Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
12. nov 2009

jeziiiiiiis, zas nerobte z nej kona 😉 alebo jej doneste konika dreveneho hrackarskeho. ten je milsi 😉

bublinka11
12. nov 2009

Ja som kedysi pozeravala na JOJke Adelu a Sajfu a tam sa mi tiez znepacil, cize som to prestala pozerat...bol tam strasne dolezity podla mna!

nellie_
12. nov 2009

bubli to s tym malickom 😀 😀 😀

ze kockovy cukor.. 😀 😀 😀

nerobte lebo oprotivna na mna divne pozera co sa sklabim do monitoru 😀 😀 😀

ja som ich na jojke videla ked tam mali Joza Procka - to by som vam odporucala... on zjavne neznasa sajfu, a on sa tam do neho navazal a oslovoval ho iba "pan Cifra" a potom mu povedal ze on ho raz zacul ako sedel v maskerni a ohovaral procka... a sajfa bol cervenyyyy a potom to uz islo.. no mi s MM sme mali zachvaty pri tom ze jak mu ten Procko dava... 😀 😀 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

no presne.
v radiu mi sice vadil, k adele nepasoval, ale obaja svorne tvrdili ze ako sa im dobre spolupracuje, tak som to nechala tak. ale jak som ich tam videla, uuuuuplne som sajfu odignorovala. jak sa podlizoval, jak traposil a jak flirtoval nechutne s kazdou babou, co tam dosla ako host. ble. no fakt sa mi zhnusil. chudak.

a uz som tichoooooo!!! 🤐 🤐 🤐

shaarka
autor
12. nov 2009

hej hej, si vykali, no sulala som sa - jaky bol sajfa malicky 😀 😀 😀

katkaajurko
12. nov 2009

nellie zaujimavy vynatok 🙂 ja by som si to precitala keby mam cas uz len koli tomu - ze co si ona o tom mysli - lebo ja sa za lem nohaviciek pod gatami nehambim 😀 a nevsimam si ani prirastene lalociky... a ked niekto chce nosti kroxy - tak nech nosi - je mi to uuuuuuuuuuuuplne jedno - ale zaujimalo by ma- ze preco teda podla nej

nellie_
12. nov 2009

shaar videla si to??? to bolo genialne... 😀 😀 😀
riadne mu padol hrebienok potom... normalne nevedel co ma hovoriť... 😀 😀 😀
mne sa to tak rátalo 😀

bublinka11
12. nov 2009

Nellie na Procka som videla len ukazky, cele som to nevidela.
Podme sa bavit o niekom, koho mame rady...tak ja napriklad Adelu dost mozem 🙂

shaarka
autor
12. nov 2009

aj ja adelu mozeeeeeeem a mam taku kamosku, jej podobnu, len skoda, ze zije az v prahe 🙂
no a to je jaka obuv - tak vagina???

nellie_
12. nov 2009

aj ja Adelu mozem... potom Pyca mozem.. odkedy ja v Particke Polnisova tak aj tu mozem.. 😀 😀 😀

a teraz ma asi nepochopite ale ja aj Mokreho mozem.. 😅

nellie_
12. nov 2009

shaar zeby nejake chlpate čizmy??? 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

zaujimavejsie bolo pisat, ze koho nemozme 😀 😀 😀

katkaajurko
12. nov 2009

ta obuv su croxy nie? ci jak sa to pise

bublinka11
12. nov 2009

No inak ja som to tiez nepochopila tie vaginy, uz som si predstavila gumaky, lebo tie sa teraz nosia, ale vaginu mi nepripominaju 🙂
A tie lalocky tiez neviem...ja ich mam takeeee velkeeeeeee ze nemozem nosit malinke nausnicky, lebo by sa mi v tom makkom lalocku stratili a nehanbim sa za to 🙂 Nosim velikanske kruziska 😀

nellie_
12. nov 2009

shaar aj ja si myslim.. to ma bavilo.. ze som sa aj na tabulkovanie vykaslala... 😀 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

a s tymi lalocikmi tiez nechapem - mne visia ako keby som od detstva nosila vazenske gule na nich a strasne sa za to hanbim. ked budem velka, dam si ich diagonalne orezat. ved si vsimnite, kazda modelka, kazda krajsia zena ich ma pekne prirastene ku krku 😉
😀 😀 😀

bublinka11
12. nov 2009

Nellie...aj ja Mokreho mozem, ale zatial som to nikomu nepovedala 😉
Shaari a ja mam zase naj kamosku, ktora mi pripomina teba...uz som to tu sice pisala, ale musim znovu 🙂
A inak uz sa aj ja smejem sama za monitorom, tak som kolegyni povedala, ze mi tatko poslal vtipy, lebo by nechapala 😀 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

croxy? mam doma od cinana, su uuuuplne ze super. dufam, ze aj buduce leto sa budu predavat, si kupim zo vsetkych farieb 😵

bublinka11
12. nov 2009

Croxy? Ja tiez neviem ako sa to pise a co na nich pripomina vaginu...nemam ich, tak nemozem posudit 🙂

shaarka
autor
12. nov 2009

ze tatko poslal vtipy 😀 😀 😀 😀 😀 tak to je na ndnes najlepsi vtip 😀 😀 😀

bubli, no tak to sa musime stretnut! 😀

katkaajurko
12. nov 2009

ja neviem preco jej to pripomina vaginu 🙂 ale myslim,ze mysli to - uz som vela ludi pocula na to frflat 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

kto porovnava croxy s vaginou, tak asi este nevidel vaginu 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

idem do vane

nellie_
12. nov 2009

baby ja som si nikdy na nikom nevsimala lalociky.. ale fakt.. 😅 😅 😅
normalne asi idem na vecko ocumnut tie moje ake su.. ale ked ich neriesim tak asi su v pohode... 😀

moj sen bolvzdy ist na operaciu - skratenia nôh.. to som v puberte kazdemu vravela.. ja som si to vzdy tak predstavovala ako mi odseknu zo stehennej kosti napr. 8 cm a potom ked to zrastie budem normalnej vysky.. 😀 😀 😀

puma.sue
12. nov 2009

ozaj, co tak spravit anketu, kto zo slovenskych a kto zo zahranicnych "celebrit" vas vie dostat??? 😉

skusme to... hm?

ja som na ciernych, dobrovolne sa priznavam, takze pre mna su denzel a will posvatni 😀

nellie_
12. nov 2009

viete preco asi croxy pripominaju vaginu - sak maju dierky... 😀 😀 😀

shaar neutopte sa 😉

bublinka11
12. nov 2009

Shaari ale ja mam velmi vtipneho otca, fakt...niekedy sa tak rozkokosi, az je trapny, ale posiela tie naj vtipy 😀
Len mi dlho trvalo, kym som ho presvedcila, ze uz som dospela, viem, co je sex a nemusi sa hanbit mi posielat aj take neslusacke...tak teraz to fici 😀 😀 😀
No stretneme, stretneme, ja sa som v KE este nebola, ale raz pojdem! 🙂

puma.sue
12. nov 2009

nellie, ja som kamosovi, co studoval medicinu, povedala, ze by som mohla byt prototyp takej plastickej operacie, ze odsat tuk z bokov a zadku a nasat ho do prs - ze teda vlastne tkanivo telo neodmietne...
a on ma vtedy vysmial... bolo to asi pred 10 rokmi

a co cert nechcel, uz som niekde citala, ze to spravili!!!! 😒

bublinka11
12. nov 2009

Puma ja ti uz budem pripominat hotentota, ale kto je Denzel?

nellie_
12. nov 2009

bubli tak co nam sem nejaky vtip nehodis???? 😉 😀 😀

pumi aj ja som na cernochov... 😵 😵 😵 som symbolicky zamilovana do Waricka ci jak sa to pise z kriminalky Las Vegas.. 😀 😀 😀
a mne sa paci - Gerard Butler 😵 😵 a Chris Evans (lebo ma plne pery...) 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre