Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
21. nov 2009

asi, lebo včera veselo vypisovala kade-tade, len nie sem. Ale je fakt, že sme písali len tak popri robote, nič zásadné 😀 😀 😀
A ty čo robíš?

sweetberry
21. nov 2009

ahojte...zase som tu nejaky casik nebola predychavala som skutocnosti ako sa mate co ej tu nove ? 🙂

bublinka11
21. nov 2009

Ahoj Sweet, asi ani nic nove, ako pisala Siouxie piseme len tak popri robote a akosi nas sem chodi malinko 😒
Ako skutocnosti si predychavala?
Siouxie ja teraz nerobim nic, psychicky sa pripravujem na upratanie kupelne 😀

puma.sue
21. nov 2009

ahojte, uz tlacim obed. nakoniec sme v kine boli na 11.40, presne 8 ludi bolo v sale aj s nami 😀
takze odteraz do kina len takto...
uz som stihla navarit obed, padruh spi, resp. kuka fucik v spalni.
a ja tlacim rezance. vysli mi, tesim sa z toho, prvykrat som to sama doma robila...

shaarka
autor
21. nov 2009

cau sweet, jake precdychavanie? 😀

nebola som tu, lebo ste nic dolezite nepisali a mala som ine starosti 🤐 dodatocne sa ospravedlnujem 😅 proste som len nemala naladu klebetit.
no a dnes sme boli fotit. ja uz mam pracu za sebou, ale MM isiel na obrad a hostinu, takze mam vecer pre seba.
tma, hmla, zima... kocke som odporucala topanky na prezutie a nejaku deku, nech si mozu niekam aj sadnut, ale neposluchli ma :((( a tiez sa cudujem, ze nemala vetrovku a teplaky pod satami - ved to sa da na zabery povyzliekat a na presun zas obliect. no chudatka, sa vytrapili... ale komu niet rady - 😒

a za posledny tyzden mi strasne narastlo brucho 😀 uz som aj pribrala. teda stale mam menej ako pred tehu, ale uz to nie je -2 ale -1,5! 😵 prave tlacim jahodovo jogurtove cukriky campino, mnaaaaam 😵

no a vcera som robila cestovinovy salat (studeny): vrtulky, narychlo opecene kuracie prsia (nadrobno) s gril. korenim, kukurica, paprika a uhorka + tvrdy postrihany syr. a trosku vegety. straaaasne fajna dobrota.

siouxie
21. nov 2009

bubli, ja som sa tak odhodlávala včera 😀
pumi, to som tušila, že sa ti bude v kinosále o takom čase páčiť 😀 a gratulujem k rezancom 🙂

puma.sue
21. nov 2009

shaar, vitaj po dlhej dobe.
ako sa da nafotit nieco pekne v tomto pocasi?
asi len v nejakych interierovych priestoroch, nie?

uz inak do kina nejdem, len cez vikend na obed 😉
so brutal prezrata... nedokazem sa pohnut zo sedacky...

dzou
21. nov 2009

ahojte no ani ja som sa dlho neozyvala lebo cez den som v praci a navecer ked sem zajdem tak kunem len do svojej temy a nejak uz nemam cas pisat aj sem ale ja vas sledujem 😀 ako sa mate?
nieco nove?nieco zaujimave? ja ani nic ale tiez je tu dnes take hnusne pocasie 😖 a uz sa zacinam tesit na vianoce 😀

dzou
21. nov 2009

a aj vavenku som tu dlho nevidela ako sa ma?

puma.sue
21. nov 2009

ahoj dzu, aj tu je hnusne pocasie.
typicky jesenny den.
ja vianoce nemusim, ale co narobim? musim sa podriadit vacsine 😀

dzou
21. nov 2009

teda pumy 😉 ty si ako mm on ich tiez neznasa... ako sa inac mas a na com si bola v kine? ja som v kine uz asi nebola 100rokov........

puma.sue
21. nov 2009

boli sme si pozriet MJ This is it... vela ludi to vychvalovalo a ja som to chcela vidiet, tak sme sli.
a nelutujem...
ja tiez kino nejak nemusim. bola som s mojim na jednej premiere nedavno a teraz toto. lebo viem, ze taky film vidiet doma je o nicom (kvoli zvuku, ktory je v kine ovela lepsi...)

shaarka
autor
21. nov 2009

fotili sme v kastieli a potom trosku v meste 😒 priznam sa, ze je to velke trapenie, ale co uz - pocasie si nevyberies. a ked snubenci chceli kastiel, tak bol kastiel.
ibaze v budimiri su 2 miestnosti so sedackami a potom este asi 3 dalsie mensie miestnosti s vystavnymi predmetmi. a pod kazdym oknom radiator. 😖 nie je to moja salka kavy ☹ no som zvedava, co sa s tym bude dat urobit 😖

dzou
21. nov 2009

jaj no to mohlo byt dobre 😉 ja som bola naposledy asi pred 7rokmi 😅 mm ked bol na vojne tak robil kinooperatora tak ked sme spolu zacali chodit(to bolo tesne po jeho vojne) tak on kino nemusel a odvtedy sme ani neboli cize my sme ani neboli spolu v kine 😀

dzou
21. nov 2009

shaark tak drzim palceky ze stym daco vymyslis.. no a uz mas 16tt 😲 som ta dlho nevidela sak uz si skoro v polovici 😵

puma.sue
21. nov 2009

shaar, isto z toho vykuzlis pekne kusky 😉
si profik... takze to bude paradne, nepochybujem...

shaarka
autor
21. nov 2009

joooj dik baby, za povzdbudenie 😵
a dzou, zajtra uz som 17tt 😀

dnes je depeche mode party, koncert a krst CD blackrose, ktore ma na svedomi aj MM. no ale MM foti svadbu a tak premyslam, ci sa party nezucastnim namiesto neho ja 😀 😀 a neviem sa rozhodnut... laka ma vecer pred telkou, som unavena a idu Bobule. ist alebo neist? o druhej sa tam mozno dotrepe aj MM, ale ja dovtedy na dzusikoch v tom hluku a zafajcenom prostredi nevydrzim 😒

dzou
21. nov 2009

takze uz 17tt no to je supeeeeeeeeer 😉 tak ja neviem ci mas ist ale ak tam budes uuuuuuuuuplne sama tak e e ale ak tam budes mat kamosov tak co nie?

shaarka
autor
21. nov 2009

hej, kamosov tak budem mat, len take akcie nie su velmi pre mna - jedak depeche husdbu ja nemusim a dvak ked nefajcim a nepijem a netancujem a nechcem byt v hluku, tak tam asi budem postavat kdesi v kutiku s dzusikom sama 😀 no ved uvidime. mozno pojdem a ked sa budem nudit, zavolam si taxi a pojdem dom 🙂

dzou
21. nov 2009

no a nakoniec bude dobre sak to je pravda ze ked sa ti niekam dakde nechce tak vtedy je nakoniec dobre 😉

shaarka
autor
21. nov 2009

hehehe 😀

a dnes vecer tu bude niekto konikovat? 🙂

sweetberry
21. nov 2009

no k tomu predychavaniu asi taky vseobecny zhon vo vsetkom 🙂
a preco sem chodi malinko mamuliek buducich ? tak ale asi niekedy treba vypnut aj od netu a priznam sa a isto nie som sama ze som strasne poslednu dobu vycerpana ani nepamatam kedy by sa mi podarilo skor nez sa hodim do sprchy zaspat pri telke no hanba 😀 napriklad vcera a nebola som schopna vstat a odpratat sa smer kupelka a postielka.

a ty shaarka budes konikovat dnes vecer ?? ci si to ako myslela tu ci na mm?? 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅

ahoj dzou, bublinka, sue a siou and spol 😵

dzou
21. nov 2009

nooo ja tu mozno budem tak do 20.00(cize 21.00 u vas) lebo potom mame Xfactor 😀

sweetberry
21. nov 2009

ahaaa maniacka 😀 😀

dzou
21. nov 2009

hej no tak ja to rada kukaaaaaaam 😀 😀 😀 😀

sweetberry
21. nov 2009

a co robis teraz?

bublinka11
21. nov 2009

No nejako sa to tu rozbieha, ked tu nie som 😀
Shaar...ja by som sla na party... a hned, pred TV budes este dost vela vecerov. Ale ak sa tam nemas citit dobre 😕

sweetberry
21. nov 2009

jej bublinka akeho krasneho snehuliacika mas na fotke 😀 😀

dzou
21. nov 2009

no ani neuveris ale natieram moridlom drevo z ktoreho ideme robit bar medzi kuch. a obyvkou... uz som jak nafetovana 😅

shaarka
autor
21. nov 2009

noo, tak na 99% som uz presvedcena, ze idem 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre