Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
21. nov 2009

tini dalsia zodpovedna tehulka... 😉 🙂

tinika
21. nov 2009

nelie veru veru

siouxie
21. nov 2009

idem do sprchy, hádam ešte dobehnem 🙂

shaarka
autor
21. nov 2009

no ja som sa dnes vyhrazala MM, ze nejdem fotit. ze kym ma nepoprosi. ale uprimne! 😀 😀
jaaaj, mame to doma tazke 😒

s tym fajcenim nie som az taka frajerka, lebo fajcim sice uz od 18tky (preboha, 13 rokov!!!), ale mne sa nechce ist fajcit napriklad v praci, ze sa obleciem, poviem kolegyni, ze idem na cigu, zojdem 3 poschodia, vyfajcim pred vchodom sama jednu cigu a idem naspat. a takisto sa mi nechcelo fajcit, ked bola vonku kosa. tak asi nie som taky ozajstny fajciar. ani rano mi nechutilo. len ked som mala nervy 😀 takze v praci som takmer vobec nefajcila, ale zato ked som dosla domov, tak som si dala, k alkoholu isli krabicky jedna za druhou... cize ciga na relax, k alkoholu alebo od nervov. ale zavisla som asi nebola. od dietata by som teda neodbiehala...

ale aj moja byv. gyndoska povedala, ze fajcenie nie je az take strasne - ze ak by som fajcila strasne vela pocas celeho tehotenstva, tak by babatko malo nizsiu porodnu hmotnost, ale ze nejake velke riziko nehrozi. a ze si mam radsej zapalit, ako keby som mala byt v strese. toto mi povedala. tym ma sice potesila, ale ja som bola uz odjakziva rozhodnuta, ze s tym seknem hned ako najdem // 😀 (povodne som chcela prestat fajcit po prvej ovulke, ale nepodarilo sa a vecer pred pozitivnymi tehu testom som este stiahla liter vina a krabicku cigariet 😀

dasha0007
21. nov 2009

můžu prosím poprosit o radu co si o tom myslíte?mám asi 16 dní zpoždění menzes,vždy mám pravidelnou po 28dnech,dělala jsem si test asi po dvoch dnech zkousim a porad negativní,v uterý půjdu na gyndu,ale do té doby mě asi tefí,myslíte že můžu byt v tom nebo jen takové zpoždění a zbláznení hormonů?od srpna neberu antikoncepci,děkuji za odpovedi

shaarka
autor
21. nov 2009

nellie, asi som mala s tvojou svagrinou rovnaku gyndosku 😀

tinika
21. nov 2009

daska ja som este 12dpo mala len / na teste, az 15dpo boli dve aj to slabucke takze mozno ti stupa hcg velmi pomaly ako mne

dasha0007
21. nov 2009

tinika:dekuji za odpoved,taky me to napadlo 😉

dasha0007
21. nov 2009

uklidnila jsi me,nechce se mi verit ze se nam to podarilo(možná)

tinika
21. nov 2009

dasha nie je zač
a ja som tiez neverila a to sme sa snazili rok, ale ten mesiac som mala ine starosti a fak sme neskusali vela hihi

shaarka
autor
21. nov 2009

dasha, a od srpna si mala tiez pravidelne 28 dnove cykly? pokial MS meska 16 dni, tak sice mozes byt tehotna ale svedci to o oneskorenej (alebo zatial ziadnej) ovulacii 😒 tak drzim palce

dasha0007
21. nov 2009

shaarka:ano porad mam pravidelný cyklus 28 dní a o mimi jsme se pokoušely v dove me ovu,tak snad to vyslo

shaarka
autor
21. nov 2009

idem kukac bobule, babule 🙂

dasha0007
21. nov 2009

shaarka,je to natacene v mém rodišti,tak kukej na tu nedheru 😉

puma.sue
22. nov 2009

bre ranko,
tazka opica dneska... ale raz za cas to treba. reset...
vidim, ze ste to tu celkom rozbehli vcera... 😉
shaar, bola si nakoniec na tej akcoske? (necitala som vsetko, ale take nieco som postrehla...)

bublinka11
22. nov 2009

Ale dobre ranko slecinka 😀 daj si vela vela citrusovych plodov a vela vela vody...ono to pomaha 🙂 ja si vtedy zmykam citrony

puma.sue
22. nov 2009

uz sa stalo, sme sa cpala C vitaminom este po prichode domov.
aj Ibac sme si dali, takze nasledky su tlmenejsie... 😀
padruh isiel sportovat, ja stale v pyzame, pred telkou...
a nechce sa mi nic. este ze som si na dnes vymyslela bezrobotne jedlo na obed - relativne 😀

bublinka11
22. nov 2009

Co je bezrobotne jedlo? Aj ja scem take varit 🙂

puma.sue
22. nov 2009

jaternice 😉
zapnem ruru, do jenskeho skla umiestnim kyslu kapustu a na nu jaternice a peciem 😉

bublinka11
22. nov 2009

Hmmmm to nic, jaternice nelubim...idem cosi aj ja vymyslat 😉

nellie_
22. nov 2009

ahojte padružky... 😀 😀 😀

pumi takze tazke rano, čo??? 😉 😀

ja mam dnes od varenia pokoj, maminke sa nechce do kostola tak prevzala sluzbu za mna.. 😀 😀
pecie kura s ryzou.. klasika... 😎

drahy mi zdrhol hrat sachy a poobede ide do Nemecka takze dneska si ho teda vôbec neuzijem uz.. 🙄

tinika
22. nov 2009

aj ja mam bezrobotny obed - navarila som včera 😀

puma.sue
22. nov 2009

nellie, tini, vy ste sa ako "vynasli"?? 😀
co dobre si varila tini?
inak, ty by si uz nic nemala robit!
len doma sediet a cakat na signal 😀

shaarka
autor
22. nov 2009

dobre ranko 🙂
akcoska sa vcera nekonala, nebolo s kym ist 😒 a nakoniec nesiel ani MM, ma prekvapil, ze prisiel zo svadby uz o 02,30 🙂 a este dobre, ze som nanho na tej akcoske (ako prekvapko) necakala, lebo by som sa nedockala 😀 😀 😀 😀 rano sa MM nechal uprosit na chlieb vo vajicku, je mi fajne tazko, ale spokojne 😵
a pripbrala som pol kila! teda este stale som v minuse oproti predtehotenskej vahe, ale polkilecko mam od zaciatku tehu navrch 😵 sa tesim.
MM povedal, ze asi som chudla z tuku okolo vnutornych organov, alebo inak na mne nevidno, zeby som schudla 😀 a musela som dost 🙄

odvcera kura na smotane, dnes okrem vysavania a umyvania kupelky nerobim nic 🙂

nellie, ja by som MM nepustila ani na krok - v den, ked odchazda, by sa mi musel pekne venovat 🙂
puma, gratulujem k opici, uprimne zavidim. a nielen ju, ale aj toto secko co mas v jenskom skle 😀
bubli, som zvedava, co budes kuchytit ty 🙂
a tini, ako mozes tolko stihat a vladat, ked mas take brusisko?
a rada by som s tebou pokecala o predporodnej priprave, ci si chodila cvicit cviky na porod. ci s muzom, ci ste nieco platili, ci si nechcela dulu, ci si uz zbalena a co mas zbalene a milion inych veci 🙂

puma.sue
22. nov 2009

shaar, chleba vo vajci, mnaaaammmmm
ja ti zavidim ten!
opica je svina, skvrka mi v bruchu aj ked som prezrata.
mala som na ranajky huspeninu s octovou cibulou, smrdim ako tchor, stastie, ze padruh je prec a mozem si robit co ja chcem. aj adama mame este na prazdninach u mojej mamky, takze asi nevenciiimmm 😉

shaar, ty si predpokladam stale na PN, mohla by si chodit aspon na nejake tehotenske cvicenie? kamoska chodi na jgu pre tehosky a pochvaluje si.
ako vyzerate s bytom? deje sa nieco s predajom?
vidis, ze ani ten tvoj nie je taky zly, kedze sa zodpovedne vratil nacas k svojej nabuchanej zene 😀

sweetberry
22. nov 2009

dobre ranko teda uz asi aj bliziaci sa obedik 😕 som dnes pozadu

nellie_
22. nov 2009

mnam chleba vo vajicku, to som nejedla 100 rokov... 😉

no shaar ved on uz aj obanoval ze sa este minuly tyzden slubil ze pojde hrat - to este nevedel ze pojde v nedelu na jazdu a isli hrat do mesta na 2 autach a on sa slubil ze vezme v nasom aute dalsich sachistov, tak uz sa to nedalo odvolat, lebo by sa nemali tí 4 ako dostavit... no co uz narobime... ved v utorok bude doma, takze to nie je az take strasne... ja uz som zvyknuta 😒 😅
a ved vcera sa povenoval - teda v ramci moznosti nakolko som stale s nainstalovanou vlochajdou 😀 😀 😀

som bola trocha vylepsit kura v trube a ponatierat ho riadne cesnakom... 😀 😀 mama sa mi smeje ze dobre ze ten cesnak nepcham aj do kolačov už... 😀 😀 😀

pumi takze mas dokonaly oddych este aj od vencenia si dnes oslobodena 😎 😀 😀

nellie_
22. nov 2009

no dobre ranko sweet... 😀

tinika
22. nov 2009

puma fazulova polievka s udenym, cez tyzden vareny veeelky hrniec a tarhonove rizoto varene včera 😀 takez som prelezala doobedu pri telke hihi este kym mozem mozno uz posledna nedela taka fry

sweetberry
22. nov 2009

ahoj nellie , zda sa ze mas dobru naladicku to je fajn 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre