Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

frezie79
30. okt 2009

děkuji monky za tvé příspěvky a názory, jsem ráda, že se s nimi podělíš 🙂 , je to pro mě nové, tak ať vím, jak se co nejlépe zachovat 😉

monky1
30. okt 2009

frezie, nemas zac, je to len moj osobny nazor, prip. skusenosti 😉

scarlette
30. okt 2009

pipi uz maju mesiac a 3tyzdne 😀 no da sa to, obcas riadna makacka ale zvladame 🙂
sorry ze az teraz len som nestihala citat 😅

sweetberry
30. okt 2009

jej ahoj scarlettka to je krasne gratulujem k dvojickam 😵 😵 😵 😵

scarlette
30. okt 2009

sweet ahoj a dakujem, akurat mam chvilocku pri odsavani mlieka 😀

monky1
30. okt 2009

scarlette, mas dost mliecka?

sweetberry
30. okt 2009

scarlettka 😀 zlataaaaa

scarlette
30. okt 2009

monky chvalabohu ano, zatial su vylucne na mojom mlieku a dufam ze este dlho budu, sice papaju z flase a ja poctivo odsavam ale da sa to 🙂

sweet 😉
inak co mate nove? kedze uz nestiham moc chodit a citam nemam prehlad 😅

sweetberry
30. okt 2009

no tisko scarlettka obdivujem i zavidim 😉)))))) v dobrom len 🙂)) aj ked verim ze je to namaha aj s tym odsavanim, ja som kojila len jedno 🙂

tinika
30. okt 2009

čafte kocky ako ?

tinika
30. okt 2009

scar uz som ta dlho nevidela, pozeram ze vy uz mate dvoch fesakov tak dodatočne gratulujem a prajem hlavne vela zdravička 😉 ostatne pride samo

scarlette
30. okt 2009

hlavne je to unavne, najprv pol hodinu odsavam a potom ak mi niekto pomaha tak za pol hodku su drobci napapani, odgrgnuti v postielkach a ak som na to sama trva to hodinku a papaju v3hodinovych intervaloch

monky1
30. okt 2009

caf tni, nezabudla si ty na mna 😠 ? 😀

scarlette
30. okt 2009

tini ahoja dakujem 😉

tinika
30. okt 2009

monky moja, sa neozyvali ale predvčerom tu bol tak som sa ho pytala ale som akosi zabudla dojst tu a ti napisat PREPAČ, takze je to stolastvo ATYP nejake aj mi vravel kde sidlia, asi na Sirpe myslim skus vygooglit

monky1
30. okt 2009

uz som sa zlakla, ze si sa zlakla 😀 .... diik, to necham na draheho, nech si goooooo 😀 ogli

shaarka
autor
30. okt 2009

scar, no teda, to je celkom husteeeee 😅 musis byt sikulka, teda.
a co, nedari sa im sat z prsnika? alebo preco odsavas?

kocky, ja si farbim vlasy normalne samponom, je to na 20 min a moj odtien, takze mi to pride take setrne...
aj wc umyvam, aj umyvadlo umyvam. aj riady. aj vysavam. sa mi zda, ze pokial problem nemamm, nevadia mi pachy alebo ma nieco neboli, tak robim vsetko normalne. poslucham, co mi hovori moje telo. ked povie lahni si, tak lezim aj keby traktory padali.
alkohol som este nepila, v prvom trimestri sa mi to strasne protivilo a teraz si dam aj nealkoholicke pivo a premyslam, ze varenemu vinku v zime neodolam... uvidime, spytam sa malej, ci mozem, ze co mi odpovie 😀

bublinka11
30. okt 2009

Pekny vecer prajem...Shaari ja tiez zdielam ten nazor, ze tehotenstvo nie je choroba a budem moct robit vsetko, ale ako sa poznam, skoncim v porodnici s vyrastenym melirom, doma spinava kupelna (to zo zasady musim robit ja 🙂 ) a nedam si ani rumove pralinky 😀 😀 😀
Ale varene vinko, hlavne cervene, mas na krvinky, to ti mala dovoli... 🙂

dzou
30. okt 2009

tak sa hlasim ze bryndzu nemali 😒 ale kupili sme super udene maso uz bude aj do kapustnicky 🤐 a slaninu strasne dobre vonia tak zajtra budu halusky ale len so syrom a smotanou... ale aj milu som mala joooooj ako i to clovek vazi ked to furt nema k dispozicii 😵
ako sa inac mate ?

scarlette
30. okt 2009

sharka v nemocke boli este slabucky na satie z prsa a aj nejaky cas kym sme dosli domov a dovtedy papali z flase,,, a ked som im aj dala prsnik tak sa chytili potiahli 3x a pustili a hladali a hladali a hladali... tak krmime dalej z flase... a chcem to opat skusit len sa mi musia bradavky zahojit...
jaaaj varene vinko by som si aj ja dala, a priznam sa ze som si dala aj deci cierneho pivka a ochutnala som tak pol deci vinka minule 😅

monky1
30. okt 2009

dzou, tak aspon nieco...aspon ti nie je tak zle ako mne - som sa prejedla, ale inac dobre to bolo 🤐

dzou
30. okt 2009

jaj no sak aspon daco 😉 😉 a dnes si asi dame zase kebab 😵

monky1
30. okt 2009

mnam, ten ja mozem 😵

dzou
30. okt 2009

aj ja ale kuraci nie jahnaci...

monky1
30. okt 2009

vymenime? ja ti poslem bryndzu, ty mne kebab 😀

dzou
30. okt 2009

jasne to by som brala 😀
a ako sa inac citis? nejake priznaky alebo tak?

monky1
30. okt 2009

dzou, celkom fajn, sem-tam ma pichne v podbrusku, obcas mam kyselinu - pociatocne stadium 😀 a popoludni na mna dolaha neskutocna unava....ale nemam sancu pospat si ☹...tak asi tak nejak...inak vsetko ok, zle mi nebyva, negrckam 😀

dzou
30. okt 2009

tak to mas dobre ze ti nie je az tak zle 😉

monky1
30. okt 2009

no nic, idem dat malicku "naporiadok", nech si s mm mozeme urobit pekny vecer 😵

dzou
30. okt 2009

ok tak paaa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre