• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

9. januára 2017 
no kazdemu sa paci nieco ine :slight_smile:
23. nov 2009 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj
nejako vam to tu viazne
23. nov 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak už som naspäť. Našťastie, nenasratá :grinning: :grinning: :grinning:

Shaari, Lenci, k tomu kŕmeniu: aj ym sme začínali (žiaľ) granulami a akože suepr kvalitnými. Ultra a neviem akými prémiovými, za príšerné prachy. Ale keďže aj ja sama trocha viac "riešim" čo dám do huby, bolo mi jasné, že toto práve prirodzená strava nie je. Shaari a to, že nedáš psovi niečo vyvážene... Granule mu to určite nezabezpečia, to je najväčší mýtus. Ale chápem, ja sama som si prešla veeeľkými pochybnosťami a neistotou (ale to je na inú debatu, na inom fóre :grinning: ).

akže už len drobnosť: nekŕmim vareným, načo zbytočne uberať živinny, strácať čas a dávať zvarené mini mäsko (ktorého bol pred vareným pekný kúsok) :grinning: A podotýkam, nie som exot, je nás už strááášne veľa (dokonca aj vetov, ktorí majú rozum a netlačia do ľudí, že granule sú nalepšie).

http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarna/clanky/vyziva-psa-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/i-0
http://www.holistika.sk/sk/clanky/vyziva/barf.aspx
http://www.dogforum.sk/viewforum.php?f=52
23. nov 2009 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale poďme zmeniť tému, toto sem fakt nepatrí :grinning:. Kde ste vlastne všetky? :grinning:
23. nov 2009 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siouxie dnes je to tu mrrrrrrtve
a to doslova
23. nov 2009 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Leni, veď ti žiješ za dvoch tak aké mŕtve? :grinning: :grinning: Ako sa máš? So svadbou už žiadne zmeny?
23. nov 2009 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ježiši, že "ti" :grinning: :grinning: :grinning: Myslela som "ty". Dnes mám tuším dosť (a to je pondelok :grinning: ).
23. nov 2009 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
siouxie, to je silaaaaaaaa :grinning: so zaujmom som si to precitala...
najviac ma zaskocilo to, ze kosti nie su nebezpecne... no ja mam opacny nazor, ale to zavisi od psa. mali sme kedysi jedneho, ktory bol tak pazravy, ze kost nerozhryzol dostatocne, tak sa mu ani nerozlozila v zaludku, putovala cez creva a ked sla von, poskodila sval, ktory pomaha zvieracu. cize ked pes kakal, bolo mu treba zatlacit pod ritkou diagonalne sval (mimo otvoru), aby mohol hovienko vytlacit. dali sme mu to operovat, ale az casom. a po uspesnej operacii praskla uz mimovolne ta druha strana, asi bola pretazena :frowning2:
nielen kvoli tomuto jednemu prikladu, ale vseobecne, tie kosti sa mi nie velmi pacia. chrupavky a klby, to este chapem, ale ostatne, aj ostre... hm :unamused:

a este nieco: urcite by sa to nejak podarilo, ale ja to vidim ako vazny problem:
predosly pes mal rad surovu mrkvu, zboznoval hrozno, jablka, banan, mandarinky, zemiak, dokonca cibulu, hlavkovy salat. to bolo super, stale nieco dostal.
tento pes nema zaujem o nic okrem granul a masa. este tak ryzu a cestoviny, suchy chlieb.
ale ani piskoty, ci psie krekry, nehovoriac o zelenine a ovoci. dokonca ked jej necham v dosahu ludske jedlo, pride, ovonia, ale nezerie, ani neolizne (pokial to nie je nejaka glutamanova salama alebo klobasa).
takze tu by som zmenu stravy videla ako problem :grinning:
23. nov 2009 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siouxie ale tu na fore som myslela
so svadbou zmena len tej saly, dnes som volala s riaditelom hotela,mily pan
chcel stretko ze za 2hod len skoda ze ja som v ba a on v pp
takze zatial mailom, a v decembri osobne
23. nov 2009 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a ked je rec o psovi, idem vencit :dizzy_face:
23. nov 2009 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem sa do temy zapojit, nemam psa :slight_smile:
23. nov 2009 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ani sa nevydavam :grinning: :grinning:

Tak idem varit, pekny zvysok dna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. nov 2009 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vavi a čo varíš? :grinning:

Leni, tak fajn, aspoň sa to vyriešilo.

Shaari s tými kosťami je to tiež veľa o mýtoch a predsudkoch, nebezpečné bývajú väčšinou iba varené kosti. A dôležité je dávať aj svalovinu (mäso), nielen kosti, potom nebýva problém ani pri kadení. Ten prechod je individuálny, tiež sme museli na niektoré veci pesa zvykať a zeleninu kamuflovať, ale to už je minulosť. Ak by si chcela niečo vedieť, môžem ti napísať IP.
23. nov 2009 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siouxie tak este to nie je uplne ale na dobrej ceste :wink:
23. nov 2009 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Leni, to je hlavné. :wink: A tešíš sa už? :dizzy_face:
23. nov 2009 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
siouxie velmi
aj som nervozna aby bolo vsetko ok, ale viac sa tesim
23. nov 2009 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasné, ale neboj, budeš veselá a vysmiata nevesta. Všetko opadne. Ja si to teda už len matne pamätám, ale ja som to celkovo veľmi neprežívala. Teda trochu, ale veľa vecí sa ešte nerobilo, alebo nedalo tak ako dnes. A ja som sa týždeň pred svadbou vrátila z krásnej dovolenky v Grécku s maminkou a bratom. :grinning:
23. nov 2009 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, uz som doma, docitam vas neskor, predtym ako pride padruh chcem stihnut depilaciu... nech ma nevidi s tym kremom na ksichte + sa zaradujem k sporaku...
zatial
23. nov 2009 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, puma, a ty čože varíš? :grinning:
23. nov 2009 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
puma, depilujes fuzy? :grinning:

siouxie, no stoji to aspon za par myslienok :slight_smile: hadam este pokecame. a ukazem to drahemu, ze co on na to. v kazdom pripade tie granule (my kupujeme eukanubu) su urcite pohodlnejsie - kupis raz za mesiac a pol a mas svaty pokoj. plus kazdy tyzden jedno vajicko (ale bez skrupiny), obcas lyzicu oleja, kuracie maso (vacsinou ked oberam do polievky, tak oberam aj pre jellu). a teraz jej davame plus taku salamu akoze, kupujeme v bille, je tam (aspon podla obalu) cerstve maso, vnutornosti, obilniny, vitaminy a mineraly. neobsahuje chemicke ani konzervacne latky.

lenocka84, aky mate rozpocet, ak to nie je tajomstvo? a toho fotografa uz mate? :wink:
23. nov 2009 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čafte tehule, netehule
23. nov 2009 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Puma toho robí veľa naraz, aká šikula! :grinning:

shaarka, som ti k dispozícii :slight_smile:. Teraz som si všimla, to máš už 17tt :confused: :confused: :confused:. Už len raz toľko a pomaly môžeš baliť tašku :grinning:
23. nov 2009 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar ano fotografa mame
a rozpocet?netusim, 2/3 platia rodicia
23. nov 2009 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tinika, tak ty už máš asi nejaký čas tašku pripravenú, však? :grinning: :dizzy_face:
23. nov 2009 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a len som zbezne kukla, mi mame pudlika a ma dlhyyy chvost a poviem vam, paci sa mi viac, ako nim mava hihi teraz sa uz velmi tie chvosty necvakaju hihi a papa granule a masko z konzervy a občas aj ryzu a cestoviny a ovocie lubi velmi hihi aj sladke
23. nov 2009 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sio veru mam ale furt tam bolo len dačo nahadzane, dačo chybalo az som si povedala ze dost, nechcem stresovat a uz mi tam chybaju len prezuvky nove - zajtra kupim bo akosi mam nohy spuchnute a neviem či odpucznu hned po porode a tie čo mam doma su uzke hihi
23. nov 2009 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tini, tak to si na všetko pripravená :grinning: :grinning: :grinning:
23. nov 2009 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tini, prosim ta, len tak zo zvedavosti, napises mi podrobny zoznam, co si si zbalila?
dakujeeeeeeeeem :dizzy_face:

leni, a budes tehotenstvo pre niekym aj tajit? ze ci mas aj taku rodinu, co to vediet nemoze? :sunglasses:
23. nov 2009 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaar cela rodina vie ze som tehu takze nie
mozem sa kludne bavit, a nemusim sa stresovat ci to niekto uvidi alebo nie kedze to vsetci vedia
23. nov 2009 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
leni, ved hej, to je super :dizzy_face:
23. nov 2009 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok