Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
9. nov 2009

to je najlepsia relax poloha, ze dzou?

lenocka84
9. nov 2009

uz som spat
my padol net na pc, tak som musela tahat notebook

dzou
9. nov 2009

jj pumy a mi mame tu sedacku co sa vystreluju dve strany aby sme mohli oddychovat obaja 😀 je to supeeeeeeeeer

monky1
9. nov 2009

no super, klaudia postupila 😠 😠 😠 😠 😠 ..... to je zly sen 😠

lenocka84
9. nov 2009

kto je klaudia?
a kto vypadol?

monky1
9. nov 2009

no predsa smajda je klaudia schiffer - nevidela si minule dokrutku o tom, ze ked sa smajda sprchuje v presklennej sprche, tak si ho zozadu pomylia s klaudoiu? 😀

lenocka84
9. nov 2009

nie
az tak uplne to nesledujem

vavenka
9. nov 2009

Juuuj Leona vypadla, riadne prekvapko 🙄 🙄 🙄 🙄
Kokso uz len 2 dievcata??

lenocka84
9. nov 2009

leona???? ved ta spieva dobre
aspon co som ju pocula
to je skoda

bublinka11
9. nov 2009

Moja favoritka Leona ☹ Uz to nepozeram! 😒

lenocka84
9. nov 2009

bubli spievala fakt dobre
a doknca sa podoba na moju svagrinu

bublinka11
9. nov 2009

Ano...spievala vyborne...co uz ☹

lenocka84
9. nov 2009

do kelu
u mna z dvoch dielov je favoritka ta dominika, ma fakt bozi hlas

pipimiska
9. nov 2009

fakt leona?som nevidela vypadavanie,skoda,bola z tych lepsich 😒 mam pocit,ze najprv vypadnu setky dievky...

nellie_
10. nov 2009

no ahojte.... 😀

vcera veru riadny šok ta Leona...ale tipovala som ju na vypadnutie.. porota asi nahlodala sms-kujucich s tym "bidetom" 😒 😒 mala veru hroznu anglictinu ale genialny hlas... ale ved ona urcite bude spievat.. ale taky paradaox ze akurat ona vypadla pred rockovym kolom 😅

a idem sa pochvalit - vcera som sa ovladla a nakoniec som nejedla.. 😎 😎 😎 par pohladov na nafucany bachor a hned ma to preslo 😀

bubli ten biely sex s chladnickou 😀 - tak ten vyraz nema chyby 😀 😀 😀

nellie_
10. nov 2009

ha baby toto vam musim napisat... 😀 😀 😀
ja neviem pisat pisanym... 😀 😀 😀 ja uz od strednej fungujem iba tlacenym pismom a teraz som sla daco pisat pisanym a neviem napisat velke pisane H 😀 😀

puma.sue
10. nov 2009

bre rano
by som ti ho hned napisala nellie, ked chces, poslem ti ho do mailu na gmail, chces? 😉

vcera som zostala po vypadnuti Leony bez slov, mala som slzy na krajicku...

nellie_
10. nov 2009

pumi ty si uplne ze uzasnaaaaaa diky... 🙂 🙂 🙂
a mozem ist machrovať 😎 😀 😀 😀

inak ja som tiez mala zaslzene oci hlavne ked leona spievala taka uplakana... ☹ ☹

puma.sue
10. nov 2009

volajte ma "master of the google" 😎
vsetko je na webe, pamataj 😉

hej, ja som zostala velmi sklamana, ale viem, ze ona sa nestrati, tam to aj povedala.
je perfektna spevacka a mozno vyda album skor, ako sa skonci superstar 😀

anaxamon
10. nov 2009

cawtee🙂

mam pocit ze by som mala zadavat rozne matematicke a ine zaujimave priklady a hlavolamy 😀 castejsie, potom sa nam tu ohlasia aj tie co su len citatelkami 😀 😀 😵

ale aspon som si osviezila matematiku zakladnej skoly🙂))

ked vas teraz citam som soknuta ze vypadla leona, lebo som vcera nepozerala, bo som bola pri deckach a je mi jej faakt luto, lebo pre mna martin, ona a honza boli pre mna finalova trojka a teraz sa mi rozpadol plan..no co ja len budem robit. 😢 😖 😲 😀 😀 😀 😀

puma.sue
10. nov 2009

anax, aj mne sa rozpadla moja finalova 3ka - martin, leona, dominika... ☹

ale co, tato sutaz hold nie je o speve...

shaarka
autor
10. nov 2009

bre ranko 🙂
docitala som 😎 no vcera som mala praaaaacu 😀 nieco som pocitala, ale vedela som, ze ked raz nieco napisem, tak je cely den strateny 😀 😀
nene, fakt som nestihala.

inak aj mna samotnu prekvapilo (a vcera nie prvykrat), ze kolko ludi tuto (a asi nielen tuto) temu cita a neozvu sa. proste nic nepisu, len sonduju, zabavia sa, pouziju recepty... ale nic nenapisu. trocha ma tvo stve. nechapem, ako sa to da - robit spicla a neozvat sa. no ale tak nech sa paci.
a ja som si myslela, ze tato tema umrie, lebo je nas tu zopar skalnych a to je tak vsetko. lenze vidim, ze citatelov je milion, ale prispievat sa nikomu nechce 😀 😀 😀

a tie zlomky ste dobre vyratali 😀
anax, ked mas otazku kolko je Z(zlomok) z X (cislo), tak to vypocitas vzdy tak, ze to horne cislo zlomku (delenec) vynasobis cislom X a potom to podelis spodnym cislom zlomku (delitel) 😉
a vyjde ti vysledok 🙂

dnes idem k zubarovi, bude mi nasadzovat keramicky zubok (korunku). neviete, co mam od toho ocakavat?

a v albume mam foto z dneska, len sa mi nezda, ze mi bruch narastol (podla fotky) a v skutocnosti urcite narastol, ved to vidim. no tak neviem, ci som sa zle odfotila, ci co. ale uz sa mi nechce saskovat, mozno zajtra. ale zas ved to je jedno 😵

anaxamon
10. nov 2009

ako smajda uz mal tahat davno prec a tiez ten exoticky ben co v zasade vobec nevie udrzat tempo a len tak popevkuje..ale no nebudeme sa koli volovinam rozculovat 😎

lenuska85
10. nov 2009

Dobre ranko vsetkym 😀
Tak sklamanie v Supersracoch 😀 aj pre mna. Podla mna tam nema co robit Smajda. A ten jeho nedelnajsi vystup s nahym telom ble ble ble 🤐

shaarka
autor
10. nov 2009

a superstar som v nedelu ani nevladala pozerat, je to kvoli tym reklamam roztiahnute jak sopel, ble.
no a vcera som nebola doma, ale vysledok hlasovania ma prekvapil. este to kludne vyhra denis, ze? 😀

shaarka
autor
10. nov 2009

hehe 😀 ja som si to nahe telo chcela pozriet v zazname (lebo som videla len koniec - hodnotenie), ale neodvazila som sa... niekdy ma tento druh trapasov uplne paralyzuje a potom sa mi to miha pred ocami cele dni 😀 😀 😀

shaarka
autor
10. nov 2009

do bena nerob, pssssssst, je tu puma 😀 😎

anaxamon
10. nov 2009

shaar bre ranko, no vidis kolko spispov a tajnych tu je...ahojte tajny a spiclovia, mate sa? 😀 😀 😀 😀

k zubarovi ti neporadim, este keby si tak isla nakladat fixny strojcek tak poradim..

bruch som okukala ale co ja viem, vyrazna zmena sa nekona ale dobre je to ze mas minus dva kila, to je taka ironia v tom prvom trimestri 😅

lenuska85
10. nov 2009

Shaarka ahoj 🙂
NEPOZERAJ TO! Ostane ti to pred ocami a bude sa ti snivat 🙂 Otrasne. Mali na neho zavolat policajtov ako tusim spominal nejaky porotca...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre