Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
13. nov 2009

nooo, neviem co bude. ak ma stary naserie dnes, nebude nic. este ze mame apartman zarezervovany. mozno bude "vyslany" do obyvacky na noc 😀
to je tym nasim talianskom doma, ale nechcem malovat certa na stenu 😉

lenuska85
13. nov 2009

Ale neboj pumi, zmena prostredia vam velmi prospeje. Aspon u nas to je tak, ze ked je doma uz velmi dusno a nie a nie sa to vyriesit, tak nam staci ze ideme niekam von, do kina, k nasim a vsetko je potom fajn. Sice len na urcity cas, ale aj to potesi 😀

nellie_
13. nov 2009

pumi ahoj.. 🙂

ja verim, ze vas dostane atmosfera romantickeho pobytu...tak ako nas v tatrach a poriadne si to tam uzijete.. 😉

bublinka11
13. nov 2009

Caute 🙂 k superstar sa nevyjadrim, odkedy vypadla Leona, nemam favorita ☹
Ale mam piatok 13... 😠 ticha domacnost to isti...vcera sme boli s kamosmi vonku a dovolila som si upozornit manzela na jedno nespolocenske spravanie a doma mi to bolo vytmavene, ako ho zhadzujem a k tomu sa pridruzilo dalsich 20 veci, preco som zla...takze ja som zla, on pan dokonaly, tak sa idem tomu prisposobovat. Je mi to luto, ale menit sa nemienim...
PS: teplota mi fakt stupla, tak ta ovula sa asi tak neflakala, ale je mi to akosi jedno...

puma.sue
13. nov 2009

bubli, to ma mrzi ☹
ale myslim si, ze sa to cez vikend spravi. uvidis...
co take strasne ti manzel vykrical?
a spravne pises, ze sa nemienis menit. to nikdy nerob. ja som taka ista...
isto to dobre dopadne...

shaarka
autor
13. nov 2009

bubli, a co to bolo za nespolocenske spravanie?

mna vcera MM trapil, ze dnes maju firemny vecierok a ze by sa uz nejakeho mal zucastnit a medzi recou este spomenul, ako po nom ide starsia kolegyna z prace, takze nakoniec aj sam uznal, ze este dobre, ze na ten vecierok nejde (lebo ideme na navstevu ku kamosom) - a mne malo akoze odlahnut, hej? 😀 😀
dobre viem, aky on je mily pristupny po par pivkach 😀 😀
som sa smiala, ze keby mu po takych siestich pivach nejaka zenska ukazala kozy, tak by si ten dilino myslel, ze jej odpadli gombicky na bluzke. 😠 😠 😠

shaarka
autor
13. nov 2009

pumi, nahod dnes masku privetivej eterickej submisivnej a bav sa 😀 😀

bublinka11
13. nov 2009

Pumi dik...no som ironicka, nie som dostatocne chapava, urazliva a zaroven urazam a zhadzujem ludi...vsetko musi byt podla mna a dalej si uz ani nechcem spominat. Samozrejme ako pri kazdej hadke aj za tuto mozem ja. No a uz ma to nebavi...ved naco je so mnou, ked je taky dobry a bezchybny a ja taka zla...

puma.sue
13. nov 2009

bubli, nie sme my nahodou jedna a ta ista osoba??? 😀

pocuj, pekne mu nabuduce so stoickym kludom oznam "milacik, bral si si ma presne taku, tvrdil si, ze ma lubis, co sa teraz stazujes???"

a bude pokoj

shaar, ale snazim sa. akoze som MILA 😉 len do vecera sa moze este tolko veci udiat 😀
a nezabudaj na ten datum!

bublinka11
13. nov 2009

Shaari sedeli sme za stolom a on sa chrbtom otocil kamosovi a bavil sa s dalsim, cize toho prveho kvazi odstavil od debaty. Predpokladam, ze nechtiac, tak mu hovorim, ze otoc sa, nech k nam nesedis chrbtom. No a hned to zacal riesit ako moju buzeraciu, ze ho musim buzerovat pred ostatnymi...jednoducho jesitny chlap, potrebuje si dokazovat nieco.
Pumi ja neviem, je to mozne, ze sme klon 😀 😀 😀
A ja mu vzdy poviem, ze si si ma bral takuto, vies, ze sa nezmenim, hoci som to niekolko krat slubila... 🙂

lenuska85
13. nov 2009

Bubli z toho si nic nerob, to prejde. Aj ja mozem za vacsinu hadok co mame. Ale keby som si to vzdy brala nejako moc osobne tak mi z toho sibne. Uz velakrat som sa ho pytala, ze naco so mnou je ked ho podla jeho slov pri hadke trapim... on vtedy vzdy zmakne a je po hadke.
No nebudem ti tu radit, lebo urcite to nie je u vas take iste ako u nas.

No a k tomu piatku 13.teho. Drahy mi oznamil, ze dnes vecer ide na pansku jazdu 😠 Takze som velmi zvedava v akom spolocensko stave pride domov. Vidim to na zajtrajsiu rannu hadku 😀

nellie_
13. nov 2009

jeeee babyyyyy.. prave mi volal MM ze mu doslo oznamenie o vyhre... 😀 😀
ze este asi pred polrokom mu nejaka zenska volala a davala mu otazky ohladom kavy tak ze pekne odpovedal a ze sa ho spytala ci ho moze zaradit do zlosovania a on ze dobre ...
tak dnes mu prisiel oznam ze vyhral stroj na kavu v hodnote 160 Eur a ze buducu nedelu vyhru osobne donesie zastupca ich splocnosti a ze ho budu fotit do nejakeho casopisu 😀 😀 😀

len neviem ci to nebude nejaky odzub... 😅 to asi svagrina zas podavala nase udaje.. lebo ona sa prihlasuje do vsetkych moznych ankiet a vzdy tam podava kontakty na celu rodinu..

keby to tak bolo dolce gusto 😀 😀 😀 😀

Bubli - nedaj si tym pokazit naladu... ved vies ako MUŽ - Maly Užitocny Živocich.. 😉 😀

puma.sue
13. nov 2009

nellieee, zomrem!!! to co si dala??? 😀
ja mojmu hovorim padruh... ale henta skratka ma prave dostala 😉

zelam ti, aby to bolo dolce gusto - aj ked, ja si myslim, ze to nie je vyhra, len designovy ulet 😀

lenocka84
13. nov 2009

čaute baby
ako sa mate?

nellie_
13. nov 2009

pumi to si nepoznala tu skratku?? 😀 😀 😀
to vzdy s kamoskou cez skype ked sme nasrate na nasich tak si to napiseme a dalej neriesime 😀 😀

ahoj leni 🙂

nellie_
13. nov 2009

ozaj a vcera som nakoniec varila ja, lebo mamina zas mala "sidliskovu žumpovu schôdzu" 😀 😀

mna tak vavenka namotala ze som spravila take dačo čo bolo ako keby svieckova z kuracich prs... 😎
som tie prsia podusila spolu s nastruhanou mrkvou, petrzlenom a zelerom a potom pridala slahacku s mukou... a bolo to ze genialne 😵 😵 😵

puma.sue
13. nov 2009

nellie, ty si strasne sikovna... s tym varenim ako si si pomohla a ulahcila veci 😉
a co k tomu? knedlu?

idem si asi na chvilu polezat teraz. kym sa pracka doperie a potom idem makat... ideme sice prec, ale stahuje sa k nam do bytu rat s frajerkou... tak nech tu nie je ako u divokych svin 😉

nellie_
13. nov 2009

pumi nie knedlu - nemali sme kupenu, tak kolienka - ale bolo to s tym lepsie ako knedla... 😎

takze brat bude mat romanticky vikend u vas.. 😎 😀 😀

nellie_
13. nov 2009

http://fishki.net/comment.php?id=60691

pozrite na to.... 😀 😀 ale niektore su nechutne vychudnute fuj... 🙄 🙄 🙄

lenocka84
13. nov 2009

nellie ahoj

flamenga
13. nov 2009

ahojte 🙂

tak koooooooooooonečne som doma z poradne... sedela som tam od deviatej 🙄 😅

Všetko je v poriadku, doktorka mi pustila aj srdiečko (teeda, to búchalo 😀) a ukázala mi ho aj na ultrazvuku - pekne blikalo 🙂

Akurát ma trošku mrzí, že podľa MS má byť bábänečko 8+6, ale podľa utz sme 8+3... asi to bude drobček po rodičoch 😀

Fotku mám... neodolala som (aj keď stojí 5€ 🙄 ).... ale z nášho arašidka model ani modelka asi nebude, lebo ani za ten svet sa nechcel fotiť 😀 doktorku to stálo dosť síl, kým sa jej podarilo urobiť záber hoden fotenia 😀 ... výsledok v albume... musela som utz otočiť, lebo vraj bol arašidko dole hlavičkou 🙂

flamenga
13. nov 2009

shaarka ja jedlo negrcám... čo zjem, to vo mne ostáva, akurát včera večer zo mňa vyletel ten banán a potom už len šťavy.... asi mi to nesadlo.... ináč jem cez deň "normálne" (ako sa dá) a teoreticky všetko, čiže pestro.... ale musím častejšie a v menších dávkach... a zatiaľ som neschudla, ale naopak... mám už kilo navyše 😀 tak snáď to čoskoro prejde 🙂 Po dnešnom ultrazvuku a vypočutí si buch buch nášho miláčika je mi jedno, aj keby som mala grcať do pôrodu, len nech je láska v poriadku 😀 straaaaaaaaaašne som sa zaľúbila 😀

bublinka11
13. nov 2009

Flam, to sa krasne cita 😉 tak nech ste obaja v poriadku a nech uz nemas take caste stretka s WC misou.
Nellie...skratku MUŽ som ani ja nepoznala, ale dik 😀 Hlavne, ze je vonku krasne, bola som sa vyrozpravat kamoske, co robi kusok odo mna, tak uz je lepsie...i kek som na mm momentalne asi chytila alergiu a nemusim ho do vecera vidiet. 😒

anaxamon
13. nov 2009

ahojte

shaar takze od teraz ma volas "novy chemicky prvok"? 😀 😀 😀 vies ale ja som ti vazne nechcela sposobovat nocne mory, takze je mi to ozaj uprimne luto ale reflexy mas asik vyborne 😀 😀 😀

ja mam dnes ozajstny piatok trinasteho, skoda hovorit...v zasade sa to taha uz od vcera 🙄

flamenga
13. nov 2009

zase sa ten kôň ser.... 😅 však to je strašné, ako pomaly to ide 🙄

lenocka84
13. nov 2009

flam krasny zaber, parada
dolezite je aby ste boli v pohode

puma.sue
13. nov 2009

ahojte, uz vyspata, ale akosi nestiham. tak tu bude mat brat bordel. spravim len to, co je "vidiet"... ostatne mi je jedno. dobre mi padlo, ze som zalomila...
idem si asi pozriet jedalny listok restiky, kde dnes budeme jest, aby som si vybrala veceru a budem sa na nu tesit..
dnes som nevarila, kedze odchadzame prec, ale dajte tip co budete varit cez vikend, ja som v pondelok a samozrejme aj utorok doma a inspiracie nikdy nie je dost...

flam, gratulujem ku krasnym pocitom stastia 😀

shaarka
autor
13. nov 2009

ja mam dnes neskutocnu chut na cestoviny s tvarohom a oprazenou cibulkou a slaninkou 😀

puma.sue
13. nov 2009

SKORO ako hičkoše 😉
tym by mne pusu nikto nezavrel...
idem vyguglit tu restiku

ja rozmyslam nad tym, ze v pondelok uvarim spanielske vtaky...
😀

shaarka
autor
13. nov 2009

vy jake zlozitosti varite, baby 😵 ze svieckova, spanielske vtaky...
ja varim bezmenne jedla (niekedy ma s tym MM problem) a ked chcem nieco praobycajne, tak musim kuknut recept, ze co to vlastne je 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre