Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
4. nov 2009

ja som uz po obede, dnes som mala konecne zmenu🙂 pecene kuracie kusky a kuskus...len som si to spravila na moj vkus priliz slane tak tedaz budem slopat vodu 😀

flamenga
4. nov 2009

anax ty už nie si admin? 😕 a čo zub? Umúdril sa? 🙂

nellie_
4. nov 2009

baby toto ste uz videli???

pokracovanie reklamy ahoj Kikus...

https://www.youtube.com/watch?v=uGRVv6AV7zA
anaxamon
4. nov 2009

flam nie uz vyse mesiaca aj mozno...zub je zatial kludny, vcera som si este na busovej zastavke hodila ibalgin 600, zaberal sice az hodinu a pol...uz som myslela ze mam zub uplne odolny bolesti 😅

flamenga
4. nov 2009

anax to poznám.... bolesť zubov.. ja som sa tým svojim (konkrétne jednému) už toľko natrpela..... raz ma prííííííííííííííííšerne bolel sedem dní... až ked som zobrala posledné antibiotikum, tak prestal bolieť 🙄 šmejd jeden... a to bol mŕtvy.... len sestrička zubárky ma každý deň presviedčala, nech vydržím, že tabletky zaberú neskôr... lebo ja už som mala domáce kliešte v ruke....

anaxamon
4. nov 2009

to dajako nejde dokopy ze mrtvy zub a boli, no asik neni moc mrtvy alebo potom boli uz kost okolo neho...ti nerobili rengen??

ja dufam ze to ten moj zub vcera myslel len ako vystrahu a vydrzi do 27.11. kedy mam termin u zubara a kedy si ho necham pekne vyvrtat a zaplombovat 😅

flamenga
4. nov 2009

anax no práve, mňa bolela kosť alebo ďasno alebo neviem čo... lebo mi vytiahla nerv a vyplnila koreň... a povedala, že na tú výplň môžem takto reagovať, ale nemusím.... no a ja som samozrejme reagovala 🙄

anaxamon
4. nov 2009

aha takze to ta bolelo uz po zakroku...no tak ale aspon ze do buducna ta uz bolet nebude, aspon o jeden zub na bolenie mas menej 😅 😀

preco zas prsi, jak ja nemam rada dazdivo ked je 🙄 nemoze byt len proste zamracene, hoc nech je aj zima len nech nepada nic z neba ak to nema byt riadny sneh 😖

nellie_
4. nov 2009

hííí na 2-hej strane sme boli.... 😨 😨

flamenga
4. nov 2009

a naša zakladateľka shaarka sa kam stratila? 😕

bublinka11
4. nov 2009

Flam inak mna tiez bolel "mrtvy" zub a potom som v Zdravi citala, ze tieto zuby bolia vtedy, ak sa do kanalikov dostanu nejake mikro bakterie medzi vypln a koren a tie tam potom sarapatia a roztahuju sa a tlacia a to boli...mna to nastastie tiez prestalo.
A veru, kde ste vsetky???????????????????
A ja s mojim davanim pozor - dnes som si na obede dala aj dezert 😠

puma.sue
4. nov 2009

ahojte, kde ste kto?

shaarka
autor
4. nov 2009

😵 no tu soooooooooooom!!!
prezradim, ze sme mali s mireag a vavenkou rande 😀 😀

a teraz musim dobehnut zameskane a poriesit nejake veci, takze sa ozvem asi o hodku 😵

nellie_
4. nov 2009

no konecne ste tu vy ochechule... 😀 😀

bublinka11
4. nov 2009

Ja som tu dnes stale, lebo mi je smutno 😉

sweetberry
4. nov 2009

bublinka nebud smutnunkaaa plosiiiiiiiim
ja mam pocit ze je uz pat hoin prec uz cem ist prec z praceeeeee este po malu do skoly a domov ulohy a vecera ale nejaky nekonciaci kolotoc mam dnes v praci

bublinka11
4. nov 2009

No dobre Sweet, tak nebudem 🙂 Aj mne to dnes ide akosi pomaly...neviem, cim to je!

shaarka
autor
4. nov 2009

nellie, rychlo napis bublinke (aj nam) nejaky vtip 😉

ejasmeja
4. nov 2009

ahoj shaarka a vsetky baby! tak konecne sa ti podarilo zlanarit ma sem 🙂

shaarka
autor
4. nov 2009

kocky, o chvilku sem pride moja kamoska (byv. kolegyna), tak budte na nu dobre! 😀 😀 😀

bublinka, kedze si dnes smutna a isto premyslas nad somarinami, tebe davam na starost kamoske vsetko vysvetlit. 😀 😀 😉
😵
este neviem, aky ma nick😀

shaarka
autor
4. nov 2009

jaj, eja ma predbehla 😀

nellie_
4. nov 2009

nic take dobre nejak nemam tak hodim daco suchsie.... 😅

Chlapíka dovezú do nemocnice úplne dobitého, sama modrina. Lekári sa ho pýtajú, čo sa mu stalo.
- No, bol som s manželkou hrať golf a ona je len začiatočníčka a odpálila loptičku medzi stádo kráv. Tak som ju šiel hľadať. Až po hodnej chvíli som ju zbadal v zadku jednej z nich. No, a vtedy som spravil tu strašnú chybu!
- A čo ste urobili?
- No, zodvihol som jej chvost a zakričal som na manželku "TÁTO VYZERÁ AKO TVOJA".

Inštalatér a blonďavá sekretárka:
- Tak, kde je ten hajzel?
- Pán riaditeľ je akurát na obede.
- Ježiš, ty si krava, tie dve nuly myslím!!!
- No tak ale pani zástupcovia majú poradu.
- Ty krepá žaba, kde sa tu hovno robí?
- Jáj, tak účtovňa je o dve poschodia nižšie!

shaarka
autor
4. nov 2009

joooooooj nellie. dobre, ale oba poznam 😠

nellie_
4. nov 2009

a predsa aj jeden co ma pobavil... 😀 😀

Na Sibíri žil dedo s troma synmi.
Mali malý drevený domček a v maštali jednu kravičku.
Raz našiel dedo kravu zdochnutú a začal zúfať:
Ako sa teraz uživíme, nebude mlieka, masla ani syra na predaj.
A obesil sa.
Nájde ho prvý syn a začal zúfať.
Čo si počneme, ako sa uživíme, krava nám zdochla a náš dobrý otec sa nám obesil...
Povedal si, že sa utopí.
Došiel k rybníku vyrúbal do ľadu dieru, ale vtom sa vynorila vodná víla a vraví:
Iľja, poznám tvoje trápenie, ale ak sa so mnou 20x pomiluješ tak ti pomôžem, ale ak to nezvládneš utopím ťa.
Iľja súhlasil a pomiloval ju prvý, druhý až deviaty raz, ale na desiaty sa už nezmohol a víla ho utopila.
Čoskoro našiel jeho telo druhý syn a začal zúfať.
A povedal si, že sa tiež utopí.
Tiež vyrúbal dieru na rybníku, ale znovu sa vynorila vodná víla a povedala:
Serjoža, poznám tvoje trápenie ale ak sa so mnou 10x pomiluješ tak ti pomôžem, ale ak to nezvládneš utopím ťa.'
Sergej súhlasil. Ale skončil vyčerpaný pri siedmom raze a víla ho utopila. Keď našiel mŕtvoly bratov i tretí najmladší syn nenapadlo ho nič rozumnejšie ako sa ísť tiež utopiť.
No a z rybníka sa zasa vynorí vodná víla a vraví:
Sáša, poznám tvoje veľké trápenie ale ak sa so mnou 5x pomiluješ tak ti pomôžem, ale ak to nezvládneš utopím ťa.
Sášovi sa ale jej návrh veľmi nepozdával nuž povedal:
A mohol by som sa s tebou pomilovať aj 10x?
Ale áno, - so záujmom živo odvetila víla.
No a mohol by som aj 20x?
Ale samozrejme drahý Sáša. - odvetila už celá rozradostená víla.

A NEZDOCHNEŠ AKO TÁ KRAVA ?

nellie_
4. nov 2009

shaar no snazim sa snazim ale nejak som tie dobre vycerpala... 😅 😀

anaxamon
4. nov 2009

bubli cosi smutna? nebud...bud pozitivna 😵 😵 😵

vitam novu clenku

dnes ma este caka stvorhodinovy maraton s dvoma krpcami,snad budu lepsi nez naposledy...bo dneska nem dobry den je bo som dostala menzes.. 😔

bublinka11
4. nov 2009

Ahoj Ejasmeja 🙂 ja ti vsetko vysvetlim, len neviem, kde zacat 😀 Dakujem Shaari za funkciu 🙂
A Nellie, ten druhy sa mi lubil!

ejasmeja
4. nov 2009

tak nellie tento je fakt dobry 😀

bublinka11
4. nov 2009

Nellieeeeeeeee 😀 😀 😀

bublinka11
4. nov 2009

Ejasmeja, co chces vysvetlit? Ako to tu chodi, ci ti popisem nieco o babach? Hm????? Ja velmi rada!!!
Anax...to mi je luto, ze si dostala...ale neboj, odteraz uz nedostaneme! Uz myslime pozitivne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre