Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
17. nov 2009

ahoj vavi, co by som dala za to, keby moj stary siel dakam do pekiel dnes...
vcera mi total nabural den. dnes velice, ze vysava... ano, poslusny je jak hovado...
hlavne, ze ja som vcera pratala komplet podlahy, ale to si on nevsimne!!!!
ale sak ked chce vysavat, nech vysava. len ma vzdy udivuje, ze nas "mega" byt vysava vzdy 45 minut....!!!
takze ani telka, ani radio, nic nemozem...

bublinka11
17. nov 2009

Vavi ale niekedy aj z obycajneho kavickoveho posedenia moze byt super zurka. U nas to tak plati...casto sme sa vybrali do mesta len na kavu a nakoniec sme skoncili na tequila party 😀
Pumi moj zase stale lezi v posteli a nic sa mu nechce a ja surne potrebujem ist do obchodu! 😖

vavenka
17. nov 2009

Pumi no vyzera to u vas na jasnu ponoroku....
Ono tym ze ja som tu cele dni sama, sak on chodi do roboty - ked nema poobede program, tak tam trci do siestej-siedmej, ked ma fotbal alebo squash tak zazracne vie dojst z roboty aj o polstvrtej.....
Vidime sa denne tak 2 hodky, a chyba mi spolocnost, takze ja niesom moc nadsena ze som zas sama tu zavreta....

A co vcera vyviedol? Ako nabural den?

bublinka11
17. nov 2009

Vavi takyto druh samoty by som ja asi nezvladala...ja mam co robit, aby som sa drzala pri castych sluzobkach toho mojho...

vavenka
17. nov 2009

Bubli no nemam moc na vyber, ta samota je od septembra v podstate, takze cca 2 mesiace... Kym som neotehotnela a chodila do prace, tak to bolo ine, ja som tiez casto chodila po sluzobkach, kavicky s kamoskami, neplanovane zurky 😀 aj sa mi sem tam podarilo ist zacvicit a tak....
Teraz mozem akurat tak prd 😠 a najblizsich 15 rokov si asi nebudem moct dovolit ist na kavicku a skoncit na tequila party, ale viem o com hovoris, take su najlepsie 😵 😵 😵
Samozrejme ze nelutujem, babo som chcela velmi, sak 2 roky nam to trvalo, ale neubranim sa nostalgii, hlavne ked viem ze moj doterajsi zivot v jeho podobe skoncil.... Len pevne verim ze ta nova podoba bude este krajsia 😅

puma.sue
17. nov 2009

vavi, urcite bude krajsi, iny... a bude to tak ako si zariadite. isto sa dostanes aj medzi ludi, ale asi najskor ked bude mat prcek rok a nebudes mat stres nechat ho u starych rodicov.

a moj stary to vcera posral, lebo mal ist do roboty a ja som sa tesila, ze si spravim "svoj" den...
ale kedze v nedelu sa spil aj s mojim bratom, tak vcera rano sucho zahlasil, ze zostava doma. takze som mala doma lazara a naruseny cely MOJ plan...

vavenka
17. nov 2009

Pumi no pekne, ze v nedelu na zatah.... Aspon ze s tvojim bratom, a nie nejakou priblblou partou 😅
Ale verim, ja tiez neznasam ked si nieco naplanujem a potom necakane udalosti to zmenia, a hlavne taketo chobotiny 🙄 🙄
Inak moj herec sa uz vratil, vzal zle kluce 😀 😀 😀 takze akurat tak dal umyt auto a prisiel domov,...
Pozerame statocne srdce, juj Mel je fesak, ale hrozne smutny film....

puma.sue
17. nov 2009

on nebol na zatahu, spili sa u nas pri pozerani susperstar...
nekomentujem 😠
ja take filmy nemusim, dnes som cely den pri rozpravkach, ale pojdem o chvilu s kamoskou von. potrebuje nieco pomoct, tak aspon sa ten moj moze realizovat pri vareni.
mna drbne az ked sa vratim domov...

vavenka
17. nov 2009

Pumi jaaj, takze doma, no super 😀 😀 😀
Tak tak, chod von, daj si s kamoskou kafe... JA kebyze mozem tak idem tiez....
Ja som sa teraz mojho pytala ze co ma v plane, tak citujem: NIC, a o piatej fotbal.... Takze asi tak....

puma.sue
17. nov 2009

uz som doma, som v soku, lebo tu nebol bordel a dosla som, ked tie halusky zlieval.
aj prestrel, asi ho pochvalim ked odide navsteva ale, aby nebol namysleny 😉

bracho uz parkuje dole, tak sa idem venovat...

vavi, uzi si od 17 chvilku pre seba 😉

puma.sue
17. nov 2009

uz po obede, navsteva fuc, pustam si madagaskar a verim, ze si pri nom dobre pospim...
kde sa dnes vsetky flakate???

nellie_
17. nov 2009

ahojte, asi vsetky kukate telku 😎
ja mam dneska totalne oddychovy den.. doobeda som citala upiracku knihu - nejak som sa do nej zazrala.. potom som pozerala na Nove Nevesku na uteku.. aj ked som to videla uz minimalne 15x tak preco nie aj 16-ty 😀 😀 😀 ked ja milujem kombinaciu Julia Roberts - Richard Gere 😵 😵 a potom samozrejme Madagaskar a tusim asi idem dalej citaj Belu a Edwarda lebo to nikoho neni 😕 😀 😀

a farbila som si vlasy a malo to byt gastanove a mam to skoro cierne 😅 😅 draheho porazi ked ma zbada.. teda moje odrastence su pekne gastanove ale to kde bol cerveny podklad chytilo nejak nacierno.. 😅
pockam kym sa to riadne vysusi..a ved je to len sampon tak to hadam rychlo vymyjem... 😅

pipimiska
17. nov 2009

ahojte,
nellie,milujem juliu roberts 😵 😵

tehosky,jete bryndzu?nespracovanu tepelne iba tak ako je ,nepasterizovanuu?
som jedla v restike polievku demikat,bryndzova,neskutocna bola 😵 len potom tie vycitky,ci boli zabite literie keby nahodou 😅
odporucam,kto nejedol na nete su recepty,skusim aj ja spravit 😵

dzou
17. nov 2009

Ahojte zienky dlhsie som tu nebola nie je cas kvoli robote 😠 ako sa mate? nieco nove? ja ani nic....

pipimiska
17. nov 2009

cau dzou 😉

dzou
17. nov 2009

ahoj pipi 🙂 ako sa mas?

pipimiska
17. nov 2009

dik,v pohode,som prespala cely den a teraz sa mi nic nekce 😀 ale musim si aspon vlasy umyt 😝 aaa dala by som si nieco,ale neviem co 😅
a ty?

dzou
17. nov 2009

ja som bola v robote... 😝 no ja akurat papam zase tu brokol. polievku od nellie sa jej neviem dojest 😀
tak ja som uz zase na cakacke... na zac. decembra mam narodky tak by ssa mohlo postastit a dat so darcek 😉

pipimiska
17. nov 2009

dzou,nooo to by mohlo 😉 😉

aa uz si jedla bryndzovu niekedy?

dzou
17. nov 2009

joj hej ale uz daaaaaaaaaaaaaaaavno ale dala by som si 😵

puma.sue
17. nov 2009

ahojte, my prave tiez po veceri...
uz pred telkou..
pospala som poobede, asi 2 hodky, tak neviem ci tak skoro zaspim...
vlasy umyte, pedikura aj manikura DONE 😉

dzou
17. nov 2009

ahoj pumy tak si sikulka vidim ze ste si slovaci uzili... ja som makala dnes 😠 😠

puma.sue
17. nov 2009

dzou, to je vyhoda pri tych nizkych platoch 😉
statne sviatky...
ale buduci rok vychadzaju uplne na figu... 😠

dzou
17. nov 2009

hej no sak na svk je ich straaaaaaaaasne vela tu je ich az 8 tusim za cely rok...

bublinka11
17. nov 2009

Ahojte....tak ja od dnes s drahym chudnem 😀 som zvedava, ci mi to vydrzi aspon do vikendu 😀
Takze radsej budem tu, lebo dnes som uvarila super obed a dala by som si aj veceru 😲 a mam zakazaneeeeeee ☹

puma.sue
17. nov 2009

hej, je ich tu viac, uz ich ani nepocitam, ale dobre padnu 😉
ake mate pocasie dzou?

bublinka11
17. nov 2009

No buduci rok fakt vychadzaju blbo hlavne Vianoce ☹ tento rok to este ujde...ale tak aspon sa budeme menej prejedat, inu utechu nemam 😀

puma.sue
17. nov 2009

bubli, co si varila?

bublinka11
17. nov 2009

Pumi varila som teply cestovinovy salat s morcacim masom, syrom a oprazenymi slnecnicovymi semiackami. Robili to kedysi v jednej restike, kde sme chodievali, ale prestali. Ale je to fakt super!!!

puma.sue
17. nov 2009

fuuuha, to si neviem predstavit. to su akoze "cestoviny" potom, nie?
ako sa to robi?

ja sa chystam tento vikend robit rezance siroke, pre mna na slano a moj tu pisti, ze s lekvarom a orechami... POMOC... 😉
inak nie sme nejak na cestoviny velmi...
len halusky, ci bryndzove alebo do polievky jedavame. male cestoviny ako planujem teraz na vikend ideme asi prvykrat spolu zbuchat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre