama zajtra lebo mam volno....
ha dobre som bola protivna...ale ku koncu som mu uz aj odpovedala ... 😅

lenocka84
27. okt 2009

ja sa asi vyparim lebo sa nahodou na mna nieco nalepi a to nebude dobre
teraz nechcem mat tichu domacnost ked sa chystame na tyzden vypadnut z blazniveho kolotoca blavackeho zivota
a ako vidim ine tu dnes nema sancu ☹

bublinka11
27. okt 2009

Dakujem damy...vyzalujem sa, len neviem, kde mam zacat!!!
Kedysi, ked sme sa zoznamili, moj mm sa so mnou vobec nehadal. Lenze ja sa hadam rada, tak som ho to naucila 😀 😀 😀 Lebo som nezniesla, ze ja hukam, ze ma je pocut na kilometre a on je ticho, ja potrebujem reakciu!
A vcera, taka blbost, som prisla domov a prisla aj moja mama si nejake veci zobrat a hovorim, podme na nakup, ze dobre...tak som ho cakala aj s mamou na chodbe, ked ani po 5 minutach nechodil, vtrhnem dnu, ze ty kde si? A on ze nemoze najst kluce a ze ho teda nemusim cakat, ze mam ist...ja ze kam? No von...nervozne...tak hovorim, fajn, vonku prsi, coby som si nepockala...
V obchode sme boli akoze kazdy sam za seba, sme si hadzali do kosika, co lubime a po prichode domov som vsetko vybalila a zacala som varit a on sedel na gauci a bol ticho. Tak som ho po hodine pytam, tebe je co? Ze rozmysla nad nami...ja hovorim, neries to, bola to blbost, proste ser na to, isla som mu dat pusu a on nic...
Zacal zase s tymi svojimi recami, aka som, ako sa strasne urazam, ako ho trapim...ci to ma vyznam. Tak hovorim, mas len 2 moznosti, bud sa na to vyseries, alebo sa so mnou rozved!
No a to je vsetko...doteraz neviem, ktoru moznost si vybral, lebo som zaspala na gauci... 😉

bublinka11
27. okt 2009

No len aby to nevyznelo fakt divne, tak len take vysvetlenie, my sa hadame za totalne blbosti, ja som tvrdohlava, on jesitny. Ja ked chcem, aby nieco spravil, nesmiem mu to rozkazat, musim ho o to poziadat...lenze ja ho chcem vychovat a chcem, aby prisiel sam na to, ze treba napriklad umyt podlahu. Lenze on na to prist akosi nechce...a ked mu vycitam, ze mi doma nepomaha, tak mi povie, ze co??? Ved si nic nepovedala... A ja ze ty si slepy? Ty nevidis, ze aky je tu bordel, ze nie...
No a my sa udobrujeme strasne dlho, lebo on na ziadnu hadku nevie zabudnut a vycita mi ju aj 2 mesiace, to je pre mna ine utrpenie!
Ja som vybusna a ked sa hadam, poviem rozne blbost, on si ich zapamata a potom mi ich pripomina, niektore vyroky su uz normalne obohrate... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre