Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
12. nov 2009

zubkovu vilu som vzdy postrehla iba v americkych filmoch... ja som ju nemala... 😀

baby pozrite na toto:
http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vRefe...

presne takto farebne to mame aj my.. take iste drevo a farba pracovnej dosky... 😉 🙂
mne sa to paci.. moja mama mi to ohundrala, ze kde som taku besnu farebnu kombinaciu videla... 😅

anaxamon
12. nov 2009

nell na mna moc tmave ale kazdemu sa paci nieco ine... 😉

nellie_
12. nov 2009

anax ved jasne... 🙂
oni maju aj pod linkou dost tmavy obklad..ja budem mat svetly co ladi s dlazbou na podlahe...
nech to nemam jak v udiarni...

puma.sue
12. nov 2009

presne ako pise anax. je to americka novotina. my sme nic take nemali...

shaarka
autor
12. nov 2009

nellie, len k tekym farbam ti treba take slamky aj servitky 😀 😀

nellie_
12. nov 2009

no super takyto mail "potesi"

Dobrý deň,

Z dôvodov poruchy na výmenníkoch tepla ÚK ,bude v objekte HVB a budove vrátnice zajtra zastavené kúrenie.Prosím ,aby ste sa pripravili na sťažené pracovné podmienky.

Zastavenie kúrenia budeme organizovať cca od 10 00 hod.

Ďakujem za pochopenie.

S pozdravom

😠 😠 😠 😠 😠

lenocka84
12. nov 2009

anax a kde v ba je slniecko?
lebo u nas nie je

nellie_
12. nov 2009

shaar 😀 😀 😀 ja som zas az taka detailistka neni 😀 😀

bublinka11
12. nov 2009

Slamky a servitky maju v Ikei 😀 😀 😀 moj mm chcel ten stojan na servitky, tak som mu to zatrhla 🙂

shaarka
autor
12. nov 2009

http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...
ako toto fotograf mohol vypustit zo svojich ruk??????

bublinka11
12. nov 2009

Mozno sa to neveste paci... 😉

puma.sue
12. nov 2009

shaar, mam pocit, ze ona je taka na kazdej fotke...

monky1
12. nov 2009

ahojte babule,

ja mam dnes vesely den - rano sme boli u dr., mala je v poriadku, zajtra ide do skolky, my s mm vyrazime na obed, pozyvam ho, lebo cestou domov som nasla 10€ - usmievali sa na mna na chodniku, no nezoberiem ich? 😀
..a nedasvno odisla kamoska z PP...no parada

shaarka
autor
12. nov 2009

no dobre, teraz mi nejde o nevestu - kazdy ma iny vkus. ale co to ZLTE pozadie...

puma.sue
12. nov 2009

shaar, nepozastavuj sa nad tym...
chapem, ze ta to ako profesionala ubija, ale je to reklama dotycneho cloveka, nie tvoja 😉

(inak, je to des, neznasam tieto "stlpove" atelierove fotky)

puma.sue
12. nov 2009

mon, pekny den. podala si sportku ked nachadzas na zemi prachy, treba skusit stastie 😀

lumimi
12. nov 2009

Opat Vas zdravim dámy,
chcem sa len spýtat ako si mam vysvetliť cítit výraznejsie chute? akože slané je slanšie, sladke sladšie alebo ako?
a tá citlivosť na pachy?
dik 🙂

shaarka
autor
12. nov 2009

🙄
lumimi a vsetky ostatne, prepacte mi, ale uz som rozculena.

lumi, ved si nejaky 7. alebo 8.DPO, ze? pokial si dobre pamatam.
to si myslis, ze vyraznejsie chute na 7.DPO su z tehotenstva??? oplodnene vajicko sa ledva uhniezdilo, ale ak si chcela opocut taku odpoved, nech sa paci. urcite si tehotna.

len aby si sa potom necudovala, ze ti z toho prepne, ked dostanes MS (co ti samozrejme neprajem).
ale na tvojom mieste by som prestala hladat tehotenske priznaky tam, ked nemaju preco byt.
vyrazne chute a pachy mozes cakat tak od 7tt (ale ja som ich napriklad nemala vobec).
😠

lumimi
12. nov 2009

klud shaarka - nechcela som ta takto nastvat.
stacilo mi napísať že sú až od 7tt.
ja len že kade idem tade furt niečo cítim bud smrad alebo vonu chcela som len vediet či nahodou nie skor 😅
ja som totiž v posledných pár mesiacov skoro vobec necitila žiadne pachy len ked boli fakt intenzivne (ani cibulu pri krájaní som moc necítila - takže pre mna je to teraz trochu nove že citim ... som len z toho trochu v pomykove.

puma.sue
12. nov 2009

shaar, dakujem 😀

ja sa v tychto veciach sice neorientujem, ale stve ma, ze sem niektore baby chodia len a len kvoli tomu, ze im ty vies povedat, co je vo veci... vhupsnu do nejakej nasej uplne odveci debaty a ja zostanem zabrzdena... netvrdim, ze sa to nesmie, len sa mi to zda cele smiesne...

takze este raz, DAKUJEM 😉

idem pomaly domov... paaaa

puma.sue
12. nov 2009

lumi, vies co je placebo???
tak to mas... podla vsetkeho...

lumimi
12. nov 2009

placebo je neučinna látka

lumimi
12. nov 2009

ospravedlnejm sa za rušenie debaty

lenocka84
12. nov 2009

lumimi ja som 10tt a ziadne extra pachy ani chute neregistrujem
a 7 DPO nemozes citit absolutne nic
netreba si to vnucovat

shaarka a ty klud, bo maly bude nervny po tebe 😉 😉 😉

shaarka
autor
12. nov 2009

lumi, tak ten 7tt som napisala len orientacne, mam kamosku v 15tt a ona sa citila byt v pohode, az kym nezistila, ze je tehotna, co bolo asi v 9tt 😀 odvtedy ju napina, vadia jej pachy a tak.
na teba je to naozaj skoro.

puma.sue
12. nov 2009

placebo efekt...
vsugerovala si si nieco...

shaarka
autor
12. nov 2009

jooooooj, no ved ked napisem, ze som rozculena, tak si nemyslite, ze to sedim na konikovi s navretymi zilami na krku a cervenou v tvari 😀 😀 😀

lumi, radsej nam napis nieco vesele 😉

lenocka84
12. nov 2009

shaar ale presne tak som si ta predstavila 😀 😝 😀

bublinka11
12. nov 2009

Shaar rozculilo ta aj moje hladanie ovulky? 😀 😀 😀
Ja som to uz nevydrzala...musela som 😀

lumimi
12. nov 2009

prepacte, ja viem že som moc upatá ale ked je to divné- cítim vonavku ženy čo je 5 metrov odo mna predtým som necítila ani tu cibulu.

vesele:
Viete prečo sa muži škrabú medzi nohami?
Aby si ženy mysleli, že tam niečo majú.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre