Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
22. nov 2009

cau puma, dobre som si pospinkala 😀
skus odfarbovac 😀

pipimiska
22. nov 2009

tesim sa na tie duaa 🙂

lenocka84
22. nov 2009

pozdravujem Vas damy
dufam ze sa tu mate dobre 😉

pipimiska
22. nov 2009

cau lenocka,co mas novee 😉
my sa tu mame vselijako,poslednu dobu nemam co citat 😝 😉

puma.sue
22. nov 2009

aj ja som si pospala, shaar, dakujem za tip!
akoze uz si videla olasku ciganu??? tak by som vyzerala po pouziti odfarbovaca 😀

ahoj leni, ahoj pipi...

cakam kamosov... ten moj je stale zavrety a pise...
snad ale cochvila vylezie. ved ide superstaaaarrrrrr 😉

lenocka84
22. nov 2009

ahoj pumi aj pipi
ma tu uz nejako prestalo bavit chodit, tak sa tu moc neobjavujem,
pipi sledujem ze si uz takmer na polceste... 😉 😉 😉

pumi a vy ako s tetou a domcekom?

puma.sue
22. nov 2009

leni, niekto ta tu nastval? co sme ti jedno? 😀
celkom v pohode, dufam, ze do jari to bude vyriesene. dufam...

lenocka84
22. nov 2009

pumi niekto ma tu velmi sklamal,a pokazil dojem z tohto tu celeho

riesim teraz veci ohladne svadby, ale clovek ked si uz mysli ze je vsetko ok, tak to tak vobec nie je ☹
takze asi tolko

shaarka
autor
22. nov 2009

kockyyyyyyy 🙂 joj jak som sa usmievala, jak slniecko, ked dara s karlom spievali 😀
a jak pekne je oblecena dara dnes 😵

pipimiska
22. nov 2009

leni,nooooo 😅 jupi a uz aj o nom viem kedy cvici 😀 😵
jooj a taka som zvedava kto ta sklamal 😕
co ti este chyba do svadby?

dara s karlom spievali,jooooooooj,zmeskala som,a spievali moje zvonky stestii?? 😅
shaarka,daj foto velkeho bruska a aj tie foto z budimira ked budu hotovee? 😉

lenocka84
22. nov 2009

pipi to si nechavam pre seba
a svadba? este nejake tie drobnosti, oznamka, a skomplikovala sa na situacia so salou,takze 7tyzdnov pred svadbou riesim novu ☹

pipimiska
22. nov 2009

lenocka,len na povzbudenie,my sme rozhodli termin svadby tri tyzdne pred a dalo sa vsetko stihnut,len detaily mi unikli..takze neboj salu najdete urcite 😉
budete mat kapelu alebo dj?

lenocka84
22. nov 2009

tak ta druha je na 85% vybavena
a bude ziva hudba
myslim ze urobia lepsiu naladu

siouxie
22. nov 2009

ahoooj, lenočka 😉 . Držím ti palce, nech to všetko vyjde podľa tvojich predstáv, ale hlavne sa zbytočne nestresuj, svadba určite za to nestojí (to ti hovorí 11 rokov vydatá ženská 😀 😉 )

pipimiska
22. nov 2009

ja som vydata 5 rokov a kcela by som este jednu ale s tym istym manzelom 😀 mozno neskor zriesim obnovenie slubu 🙂 😉
lenocka,ja som jednoznacne za kapelu,ja som aj v jednej spievala 😉

lenocka84
22. nov 2009

siouxie ja som v pohode, nestresujem sa

pipi myslim ze ziva robi lepsiu zabavu ako jeden dj

tak som zvedava

len v poslednej dobe mi zacina byt zle, tak snad to rychlo prejde 😅

pipimiska
22. nov 2009

urcite robi vetsiu zabavu 😉 😉 joooj isla by som na nejaku svadbu 🙂 milujem vernet al.cinzano ci jak a to pise,svadobne predjedlo 😵 😵
aaa urad al.kostol?

pipimiska
22. nov 2009

sunkova rolka mnaaam 😀

nellie_
23. nov 2009

no dobre ranko 🙂 🙂
pipi my dve sme tu ako vratničky.. ty vacsinou vecer zatvaras a ja rano otvaram tuto temu 😀 😀 😀

vcera ta superstar nakoniec nebola az taka hrozna ako som čakala....
baby ja žeriem bendika.. vcera v tom ruzovom pulovriku nemal chyby.. a bola by som radsej keby vyhral on ako chodurisko.... 😎
ale ten ich spolocny duet bol uzasny.. skoda, ze nedali tu pesničku celu 😎
smajda ma vcera tiez prekvapil - toho gotta dal super a mna to normalne bavilo... 😅 😅 mna - taku antismajdacku... 😀 😀
denis sa mi pacil aj ako dal tu vcielku maju a ako tam blaznivo pobehoval jak taky cmeliak v tej zltej koseli 😀
a aj duet denis a monika bol pekny... 🙂 🙂
ale ten miro a dominika - to bolo jak nejake karaoke v podradnom bare 😀 😀 😀

no nejak som sa rozpisala.. tak koncim moj report o superstar... 😀 😀 😀

a este musim dodat predsa len - ta marta bola vcera otrasne nastajlovana.. 😀 😀 😀
v niektorych zaberoch bola jak hola a uz jej chybali iba zajačie usi a total jak vystrihnuta z Playboya 😀 😀
a dara je nenormalne chuda.... 😅 😅

puma.sue
23. nov 2009

ahojte, mne dnes zacina uzavierka, budem rada, ak si vas precitam z casu na cas...

superstar soom vcera len jednym okom sledovala, kedze sme mali navstevu...

shaarka
autor
23. nov 2009

cau nellie 🙂
hehe, z dary nakoniec ostane len nos a silikonove chranice pluc 😀 ale velmi sa mi pacilo, ako vcera vyzerala 😵
hej a marta fakt ako hola a kamera ju brala asi naschval tak 😀 som vravela MM, ze tam, kde sa jej zacinal lem tych siat, sa mne zacinaju bradavky 😀 😀 😀

trosku poohovaram ja - nevidela som vsetkych, ale: monika bola slaba jak caj 😒 zase
chodur bol super, uplne super 🙂
smajdovi, ktoreho absolutne neznasam, to vcera fakt vyslo (i ked som nepochopila tu krutiacu sa "tanecnicu") a ked som si odmyslela jeho vlasy, tak to bolo fakt fajne 😀 tie jeho vlasy ja uz nemozem, normalne mi je trapne, ked sa nanho pozriem 😠
a dominika by mohla vypadnut dnes, lebo ona len pili a pili, stale vyssie a neviem, ci je spievanie len o tom 😠 😠
tolko moj nazor 😀

dnes tu budem len maaaaalicko, dala som si predsavzatie, ze budem velmi uzitocna a urobim take veci, do ktorych sa mi tyzdne nechce 😀 tak uvidime 😀

nellie_
23. nov 2009

no tak ked tu nebudete vy tak idem teda aj ja makat.. nejak mam toho fakt vela.. som tu ani piatok nebola tak idem dobiehat... 🙄

shaar s tou dominikou mas pravdu uz sa ani mne nepaci a fakt ma z nej boleli usi ako škriekala... 😀 😀

no a smajdove vlasy ved to je nieco hrozne.. mali by mu tam namiesto plysakov zehličku na vlasy hodit.. 😀 😀
lebo je jak strasiak do maku... 😀 😀

bublinka11
23. nov 2009

Nellie ale ja tu dnes budem urcite, lebo mi nefunguje system a pan technik moze prist az poobede...takze okrem povinnych papierovaciek, co mozem urobit aj bez neho, robit nemam co...iba labzovat na nete. Este, ze ten ide 😎
A vcera som Superstar len prepinala, lebo som pozerala "rozpravku" o tragedii lietadla a potom to lutovala, ale suhlasim so Shaarkou, Smajdove vlasy by som v noci ostrihala 😀

nellie_
23. nov 2009

ahoj bubli... 😉

shaar pozerala som akurat album.. krasne nabehnute bruško uz mas... 😵 😵 😵 😵
a podla mna to mas uplne super, ze nejak drasticky nepriberas... 😉 🙂 brusko krasne rastie a to je hlavne 😵 😵

bublinka11
23. nov 2009

No to dufam, ze sa take pritrafi aj mne, ked raz otehu...ze najprv pojde co to dole a priberat sa bude len do bruska!!! 😉

siouxie
23. nov 2009

ahojte 🙂

ja mám dnes "úžasný" deň... Ráno som pekelne nestíhala, takmer som nezvládla naplniť skúmavku moču, ktorý som musela odovzdať (a to je u mňa divné, cikám na počkanie 😀 ), musela som ju plniť na dvakrát a preto som nestíhala 😀 😀 😀

...v čižmách na vysokom opätku sa mi totál otlačila noha na chodidle pod prstami (to som ešte nemala 😀 ),
...na druhej nohe som si našla očko na úplne nových čiernych hrubých pančuškách, ktoré som si dnes prvý raz obliekla,
...trocha som popolievala vyupratovanú kuchynskú linku kávou a ešte som sa dozvedela pár znepokojivých správ, ktoré mi veľa radosti nespravili 😒
Ale kašlem na to, už nechčije, tak idem s pesom von. Poobede mám ešte dve vybavovačky, na ktoré sa musím psychicky pripraviť tak dúfam, že tá moja trúbka niečo vtipné na prechádzke nevyrobí, to už by som nezvládla. 😀 😀 😀

shaarka
autor
23. nov 2009
shaarka
autor
23. nov 2009

ze agroparty 😀 😀 😀

lenca.b
23. nov 2009

ahoj babulky 🙂 tak som si pocitala aspon tuto poslednu stranu co ste popisali 🙂 vidim ze ste riesili superstar 🙂 hehe tak teda Dara vcera vyzerala ozaj super ale to jej obocie ja nemozem prekusnut sa mi k jej jemnej tvaricke nehodi ☹ smajdove vlasy no tragedia ale co uz chalan je narcisko taaaak co uz s nim a k chodurovi nooo ja ho uz nemusim ☹ dajako to jeho spievanie je stale o tom istom

shaarka
autor
23. nov 2009

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre