Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
17. máj 2009

lybba ty si v londone? kde presne? staci aj post code🙂 ja som bola dva roky v NW4 🙂

shaarka
autor
17. máj 2009

caute
co noveho? mam docitat tych 9 stran dozadu? fakt sa mi nechce 😀
sme sa prave vratili z chalupy a okupali psa. to bola fuska! 😀

anaxamon
17. máj 2009

ahoj shaar, no neviem ci mas citat ale nic zaujimave tam neni v zasade, vcera sme sa bavili o eurovizii 😉

shaarka
autor
17. máj 2009

eurovizia, ble. strasne nieco. 😖

soni1
17. máj 2009

baby, nemáte skúsenosti s liekom Parlodel? Nemôže zapríčiniť meškanie menzesu?

anaxamon
17. máj 2009

shaar, no ale aspon vyhral ten co som chcela ja 😀 😀

soni1 nepoznam taky liek, na co je?

shaarka
autor
17. máj 2009

soni, podla mojich info nie, nemal by zapricinovat meskanie menzesu. upravuje prolaktin, vyrovnava hormony a tym padom by mal upravovat aj cyklus 😉

alzbeta.hod
17. máj 2009

Už fakt nechápu. MS normální jen trochu opožděná... Naprostá únava, bolavý krk od žáhy, a hlavně dnes nemůžu nic sníst, co jsem dnes snědla to mi ještě tíží v žaludku. Bléééé, nechápu ale testy jsou negativní tak to bude asi nějaký špatný vzduch , ale po dnešním úklidu neboli při něm mě zabolelo v břiše až jsem se lekla. , příroda mi teda dává sodu ale mě neoblbne!

lybba
17. máj 2009

ahojky som spat........som v Londyne hej se26 Sydenham hill.....kde si bola ty anax? Namiestio zmrzky ale mam blueberry muffin a soya latte z nera ....ale vienetta caka v mrazacku......

flyangel
17. máj 2009

cauko ja som tiez tu 🙂

anaxamon
17. máj 2009

lybba v tych castiah som nikdy nebola...ja som bola u zidov v mill hill, to je samy koniec londyna smerom na barnet, ak ti to daco povie... 😉

mne tie sojove mlieka nechutia velmi, chuti mi ale tofu a sojove nahrazky maska, lebo som sa ich konecne naucila pripravovat 😀 aspon si teda myslim

ja som si stihla nalakovat nechtiky a ked som kukla predchvilkou na hodiny ani s ami nechcelo verit ze je pol siedmej 😲

lybba
17. máj 2009

supis..... ja uz som spapala muffina tak je mi lepsie....nikdy som nemavala taketo stavy ani pocas kramov.... sak teraz maju dost az o tyzden....uz si zacinam nahovarat ze mozem byt tehu....ha rozculujem sa nad vsetkym... taka som mrzuta.....ale teraz vravim ten mafim pomohol...som zvedava na jak dlho...

lybba
17. máj 2009

hej my sme sa s drahym presli peso na crystal palace... viem kde je mill hill , to je na ceste do radlettu kde byvali nasi kamarati... sojove ja mozem vsetko ... z mlieka a jogurtov a smotany mi je zle. tvrde syry mozem....a sojove mliecko je super ked si najdes svoju oblubenu znacku....mne chuti alpro.

anaxamon
17. máj 2009

no mne nastastie z normalnych mliecnych veci a vyrobkov nic nie je takze ho pijem a jem na kvanta 😀 vidis to mi pripomenulo ze som chcela este varit puding aby som mala na ranajky, ale to odlozim na zajtra, a zajtra na ranajky bude este strudla 😝

ako dlho si uz v uk?

lybba
17. máj 2009

moja ked to nepomenies , tak aj zabudnem ze dnes su to presne 3 roky!...a zajtra 3 roky s mojim drahym! no teda.....

anaxamon
17. máj 2009

no vidis ty mas dve vyrocia za sebou a skoro si na ne pozabudla 😔 este ze tu som 😀 😀 😀 a som taka zvedava, co? 😀

lybba
17. máj 2009

kludne sa podelim ....skoro o cokolvek..

lybba
17. máj 2009

a dakujem za pripomenutie anaxamon 🙂

anaxamon
17. máj 2009

ja si uz par rokov hovorim aj s manzelom ze pojdeme do londonu na vylet ale zatial sa nam nepodarilo to nejako uskutocnit 😒 ale velmi mi chybaju niektore veci z londyna...aj ked zit by som tam nechcela..

anaxamon
17. máj 2009

lybba som si bola kuknut tvoje fotecky zo svadby, tiez ste cerstvi mladomanzelia 😉 a krasne fotos 😵

lybba
17. máj 2009

no pravdupovediac aj ja si viem predstavit lepsie miesto ..napriklad stale nedam dopustit na Prahu juj ale mi chyba...zila som tam 5 rokov a odchadzala som z placom.... ale zasa tam som nemala nieco ine....( odchadzala som po rozchode po 5 a pol rocnom vztahu s Blbcom) a teraz neviem ci som ja nebola vacsi ze som to tych 5 rokov s nim vydrzala ale to nepatri do tejto temy.....som rada teraz ze mam zlato a nevymenim Ho za nic 😉

anaxamon
17. máj 2009

to je tak, jedno ti prirastie k srdcu ale musis to nechat koli comu inemu, ale potom prides inde kde to nie je idealne ale najdes tam ine 😉

lybba
17. máj 2009

esteze to tak funguje...veru... tak niekedy pridte na ten vylet....kludne poukazujem ine casti...🙂 dakujem aj my sa tesime z fotiek....sranda jak sme k fotografom prisli.... dvaja kamarati fotografo odmietli , lebo nemohli dojst. s jednym profesionalom sme sa nedohodli( ani neviem preco, proste sme stratili kontakt) a tito dvaja boli zjednani na poslednu chvilku ....dva tyzdne pred svadbou asi. A co je pikoska...jeden s nich teraz chodi s mojou sestrou....laska jak hrom normalne som zasla....vyzera to vazne...a tak si vravim, ze to asi tak malo byt.... aj ja som videla vase .....pred casom..

anaxamon
17. máj 2009

lybba tak to je teda vazne snad osud🙂))

co su to ine casti londonu?? som zvedava🙂)

inak to si budeme musiet naplanovat aspon mesiac, aby som stihla obehat vsetkoa vsetkych coby som chcela 😕

lybba
17. máj 2009

he aj vy ste mladomanzelia tak jak my veru.....🙂

anaxamon
17. máj 2009

tak tak, sme mali minuly tyzden osmy mesiac za sebou 😀

lybba
17. máj 2009

no ked vravis ze si nikdy nebola na "druhej strane"...ja som zacinala v Clapham common ..sw4...a vlastne vsade nieco je....ia cast ini ludia....ina atmoska....ja niesom moc na nocne vylety ale clapham ma dostal....

anaxamon
17. máj 2009

ja som si najviac presla asi hlavne centrum ako take, potom tie hlavne pamiatky, snazila som sa vacsinu parkov, a potom vylety mimo londyn...

lybba
17. máj 2009

to ja vylety mimo londyn este musim absolvovat....nebol cas sme asi moc busy ...alebo lenivi?

anaxamon
17. máj 2009

urcite postupne absolvujes, ja som bola za tie dva roky len na 4 ci 5 vyletoch mimo londynu..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre