Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
27. okt 2009

toto su presne hadky o "chujacinach", ale aj tie PATRIA K TOMU!
ja som tiez taka ako ty, ze si myslim, ze hadat sa treba, ale tiez chcem reakciu a nie pasivneho trula pri sebe, co bude pritakavat vsetkemu, co vrieskam...

bubli, ono to prejde. dobre si uvedomi, co v tebe ma, nemaj strach...
a aj tak je najkrajsie to udobrovanie, nie?

zabijem toho mojho ak mi dnes domov prinesie kukuricu z KFC (to je nas udobrovaci signal, namiesto bielej vlajky 😀 ), lebo ja ho chcem nechat vydusit!

nellie_
27. okt 2009

lenoc ale nemusis odchadzat.. ved my rady pokecame aj o inom... 😉

bubli no vitaj v klube.... 😅 zasa sme sa utvrdili ze chlapi bordel fakt nevidia.. 😀 😀
ale ja ked sa nad nami zamyslim, tak my sa tiez vadime hlavne kôli uplnym kravinam.. a my sme si to vysvetlili vtedy v tatrach a odvtedy taky zlom nastal.. ale vazne.. som rada ze sme to vtedy prebrali a pred chvilou mi zasa volal drahy ze ci som bola taka odmerana za ten vcerajsok.. a ja ze ano.. a on ze pametas co sme si slubili v tatrach?? a tym ma dostal.. takze ja uz som odurazena - lebo uznavam fak to bola kravina.. 😀 😀 😀
a poobede ideme spolu nakupovat... 😎 😎

nellie_
27. okt 2009

pumi to je dobre - ze kukurica z KFC 😀 😀
inak ano priznavam.. udobrovanie je najlepsie.... 😎

puma.sue
27. okt 2009

nellie je zradkyna 😉
ale nie, ved snad vies, co robis dievca 😉

a zistujem, ze nevidia nielen bordel, ale ani poriadok, lebo ten moj chcel vysavat den po tom, co som sa ja plazila po zemi v byte a drhla vsetku podlahu 😢

bublinka11
27. okt 2009

Puma 🙂 ja mam deformaciu, ze u mna je upratane len vtedy, ked to urobim ja 😀 a ked podlahy doslova vystvornozkujem 😀 a tiez sa mi uz stalo, ze som mu z prace volala, ze co robis? A on ze vysavam...ma skoro vystrelo, ved ja som vcera umyvala podlahy!!!
Nellie a ja som tu vcera prave pisala, ze sme sa dlho nepohadali, ze si akosi v poslednej dobe rozumieme... 😒

shaarka
autor
27. okt 2009

stavim sa s vami o cokolvek, ze jedina, z nasej 5ky, co mame tichu domacnost, ju budem mat aj zajtra.
puma povoli kvoli kukurici, nellie to samozrejme nevydrzi, s bublinkou sa muz uzmieri inym sposobom (ved sa ani nepohadali) a lenuske sa muz ospravedlni slovne. len ten moj ma necha dusit... ved uvidite 😀

puma.sue
27. okt 2009

nellie, to je uz davno tak u nas. som mu raz povedala, ze nech sa neopovazi mi nosit kvety a chujaciny ako cokolada a liebesbriefy... ze nech mi radsej kukuricu z KFC nosi... a doniesol uz asi dvakrat...
a z toho raz som mu ju skoro do krku nacpala...

ale dnes ked ju prinesie, tak budem uplne pasivna... nereagujem... chcem priznanie od neho, ze chape moj postoj k tej veci.

puma.sue
27. okt 2009

shaar... neboj sa. nebude to take lahke ani u mna.
kukuricu seriem celu jak je.
bohvie, kedy dnes dojde z tej sluzobky, mozno uz budem spat a na kukuricove znamenie aj zabudol.
ale sral ho pes!

ja si tresknem vecer s kamoskou flasku cerveneho, nech vyzeniem maliarov cim skor a zalahnem.

lenuska85
27. okt 2009

Damy hlasim, ze sme s MM dospeli po telefone k vete: Dobre zlatko, porozpravame sa o tom doma, nehnevaj sa. Teda on k tomu dospel. Ja mu na to len, ze OK. Takze uz sa to trocho upokojilo, uvidim doma co zasa vypoti ako ospravedlnenie.

bublinka11
27. okt 2009

Mne nikto nezavolal ☹
Ale Shaarka ma pravdu, my sa udobrime, ale budem musiet slubit, ze sa prestanem urazat...a to ja nebudem chciet, lebo slub aj tak nedodrzim...mna ked naserie, tak sa zdujem a so mnou moc nepohne...preco by som sa mala menit? Ved ma lubi taku, aka som 🙂 🙂 🙂

lenocka84
27. okt 2009

baby mate niekto kontakt na gyn-five?
robia tam ten NT USG lebo na kramaroch to je desneeee,ani len dovolat sa tam nedaaaaa
hrozneeeee

puma.sue
27. okt 2009

bubli, ani mne nikto nevolal, ani nepisal.
a ani ma to nemrzi, je mi jasne, ze ked mi zavrci mobil, ze to bude on a ja chytim koprivku... 😢

shaarka
autor
27. okt 2009

a ja som spokojna, lebo viem, ze on nezavola. niekedy zvykne naobed, ale dnes urcite nie, pretoze je na mna nasraty, lebo som sa nanho nasrala ja a vcera vybuchla. takze ma fajne potresta a nebude sa so mnou bavit x dni. dobre, ze? 😠 😀

puma.sue
27. okt 2009

shaar, a nebude ti dobre par dni?
ja by som bola najradsej, keby ani nebol doma aspon do piatku...

shaarka
autor
27. okt 2009

pumi, tak ide o to, ze on doma bude a bude ma ignorovat. a to ma uraza este viac ako vsetko doteraz.
nebudem vediet normalne spavat, nebudem sa vediet nanho pozerat, mame jednoizbak, nie je to jednoduche. takze jeho urazenost je pre mna fakt obrovskou zatazou. ak nechcem, aby bol na mna zly, musim prist ja za nim. ale logiku to nedava, lebo prave ja som bola ta, co som mu vytkla jeho nezaujem (zase raz) o rodinny zivot...
a uz ma to nebavi.
takze skusim ignoraciu a lá MM, uvidime, ci zaberie 😀

a okrem toho, uz som o tom popisala viac nez dost, ani si nezasluzi taketo rozoberanie problemu. on si sedi spokojne v praci, ma hlavu niekde inde a ani mu nenapadne, aby sa trapil, ze co robim doma, ci sa netrapim ja, alebo ze ci som vcera tak nahodou nemala trosku pravdu. 😀
😠 😠 😠

takze: ja na tuto temu koncim, ozvem sa zajtra, ze co a ako, hej? 😀

puma.sue
27. okt 2009

halooo, ved nemusis o tom pisat...
ale chapem ta, total. ze to bude tazke pre teba, ale VYDRZ, si nejaka BoZena = BOzska ZENA, nie? 😀

a este sme dnes nevarili, takze??? kto ma dnes co na obed??? 😉

shaarka
autor
27. okt 2009

ja furt kolozvarsku, lebo MM si u dnes protestne ani do prace nezobral, asi radsej pojde s kolegynou na obed 😠
a ty?

puma.sue
27. okt 2009

ja mam z nedele pecenu kuraciu nohu s ryzou a s kyslymi uhorkami.
a dnes som spolubyvajucemu ani ranajky nespravila. keby si videla, ako sa montoval s potravinovou foliou, kam si chcel zabalit desiatu... nakoniec to cele roztrhal a zabalil si bagetu do kuchynskych utierok papierovych, lebo ani servitka mu nebola dost 😀
som sa na nom bavila... sak ale, ma rucky, zdrave, nech sa postara...

lenocka84
27. okt 2009

halo halooooo

puma.sue
27. okt 2009

no halo leni...
kedze ja nie som tehula, nemam ziadny kontakt do ginfivu ci co to zhanas, preto nereagujem na tvoju vyzvu... 😠

lenocka84
27. okt 2009

pumi to je uz vybavene, len som ostala prekvapena ze moj gynda robi tie vysetrenia a neposlal ma tam ale na kramare
tak ale na kramaroch je to zadara, a tu sa plati
no radsej zaplatim a budem na presny termin ako cakat poldna na kramaroch ci ma vobec zoberu

pipussa
27. okt 2009

lenocka,
preco chces ist do gynfivu ?

lenocka84
27. okt 2009

pipussa ahoj, len na NT USG lebo dostat sa na kramare je hotove umenie
tu si priplatim 10 eur ale mam pevny termin
a haluska je ze pojdem ku svojemu gyndovi, heh
on mi to ani nehovoril asi nechcel aby som platila

vavenka
27. okt 2009

Cauteee 🙂

Tak mam NT za sebou, bolo so fajn 🙂 male ma nosovu kosticku, NT je 0,99 mm, na oboch rukach po 5 prstekov - som sa smiala z tejto inormacie 😀 😀 pozrela aj srdce, zaludok, mozog, 3 pupocnikove cievy, vraj secko ok 🙂 a od hlavy po kostrc ma 6 cm !! Odlahlo mi 😉

Uz obedujeme? Ja som si dala polievku este z osoboty - bravcovu, a dalej netusim co budem jest 😅 😅

lenocka84
27. okt 2009

vavenka ano?tak super, gratulujem
a to NT ma aky rozsah ze je to este dobre?

vavenka
27. okt 2009

Lenoc neviem, len Shaarka mi nasla ze do 3 mm je to ok, nad 3 mm je to patologicke.... Mne stacilo ze doktorka povedala ze je to ok 🙂

lenocka84
27. okt 2009

tak je super, ja to mam 11.11

vavenka
27. okt 2009

Citam ze hasterivy pondelok bol? Inak hej, vcera bol hnusny den, aj v telke davali ze najviac depresivny den za rok 2009 - hlavne kvoli tomu ze prvy PONDELOK po zmene na zimny cas + pocasie + skoro tma 😀 😀 ´
No ja som v sobotu mojmu vycistila zaludok, co som sama musela ist na pohotovost levbo herec bol "zit" a samozrejme o 5tej rano som ho nemohla zobudit.... Tak ale odvtedy sa snazi.... Horsie je ze my sa ani nemozeme teraz "udobrovat" .... Chcem seeexxx !!!!! Uz normalne dostavam chut aj ked sa dvaja bozkaju v telenovele 🙂

lenocka84
27. okt 2009

vavenka o je v pohode, to ja tiez

vavenka
27. okt 2009

Leni aj vy abstinujete?
To je na nervy, teraz konecne, ked po 30tke som si tak naozaj zacala uzivat 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre