Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
24. nov 2009

ja sa netesim, nemam rada tie sviatky, a nastatsie som v robote..
na silvestra nerobim ale ho cely zase prespim bo prveho pracujem..
a darceky tiez neriesim, mam jedne, pero s menom pre manzela, dostane k nemu este diar na buduci rok a tym to u mna haslo..na sviatky sa domov aj tak nedostanem, takze darceky ani neriesim.. 😀

lenocka84
24. nov 2009

jaaaaj leni a napady aspon mas?
lebo ja ani tie 😀

lenuska85
24. nov 2009

Stale rozmyslam, tak snad ma nieco napadne 😀

lenocka84
24. nov 2009

len nech to neboli ked ta to napadne
vies take napadnutie moze byt bolestive 😀 😀 😀

lenuska85
24. nov 2009

😀 Trocha bolesti vydrzim, len nech to stoji za to a prinesie mi ta bolest aj dobry napad 🙂

nika832
24. nov 2009

Ahoj dievčatá,
som tu na skok - letím do práce. Shaarka, Nelynka, ďakujem za odpoveď.
S manželom sa pokúšame intenzívne o bábo 2 roky, máme 39 rokov - preto ked sa nezadarilo - obrátili sme sa na lekárov. Som po laparoskopiách a som úplne v poriadku - ovulujem, nemám cysty ani zrasty a manžel je tiež ok. chodíme do Icsare - v Ba. Tam nás hned hnali na IVF. Vajíčka vždy boli - 5, 11 a 9. Robili nám Isci. Postupne, aj ked sa vačšinou všetky oplodnili - pomaly zahynuli. 1. krát mi vložili 2, potom 1 a teraz 2 pekné 6 bunkové. Po 2. IVF sme sa dostali do Prahy - tam mi z krvy zistili - protilátky proti manželovým a aj cudzím spermiám /nie, nemusela som sexovat s inými 🙂 Lekárov v Prahe zarazilo - že nám hned robili IVF bez imunologických testov. Pred 3. IVF som brala Prednison na odporúčanie imunológa. Aj keď všetko vyzeralo sľubne - zase nič 😔 . Ked som sa dr. pýtala čo teraz, či mám brat ešte Prednison - nedočkala som sa odpovede. Mám pocit že im v Care ide iba o peniaze - preto IVF. Žiadne alternatíva mi nebola ponúknutá - nakolko o cyklus už nemáme záujem. Čo sa týka Prednisonu - pribrala som 8 kg a bolo mi z toho blbo. To by neva - ved pre bábo všetko. Ak mi viete niektorá poradit niečo iné , alebo iné zariadenie - budem vďačná.

shaarka
autor
24. nov 2009

nely,
realitky byt v ponuke maju. aj cenu som dala dole o 2800€, co je celkom dost. 😒

nika, toto ide uz mimo mna, s tymto nemam skusenosti.
nevedela som, ze protilatky proti spemiam sa zistuju z krvi, teda mohlo mi to dojst, ale ja som myslela ze sa jedna o ten postkoitalny test. potom je jasne, ze to IVF je dost riskantne. urcite napis pipimiske, pokecajte, ona je na tom podobne - 2x IVF, pokial sa nemylim a protilatky proti spemiam. a uz je v druhom trimestri 😉

nelynka
24. nov 2009

nika ale co ja viem, zkrvi predsa protilatky zistit nejde, alebo?
viem ze protilatky proti spermiam za zistuju tak, ze mate pohlavny styk a potom sa robia testy na to..stery a tak nie?
aspon mne to tak bolo vysvetlene..
ako sa da zistit z krvy ze tvoris protilatky aj na cudzie sperma, to je divne..ale to je jedno..
v kazdom pripade, by to malo ist cez iui alebo IVF, nakolko som sa docitala ze protilatky sa tvoria v hrdle alebo v krcku kde zabijaju sperie a tie nestihnu dobehnut k vajku potom...
a neviem co je na tom divne ze urobili IVF, ani mna neposlali hned na imunologiu az vtedy ked som sa ja na nu ziadala a okrem toho, urobili ju len mne a vobec nie manzelovi...
ja by som skusila to IUI, normalne sa o tom slekarom poradit, je divne, ze ked ste obaja vporiadku hned vas tahali na IVF, a ked nevyjde, tak fakt jedine skusit posledne IVF ale urco v inom Care ako je Iscare...kludne by som sla do martina do heliosu, velmi si to tam holky pochvaluju alebo do brna, tam to tiez nemas z Ba daleko a lekari su tam na urovni ale tam by si uz bola ako samoplatca, pretoze v CR ti zakrok zo slovenskej poistovne nepreplatia

shaarka
autor
24. nov 2009

nika832
ja by som sa na tvojom mieste vratila asi k prirodzenej ceste a nechala to na prirodu... 😵
ale kazdy sme iny. viac poradit neviem 😒

lenocka84
24. nov 2009

hmm leni tak to potom aj ku mne nech pride 😀
tento rok som zufala

nelynka
24. nov 2009

shari tak potom fakt len cakat a cakat, nic ine pordit neviem, alebo davat inzeraty vsade kde sa len da 🙄

flyangel
24. nov 2009

Ahaa ale tak to mas shaari aspon v centre...ja musim stale cestovat mhd-čkom..

shaarka
autor
24. nov 2009

fly, a myslis, ze ked sa ja chcem niekam dostat, tak idem cim? teda obcas tym nasim srotom, ale vacsinou MHD... ved nie je vsetko v centre, prave naopak. pokial nechces ist do nejakej krcmy, alebo na pizzu, musis cestovat mimo stareho mesta.
a kam sa stahujete?

flyangel
24. nov 2009

no sice tiez mas v niecom pravdu..my ideme na KVP

shaarka
autor
24. nov 2009

kamoska tam tiez hlada byt. pre mna male vymery :( daleko :( ale krasne prostredie a dobre ceny.
ja som hladala ne severe. ale nema to vyznam, kym nemame predany nas byt. uz som zopar bytov aj nasla, ale aj tak by mi ich tak dlho nedrzali...
aky velky kupujete? a cez koho? pripadne posli link do IP 😉
a co babatko? odlozene na neurcito, alebo nechavate tomu volny priebeh?

idem cistit zemiaky.

tinika
24. nov 2009

No čafte, som si fajne schrupla a mozem fungovat dalej, hoci dajak ma hlava boli

flyangel
24. nov 2009

shaari byt ma 64m2...a kupovali sme to cez známu...ona nám dala avízo ze jej rodina predava byt ze ak sa s nimi vieme dohodnut tak to mozeme kupit a oni to do inzercie ani nedaju....ale my sme hladali dost dlho...ale musime ho cely prerobit lebo je v povodnom stave 😒 cize este to kus potrva kym sa tam nastahujeme...bábätko planujeme asi o rok...ked skoncim skolu...alebo tesne pred jej skoncenim..

puma.sue
24. nov 2009

ahojte, konecne po praci doma...
stahujete sa a prerabate?
mam to za sebou, resp. este aj ciastocne pred sebou. spalna nas caka na jar... teda dufam...

vavenka
24. nov 2009

Caute 🙂

Co nove? Joj nam sa estelen strecha dava a priecky tahaju, takze zariadovanie a dorabanie bude az s drobcom 😖

vavenka
24. nov 2009

Hej a piekla som dnes 😀 😀
Kuchyna vyzera ako po vybuchu 🙂 sice to bol len jednoduchy jablkovy kolac, ale kedze nemam kuchynsku vahu a v tejto rure som piekla prvykrat (ak neratam polotovary) tak to bola fuska 🙂
Celkom je aj chutny, len nejaky krehky ostal....
No co uz, nemozem byt perfektna vo vsetkom, no nie? 😉

dzou
24. nov 2009

jeziiiiiiiiiiiiis vavus ja som dnes cely den na teba myslela ze co je s tebou ze som ta tu nevidela dlho ako sa mas?

puma.sue
24. nov 2009

vaviiii 😉
parada, gratulujem... a ten domcek, to zmaknete aj s drobcom.
nemam strach o vas 😉

dzou
24. nov 2009

uz som aj rozmyslala ze shaarke ipnem ze co je s tebou 😅

vavenka
24. nov 2009

Dzou aj sa mi ckalo, takze uz viem preco 🙂
Pumi no uvidime, ono vies ako sa hovori, za penize v Praze dum, uvidime ako to pojde s mojou materskou....

puma.sue
24. nov 2009

ahoj dzou...
mne sa tak nic nechce dnes, ze konec..
som unavena z prace uz asi...

baby, asi sa budete smiat, ale zajtra idem na koncert backstreet boys 😀

dzou
24. nov 2009

puma 😀 😀 😀 😀 tak to sa smejem 😀 😀 😀
ja akurat varim rizoto 😵

puma.sue
24. nov 2009

rizoto varim ja vo stvrtok asi...
kedze zajtra som na koncerte 😀
dzou, nahovorila ma bratova frajerka, s ktorou nikto nechcel ist. a aj jednu kamosku som este zlanarila.
nastastie byvame hned pri hale, kde to je, takze ideme len s listkom v ruke, ziadne kabelky a finticky. ideme si zatrsat a zaspominat na stare pubetalne casy 😀 evribaaaadejjj, jeeeejjjeeeee, rakjorbaaaadej... 😀

flamenga
24. nov 2009

puma 😀 😀 😀

dzou
24. nov 2009

puma 😀 a to ako normalna skupina ci len nejaka napodoebina

flamenga
24. nov 2009

dzou 😲 😲 😲 ty nevieš, že Backstreet boys budú v Blave? 😲 😲 😲 však to "reklamujú" v telke tuším už tri mesiace 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre