Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
21. nov 2009

hehe, dzou si doma otvori bar 🙂

nellie_
21. nov 2009

ahojte... 😉 🙂 😎 😎
vas asi fakt treba troska vyhecovat a hned sa tu vsetky ukazete.. 😉 🙂
bez vas to tu je tak komorne... 😅

ja som taka prezrata.. az by som sa mala ist vyspovedat, kedze obzerstvo je hriech 😀 😀 😀

shaar ja byt tebou tak idem na tu party.. troska medzi ludi 😉 ved ked sa ti nebude tam pacit tak sa presunies domov a hotovo 😉 🙂

sweetberry
21. nov 2009

dzou aj nam mozes namorit mame 6 metrove dreva po osem kusov 😀 😀 ale to bude na zahradny dom
shaarka a kam sa chystas 🙂

dzou
21. nov 2009

presne aj ja si myslim ze by si mala ist shaari 😉 no bar sak viete ako to myslim 😉 kedze je mame openplan tak to bude rozdelovat kuch. a obyvku a konecne sa budem mat kde najest teraz papame len na kavovom stoliku 😅 a sa tesim na vianoce si mozem poozdbovota ten stlp co bude na konci 🙂

dzou
21. nov 2009

ty kokso sweet my mame 4kusy po 3.4m a menej.. a mam dost idem na chvilu na zahradu lebo mi je az blbe 😝 😀 lebo to bude tak ze hore akokeby tramy a z toho bude aj ten bar no tazko sa to vysvetluje ked bude hotove hodim foto 😉

sweetberry
21. nov 2009

urcite to bude pekne podla predstav dzou 🙂
my sme chceli tolke postihat do Vianoc zial bude to musiet pockat ale to nevadi akurat mi bude chybat rura nemam ako piect tento rok 😖

nellie_
21. nov 2009

ja ako keby som tu bola len nejaky duch.... 😀 😀
asi si zmenim nick na rendl alebo hokpirk (neviem ako sa to pise tie ich mena) ... 😀 😀

dzou
21. nov 2009

jaj no sak ja som mm hustila nech aspon toto uz spravi sak to robime od velkej noci 😅 teda ako to nechybalo akurat sme zburali jednu stenu medzi ale to bole len zo sadrokartonu ale je to trochu citit ked idem hore do izby tak toto bude ako podpera a uz sa aj tesim sak barove stolicky uz tiez mame kupene asi od leta...

nellie_
21. nov 2009

hokpirk = hopkirk 😀 😀

sweetberry
21. nov 2009

nellie ahoj, prekrasna foto
no dzou ja potrebujem ale zburat stenu zvonka, vymenit balkonove 2kno za normalne okno a to je tazko ked nevieme nikoho zohnat na to a to musia urobit behom jedneho dna aby sme nezamrzli 🙂....a vlastne od toho okna sa aj odvija suvislost s rurou a s novou kuchynou, bez vymeny okna sa nepohneme

dzou
21. nov 2009

nellie ahooooooooj 😀

nellie_
21. nov 2009

no huraaaaa.. 😀 😀 😀 😀
predsa len nie som neviditelna... 😀 😀

robila som veceru tak som sa vzdialila.... 😎 😎 fuj a aj ked som bola prejedena tak som si dala aj tak.. sak co nech mi uz aj bok vyrazi 😀
teraz som si pustila Mammu Miu... milujem ten film 😵 😵 😵 tak si tu vyspevujeeeeem jedna radost 😀

dzou nejaka si vysmiata z tej farby ci moridla ci co si to fetovala... 😀 😀

shaarka
autor
21. nov 2009

ja som robila kolienka a kura na smotane 🙂 mnam 🙂 a volam kamoske, ze idem na tu party a ona nedviha 😒
tak nakoniec len aby som tu s vami nezakvasila 😀

nellie, ty si co varila?

nellie_
21. nov 2009

Shaar robila som sampinony v cesticku a ku tomu zemiakovu kasu... 😎 😎
ale upokojujem sa tym ze to cesticko bola ta bezcholesterolova bio hraška co som vam ju tu uz raz
spominala 😀
Ved ona sa ti hadam ozve... 😉 asi si akurat robila pletovu masku alebo davala natačky na vlasy alebo tak.. 😀

siouxie
21. nov 2009

nellie, prosím, prosím čo je bezcholesterolová bio hraška? 😕

nellie_
21. nov 2009

siouxie toto je ono.. http://www.bio-obchod.sk/produkt-3253/hraska-zm...
mnam, nam to strasne chuti.... 😎

nellie_
21. nov 2009

mame ku tomu taky letacik a tam je napisane ze to neobsahuje ziadny lepok, cholesterol, glutaman, konzervanty ani farbiva a GMO... 😀

shaarka
autor
21. nov 2009

obsahuje to vobec nieco? 😀

siouxie
21. nov 2009

super! Dík. Mám tu jeden biobchod rovno za rohom, ale tam som to zatiaľ nevidela. Majú iba celozrnné a všelijaké bio strúhanky. 🙂

nellie_
21. nov 2009

shaar - napodiv ze skoro nic tak aj tak to chuti genialne.. 😀 😀
to mam aspon kludnejsie svedomie ked som to tak citala... 😀 😀
a to som mala predsavzatie nejest po 17.00 hod 😀 😀 😀 😀 😀

siouxie - fakt to stoji za vyskusanie... to je asi prva BIO vec co som ja jedla.. 😀

siouxie
21. nov 2009

😀 a vieš prečo to tak chutí? Práve preto, že to neobsahuje všetok ten sajrajt, ale chuť normálnych vecí. Ale mám dosť ľudí okolo seba, ktorí musia mať všetko dokečupované a doglutamánové, takže poznám tie udivené otázky 😀 😀 Dosť zdegenerované jazyky máme, niekedy sa nestíham čudovať čo ľudia tlačia do vlastných detí a ešte si aj myslia, aké zdravé jedlo im doprajú 😕 😀 😀 😀

shaarka
autor
21. nov 2009

joj aj mne sa ta hraska paci 🙂

a na party sa nejde, volala som kamoskinmu frajerovi, lebo ona nedviha, a zaver: obaja su rozbiti zo vcerajska 😒 😖 ☹ to je na porazenie. a som sa tak nejak prichystala, ze idem ☹

siouxie
21. nov 2009

shaari 😒 ale aspoň sa nenadýcha(-te) dymu a dobre sa vyspíš. Užiješ si večer bez manželíka s niečím dobrým (jedlom, filmom, koňom... 😀 ). A možno sa aj vyhneš nasratému návratu z blbej party s blbým pocitom. 😀 😀 😀

nellie_
21. nov 2009

siouxie hej to mas pravdu.. ja sa ale vacsinou stravujem dost nezdravo a som si toho teda aj vedoma 😅
ale pri svojom dietati by som to urcite nerobila.. ja ked vidim moju svagrinu malemu (1,5 roka) dava jest parky, pasteky, bordelove 10%-tne "dzusy" ktore maju milion ečok a o sladkostiach ani nehovorim.. to vacsinou len v duchu krutim hlavou nad tym... 😒

shaar takze zostavas doma... skoda, ked uz si sa navnadila na to.... ale siouxie ti mudro pise... 😀

shaarka
autor
21. nov 2009

veruze nie, uz ma "kare" ako sa hovori po kosicky, ze idem medzi ludi, nadychat sa trosku cigaretoveho dymu... minule ma MM tak vytocil, ze keby som nasla nejaku cigu, isto si zapalim 😠
😀 😀

prave som dostala sms, ze oni dvaja sa pohadali, takze preto sa party nekona a aj keby on isiel, tak ona nejde 😀

shaarka
autor
21. nov 2009

jooooooooooooj
videli ste PUPPY-BOX na jojke?
hniezdo zachrany pre steniatka 😵 😵 😵 super napad 😵 booooze, keby som mohla, mam taku velku svorku ako ten pipik, co siouxie poslala videjo 😎

tinika
21. nov 2009

shaarka hej som prave kukala

nellie_
21. nov 2009

inak shaar teba fakt obdivujem ze si sekla s fajcenim hned ako si zistila ze si tehulka 😉

ta moja svagrina co som o nej pisala s tym nezdravim napchavanim maleho... je teraz tehotna ma termin pôrodu 16.5. a fajci stale.. no zabila by som ju 😠 😠 😠
vzdy ked ku nej pridem uz cela stastna ma necha s malym a uteka si zapalit.. a tvrdi mi ze to ma iba druhu v ten den.. ha ha ha tak to je isto verim... ona fajcila aj pri prvom tehotenstve a zevraj jej doktor povedal, ze radsej nech si zapali ze to menej ublizi babetku ako keby mala byt nervozna a mysliet na to.. no neviem... 😅

takze kamoska su dalsi typicky parik... 😀 😀 mne sa ratala moja segra - minulu nedelu mala listky na superstar a tiez sa s frajerom povadila a na ten just sla sama lebo on si myslel ze ked nepôjde tak ani ona bez neho nepojde a potom len čučal ked ona isla aj tak... 😀 😀 a potom mu robila vycitky ze ju nechal ist samu a mohol ju prepadnut ten ketaminovy debilko co sa nevie vpratat do koze.. inak to je riadny idiot ten chlap 😠 😠

tinika
21. nov 2009

aj moja kamoska dnes zahlasila ze je tehu a dala si poslednu cigu

siouxie
21. nov 2009

ja som to len počula 😀 . Shaari, aj ja... Keď budem veľká, budem mať 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre