Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
25. nov 2009

baby ja mam dnes konecne volnejsie.... vcera, predvcerom som poriadne ani na vecko nemala kedy vybehnut.... ale uz som vsetky podklady ku dozornej rade poposielala tak najhorsie mam za sebou 🙂 🙂
konecne mam cas sa sem preklikavat tak ako som zvyknuta 😀 😀

shaarka
autor
25. nov 2009

ahojte 🙂
dakujem za gratulacie, ale tinike dnes budeme gratulovat viaaaaaaaaac!!! 😵 😵 😵 😵 😵
nech vsetko dopadne dobre! 😵

nellie, dobry link, az som sa nejak zle citila, ked som tam vochpala moju fotku 😀

bublinka11
25. nov 2009

Myslime na Tiniku! Nech to ma co najlahsie...a najrychlejsie 😵

siouxie
25. nov 2009

dobré ránko, pridávam sa k blahoželeniam Shaarke a Tinike, tej hlavne teraz držím palce! 😵 😵
Ja tu teraz budem tiež dva dni strašiť častejšie, spravím si trocha voľno a budem pri vás oddychovať.

puma.sue
25. nov 2009

jeeeejjjj, a to chcela ist este zajtra cvicit, ze slubila babam, ze pride...
tiniii, drz saaaa 😉

nellie_
25. nov 2009

shaar mne sa to tak ratalo ako som vsade bola ja v tom mini filme 😀 😀 😀 😀
to musim doma pustit MM... 😀 😀 nech si uzije par minut slavy... 😀 😀

ano tinike hlavne rychly a ak sa da bezbolestny pôrod zelam... ani neviem ci ide prirodzene alebo s epiduralkou... 😅

siouxie
25. nov 2009

no haló, ja už obedujem a tu nikoho? 😀 😀

lenocka84
25. nov 2009

ahojte
ako sa mame?
ja som sa az teraz dostala k pc

siouxie
25. nov 2009

Leni, všetky pracujú alebo spia 😀

lenocka84
25. nov 2009

v taky krasny den? to je hriech pracovat
ja som sa dnes objednala na 3D tak sa vytesujem

nellie_
25. nov 2009

no ja dnes teda pracujem minimalne... 😀 😀
len ked tu nikoho nebolo tak som čučala na skype 😀 😀

dala som si vyzivny obed - jogurt s bebe susienkami 😀

lenocka84
25. nov 2009

nellie ty mas nejaky boj s jedlom??

nellie_
25. nov 2009

lenoc aky boj myslis???

lenocka84
25. nov 2009

ze jes take naozaj vyzivne veci

lenuska85
25. nov 2009

Ahojte, tak som vas aj ja prisla pozriet... dnes je tu nejaka nuda 🙂
Vsetky asi cakaju ked to bude mat tinika za sebou.
Leni kedy si objednana na 3D?
Nellie to je vyzivova bomba!

siouxie
25. nov 2009

nellie, tak to si sa nadžgala 😀. Ale ani ja som tomu veľa nedala, bola som hladná už o desiatej a potom mi to nejako nešlo. Asi som sa moc nadýchala pri varení 😀.
Leni a kam pôjdeš na 3D?

lenocka84
25. nov 2009

idem do gyn-fiv, tam mi robili aj NT, a su tam strasne mily
a mi to dobre vyslo lebo rano idem na 3D a poobede mam poradnu, vsetko 8.12.
takze jeden den vsetko poriesim

siouxie
25. nov 2009

To bude veselý a pekný deň lenočka 😉
Lenuška a čo máš nové?

lenocka84
25. nov 2009

leni a tinika uz sla????

lenuska85
25. nov 2009

Na predchadzajuce strane je informacia, ze tinika uz rodi 😀 Takze drzime palce, nech je vsetko OK.

Siouxie nic nove, len som sa rano musela prezliekat, lebo nasa chlapata herecka sa s retrieverom hrala v blate a skocila na mna 😠 A co mas nove ty? Hafan poslucha?

siouxie
25. nov 2009

😀 Ja sa dnes iba tak poflakujem, trocha som sa motala v záhradke na slnku, normálne by sa dalo aj sedieť vonku, ako je teplo! Peso sa tiež dosť teší, že už mu tráva pekne schne a nebude musieť baletiť pomedzi morké stonky 😀.
Mala by som pracovať, ale nechce sa mi spraviť ani len bankový rpevod, nie že ešte náročnejšiu robotu 😀

lenocka84
25. nov 2009

az teraz som si to precitala
koki z porodu mam najvacsiu obavu
ja bojko z bolesti 😅

lenuska85
25. nov 2009

leni ved epiduralka to isti, nie? Ty si inak v Gyn-five zazmluvnena? Ci to sa mozes objednat na 3D kam chces?

Siouxie aj nasa sa vytesuje. Keby si videla ako chodievame von ked nahodou prsi. Beha pomedzi kvapky aby nezmokla. Uplne gaucovy pes 😀
Ani mne sa nic nechce. Papam kolacik, mame vela Katiek vo firme tak sa napchavam 😀

siouxie
25. nov 2009

koláčik, koláčik! aj ja si prosím 😀. Mne nikto neupečie (iba stará mama), tak si musím sama. A to sa mi nechce. Veď stačí, že o mesiac už budem mať pečenia po krk 😀 😀

Lenuš, áno, aj my máme týrané zviera keď prší 😀 . Stačí ale, že dieme do elsa a zrazu ani dážď nevadí. To len v meste a v záhrade 😀 😀

Lenočka, to aj mňa zaujíma... 😕 😀

lenocka84
25. nov 2009

do gyn-fiv som dostala odporucanie
a kedze sa to plati je jedno kam sa objednas
bola som tam na NT, urobili na mna dojem, tak preto idem tam
a som tam spokojna
maly uzv ako to volaju je od 13tt do 16tt, stoji 16,60
velky od 24tt so 26tt stoji 63,07, ale ak mas aj ten prvy u nich, odpocitaju tych 16,60
takze za obidva prakticky das 63,07

siouxie
25. nov 2009

slušná pálka za ten druhý 😕 😨

lenocka84
25. nov 2009

tak v priemere 31 za jeden
to sa este da

monky1
25. nov 2009

ahojte baby, ako sa tu mavate?

lenocka84
25. nov 2009

monky par z nas tehotno, niektore pracovno, a jedna rodiaca 😀
to je zlozenie co?

lenuska85
25. nov 2009

Fuha, tak to je teda dost. Oni vedia preco su vsetci taki mili 😀 Tak ale za spokojnost sa plati. Ja by som si tiez zaplatila za to aby boli ochotní a milí.
Ale to je zaujimave ze aj ked tam nemas doktora, tak tam zavolas a objednas sa. Hmm moderny to dnesny svet 😀
siouxie, ze tyrany pes, ked prsi 😀 tak to si trafila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre