Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
12. nov 2009

mne je za ceskoslovenskom smutno. ☹ nebolo to fer. a keby bolo referendum, nikdy by sme sa nerozdelili.

bublinka11
12. nov 2009

Jej baby, ja som najedena a teraz tu pri vas travim 🙂
Ja mam len a len dobre spomienky na to obdobie. Mozno pre to, ze som byvala v malom mestecku, kde kazdy kazdeho poznal, mama robila predsedkynu zvazu zien a ja som bola hrda iskra a hrdy pionier (este sa mi to aj rymuje 😀 ) a mala som vela kamaratov a stale nejake aktivity, pionierske stretka...len neviem, ako sa to volalo a nacvicovala som spartakiadu. A potom ma zrazu nasi prestahovali do velkeho mesta, na hnusne nove sidlisko, kde boli len novorodenci a ja a chodila som do skoly s namyslenymi deckami...asi pre to.

puma.sue
12. nov 2009

shaar... keby bolo hovno cukrom, serieme si do kavy...
neovplyvnili by sme to... my isto nie. v tej dobe sme nemali nikto volebne pravo
a pan meciar s panom klausom sa nas na nic nepytali... 😖

anaxamon
12. nov 2009

mne pride, ze to ze sme samostatnym statom je fajn...sak keby sa nediali zmeny doteraz sme rakusko uhorsko alebo uhorsko minimalne s nasou slovenskou naturou 🙄 ;

bublinka11
12. nov 2009

No uz viem, pionierske schodzky to boli! 🙂
A Shaari, aj mne je luto za Ceskoslovenskom...

shaarka
autor
12. nov 2009

no.. tak asi to bude zniet divne, ale mne by bolo u prdele, ci mam rakusko uhorsku narodnost, alebo som cechoslovacka. zalezi mi na urovni, na akej zijeme, na politikoch a tak vseobecne - na vsetkom, co je dolezite pre zivot.
asi radsej by som bola cechoslovacka s hlavnym mestom praha, ako slovenka s ficom.
😠 😠 😠
ale hadam dost o politike, ze? 🤐

nellie_
12. nov 2009

no veru radsej dost o politike.. uz sa neviem na vas napojit.. 😀 😀

dnes sme to tu mali riadne plodne na temy... 😀 😀

nellie_
12. nov 2009

jakyyyyyy vtip maam... 😀 😀 😀
ale je pupusacky asi ho nedam sem do plena.. 😅 😀

puma.sue
12. nov 2009

hej, dneska nam "islo" 😉

baby, zajtra mi drzte palce, rano idem na matriku, podpisovat zmluvu s mojou tetou ohladom bytu. chce tam mat overene podpisy, preto matrika...
vzdy, ked sa s nou mam stretnut, mam z toho taky vred... ale to je na dlho, dovody nesondujte 😉

bublinka11
12. nov 2009

No sice zase mi pises Shaari z duse, ale politiku fakt radsej bokom...
Podte mi radsej povedat, co si myslite...uz od zaciatku tyzdna cakam na ovu, vyvolavam ju ako Saman a nist...od utorka chodim so slipovou vlozkou, aby nebola stolicka podo mnou mokra 😀 vcera ukazkovy egg, ktory nezvyknem mavat...bolesti vo vajecnikoch a skusila som rano odmerat teplotu a nist...nizka. Takto dlho som na nu este necakala...je mozne, ze vaju sa nechce prasknut, ci co si mam o tom uz do kelu mysliet???

shaarka
autor
12. nov 2009

puma, nie k notarovi? na matriku???

puma.sue
12. nov 2009

bubli, nerozumiem tomu co pises...
ale aj ja mam podla vsetkeho prave tieto dni pred sebou...
a hlavne, ze sa ideme flakat na vikend prec. len este nechcem baby ☹
este pol roka mi prosim dajte cas 🙂

nellie_
12. nov 2009

bubli hod sem graf... 😎

aj my sme boli podpisovat na matrike.. tam to vyjde lacnejsie ako u notara... 😉
tak drzim palce pumi nech to dobre dopadne 😉

a my ti dame casu kolko len chces.. ved nikto ta nenuti otehotniet... 😉 😀 😀

nellie_
12. nov 2009

bubli alebo mohla byt len ti pomalsie stupa progesteron a zajtra sa ti vysvihne teplota hore... 😉

bublinka11
12. nov 2009

Nerozumies?
No ovu mavam tak 16-18 den, dnes je uz 19 a ona nikde...odmerala som rano BT, ci uz bola a ona nikde...ale priznaky vsetky, dnes uz nic...tak ci to vajko prasklo alebo sa na to vykaslalo ☹

nellie_
12. nov 2009

bubli klud... 😎
kolko si mala tu teplotu a kde mas ten graf.. ci nemerias.. ci ako??? 😀

shaarka
autor
12. nov 2009

tak mozno bola dnes rano
😉

nellie_
12. nov 2009

presne ako pise shaarka.. ved ju nemusis mat vzdy striktne do 18DC.... sak si videla moje grafy co sa mne porobilo.. som toho zivy priklad.. 😀 😀 😀

nellie_
12. nov 2009

jaaaaaaaaj nech uz je 15,15 😎
uz sa mi nic nechce zacinat.. a robim si slinky na Forentti si pojdem kupit.. take super horuce tvarohove.. tie mam najradsej 😎 😎 a musim ist do DM-ky dosiel mi makeup tak treba mi ist kupit.. a maju ho tam v akcii tak nech to nepresvihnem 😀

nellie_
12. nov 2009

fornetti som myslela... 😀 nie forentti

bublinka11
12. nov 2009

Graf vam dam zajtra...myslim, ze tam mam nejake nezhody v teplotach, doma si ich pisem, tak to skontrolujem a dam, nech nerobim plany poplach...
Teplotu som dnes rano mala 36,45...to je nic.
No...myslim pozitivne a nemyslim na tehu, hold moje uz porusene heslo 😀
Dik, uz som kludna...len som to sem musela napisat 😒

nellie_
12. nov 2009

bubli 🙂 🙂 zajtra uz bude podla mna teplota hore... 😎

zasa sa tu uzasne zotmelo ze som musela zaznut.. no kde je to Ilkove slnko????!! 😠 😀
jemu tak verit daco.. 😀 😀

nellie_
12. nov 2009

a predsa jeden na dnes... 😀

Manžel sa vráti z poľovačky o niečo skôr a prichytí ženu s milencom. V zápale hnevu schytí pušku a chce ho milencovi odstreliť. Milenec sa rozplače a sľubuje, že už sa viac k žene nepriblíži, nech mu dá manžel ešte šancu. Ten za zamyslí a povie:
- Dobre teda, môžeš si ho rozhojdať.

puma.sue
12. nov 2009

nellie, Ilkovi (fetakovi) neverim uz roky!
to si sa este nenaucila???

a nechcem byt zla, ale tie fornetti tvoje maju este aspon hodinu cas 😉

nellie_
12. nov 2009

pumi ja viem ze este hodinu maju cas.. ja sa na ne tesim uz dopredu 😀 😀 😀
no a Ilko hold.. dedo je dedo... 😀

lenocka84
12. nov 2009

ahojte kocky
ako sa mame?
mne sa podarilo prechladnut, a beham na wc akoby mi zato platili.

bublinka11
12. nov 2009

No a ja som si prave vypocula kolegynin pribeh o zubkovej vile, ktora nosi detickam, ktorym vypadne zubok, nejaky darcek za to. My sme mali zubkovu vilu? Ja si nepamatam 🙂

lenocka84
12. nov 2009

bubli ty si nevedela o zubkovej vile?
to myslis ako naozaj?
zubok sa da pod vankus, a zato mas mincu
tak sa ucili deti aby sa nebali vypadavnia zubov, ze to nie je nic zle

bublinka11
12. nov 2009

Leni no to myslim naozaj, mne nikto za to nic nikdy nedal 🙂 No co, zacnem to praktizovat pri tychto zuboch, co mam, poviem doma muzovi 😀

anaxamon
12. nov 2009

zubkova vila je americka tradicia, u nas to myslim nikdy nebolo...prislo to s dobou ako vsetko po roku 89 😀

a inak v ba je koopec slniecka, kam ho posleme?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre