Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
28. okt 2009

Pipi hej to myslim.....
A kde si bola i doktora?

vavenka
28. okt 2009

Bubli ja hrozne lubim pecene zemiaky s kyslou kapustou a kyslou smotanou....
A mamka moja este zvykne do pacu dat zemiacky... Mnam 😵 😵

Alebo - rozpolis zemiaky, vylupnes stredy a do toho natrepes bryndzu, ochutis a na vrch platok slaniny a das zapiect... DELIKATESA !

pipimiska
28. okt 2009

vavi,aa prejavili sa ti tieto neziaduce ucinky?pretoze mne nie klop klop klop,aa to ho beriem dva tyzdne 😉

hej vcera som pisala ze musim ist ku gynekologovi,lebo mi trebalo ten slavny dicynone,musim ho brat do konca 16tt,no a on tak zvykne ked uz pridem urobit nejaku kontrolu,ale tak pridem v utorok,lebo som aj tak objednana na triple testy 😉
na tu e.coli sme sa dohodli ze budeme kombinovat probiotika s liecbou,tj.jeden krat tyzdenne macmyror a kazdy den cez usta probiotika multi acidophilus,to on predava,mozu aj tehotnee..v utorok urobi vyter

bublinka11
28. okt 2009

To posledne znie Vavi super! Ale rozpolim ich varene v supke?
A co sa tyka s tou kyslou kapustou a smotanou, ako to robis, das zemiaky, kyslu kapustu a navrch tu smotanu?
Lebo my robievame s kyslou kapustou a kuracim maskom, ale ja prave to masko tam nelubim...

kraskanz1
28. okt 2009

ahojte baby ma jednu otazocku 😕 prvu cast cyklu som brala clistil folikula somozrejme ani jedna 😒 a durhu cast cyklu som brala duphaston a po vysaden n treti den mi dosla mrcha ale vemi slabuckaaa je to normalne???ale take slabe mrchy zvyknu byt ked bol anovulacny cyklus lebo ked mi pichne doky vyvolavacku tak mam normalnu mrchu ako ma byt 🙂

pipimiska
28. okt 2009

inac co sa tyka ultrazvukov,preto mi robi vzdy zo spodu,lebo keby ze robi z vrchu cez brusko,viacej to rezonuje a ten ultrazvuk viacej rozchveje cievky a tie nieje dobre teraz rozkmitat koli krvacaniu..

nellie_
28. okt 2009

a som tu zasa..... 😀 😀
drahy ma uz pustil a lezi s ovladacom v ruke.... idem si vas precitat nejak ste sa rozsupli kym som dokukala panelaka.... 😀 😀

baby co to pozeravate... myslite ze ta Barča spava so sefom Zuzany???? a ze on jej urobil ten monokel?

nellie_
28. okt 2009

sa tu sulam.. drahy prepol nejake hity 80-te roky a tam ze Milli Vanilli... 😀 😀 😀
som na nich aj zabudla.. a jak su dohabaniiiii 😀 😀

pipimiska
28. okt 2009

nellie 😀 ,urcite s nim spava,tak som to pochopila,ale nemyslim si ze by ju buchol,ved pozri na nho 😝

nellie_
28. okt 2009

pipi ved to, ze on je taky trtko makovy.. na neho to nejde.. tak ma barča dalsieho nabijaka.. a taka puťka sa robi a Zdene len do ludier nadava... 😀 😀

vavenka
28. okt 2009

Bubli k zemiakom:

Tie s kapustou ano, normalne secko surove zemiaky /ochutene/, na to poukladas kapustu a kuslu smotanu, ja do nej zvyknem dat trosku cesnaku, ale len stipku....
Tie druhe surove tak isto, nemusis predvarat, je to naozaj skvele, mozes ich aj v supke nechat.....

Pipi no zvyraznila som tam ze HLAVA, ma bolieva dost posledne dni, neviem ci je to z toho, ale vysadim lieky na par dni a uvidim, ked bude boliet tak ci tak tak to nie je liekom, ale ked prestane tak je to pravdepodobne z toho......

Kraska nechapem velmi co sa pytas 🙂 ked nebol folikul tak bol asi anovulak... Ci? Bazalnu teplotu si nemerias? Tato metoda spolahlivo urci ovulacny/anovulacny cyklus 😉

pipimiska
28. okt 2009

kraskanz, ja ked som brala duphaston,mala som menstruaciu silnejsiu...ale na anovulak ti neviem odpovedat 😉

nellie_
28. okt 2009

inak viete na co ja stale čakam??? kym staremu Angiemu tatovi odstrania tie jeho dva rohy na hlave.. sak to ma jak hňup tam tie dve loziska vlasov ci jak to mam pomenovať 😀 😀 😀

vavenka
28. okt 2009

Ja som si myslela ked sa tak pod psa tvarila, ze ju nabuchal 😀 😀 ale ten monokel mi k tomu nesedel.....
Endzi mi poriadne zacina liezt na nervy, more, by som jej po riti dala 🙄

vavenka
28. okt 2009

Heeej aj ja sa rehocem z tych certovskych rozkov 🙂 ale ako otec sa chova jak debil 😖

nellie_
28. okt 2009

kraskanz po clostile som mavala aj ja slabulinky menzes... lebo pri nom slabo dorasta sliznica takze vtedy to tak zvykne byvat....

kraskanz1
28. okt 2009

no proste dolsa mrcha po vysadeny duphastonu a brala som clostil a chodila som tento cyklus na folikulometriu..a urcite ovulacia nebola a teda ci jenormalne ze mam taku slabulinkatu mrchu..nie nemeriam bazalku 😎

pipimiska
28. okt 2009

vavi,ja som kraskanz pochopila tak,ze sa pyta,ci je normalne ze mala taku slabu mrchu 😉
aj mna bolela vcera hlava,ale nepripisujem to lieku...
pijes dost tekutin?lebo ja ani nie 😒

nellie_
28. okt 2009

vavi ja uz mam pocit ze krausovi dochadza inspiracia.. uz to na prd pise.. endzi a karol - to uplne poserinkal tym ako "posunul" ich vztah... 😒
a mne vadi aj ta story Lucie s malou Luckou - to uz az moc komplikuje....

tie serie predtym sa mi zdali lepsie...

bublinka11
28. okt 2009

Ja moc nepozeram Panelak, len niekedy rano, lebo teraz to zvyknu rano opakovat....tak neviem, kto je Barča 😒
Vavi a to normalne surove zemiaky vydlabem vnutri a dam tam bryndzu a slaninku? To moze byt vyborne, ale ako ich vydlabavas???

pipimiska
28. okt 2009

nellie,aa mozno sa to dozvedella jeho zena a ona ju zbila 😀
inac z andzie robia dobru brzdu,tiez mi lezie na nervy 😝

vavenka
28. okt 2009

Pipi ano pijem.....
No ved uvidim 😉

Kraska pisala ze nemala folikul, potom pisala ze pri anovulakoch su slabe mrchy, a potom sa pytala ci je normalne ze mala slabu mrchu
😅 😅 😅 preto som si myslela ze nechapem, lebo vo svojom pripsevku si sama aj odpoved napisala 😉
Ja netusim ci je to normalne, lebo anovulaky som nemavala......

nellie_
28. okt 2009

kraskanz isto to mal na pricine clostil a duphaston tu slabu mrchu... 😉 mavala som to presne tak isto..
mne ked dala potom ku clostilu utrogestan tak uz som mavala vyssiu sliznicu aj silnejsi menzes...
brala si clostil prvy cyklus?? a v akom davkovani??

kraskanz1
28. okt 2009

caute baby no pisala som to tak zrychlene prepacte za nezrozumetelny prispevok 😀
len to som chcela vediet ze ci je pri anovulakoch normalne ze je mrcha slabuckaa ale fest stlabucka 😅

vavenka
28. okt 2009

Bubli no mam taku vydlubavku, vyzera to ako mini davkovac na zmrzlinu... Ale sak aj lyzicou normalne by sa to malo dat.... Asi 🙂 sak odskusas s cim ti to pojde 😉

pipimiska
28. okt 2009

nellie ale sak duphaston aj utrogestan su obe progesterony,tak aky je rozdiel,ze po duphastone si mala slabu mrchu a po utrogestane silnu??

nellie_
28. okt 2009

mnam tie vydlabane zemiaky to moze byt fakt super... 😎

bublinka11
28. okt 2009

No dobre Vavi, tak potom napisem, ake to bolo...zajtra vecer upeceme 🙂
Kraskanz je to mozne, ak si nemala folik, tak mohol byt anovulak, cize len slaba mrska...

pipimiska
28. okt 2009

ja prave papam hovadziu polievocku to aby som tolko nekotkodakala nellie 😀 od teraz robim muuu 😀

kraskanz1
28. okt 2009

ano clostyl som brala prvy krat 2x1 od piateho dna cyklu a pat dni som ho brala...a folikuly nenarastli vobec.a potom mi dal duphaston.. ja mam s tym problem ze mne folik.nerastu a vobec mi nedojde mrcha iba po vyvolavacke a teraz mi dosla po duphastone ale taka slabucka tak neviem ci liecba aspon ciastocne zabrala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre