Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monky1
2. nov 2009

a je to tu, uz to medializuju v telerane, ako istvancovej vysli slzy kvoli babke ... nevravim, ze jej to prajem, to urcite nie, az taka svina nie som, ale ked sa dohodli, ze to nebudu zverejnovat, tak naco to adela vytiahla....

sweetberry
2. nov 2009

Pekne ranko prajem z robotky

katkaajurko
2. nov 2009

dobre ranko

no som zvedava kto vypadne..mam obavy-ze padat budu nejake baby - lebo hlasuju hlavne pubertiacky..

idem zarezavat

nellie_
2. nov 2009

ahojte zvysok cosom nezdravila... 😉 🙂 🙂

jasne ze som v praci pumi.. 🙄 🙄 a akurat dorazila moja oproti sediaca kolegyna.. a je fest nachladnuta.. 😠 😠 jak keby nemohla zostat doma... kycha mi tu prvu ligu a dycha hubou a to ja neznasam.. beriem, je chora ale ona dycha hubou aj tak a teraz je to faaaaaaaaakt extrem.. ja uz mam taku ponorku na nu az hruza... 😅

sweetberry
2. nov 2009

ahoj nellie ahoj katka a ahojte baby na predoslej strane 😀 😀
aj ja som nell v robote...ja som strasne hladna a nemam do coho kusnut 🙄

monky1
2. nov 2009

nellie - ignoruj a pis si s nami 😀

puma.sue
2. nov 2009

ja idem tiez makat. mam tu toho pozehnane, ozvem sa snad este dnes. najneskor vecer...
serusteeee...

bublinka11
2. nov 2009

Ahojte, krasny pondelok prajem 🙂 aj ja by som dnes mala makat, ale kedze je pondelok, vobec sa mi nechce a budem sa snazit tu byt s vami a docitat si vas...vcera sme boli na tour de rodina plus hroby, takze som tu nebola 🙂

sweetberry
2. nov 2009

ahoj sue bublinka
zo mna sa pari kolko prace mam som nebola od utorka v praci

puma.sue
2. nov 2009

servus bubli, ja musim spravit dnes 2 veci, len si vyzaduju hodiny priprav, takze sa musim zapojit do procesu...

ale sledujem to tu, ked mozem...

nellie_
2. nov 2009

ja mam len take prkotinky nastastie... 😎 😎 takze sa mi da konikovat.... 😀
u mna to bude krute po uzavierke ktora bude asi v stredu... 🙄 🙄

dnes mi dosli len take neslusne vtipy ze vam ich sem asi nejdem ani hadzat... 😀 😀 😀

puma.sue
2. nov 2009

aj ja chcem prkotinky ☹ aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, nechce sa miiiiiiii

vavenka
2. nov 2009

Caute 🙂

aj ja chcem aby vypadla ta Paulina a Smajda, to je tak hnusny slizounsky chlap ze mi je z neho na grc, fuj!
Nellie nasad protestnu rusku na pusu 😉 ako ukrajinci 😀 😀
Mne konecne poslal tato nejake knizky, tak sa tesim, torchu pocitam 🙂

sweetberry
2. nov 2009

sueee a co mas take tazkeeeeeeee no pondelok je zaberak 😒

ahoj vavenka 😉 .....vobec mi nevadi ze vypadli 😀
a co pocitas ??? 😕

nellie_
2. nov 2009

pumi no to ti verim.. ja som taka rada ze nemam nic komplikovane dnes.... 😅
boli ma nejak hlava... 😖

vavi ahoj.. ja som to najskôr pochopila ze rusku ako Rusku.. a nie rúšku 😀 😀
no veru vybehnem asi do vyroby si nejaku zobrat a nainstalujem si... 😀 😀
je to fakt des.. ju pocuvat.. a ona stale tak syka.. no vydava totalne nervy drasajuce pazvuky... 🙄 🙄

vavi co dobreho ides citat??? ja mam doma sklz asi 10 knih co nam pribudli a ja sa nejak neviem ku nim dostat... 😅 a kedysi som v jednom kuse citavala.. (ale to bolo predtym ako nam zaviedli doma net 😀 )
ja sa uz pol roka chystam citat druhy diel Twilight sagy... 😀 😀

puma.sue
2. nov 2009

nellie, jednu vec uz mam z krku, teraz sa pustim do tej "horsej" ale snad to nejak zmaknem. len to bude dlho trvat...

boze baby, ani neviem kedy naposledy som knizku drzala v ruke.
kedysi som strasne vela citala, len teraz akosi nie je kedy... zla vyhovorka, viem, ale co uz?

sweetberry
2. nov 2009

aj ja som kedysi citavala vela bol to moj iny svet a hlatala som knihu za druhou.... dnes prekladam jednu knihu aj viac ako pol roka a nie som schopna ju docitat

nellie_
2. nov 2009

baby dobre zistenie ze to len ja nie som taka... 😅 😅
lebo segra mi stale nadava.... ona cita doteraz a nakupuje knihy ako besna..... my mame rady mary higgins clark - ona take super krimi pise a mam sklz ale 4 knihy co nam nove pribudli.. 😅
a to kedysi som sa nevedela dockat kedy vyda nieco nove... 😅

ked ja stale hovorim, ze ked budem na materskej tak budem citat... 😀 😀 😀
ale to aby som uz ale 4 deti vynosila... 😀 😀

sweetberry
2. nov 2009

nellie ja som citala na materskej 😉 sice nie hned na zaciatku 😀 ale neskor som si an to cas nasla namiesto tv napriklad
alebo budes minimalne zaspavat objimajuc knihu vecer 😀 😀 😀 lebo ta to uspi

nellie_
2. nov 2009

sweet mna to uspava uz teraz.. uz starnem riadne.. vzdy som sa smiala mojej mamine ked mi vravela ako jej cikne kniha na nos ked zaspi a ja som uz taka ista... 😀 😀

ja zvyknem casopisy v posteli citat.. to akurat staci jeden clanok a finito.. a je to aj bezpecne.. ked mi treskne na ksicht nejaka Eva ako napr. keby mi ma vypadnut Twilight co ma 500 stran.. 😀 😀
titulka v Novom case "prizabita knihou v posteli" 😀 😀

vavenka
2. nov 2009

Ja hrozne malo citam ☹
Oco mi doniesol take postarsie - este komunisticke obaly maju 🙂 detektivky nejake....
Som leniva, radsej zapnem telku ako otvorim knihu.....

sweetberry
2. nov 2009

nellie ale aka krasna smrt skus si radsej daku filozoficku knihu otvorit :D to uz bude cosi znamenat ked sa zmienia ze ktora kniha ta zavalila 😀 😀 😀 😀
ale vavenka ty citaj cosi pozitivne a naivne romanticke 🙂)))))) alebo kukaj tv a pakaj 😀

lenocka84
2. nov 2009

čaute baby
po par nabitych dnoch som sa konecne zastavila 🙂
ako sa to vezme 😀
co tu mate noveho?

sweetberry
2. nov 2009

ahoj lenocka 🙂 a cim si nabita 😀 ?

lenocka84
2. nov 2009

sweetberry nabite boli len dni, ja zial nie, som vycucana z energie
konecne trosku oddychu,po cestovani
som u svokry,a pracujem,tak malicko

sweetberry
2. nov 2009

takze si vycucnuta, to verim poznam take stavy
tak sa setri, musis 😉

lenocka84
2. nov 2009

sweetberry snazim sa, dnes zajtra mam este vybavovanie,ale potom uz oddych
nastastie
aj terz do 13:30 ma free,a potom stretko

flamenga
2. nov 2009

ahojte 🙂 tak konečne som sa dnes dočkala fotečky nášho arašidu 😀 a aj tehotenskej knižky 😀 😵

bublinka11
2. nov 2009

No ja citam straaasne rada, ale uz som veru dlho nist, len casopisy....
Ale teraz sa mi nechce ist do ziadnej knihy....ale ak by ste vedeli o nejakej fakt dobrej, tak sup sem tip!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre