Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenuska85
9. nov 2009

Nellie presne tak, hlavne nech to ma stavu aby si v nej mohol ryzu alebo tarhonu alebo cokolvek pekne utopit 😀

anaxamon
9. nov 2009

bubli a co takto rucne vyrabane sperky?

bublinka11
9. nov 2009

No to znie zaujimavo....este sa vsak skusim poradit so sestrou, lebo viem, ze ona spekulovala nad spolocnym darcekom pre rodicov a to nejaky vikendovy pobyt.

nellie_
9. nov 2009

bubli ved to je najlepsie dat daco do domacnosti... 😉 mne veru vôbec nevadilo ked drahy dostal v septembri na meniny od svokry super titanovu panvicu 😀 😀 😀
radsej daco prakticke ako nejaku hovadinu 😉 lebo najskôr mu chcela ze kozmetiku - tak som jej tak jemne naznacila ze nemame poriadnu panvicu na jeho milovane rezniky a bolo 😀 😀

Tupperware su take super vecicky do domacnosti - misky, dozy a vseliake zlepsovaky - miska rychlokyska, a maju taky super ako keby "sejker" kde iba vylejes smotanu a vyrobis si slahacku, alebo v nom rozmiesas puding a muku uplne bez hrudiek.. ja milujem ich vyrobky su sice drahsie ale cez mimibazar ich od jednej milej tetuse objednavam za super ceny...
pozri sem tu su niektore od nich...

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=19509

anaxamon
9. nov 2009

vikendovy pobyt znie tiez fajn, akurat mna osobne vzdy v konecnom dosledku odradi cena v kombinacii s ponuknutymi sluzbami a dlzkou samotneho pobytu..teda ked je to na svk 😖

puma.sue
9. nov 2009

no uz ste sa nejak moc rozbehli a nestiham vas citat...

anax, my ideme na vikend do trencina, do velmi pekneho hotela (3,5*), na 2 noci, mame apartman, s ranajkami a sme v centre a zaplatime za to spolu 163 EUR... co mi vobec ale vobec nepride vela...

ked clovek chce, tak si najde aj vyhodne pobyty niekde

bublinka11
9. nov 2009

Nellie dakujem, isto si to pozriem a misku kysku vlastne aj poznam, len som nevedela, ze je od nich 🙂
Anax su vselijake akcie, ponachadzali sme aj celkom "normalne" ceny, ved uvidime...Take ze 55 Eur/izba a v cene bolo ubytovanie s polpenziou v 3 hviezdickovom penzione a 2 procedury, celkom sa da, ked to je na 2 osoby...

anaxamon
9. nov 2009

asi mate lepsie hladacske schopnosti ako ja, alebo viacej trpezlivosti 😀

vavenka
9. nov 2009

Prepacte, prisiel na mna nahly spanok 😀

No: volam sa Miriam 🙂 a prezyvku mam este zo strednej, ze Vava, to suvisi s mojim priezviskom, zacina sa na Va, v triede na gympli sme boli 3 Miriamy, tak chalani ma ohovarali a jeden vravi ze: viete, ta Mira..Ostatni ze: ktora? A on: No ta, jak sa vola priezviskom, Va- Va - Va - mi vypadlo.... No a odvtedy som Vava 😀 😀

anaxamon
9. nov 2009

vav ale na mojasvadba mas v albume ine meno 😕 ci sa stala nejaka chyba a to nie si ty?

vavenka
9. nov 2009

Anax tam som hodila len fotky kamosky, na ktorej svadbe som bola - nemali fotografa a tak zbierali fotky od znamych, ja som to vyriesila albumom na mojasvadba 🙂 .... Na tych fotkach niesom ja 😉

vavenka
9. nov 2009

Anax ja niesom vydata 😉

nellie_
9. nov 2009

no ahoj Vavi.. takze Miriam - tesi ma 😎 ... a to meno ti ako sediiiii 😵 😵 😵
inak ja som si tiez nasla ten album a pozeram ze Matilda??? no reku tak to by som ti nehadala ani omylom a vôbec by ti nepristalo.. 😅
a tiez mi nesedela ta podoba... ze ved to nie je Vavenka.... 😅 😅 😅
este ze si to tu vysvetlila... 😀

anaxamon
9. nov 2009

vav aha, no este ze uz nemusim riesit porusenia pravidiel albumov 😀 😀 😀 😀

bublinka11
9. nov 2009

Matilda? No...Vavi fakt by sa ti nehodilo 🙂

vavenka
9. nov 2009

Nellie dakujem 🙂

No ja som sa strasne za svoje meno hanbila ako decko...Teraz mi je to uz jedno, ale svojej dcere by som ho nedala 😅

Inak taprver (pis ako pocujes 🙂 ) je ok, mne sa rataju tie misky v ktorych uskladnujem plesnive syry, salamy a klobasy a nenapachne potom cela chladnicka.....
Ten shaker mame doma, raz som ho pouzila, slahacka sa sice krasne spravila, ale secko ostalo na tych mriezkach...
A - ja neuznavam varenie v mikrovlnke a posledne vystrelky su hlavne na to, takze toto ee.....

Ja by som raz chcela nasich poslat k moru - spolu este neboli nikdy na takje dovolenke, a oco dokonca ani pri mosi este nikdy nebol... Len neviem ci dakedy na to budem mat.... Teraz dom, babo, kazdy cent dobry
😕 aha, idem skontrolovat sportku zo vcera, mozno som nieco vyhrala 😅 😅 😅

bublinka11
9. nov 2009

Nasi chodia do kupelov kazdy zvlast, tak preto sme chceli, ze vikendovy pobyt, nech vidia, ake je to tam, ked su spolu 😀

puma.sue
9. nov 2009

vavi, ked sme pri sportke, my sme zase NIC nevyhrali, ale zase sa nasiel stastlivec a dal jackpot... KUA...
ale sak, pokial sa mu zidu prasule, nech uzije... 😉

nellie_
9. nov 2009

vavi ja som na tom podobne s tym menom.. tiez som ho nenavidela.. a svojej dcere by som ho nedala, aj ked MM vravi ze sa mi strasne paci a bral by Julinku juniorku... 😅
ale chudatko malinke...to by som jej neurobila 😀 😀

a ani ja nie som za varenie v mikrovlnke - kolegyne mi ospevuju aka uzasna je z nej ryza, ale mne sa to nepozdava na varenie ta mikrovlnka 😒
a tupervaracke misky mam uz do zasoby do mojej novej kuchyne nakupene... 😎 😎 mne sa to strasne paci mat vsetko v chladnicke v ich miskach... a nedam ne dopustit, nezabudnem ako sa mi minule pri vytahovani z chladnicku vysmykla miska s gulasom a treskla na zem.. keby to neni TW miska tak by bol ten hnusny studeny gulas po celej kuchyni ale takto sa to ani len neotvorilo 😎 😎

Bubli len aby im to neuskodilo, ked su zvyknuti chodit po kupeloch samostatne 😀 😀 😀

bublinka11
9. nov 2009

Ved mozno Vavi dala jackpot, ked sa odvtedy, ako isla skontrolovat, neozvala...mozno teraz predychava 🙂

puma.sue
9. nov 2009

vavaaaa, kde si????
ten jackpot je tvoj kua???
ma nestvi 😉

ale nie, prajem vam to...

vavenka
9. nov 2009

Kua.... prd! Ani cent! No ale este ma hreje na srdiecku tych 22,- eur zo stredy..... Ja fut podam na 6 tahov, takze este do stredy mi plati tiket a potom si pojdem po vyhru....

Ja furt do plafonu vysvetlujem ze: ja nekcem jackpot, sak 10.000,- evri mi staci, nekcem predsa tak vela 😀 😀
ta rozdychanie trosku 😝

Ja som chcea Lujzu, ale nepreslo mi to doma 😠 😠

vavenka
9. nov 2009

Inak tie nemecke kriminalne filmy su hrozne, neviem preco to neprepnem 😀
O 12:00 vstavam z gauca a musim nieco spravit, normalne mam vycitky ze cele dni prechrnim 🙄 🙄 🙄

puma.sue
9. nov 2009

ved ani ja nechcem jackpot, len nejake vreckove kua. take 5 ciferne... 😉

bublinka11
9. nov 2009

Mne by momentalne bodlo aj 3 tisic... 🙂 ja som skromna... 🙂
Asi preto nedavam Sportku, lebo som skromna 😀 nahodou by som vela vyhrala...

nellie_
9. nov 2009

moj drahy tipuje iba zapasy fotbalove stale..sem-tam sa mu zadari ze vyhra 10 Eur.. 😀
ale vidite, mohli by sme skusit aj nejaku sportku 😀

vavi ved barsčo si nechas zapnute.. ze nemecke kriminalky... 😀 😀
a preco by si mala mat vycitky.. ved ty ma s teraz oddych a chrnenie predpisane doktorkou 😀 😀

Lujza by ani mne asi nepresla.. u nas sa tak vola jedna hnusna skareda romaňa 😅
mne sa MM vyciera aj pri mojom vysnivanom mene - Laura.. stale hovori ze on husenicu - Larvu nechce.. 😠

nellie_
9. nov 2009

bubli 😀 😀 😀

monky1
9. nov 2009

caute baby, ja mne nechajte par centikov z vyhry 😀 😀 😀 ...ale kedze nic pre to nerobim, asi aj prd vyhram 😖

puma.sue
9. nov 2009

a u nas je prave Lujza favortika 😉
potencialna...
ale som rada, ze vam neprechadza, lebo ich nebude vela... dufam 😉

tinika
9. nov 2009

vavi sama sa čudjem ze len 8 kg teda ddnes uz zrejme 9 na take brucho

a ja tiez ked podam loto nechcem prvu cneu, sak by som sa bala po nu ist, stači par koruniek teda evrikov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre