Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenca.b
23. nov 2009

no kazdemu sa paci nieco ine 🙂

lenocka84
23. nov 2009

ahoj
nejako vam to tu viazne

siouxie
23. nov 2009

tak už som naspäť. Našťastie, nenasratá 😀 😀 😀

Shaari, Lenci, k tomu kŕmeniu: aj ym sme začínali (žiaľ) granulami a akože suepr kvalitnými. Ultra a neviem akými prémiovými, za príšerné prachy. Ale keďže aj ja sama trocha viac "riešim" čo dám do huby, bolo mi jasné, že toto práve prirodzená strava nie je. Shaari a to, že nedáš psovi niečo vyvážene... Granule mu to určite nezabezpečia, to je najväčší mýtus. Ale chápem, ja sama som si prešla veeeľkými pochybnosťami a neistotou (ale to je na inú debatu, na inom fóre 😀 ).

akže už len drobnosť: nekŕmim vareným, načo zbytočne uberať živinny, strácať čas a dávať zvarené mini mäsko (ktorého bol pred vareným pekný kúsok) 😀 A podotýkam, nie som exot, je nás už strááášne veľa (dokonca aj vetov, ktorí majú rozum a netlačia do ľudí, že granule sú nalepšie).

http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarna/clanky...
http://www.holistika.sk/sk/clanky/vyziva/barf.aspx
http://www.dogforum.sk/viewforum.php?f=52

siouxie
23. nov 2009

ale poďme zmeniť tému, toto sem fakt nepatrí 😀. Kde ste vlastne všetky? 😀

lenocka84
23. nov 2009

siouxie dnes je to tu mrrrrrrtve
a to doslova

siouxie
23. nov 2009

Leni, veď ti žiješ za dvoch tak aké mŕtve? 😀 😀 Ako sa máš? So svadbou už žiadne zmeny?

siouxie
23. nov 2009

ježiši, že "ti" 😀 😀 😀 Myslela som "ty". Dnes mám tuším dosť (a to je pondelok 😀 ).

shaarka
autor
23. nov 2009

siouxie, to je silaaaaaaaa 😀 so zaujmom som si to precitala...
najviac ma zaskocilo to, ze kosti nie su nebezpecne... no ja mam opacny nazor, ale to zavisi od psa. mali sme kedysi jedneho, ktory bol tak pazravy, ze kost nerozhryzol dostatocne, tak sa mu ani nerozlozila v zaludku, putovala cez creva a ked sla von, poskodila sval, ktory pomaha zvieracu. cize ked pes kakal, bolo mu treba zatlacit pod ritkou diagonalne sval (mimo otvoru), aby mohol hovienko vytlacit. dali sme mu to operovat, ale az casom. a po uspesnej operacii praskla uz mimovolne ta druha strana, asi bola pretazena ☹
nielen kvoli tomuto jednemu prikladu, ale vseobecne, tie kosti sa mi nie velmi pacia. chrupavky a klby, to este chapem, ale ostatne, aj ostre... hm 😒

a este nieco: urcite by sa to nejak podarilo, ale ja to vidim ako vazny problem:
predosly pes mal rad surovu mrkvu, zboznoval hrozno, jablka, banan, mandarinky, zemiak, dokonca cibulu, hlavkovy salat. to bolo super, stale nieco dostal.
tento pes nema zaujem o nic okrem granul a masa. este tak ryzu a cestoviny, suchy chlieb.
ale ani piskoty, ci psie krekry, nehovoriac o zelenine a ovoci. dokonca ked jej necham v dosahu ludske jedlo, pride, ovonia, ale nezerie, ani neolizne (pokial to nie je nejaka glutamanova salama alebo klobasa).
takze tu by som zmenu stravy videla ako problem 😀

lenocka84
23. nov 2009

siouxie ale tu na fore som myslela
so svadbou zmena len tej saly, dnes som volala s riaditelom hotela,mily pan
chcel stretko ze za 2hod len skoda ze ja som v ba a on v pp
takze zatial mailom, a v decembri osobne

shaarka
autor
23. nov 2009

a ked je rec o psovi, idem vencit 😵

vavenka
23. nov 2009

Neviem sa do temy zapojit, nemam psa 🙂

vavenka
23. nov 2009

A ani sa nevydavam 😀 😀

Tak idem varit, pekny zvysok dna 😵 😵 😵

siouxie
23. nov 2009

Vavi a čo varíš? 😀

Leni, tak fajn, aspoň sa to vyriešilo.

Shaari s tými kosťami je to tiež veľa o mýtoch a predsudkoch, nebezpečné bývajú väčšinou iba varené kosti. A dôležité je dávať aj svalovinu (mäso), nielen kosti, potom nebýva problém ani pri kadení. Ten prechod je individuálny, tiež sme museli na niektoré veci pesa zvykať a zeleninu kamuflovať, ale to už je minulosť. Ak by si chcela niečo vedieť, môžem ti napísať IP.

lenocka84
23. nov 2009

siouxie tak este to nie je uplne ale na dobrej ceste 😉

siouxie
23. nov 2009

Leni, to je hlavné. 😉 A tešíš sa už? 😵

lenocka84
23. nov 2009

siouxie velmi
aj som nervozna aby bolo vsetko ok, ale viac sa tesim

siouxie
23. nov 2009

jasné, ale neboj, budeš veselá a vysmiata nevesta. Všetko opadne. Ja si to teda už len matne pamätám, ale ja som to celkovo veľmi neprežívala. Teda trochu, ale veľa vecí sa ešte nerobilo, alebo nedalo tak ako dnes. A ja som sa týždeň pred svadbou vrátila z krásnej dovolenky v Grécku s maminkou a bratom. 😀

puma.sue
23. nov 2009

ahojte, uz som doma, docitam vas neskor, predtym ako pride padruh chcem stihnut depilaciu... nech ma nevidi s tym kremom na ksichte + sa zaradujem k sporaku...
zatial

siouxie
23. nov 2009

ahoj, puma, a ty čože varíš? 😀

shaarka
autor
23. nov 2009

puma, depilujes fuzy? 😀

siouxie, no stoji to aspon za par myslienok 🙂 hadam este pokecame. a ukazem to drahemu, ze co on na to. v kazdom pripade tie granule (my kupujeme eukanubu) su urcite pohodlnejsie - kupis raz za mesiac a pol a mas svaty pokoj. plus kazdy tyzden jedno vajicko (ale bez skrupiny), obcas lyzicu oleja, kuracie maso (vacsinou ked oberam do polievky, tak oberam aj pre jellu). a teraz jej davame plus taku salamu akoze, kupujeme v bille, je tam (aspon podla obalu) cerstve maso, vnutornosti, obilniny, vitaminy a mineraly. neobsahuje chemicke ani konzervacne latky.

lenocka84, aky mate rozpocet, ak to nie je tajomstvo? a toho fotografa uz mate? 😉

tinika
23. nov 2009

čafte tehule, netehule

siouxie
23. nov 2009

Puma toho robí veľa naraz, aká šikula! 😀

shaarka, som ti k dispozícii 🙂. Teraz som si všimla, to máš už 17tt 😕 😕 😕. Už len raz toľko a pomaly môžeš baliť tašku 😀

lenocka84
23. nov 2009

shaar ano fotografa mame
a rozpocet?netusim, 2/3 platia rodicia

siouxie
23. nov 2009

Tinika, tak ty už máš asi nejaký čas tašku pripravenú, však? 😀 😵

tinika
23. nov 2009

a len som zbezne kukla, mi mame pudlika a ma dlhyyy chvost a poviem vam, paci sa mi viac, ako nim mava hihi teraz sa uz velmi tie chvosty necvakaju hihi a papa granule a masko z konzervy a občas aj ryzu a cestoviny a ovocie lubi velmi hihi aj sladke

tinika
23. nov 2009

sio veru mam ale furt tam bolo len dačo nahadzane, dačo chybalo az som si povedala ze dost, nechcem stresovat a uz mi tam chybaju len prezuvky nove - zajtra kupim bo akosi mam nohy spuchnute a neviem či odpucznu hned po porode a tie čo mam doma su uzke hihi

siouxie
23. nov 2009

tini, tak to si na všetko pripravená 😀 😀 😀

shaarka
autor
23. nov 2009

tini, prosim ta, len tak zo zvedavosti, napises mi podrobny zoznam, co si si zbalila?
dakujeeeeeeeeem 😵

leni, a budes tehotenstvo pre niekym aj tajit? ze ci mas aj taku rodinu, co to vediet nemoze? 😎

lenocka84
23. nov 2009

shaar cela rodina vie ze som tehu takze nie
mozem sa kludne bavit, a nemusim sa stresovat ci to niekto uvidi alebo nie kedze to vsetci vedia

shaarka
autor
23. nov 2009

leni, ved hej, to je super 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre