Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
13. nov 2009

co vam nejde kon? sa tesim celu noc, co budem citat, kym si budem moct spravit ranajky... a tu nic. 😎
😀 😀

flamenga
13. nov 2009

shaarka ale ide 😀 len ja som si po poslednom príspevku večer ešte cca 3x zagrcala, šupla som si Torecan a s veľkou ťažobou a žalúdku sa pokúsila zaspať.... 😀

a teraz sa chystám do poradne, ale akosi sa k tomu neviem dokopať 😖

shaarka
autor
13. nov 2009

flam, ved z teba za chvilku nic neostane... normalne ma to uz zacina stvat, ved to potom ani babatko nema co jest! 😒 😔 strasneeeeeee 😢

shaarka
autor
13. nov 2009

a to si predsa musela za vyse mesiac aj dost schudnut, nie?
a lekar ta neposlal na infuzky? podla mojho laickeho pohladu ti preboha musia chybat vsetky mozne ziviny a vitaminy... a z nicoho si zit musela - co jedavas? ci vygrcas vsetko??? ☹

nellie_
13. nov 2009

dobre ranko.. ja som tu uz davno len mi bolo sproste mat vcera posledny prispevok a aj rano pisat ako
prva.. 😀 😀

flam - boze to je fakt hrozne.. ty si fakt ako moja mamina.. ta pri mne tak strasne grcala..a pribrala za cele tehotenstvo 3,5 kg... 😅

nellie_
13. nov 2009

precitajte si tento clanok...
dobre to napisali... 😎

http://www.cas.sk/clanok/138558/comu-vsetkemu-v...

inak flam tiez sa divim ze co ta neposlali na infuzie - ved to by ti aspon vsetko potrebne co potrebujete ty aj babo natieklo do zily rovno... sesternica tak bola v prvych mesiacoch v nemocnici lebo nic v sebe neudrzala...

shaarka
autor
13. nov 2009

nellie, no to chapem, to by bolo teda dost blbe, to hej. 😀 😀 😀 😀 😀

nellie_
13. nov 2009

a este ku superstar - http://www.cas.sk/clanok/138554/co-zaspievaju-v...

som zvedava ako ben zaspieva Lennyho 😀 😀 😀

shaarka
autor
13. nov 2009

k tomu clanku:
toto s chodurom chapem, neviem, preco sa tomu niekto cuduje.
s tou bagarovou tiez chapem, je to talent.
so schizofrenickou porotou - to je take relativne - ta porota by tam vobec ani nemala byt, skoda vyhodenych penazi. cize pokial nepovedia nieco vtipne, pre mna ich nazor nema absolutne vyznam. vtipny je obcas habera alebo ondrej, ale tie dve baby by uz mohli ist niekam, ani jedna okrem dobreho vyzoru talent do vienka nedostala.
a unik hlasovania? ja sa vzdy tesim, ked s anejakemu hackerovi podari takto sa vysmiat vsetkym utajenym informaciam, ktore sa URCITE nedaju zneuzit a nie su pristupne pre verejnost. 😀 fandim im. a podla mna dvihaju latku vsetkym zabezpecovacim zariadeniam. a toho hackera by som chcela stretnut osobne!
😉

nellie_
13. nov 2009

dnes tu nie je Puma mozem si to dovolit "ist do neho" 😀 😀 😀

nellie_
13. nov 2009

shaar - hej ti chackeri sa aj mne rataju 😀 😀 😀
a mne z kola na kolo viac a viac vadi Chodur... 😅 asi som jedina co ho nema rada.. 😀 😀
mne pride strasne arogantny a sebavedomy a vadi mi to... a to jeho chovanie.. vzdy pri vyhadzovani ked ho poslu hore tak on potom sa ani len nepozrie na toho, kto postupi dalsi taky no neviem.. vadi mi tam.. a prekaza mi v kazdej jednej pesnicke ten Tom Jones... 😒 😒
som zvedava ako da ten Aerosmith...

a bagarova - tiez s tym suhlasim.. vo finalach je slaba ako caj a oni ju vychvaluju.. teraz v pondelok ide pá pá 😀

lenuska85
13. nov 2009

Dobre ranko Shaarka, Nellie 🙂

Nellie nie si jedina komu toto vadi na Chodurovi. Spievat vie, to je pravda ale prehana to s tym svojim sebavedomim. To sa ani mne nepaci. Tiez som zvedava ako zaspieva ten Aerosmith... snad tam neda zase Toma Jonesa 🙂

shaarka
autor
13. nov 2009

mojo nazor: ben je kraaasny chlap. fakt vydareny. genetika je genetika. no a to, ze mu rodicia umoznili pricuchnut k modelingu, foteniu, filmu, ci divadlu, ci comu, a este aj k snowboardovaniu, je viac vec penazi ako talentu. a to iste sa tyka aj spievania. no uznajme - spieva pekne? nie. 😀 to, ze vyzera a ze ma peknu farbu hlasu, to je jedna vec, ale on so spevom nema nic 😀 😀 ale snazi sa, to je pravda. ale za to sa superstar predsa nevyhrava.

a mozno budem az prilis kriticka, ale tato superstar je podla mna absolutne nevyvazena.
okrem chodura tam nie je nikto, kto nam utkvie v pamati, dokonca ani dominika. a chodur zas takuto karaoke vobec nepotrebuje 😀 😀 cize tato seria superstar je uplne zbytocna.
najviac sa mi pacila superstar neviem ktora v poradi (zeby prva?) so zdenkou prednou, koscovou, jarosom, miklom... ti boli fakt oroginalni, nie dokonali, ale bolo to fajn.

nellie_
13. nov 2009

ahoj leni 🙂 🙂

mne sa tiez najviac pacila prva seria superstar - kde som si oplakala ked mi vyhodili Končeka.. 😀 😀
a takisto bola super prva seria ceskej superstar - kde vyhrala langerova...

mne sa teraz paci aj Bendig... 😎

a ben - hej to suhlasim je fakt fesak a taky mily mi pride... a tancuje uplne za wau... 😀 😀
ale ten spev - to je iba rychle rozpavanie a nie spev... 😅

shaarka
autor
13. nov 2009

baby, ale skuste si to otocit - ako by ste sa spravali, keby ste boli na jeho mieste?
viem, ze nevyzeram velmi dobre, ale som taky mily macko
spievat viem bezchybne, nemylim sa, nezabudam, hlas mam nadherny a ziadna pesnicka nie je pre mna tazka. nebojim sa vyjst na javisko, lebo som si absolutne isty.
mam v prdeli hodnotenia poroty, lebo viem spievat lepsie ako vsetci dokopy. a to, co mi povedia (ak by nasli predsalen nejaku chybicku), viem aj sam...

ako by vam bolo?

pamatam si, ako som v detskych taboroch zazila obdiv ostatnych veducich alebo deti - ako viem pekne kreslit. kukla som na to - no hej, vyzera to dobre, ale nebola som nadsena. a ostatni ma nosili na rukach a musela som kreslit pre kazdeho do pamatnickov...
je to taky blby pocit, ked ta chvalia, ale ty vies, ze ten obdiv je sice trosku zasluzeny, ale prehnany a vies, ze keby si nekreslila do pamatnickov ale na umeleckej sutazi v zahranici, pohorela by si...
asi debilne prirovnanie, ale ja celkom chapem, ako sa on citi.
pride, odspieva, zviditelnil sa a je mu celkom jedno, ci vypadne, ci mu porota povie o nejakych ujdenych tonoch...
mylim sa?
uvidime

jooooooj, dnes som nejaka ukecanaaaaa, zastavte ma!

nellie_
13. nov 2009

shaar len kecaj kecaj.. ja vzdy rada citam tvoje "pohlady na vec" .... 😎 😉

hej mas pravdu, nieco na tom bude... 😉

ja som nikdy v nicom nevynikala tak neviem aky je to pocit 😀

shaarka
autor
13. nov 2009

nelllie, ty si dyna 😀 😀

lenuska85
13. nov 2009

Hej Shaar, nieco na tom bude. Myslim ze ti to uplne uziva.Len aby sa tym nezprotivil ludom a prestali mu posielat kvoli tomu hlasy. Lebo tato superstar mam pocit je vsetkom mozno len nie o speve. Je o tom ako kto vyzera, ako posobi na ludi a ako ich vie zabavit. Prikladom toho je vypadnutie Konvickovej a Senkovej. Oni podla mne vedeli spievat. Na rozdiel od Smajdu a Bagarovej. 🙂

lenuska85
13. nov 2009

OPRAVA: Myslim ze SI to uplne uziva... preklep 😀

shaarka
autor
13. nov 2009

dnes rano som mala viete ake prebudenie?
sa mi snivalo cosi, teda presne viem co, napisem nizsie.
no a popritom som sa z nejakeho dovodu natahovala (ako po prebudeni), ale zo spanku!
a MM si myslel, ze som uz hore, tak sa na mna zvalil, akoze ma objal (dal hlavu na brucho) a ja som sa zo sna tak strhla, ze som mu skoro dala jednu bombu - instinkt chranit sa, alebo teda chranit brusko. 😀 srdce mi bilo ako dive, tak ma nalakal.
on si myslel, ze som uz hore, len mam zavrete oci. lebo som cvicila jak besna 😀 😀

a ja som pritom hladala na googli (a terza sa podrzte) chemicky prvok anaxamon 😀 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
13. nov 2009

pre mna je jasna trojka v tomto poradi:
chodur, senkova, bagarova. len skoda, ze to tak nedopadne 😀
chodur je tutko, senkova je mimo a bagarova je priposrata. jej by sa hodilo kabaretne alebo klubove prostredie, tam by bola bohyna a listky by stali nenormalne peniaze. 😀

nellie_
13. nov 2009

shaar - dyna???? 😕 to co akoze dyňa?? či?? 😀 😀

to ake sny ty maaaaaaas 😀 😀 😀 😀 ze chemicky prvok anaxamon 😀 😀 😀
no ale sila ake su tie instinkty silne.. 😎 😎 este ze si fakt drahemu zuby nevybila.. 😀 😀

ze kabaretna bohyna 😀

ja som mala vzdy tip na prvu trojku - chodur, bendik a stara...
ale v podstate mi to je šum a fuk.. lebo je to len o sympatiach naroda.. 😀 😀

shaarka
autor
13. nov 2009

stara sa ti paci? 🙄 vytiahne, to je pravda. a dalej?

lenuska85
13. nov 2009

Shaar super sen 😀
Mne sa raz stalo, ze sa drahemu nieco snivalo a v noci ma chytil a prehodil na svoju stranu ako vrece zemiakov 😀 V soku som sa zobudila a tresla som ho ze co to robi preboha. On chudatko nevedel kde je sever a povedal ze jemu sa snivalo, ze som mu to vyslovene povedala aby ma prelozil 😀 😀 😀 Do rana som uz nezaspala 🙂

nellie_
13. nov 2009

shaar - hej stara sa mi vcelku paci.. akoze nevadi mi tam.. zaspieva vzdy dobre takze ju nejak neriesim.. 😉

lenuska85
13. nov 2009

Kde ste sa vsetky stratili ???

puma.sue
13. nov 2009

ahojte, nestiham vas docitat, potrebujem upratat byt a pobalit veci na vikend.
ja len, v skratke.
lucia k. je FAKY MILA... som milo prekvapena...
ranajsie podpisovanie zmluvy s tetkou som prezila...
a teraz davam prat, dnes nevarim, veceriame dufam niekde pri svieckach v trencine 😉

lenuska85
13. nov 2009

Pumi tak dufam, ze vam vyjde pocasie. Vyzera to na pekny vikend 😎 Tak si to poriadne uzite 🙂

puma.sue
13. nov 2009

dakujem leni... tiez dufam, ze nebude prsat...

lenuska85
13. nov 2009

Nemalo by. Aach aka romantika - vecera pri svieckach 🙂 Tisko zavidim 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre